Opeřený Avatar potkává Fotra, co je lotr. Je to pestrobarevné, je to karnevalově roztančené, je to tuctové. 20th Century Fox by už mělo, co se modrého ptáka z Minnesoty týká, uzavřít kloaku..(14.4.2014)

• FFilipCZ

Když se řekne Rio, tak si vybavím?....No, právě, že nic. A to je hlavním problémem tohohle animáku, kterému dle mého názoru bohatě stačila jednička. Nebyl to vyloženě špatný animák, pár vtipných pasáží to ale nevytáhne víc jak na 2*(17.8.2014)

Na to, že Brazilia prehrala s Nemeckom vo futbale 1:7 je v tomto animáku prekvapivo pekne veselo. Ale keď majú aj vtáky vlastný fotbal tak im ten výsledok môže byt ukradnutý. Jednotka ma inak viac bavila. Tam sa mi to zdalo viac dobrodružnejšie, toto bolo len klasické stretnutie s fotrom drahej polovičky, ktorý všetko ofrfle a v závere sa to zas hraje na Avatara. Ten príbeh mi vlastne ani nevadí, takže to neberte ako mínus. Skôr mi vadí, že je to tuctové a nevýrazné. Dokonca aj humor, či nejaké tie akcie sú len priemerné, ale ako celok sa to dá pozerať. Aspoň tým mladším divákom sa to bude páčiť. 60% - 3*(28.7.2014)

Farebné, hravé, príjemné.(5.7.2014)

Neinovativní, nepřekvapující a méně vtipný odvar prvního dílu. Po hudební stránce stále skvělé, stále výborná animace s milým dětinským příběhem a sem tam úsměvným vtípkem, která napoprvé fungovala velmi dobře, tak na podruhé již ztrácí na dechu. Druhé Rio je další z řady sequelů, které sice neurazí, zato ničím nepřekvapí a jedno shlédnutí bohatě stačí. I tak se ale stále jedná o solidní zpříjemnění večera. Průměr... 3*(4.8.2014)

• - Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)