Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

• MartinezZ

Megaprůser od Blue Sky. Otravné, nudné, pitomé a natahované pokračování už tak nijak moc zajímavého prvního dílu. Zase premisa "Bude tam víc skopičin, bude víc srandy", do toho přidané děti, naprosto nesmyslní a nelogičtí nepřátelé PÍSNIČKY! Nejdřív to byla JEN hrůza. Pak byla hrůza na to koukat. Pak už byla hrůza to i poslouchat a nakonec to byla hrůza i proklikávat. Nakonec jsem to vzdal. Graficky je to fakt pěkné (to je ta jedna *), zbytek je ale naprostá srágora, nehodna jakékoliv pozornosti.(9.7.2014)

Animáky jsem už viděl lepší i horší, především jsem neviděl první díl Ria, což nevím, jestli je dobře nebo špatně. Dohánět už to asi nebudu, ale Rio 2 má na víc než aktuálních 59 %. Kromě vtipné jedovaté žáby a nezbytného ekologického poselství stojí za zmínku zdařilé obsazení dabérů (Jamie Foxx, Anne Hathaway, Jesse Eisenberg, Leslie Mann).(24.8.2014)

Na to, že Brazilia prehrala s Nemeckom vo futbale 1:7 je v tomto animáku prekvapivo pekne veselo. Ale keď majú aj vtáky vlastný fotbal tak im ten výsledok môže byt ukradnutý. Jednotka ma inak viac bavila. Tam sa mi to zdalo viac dobrodružnejšie, toto bolo len klasické stretnutie s fotrom drahej polovičky, ktorý všetko ofrfle a v závere sa to zas hraje na Avatara. Ten príbeh mi vlastne ani nevadí, takže to neberte ako mínus. Skôr mi vadí, že je to tuctové a nevýrazné. Dokonca aj humor, či nejaké tie akcie sú len priemerné, ale ako celok sa to dá pozerať. Aspoň tým mladším divákom sa to bude páčiť. 60% - 3*(28.7.2014)

Prijde mi, ze radoby recenzenti tady nemaji s animaky absolutne zadne zkusenosti nebo minimalne nechapou, na jakou cilovou skupinu miri. A netusim s cim srovnavaji, ale zrejme videli maximalne Bolka a Lolka - uvedomujete si ze tahle polska pic..ina, kterou kreslili snad retardi ve cvokarne ma stejne hodnoceni??? "Rio 2" je jeden z nejkrasnejsich animaku vubec (navic opet 3D). Od jednicky se graficky az tolik nelisi, i kdyz zde pribylo urcite hromada renderingu - v nekterych scenach je stovky postav, at uz lidi nebo ptaku. Pohyby jsou dynamicke, rychle, nic oko nerusi "neprofesionalitou". Peri je proste dokonale, barvy vyvazene, prostredi Amazonie krasne vystizene se spoustou zivoc. druhu. Ustredni brazil. pisnicka "Você Chegou" od Barbatuques (v angl. jako "Beautiful Creatures") je primo bozska. Cele mi to navic prislo o chlup vtipnejsi nez trochu unyla (i kdyz take vizuelne krasna) jednicka. A k tomu cenny ekologicky podtext, ktery pochopi kazdy. Vpodstate je to docela podobne "Happy Feetovi" (2006). Takze se ptam - kde je problem? Bozi HF ma 54% a pritom je to oscarovy animak. Odpovim si sam - hodnoti zde prilis stari nebo nezkuseni recenzenti na to, aby dokazali zopovedne a fundovane posoudit tenhle typ filmariny. Jinak si to nedokazu vysvetlit. Tohle je film pro decka, s fotbalove letni jizanskou atmosferou (ze by reklama na MS 2014? :)...a v tom smyslu to plni ucel. A navic ma legracniho mravenecnika a "superrychle" zelvy ;)(2.5.2014)

Přiznejme si hned na začátku, že dvojka Ria byla zbytečná. Ano, byla, ale já po pokračování bažil už od mé milované jedničky, takže mě pokračování potěšilo. A teď můžu říct, že mě to nezklamalo. Je to sice o stupeň horší než jednička, vtipu je minimálně, příběh to nemá téměř žádný - ale vůbec nic z toho ani trochu nevadí, skutečně, postavy, prostředí a úchvatná animace (asi moje nejoblíbenější ze všech animáků) to plně vynahrazují. Mohli to sice osekat o ty zbytečé písničky a víc rozvětvit děj, ale i tak to působí moc dobře. Staré postavy nezklamaly, nové na tom byly trochu hůř, hlavně ta šílená, neškodná pralesnička. Potvrdil jsem si, že Rio je jedním z nejlepších animáků vůbec, ale trojka už opravdu bude více než zbytečná, takže prosím, víc ne. Skvělá zábava, rychle to uteče a nezklame to snad nikoho - krásné optimistické dílko z prostředí lepšího než Madagaskar. Musím si připomenout jedničku. Druhé Rio mě potěšilo, ale nenadchlo tak jako jednička. Za mě 75% a za čas určitě repete, tohle prostě musím vidět znova, protože z žádného animovaného filmu jsem nebyl nikdy tak nadšený jako z těhle dvou.(10.8.2014)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)

• - Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)