• slovenský

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

Film začíná sambou v Riu, která trochu připomíná, že se blíží MS ve fotbale v Brazílii. Pak už začne příběh Blu a Perly, kteří se i s dětmi vydají do amazonských pralesů, aby tam našli další modré Ary. Animace jsou na velmi dobré úrovni, celkem dobrý je i dabing včetně písní. Ale slabší už je příběh (včetně nutné agitace proti kácení deštných pralesů) a hlavně trochu vadí pocit, že to připomíná tak trochu Madagaskar 2, jen toho vtipu je o dost míň.(4.5.2014)

• TommyDiamond

Druhý Rio s uměle vytvořeným primitivním příběhem doplněný šílenými songy, aby se natáhla stopáž, mě příliš radosti neudělal. Pokračování animovaného filmu Rio je ještě vetším propadákem než jsem čekal a potvrdilo se jen, že pokračování animáků je vždy velkou chybou. Jednu hvězdu dám za fotbalové utkání.....(17.8.2014)

Myslím že jednička byla akorát decentní předehrou před dvojkou, která byla po všech stránkách lepší. Trošku víc je tu kladený důraz na vztahy, neustálé decimování pralesa a zabrousíme taky do supertalentu :) Po grafické stránce je to excelentní, promakané v každém detailu a při poslechu songů se vám bude dělat husina. Je to prostě epesně provedený rodinný animák, za který vám budou vaše ratolesti neskonale vděčné.(20.7.2014)

Jednotku zachraňoval vydarený záver. Tu k ničomu takémuto nedochádza. Už v jednotke bola animácia viac než vydarená, v tomto nie je ani ten najmenší problém. Opäť je ale humor skôr na vedľajšej roli a prvoradá je psychologická rovina príbehu. Tá sama o sebe nie je samozrejme zlá, ale iba nadväzuje na jednotku. Neustále spievanie vadilo...už sú (chvalabohu) dávno preč časy muzikálových Disney animákov. Napriek menšej výraznosti je to však príjemný 3D animák.(30.5.2015)

Jedničku jsem viděl dávno před několika měsíci, ale na dvojku jsem se těšil, zvlášť, když jsme si film pořídili nedávno na Blu-ray. První část byla nudná, nezajímavá, děj o ničem, a z těch písniček se mi motala už hlava. Další půlka filmu však byla o něčem úplně jiném. Skvělá ukázka Talentu, ale hlavně vtipné provedení fotbalu. Následovaly opět nudné písničky, a naštěstí brzy i konec. Líbila se mi záchrana pralesa, zajímavé provedení do nynější moderní doby a hlavně fotbalová scéna. Zbylý děj byl však nudný. Naštěstí to rychle uteklo. 3*(4.12.2016)

• - Stejně jako u prvního filmu Rio (2011) vznikly i u pokračování speciální úrovně pro hru "Angry Birds". (R.K.)

• - Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)