Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí – vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle. Blu si sice od svých přátel vyslechne spoustu důvodů, proč nemá nikam jezdit a jaká nebezpečí tam na ně čekají. Ale nakonec se zařídí podle tukana Rafaela a jeho rady, že šťastná manželka znamená šťastný život. A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se trochu nečekaně setkají se svými příbuznými a tím skončí i jejich přesvědčení, že jsou posledními modrými papoušky na světě. Blu se navíc v džungli necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí nečekaně čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi – tchánovi – a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, kterou pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel. (Cinemart)

Trailer 4

ConanVJ

Jednička je hodně vtipná podívaná a ani u dvojky tomu není jinak. Příběh, teď už pětičlenné rodinky papouška Blua, nás zavede z Ria do Amazonie. Zde chce Perla najít další papoušky svého druhu. To se moc v domě vychovanému Bluovi moc nezamlouvá, ale nechá se překecat. S rodinkou vyráží i staří známí přátelé z prvního dílu, ale i jeden padouch, kterého cestou nevědomky potkají....... Pohádka má opět krásnou animaci, ve které je spousta detailů. Další hodně povedenou stránkou je soundtrack, kterej sednul perfektně. Příběh je taky pěknej, bez větších zvratů. Pro mě pěkná animovaná pohádka, které dávám 85% :) ()

blackrain

Je to bláznivé. Je to barevné, modrá tu hraje samozřejmě prim a odehrává se to v džungli. Od druhého dílu jsem nic zvláštního neočekávala. Nudu jsem tím zabila. Děj příběhu není ani nijak zvlášť překvapivý. Dětem se to bude určitě víc líbit, protože to není ani náročné na pozornost. Můj malý synovec byl z těch všech papoušků a barevné džungle unešen. ()

gogos

Neinovativní, nepřekvapující a méně vtipný odvar prvního dílu. Po hudební stránce stále skvělé, stále výborná animace s milým dětinským příběhem a sem tam úsměvným vtípkem, která napoprvé fungovala velmi dobře, tak na podruhé již ztrácí na dechu. Druhé Rio je další z řady sequelů, které sice neurazí, zato ničím nepřekvapí a jedno shlédnutí bohatě stačí. I tak se ale stále jedná o solidní zpříjemnění večera. Průměr... 3* ()

Ainy

Výjimky občas potvrzují pravidlo a i v tomhle případě se to potvrdilo. Dvojka předčila jedničku jak nádhernou vizuální stránkou, častými vtipnými momenty tak i akcí. Už v kině jsem si řekla, že si tenhle kousek pětihvězdu zaslouží a když jsem se ptala potomka jak se mu to líbilo a kolik bodů by mu od jedničky do pětky dal, tak jen jednoznačně potvrdil má slova. Jako každý animák, tak i Rio 2 byl kromě zábavy i krapet výchovný, což se dá pochopit. Znázorněné prostředí Amazonie bylo perfektní, super rychlé želvy, spousta dalších tvorů a ptáků, kteří všichni dohromady tvořily velmi zábavný mix barev a srandy. Ale abych jen nechválila. Bylo tam na můj vkus moc písniček. U jedovaté, růžové žáby si kupříkladu tvůrci mohli odpustit operní žalozpěvy nad marnou láskou ke kakadu, u nichž jsem se netrpělivě vrtěla v sedačce a říkala jsem si "ať už konečně dokváká!". Ne všechny písničky ale byly takové, zazněly i originální s chytlavým hudebním námětem. Takže za sebe, doporučuji! ()

VanTom

Nepěkně generická záležitost, kde absolutně nic nepřekvapí a nevybočí ze škatulky "výdělečný animák pro děti". Čili stále to samé, co vytýkám všem pásovým výrobkům Blue Sky Studios už od Robotů. Amazonská džungle vypadá bez debat nádherně, pestrobarevné ptactvo lahodí oku, ovšem to už je dnes víceméně standard. Přesto působí děj o něco svěžeji než v jedničce a od poloviny (a cíleném panáku výborné ořechovice) jsem se začal i neškodně bavit. ()

• Loď, na ktorej sa postavy plavia po rieke Amazon, sa volá „Céu Azul“, v preklade Blue Sky, teda názov produkčnej spoločnosti. (patrik1177)
  • Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)

Související novinky

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

10.07.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 10. do 16. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)