Reklama

Reklama

Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí – vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle. Blu si sice od svých přátel vyslechne spoustu důvodů, proč nemá nikam jezdit a jaká nebezpečí tam na ně čekají. Ale nakonec se zařídí podle tukana Rafaela a jeho rady, že šťastná manželka znamená šťastný život. A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se trochu nečekaně setkají se svými příbuznými a tím skončí i jejich přesvědčení, že jsou posledními modrými papoušky na světě. Blu se navíc v džungli necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí nečekaně čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi – tchánovi – a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, kterou pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel. (CinemArt)

(více)

Videa (45)

Trailer 1

Recenze (198)

ORIN 

všechny recenze uživatele

Nevtipný animák je asi to nejhorší. Kvalitní animace je dnes už v podstatě standard (u vysokorozpočtových filmů to platí dvojnásob) - takže tu nepočítám. Příběh je obvykle snadno pochopitelný a rozkódovatelný, s postavami se divák dokáže ztotožnit nebo mu alespoň zásadně nevadí. Rio 2 obojí má (zato ty dvě hvězdy), i když příběh je snad až příliš prostý. Bohužel filmu chybí humor, jakýkoli alespoň trochu promyšlený. Ten, co film produkuje, je pouze infantilní, prvoplánový a divák se solidně přepálenou stopáží (o 10-15 minut) probíjí jako lovec mačetou skrz džungli. Po konci nezbývá nic, co by si člověk dokázal zapamatovat, snad jen fyzickou bolest ze sledování... ()

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Je to modré, ve 3D, žije to v pralese, který chtějí lidé zničit a není to Avatar .. i když? Rio 2 je jasným důkazem lenosti scenáristů a producentů, kterým ke štěstí v podobě naplněných pokladniček kin stačí obšlehnout něco, co mělo úspěch a už tu dávno bylo, jen do toho rozlili mnohem víc barev a rozezpívali to tak otravně, že mě z toho bude bolet hlava ještě několik dalších dnů .. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Don Rhymer, Carlos Kotkin, Jenny Bicks, Yoni Brenner | Hudba: John Powell | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Blue Sky Studios, 20th Century Fox Animation | Rozpočet: 103 miliónov $ | Tržby: 493,196,122 $ || Abstrakt jedničky. Klasické prísady vo forme pridaných rodičov a alfasamca vykreslujú schemtaický príbeh, ktorý je "oživený" talentovými súťažami v džungli, ktoré sú síce nápadité, ale i otravné zároveň. Spievané pesníčky sú slabšie než v prvom diely, stali sa príliž popvými odrhovačkami. Je to škoda, ale ako u pokračovaniach býva zvykom, je Rio 2 neprekvapivou rutinou. 50% | Blu-Ray, THX, HU DTS | ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Výjimky občas potvrzují pravidlo a i v tomhle případě se to potvrdilo. Dvojka předčila jedničku jak nádhernou vizuální stránkou, častými vtipnými momenty tak i akcí. Už v kině jsem si řekla, že si tenhle kousek pětihvězdu zaslouží a když jsem se ptala potomka jak se mu to líbilo a kolik bodů by mu od jedničky do pětky dal, tak jen jednoznačně potvrdil má slova. Jako každý animák, tak i Rio 2 byl kromě zábavy i krapet výchovný, což se dá pochopit. Znázorněné prostředí Amazonie bylo perfektní, super rychlé želvy, spousta dalších tvorů a ptáků, kteří všichni dohromady tvořily velmi zábavný mix barev a srandy. Ale abych jen nechválila. Bylo tam na můj vkus moc písniček. U jedovaté, růžové žáby si kupříkladu tvůrci mohli odpustit operní žalozpěvy nad marnou láskou ke kakadu, u nichž jsem se netrpělivě vrtěla v sedačce a říkala jsem si "ať už konečně dokváká!". Ne všechny písničky ale byly takové, zazněly i originální s chytlavým hudebním námětem. Takže za sebe, doporučuji! ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $103miliónovTržby USA $131,538,435Tržby Celosvetovo $500,101,972Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,423,550Tržby za predaj DVD v USA $32,558,466║ dosť odbitá záležitosť, čo sa týka banálnej tuctovosti príbehu, ktorý ma v danej oklieštenej príbehovej šablónke otravoval až uspával, graficky pekné a taktiež Slovenský dabing opäť dosahuje patričnej kvality ale dojem z povrchného príbehu a suchých gagov(zasmial som asi tak 3x čo je sakramentsky málo u mňa) dojem nenapraví, pre mňa až nečakaná zbytočnosť a podľa ukážok pred týmto počinom nebude osamotená /videl v kine: 40%/ ()

Galerie (109)

Zajímavosti (4)

  • Stejně jako u prvního filmu Rio (2011) vznikly i u pokračování speciální úrovně pro hru "Angry Birds". (R.K.)
  • Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)
  • Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)

Reklama

Reklama