Andělský podíl

• Velká Británie The Angels' Share (více)

Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky. Robbiemu je něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. A k tomu všemu ho ještě rodina jeho přítelkyně vůbec nemá v lásce. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si Robbie odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem. Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí Robbie příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu jednou provždy. (Aerofilms)

mac000

Robbie je darebák, ale přesto mu přejeme, aby v životě dostal druhou (nebo kolikátou ?) šanci. Ken Loach umí natočit filmy, které nenechají diváka lhostejným, a daří se mu to i tentokrát ()

nula87

Poslední akce polepšeného kriminálníka - kolikrát jsme už to viděli? Ale Loachovi se podařilo udžet tenhle malý milý film načichlý whisky pohromadě a vytvořil z něj velmi příjemnou podívanou. 70% ()

iN

Celý film jsem čekal, kde a kdo ještě Robbieho zmlátí, ale nakonec všechno dopadlo hollywoodsky místo britsky. Dle ohlasů tady i na MFFKV jsem asi očekával víc, ale přece jen to nebylo úplně špatné. Nejvíc mi vadila proměna hulváta a rváče Robbieho ve vzorného taťku od rodiny... no dobře, vzorného, ten džob s ultradrahým sudem se nepočítá:-) Pro mě však na filmu nejpozitivnější bylo, že se na něj nešlo dívat a nedat si taky trochu Jacka Danielse! ()

Pete

Loach si libuje v prozkoumávání sociálního dna, a tady se věnuje ještě spíš podkategorii nedostatku elementární inteligence svých postav, které jsou opravdu krajně nesympatické, a přitom i nezajímavé. Nejzajímavější na filmu je tak obrat, kdy zkusil svůj typický styl "všichni jsou v p*deli" v druhé půlce vyměnit za skoro "feel good" atmosféru, a moc mu to nevyšlo. Snaha polepšit se je jistě chválihodná a potřebná, ale jak se říká, jenom snaha nestačí. Navíc si nemyslím, že prodat kradenou whiskey je nějaká cesta ke zlepšení morálky - žádní andílci z těchhle grázlíků zkrátka nikdy nebudou. K tomu mají daleko jako tenhle film k Trainspottingu. ()

Blazis34

Zajímavá dramatická komedie, kde hlavní hrdinové jsou vlastně zloději a gauneři. Je zajímavé, že poselství z tohoto filmu pramení, že i krást se vyplácí a může vám změnit život. S tím ale nesouhlasím, přesto jsem Harrymu přál spokojení život. Ken Loach utvořil kontroverzní dílo, které má něco do sebe, minimálně hlavní čtyřku, kde je každý úplně odlišný a zároveň podobný. Andělskému podílu dávám 55% - tři hvězdy. ()

MiTrAnDiR

Strhavam hviezdicku za otvoreny konflikt z Clancym.Okrem toho som s filmom velmi spokojny.Film o priatelstve,naprave a predovsetkym film o Whiskey :) ()

blondboss

Tento britský humor, ktorý sa hrá na viac než na akej je úrovni, mi naozaj akosi nesedí. Dosť som sa nudil, ale páčil sa mi ten škótsky prízvuk. Ten bol vo filme najvtipnejší. Inak to bolo celé dosť nesúrodé a bez myšlienky. 50 % ()

DR.SZ

Děj filmu je bez zaobalení de facto úplně běžný: někomu se něco nedaří, pak se něco stane a hned je vše lepší, ale ...Ano, "ale" by mělo následovat, jenže tady má vše dobrý konec (už od poloviny). Přesto se Ken Loach sílou a jakousi snahou o morální ponaučení moc nazaobýva, spíš se soustředil na scénář a jednotlivé charaktery postav. K tomu běžnému ději akorát přidal skotskou krajinu, hrubé výrazy a zejména na lidi okolo věřejných prací. Zezačátku film vypadá velmi nadějně, jenomže jak se blíží konec, zdlouhavé odborné řeči či plán zisku peněz uspávají. Tuto komedii by bylo lepší aspoň trochu dramatizovat, ale ten hlupák je nepřekonatelný :-D 63% ()

lobo87

Napriek nie príliš veselému príbehu je to film, z ktorého srší optimizmus a dobrá nálada. Briti vedia prekvapiť. Film zo zaujímavého sveta whisky, s partiou exotov, ktorým musíte fandiť. Paráda... 75% ()

Leník

Napůl komedie, napůl sociální drama. Kdyby se sociální drama vypustilo a zůstala jen čirá komedie, bylo by to možná ještě lepší. Ale vlastně kdo ví, pak by z toho zas možná byla bezduchá řachanda. Takže mi vlastně tato kombinace vyhovovala. Úvodní prohřešky delikventů byly fakt roztomilé. ()

Evbad

Nemám rád pojem "hořkosladký", ale na Andělský podíl se to opravu hodilo. Já jsem v tom viděl příběh o tom, že když dostane člověk šanci odrazit se ode dna, musí ji chytit za pačesy. ()

meatball

O kluky (a holku) jsem se trochu bál. Nakonec to všechno dobře dopadlo a společně nalezli s vydatnou pomocí scénáristy dostatečně asociální řešení, jak z toho ven. Jestli z nádražního rozhlasu nehuláká Peter Mullan, sežeru dubový sud. A použití I'm Gonna Be (500 miles) je ale pěkný podraz! ()

Movie Maniak

Jednoduchý příběh o tom jak hajzlík ke štěstí přišel. Ve filmu je několik dobrých hlášek, vtipů, pěkné scenérie, ale celkově nic co by výrazně zaujalo a vrylo se do paměti. Možná kdyby se v první půlí scénář více věnoval Whisky než vykreslování sociálních problémů Skotska mohlo to být lepší. Takhle je to zábava jen jen na jeden večer. ()

kokofek

Líbí se mi tento druh humoru,který je tak nějak ze života a není prvoplánový.Během filmu se divák přistihne,že hlavnímu hrdinovi fandí i když ví,že si za problémy může sám. ()