Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí – vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle. Blu si sice od svých přátel vyslechne spoustu důvodů, proč nemá nikam jezdit a jaká nebezpečí tam na ně čekají. Ale nakonec se zařídí podle tukana Rafaela a jeho rady, že šťastná manželka znamená šťastný život. A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se trochu nečekaně setkají se svými příbuznými a tím skončí i jejich přesvědčení, že jsou posledními modrými papoušky na světě. Blu se navíc v džungli necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí nečekaně čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi – tchánovi – a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, kterou pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel. (CinemArt)

majorzeman13

Vizuálno,animace= skvělé,super,ale tu má už skoro každýýý animák,že? Opravdu několik dobrých gagů,vtipů.... no a několik,pár nových postav - mravenečník Charlie,ctitel Roberto,........... a hlavně ten Nigel je = prostě cool !! Líbilo se,ale dle animovaných filmů tohoto roku jest takový průměr !!! ()

Milabusek

No podle mně povedený filmový navrát povedené jedničky .. dobrý scénář obohacený pár vtipy a pár vtipných momentů .. pro malé děti naprosto skvělá údálost tohto roku ale pro větší u asi až taková nebyla ... rpo mně to byl celem povedný návrat ale nevím jestly trojka ( pokud bude) bude stát za to .. konečná verditk 65 % ()

MarkHarry

Moje děti si ten film asi užili (zejména kvůli zvířátkům a presyceným barvám), ale já se nestačil divit, jakou slátaninu to dali dohromady. Přestavte si snůšku těch nejobehranějších klišé a dejte je dohromady (ani se nebudu obtěžovat je tu všechny vyjmenovávat). Nekonají se ani obvyklé vtípky pro dospělý doprovod, nebo alespoň já si žádných u toho zívání nudou nevšiml. ()

MorningStar

„Look at us! IPod, television, pancakes? We are not people, are birds!“ Očividně mám pro tyhle modrý papoušky nemalou slabost, protože jak si jinak vysvětlit, že je to i podruhé na plný počet hvězdiček? Dvojky jsou u pohádek nedobře dopadajícím tématem (děkuju Disney a nyní už i Pixare, jen tak dál), navíc jsem věděl, že hrdinům přibyly děti a tudíž že se série vydává stejným směrem jako Doba ledová, která by teď vážně potřebovala, aby pátý díl začal masakrem. Děti v pohádkách strašně otravují a s hrdiny, z nichž se stali starostliví rodiče, už taky nebývá taková sranda, jako když si mohli dovolit myslet jenom na sebe. Taky jsem pochyboval, že zůstane úroveň písniček, takže jsem nakonec nečekal vůbec nic. A možná právě proto jsem dostal úplně všechno a klidně s tím půjdu proti davům. S těmi písničkami jsem se nemýlil, oproti jedničce slabota podpořená taneční kreací, ale zase ubylo scén, za něž by se musel divák stydět. Městskou krásu vystřídala krása Jungle, záchranu druhu záchrana rodiny a po příběhové stránce to všechno opět pěkně šlape, včetně pár dobrých vtipů. Lidi se už do popředí taky nedostanou tak často, což vítám a vůbec mi nevadí, že záporák proto až na svou zálibu k lízátkům neukázal víc. Dabing pořád perfektní a děti, překvapivě, vůbec nevadily. Nevadil ani navrátivší se Nigel, jemuž se také rozrostla parta a který v jednom kuse cituje Shakespeara. Finále si stejně jako první díl nedovolilo nic dospělého a přitom se v něm naskytlo tolik dobrých šancí. Jestli ale bude třetí díl taky takhle vypadat, tak s tím nemám sebemenší problém. ()

fanousek589

Po prvním díle menší propad ale nic hrozného ;) i tak mě to potěšilo ,člověk se u toho zasměje a pak pomalu brečí. to se mi líbilo :D ()

ErzebethB

Předvídatelné, ale milé.... rozkošné, ale rozhodně ne vtipné... Dvě hvězdičky za relativně slušně druhou část, ale vadily mi tam některé věci, které prostě na víc jak 2* nevidím (chceš sušenku?!) ()

Martin29

Oproti jedničce hodně velký pád. Přibylo nových postav z jejich mláďat, ale ty stojí za kulové a chovají se podobně jako jejich rodiče v jedničce. Hodně sem se těšil na návrat záporáka z jedničky, ale zde je neskutečně trapný (podobně jako majitelé Blu a Perly) a nic nepředvede zachraňuje to jen ta žába co si myslí, že je jedovatá a písně ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST