• slovenský

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

Neinovativní, nepřekvapující a méně vtipný odvar prvního dílu. Po hudební stránce stále skvělé, stále výborná animace s milým dětinským příběhem a sem tam úsměvným vtípkem, která napoprvé fungovala velmi dobře, tak na podruhé již ztrácí na dechu. Druhé Rio je další z řady sequelů, které sice neurazí, zato ničím nepřekvapí a jedno shlédnutí bohatě stačí. I tak se ale stále jedná o solidní zpříjemnění večera. Průměr... 3*(4.8.2014)

• PinokKio

Je to modré, ve 3D, žije to v pralese, který chtějí lidé zničit a není to Avatar .. i když? Rio 2 je jasným důkazem lenosti scenáristů a producentů, kterým ke štěstí v podobě naplněných pokladniček kin stačí obšlehnout něco, co mělo úspěch a už tu dávno bylo, jen do toho rozlili mnohem víc barev a rozezpívali to tak otravně, že mě z toho bude bolet hlava ještě několik dalších dnů ..(2.9.2014)

Nepěkně generická záležitost, kde absolutně nic nepřekvapí a nevybočí ze škatulky "výdělečný animák pro děti". Čili stále to samé, co vytýkám všem pásovým výrobkům Blue Sky Studios už od Robotů. Amazonská džungle vypadá bez debat nádherně, pestrobarevné ptactvo lahodí oku, ovšem to už je dnes víceméně standard. Přesto působí děj o něco svěžeji než v jedničce a od poloviny (a cíleném panáku výborné ořechovice) jsem se začal i neškodně bavit.(12.8.2014)

Film začíná sambou v Riu, která trochu připomíná, že se blíží MS ve fotbale v Brazílii. Pak už začne příběh Blu a Perly, kteří se i s dětmi vydají do amazonských pralesů, aby tam našli další modré Ary. Animace jsou na velmi dobré úrovni, celkem dobrý je i dabing včetně písní. Ale slabší už je příběh (včetně nutné agitace proti kácení deštných pralesů) a hlavně trochu vadí pocit, že to připomíná tak trochu Madagaskar 2, jen toho vtipu je o dost míň.(4.5.2014)

• Bube1

Nenápaditý trapný scénář, šablonovitý děj i postavy, jedno klišé střídá druhé, průměrná animace, dětská naivita,... Všechny tyto atributy má film s názvem Rio 2. Jednička byla takovým příjemným neurážejícím osvěžením, ale tady už tvůrci nevyvinuli vůbec žádnou invenci. Ty 2 hvězdy jsou za to, že to alespoň nebylo vlezlé a ukřičené.(13.9.2015)

• - Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)