Byl jsem násilně donucen jít do kina na Rio2 svou malou roztomilou manipulátorkou a snad poprvé jsem nelitoval. Mluvící papoušci byli akční, lehce zábavní ale velmi koukatelní až do konce. Jak jinak hlavně díky častému zpěvu, které se dokonce i celkem dabovaně povedlo, což byl teda zázrak, na druhou stranu ale nevím, jak to znělo v originále, takže souboj je vyrovnaný. Každopádně z těch celovečerných animovaných podívaných celkem zajímavá maličko nadprůměrná podívaná.(20.4.2014)

Rozpočet $103miliónovTržby USA $131,538,435Tržby Celosvetovo $500,101,972Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,423,550Tržby za predaj DVD v USA $32,558,466║ dosť odbitá záležitosť, čo sa týka banálnej tuctovosti príbehu, ktorý ma v danej oklieštenej príbehovej šablónke otravoval až uspával, graficky pekné a taktiež Slovenský dabing opäť dosahuje patričnej kvality ale dojem z povrchného príbehu a suchých gagov(zasmial som asi tak 3x čo je sakramentsky málo u mňa) dojem nenapraví, pre mňa až nečakaná zbytočnosť a podľa ukážok pred týmto počinom nebude osamotená /videl v kine: 40%/(17.4.2014)

Jedničku jsem viděl dávno před několika měsíci, ale na dvojku jsem se těšil, zvlášť, když jsme si film pořídili nedávno na Blu-ray. První část byla nudná, nezajímavá, děj o ničem, a z těch písniček se mi motala už hlava. Další půlka filmu však byla o něčem úplně jiném. Skvělá ukázka Talentu, ale hlavně vtipné provedení fotbalu. Následovaly opět nudné písničky, a naštěstí brzy i konec. Líbila se mi záchrana pralesa, zajímavé provedení do nynější moderní doby a hlavně fotbalová scéna. Zbylý děj byl však nudný. Naštěstí to rychle uteklo. 3*(4.12.2016)

Jednička je hodně vtipná podívaná a ani u dvojky tomu není jinak. Příběh, teď už pětičlenné rodinky papouška Blua, nás zavede z Ria do Amazonie. Zde chce Perla najít další papoušky svého druhu. To se moc v domě vychovanému Bluovi moc nezamlouvá, ale nechá se překecat. S rodinkou vyráží i staří známí přátelé z prvního dílu, ale i jeden padouch, kterého cestou nevědomky potkají....... Pohádka má opět krásnou animaci, ve které je spousta detailů. Další hodně povedenou stránkou je soundtrack, kterej sednul perfektně. Příběh je taky pěknej, bez větších zvratů. Pro mě pěkná animovaná pohádka, které dávám 85% :)(22.6.2014)

Aj keď k tým najlepším animákom ma predsa len poriadne ďaleko, nemôžem povedať, že som sa pri potulkách amazónskym pralesom za prítomnosti rodinky modrých papagájov macao nudil. Pestré farby, nevyrovnané dlhy, nové rozvetvené príbuzenstvo, ekologické posolstvo, to všetko sú klady tejto rozprávočky. Horšie je to už so samotným príbehom, loser ktorý sa stane hrdinom, je už tak trošku obohranejšia pesnička a dokonca v oveľa lepšom prevedení ako tento amazóňan. Hlavne, keď som mal dojem, že filmu v určitých pasážach dochádzal dych a on strácal tempo. Ale deťom sa však páči a práve nim je tento príbeh určený.(21.8.2014)

• - Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)