poster

Rio 2

 • anglický

  Rio 2

 • slovenský

  Rio 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tominni
  ***

  Film začíná sambou v Riu, která trochu připomíná, že se blíží MS ve fotbale v Brazílii. Pak už začne příběh Blu a Perly, kteří se i s dětmi vydají do amazonských pralesů, aby tam našli další modré Ary. Animace jsou na velmi dobré úrovni, celkem dobrý je i dabing včetně písní. Ale slabší už je příběh (včetně nutné agitace proti kácení deštných pralesů) a hlavně trochu vadí pocit, že to připomíná tak trochu Madagaskar 2, jen toho vtipu je o dost míň.(4.5.2014)

 • TommyDiamond
  *

  Druhý Rio s uměle vytvořeným primitivním příběhem doplněný šílenými songy, aby se natáhla stopáž, mě příliš radosti neudělal. Pokračování animovaného filmu Rio je ještě vetším propadákem než jsem čekal a potvrdilo se jen, že pokračování animáků je vždy velkou chybou. Jednu hvězdu dám za fotbalové utkání.....(17.8.2014)

 • Dejavu_UH
  ****

  Myslím že jednička byla akorát decentní předehrou před dvojkou, která byla po všech stránkách lepší. Trošku víc je tu kladený důraz na vztahy, neustálé decimování pralesa a zabrousíme taky do supertalentu :) Po grafické stránce je to excelentní, promakané v každém detailu a při poslechu songů se vám bude dělat husina. Je to prostě epesně provedený rodinný animák, za který vám budou vaše ratolesti neskonale vděčné.(20.7.2014)

 • majo25
  ***

  Jednotku zachraňoval vydarený záver. Tu k ničomu takémuto nedochádza. Už v jednotke bola animácia viac než vydarená, v tomto nie je ani ten najmenší problém. Opäť je ale humor skôr na vedľajšej roli a prvoradá je psychologická rovina príbehu. Tá sama o sebe nie je samozrejme zlá, ale iba nadväzuje na jednotku. Neustále spievanie vadilo...už sú (chvalabohu) dávno preč časy muzikálových Disney animákov. Napriek menšej výraznosti je to však príjemný 3D animák.(30.5.2015)

 • CommanderCZ
  ***

  Jedničku jsem viděl dávno před několika měsíci, ale na dvojku jsem se těšil, zvlášť, když jsme si film pořídili nedávno na Blu-ray. První část byla nudná, nezajímavá, děj o ničem, a z těch písniček se mi motala už hlava. Další půlka filmu však byla o něčem úplně jiném. Skvělá ukázka Talentu, ale hlavně vtipné provedení fotbalu. Následovaly opět nudné písničky, a naštěstí brzy i konec. Líbila se mi záchrana pralesa, zajímavé provedení do nynější moderní doby a hlavně fotbalová scéna. Zbylý děj byl však nudný. Naštěstí to rychle uteklo. 3*(4.12.2016)

 • - Stejně jako u prvního filmu Rio (2011) vznikly i u pokračování speciální úrovně pro hru "Angry Birds". (R.K.)

 • - Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)

 • - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 12 000 pracovných miest. (Laslo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace