Vesnická aféra (TV film)

A Village Affair

Drama / Romantický

Velká Británie, 1995, 137 min

Alice ( Sophie Ward ) je vdaná za bohatého, leč nudného Martina ( Nathaniel Parker ). Když se přestěhují do malé vesničky Martin začne flirtovat s Clodagh ( Kerry Fox ), která se však mnohem více zajímá o jeho ženu... Scénář : Alma Cullen podle románu Joanna Trollopeho. Režie - Moira Armstrong(22.5.2011)

• playboxguest

Ono by to i na ty tři hvězdy mělo, protože to není o nic horší než podobná tv tvorba, například Konkurrentin, ale stejně tak je to prostě ohraná klasika, bez jakéhokoli oživení, která divákovi nic extra nedá. Sophie Ward je nenápadně sexy, zato Kerry Fox by mě se svým nic neříkajícím zjevem nenalákala ani na panáka becherovky, takže romantika bez jiskry. Devítiletou Keiru bych tady skoro nepoznala, já jí vlastně nepoznala vůbec, zoubky asi začala cenit až s věkem. 50%(14.5.2014)

Poněkud rozvleklé a melodramatické tv dílko, které stojí za to vidět už proto, aby si divák ozřejmil, jak vysoký standard (a tohle není nic jiného než "standard") má ostrovní televizní tvorba. (Neboť takovýhle filmek, kdyby vznikl tady, šel by bezpochyby do kin a mediálně by se kolem něj tuze bubnovalo -- aniž by si to zasloužil; a jako "pouze" televizní by vůbec nevznikl, neboť naše televize produkuje dílka jen veskrze neškodně zábavná, rozuměj stupidní -- až na výjimky.) Tohle není taková nahořklá bžunda jako Allenův Manhattan: jé, manželka nezdrhla manželovi s chlapem, ale s ženskou! ... Tady se ukáže ten hlubokej řez do fungující, harmonické rodiny, která stojí tváří v tvář rozpadu, a to z vážného, nicméně pochopitelného důvodu. Chvílemi melodram, ale jinak: Drama.(15.10.2008)

• - Natáčení probíhalo v několika lokalitách Velké Británie, například v Newportu nebo Miltonu. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Joanny Trollope. (Terva)

• - Roli Lettice Deveral, kterou zahrála Rosalie Crutchley, byla původně svěřena herečce Joan Sims. Ta si však při jedné scéně zlomila žebro po pádu z kola a musela tak z natáčení odstoupit. (Terva)