• slovenský

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 101 min

• D.Moore

Utahanější a otravnější než první díl. Příliš zpívání, příliš klišé, příliš málo nápadů... A navíc vykrádání Fotr je lotr (což jsem tedy nečekal, ale to neznamená, že jde o překvapení v dobrém slova smyslu). Kvůli hlasu Jesseho Eisenberga byl pro mě film navíc sledovatelný jen v českém dabingu, kdy se hlavní hrdina dal jakžtakž vydržet. Samozřejmě animace krásná, choreografie "tanečních" scén opět povedená a jedna nová postava bezchybná (mravenečník!). Jenže to bylo málo.(31.7.2014)

• Tuax

Nakonec pro mě horší než první díl. Zklamalo mě, že se to jmenuje Rio a první díl souvisel s Riem, tak teď už vůbec, pokud se pomine kousek úvodu. Jenže taky jsem víc jak hodinu koukal na čas, jelikož mě to moc nebralo. To alá přírodní dobrodružství Ara rodinky bylo ještě horší než příběh prvního dobrodružství. Zachraňovala to aspoň částečně přehrávající žabka. Jinak nové zvířecí postavy nezaujaly a staré se nikam neposunuly. Animace zůstala taky stejná, za ty tři roky to mohli trochu vylepšit, hlavně co se lidí týče. Zachovali i hudba, tanec a karneval. Vizuálně nakonec v některých momentech fakt působivé. Jenže celkově spíše nezáživná podívaná bez nečeho zapamatovatelného. Teda až na tu žabku :)(31.12.2015)

Animáky jsem už viděl lepší i horší, především jsem neviděl první díl Ria, což nevím, jestli je dobře nebo špatně. Dohánět už to asi nebudu, ale Rio 2 má na víc než aktuálních 59 %. Kromě vtipné jedovaté žáby a nezbytného ekologického poselství stojí za zmínku zdařilé obsazení dabérů (Jamie Foxx, Anne Hathaway, Jesse Eisenberg, Leslie Mann).(24.8.2014)

Neinovativní, nepřekvapující a méně vtipný odvar prvního dílu. Po hudební stránce stále skvělé, stále výborná animace s milým dětinským příběhem a sem tam úsměvným vtípkem, která napoprvé fungovala velmi dobře, tak na podruhé již ztrácí na dechu. Druhé Rio je další z řady sequelů, které sice neurazí, zato ničím nepřekvapí a jedno shlédnutí bohatě stačí. I tak se ale stále jedná o solidní zpříjemnění večera. Průměr... 3*(4.8.2014)

Výjimky občas potvrzují pravidlo a i v tomhle případě se to potvrdilo. Dvojka předčila jedničku jak nádhernou vizuální stránkou, častými vtipnými momenty tak i akcí. Už v kině jsem si řekla, že si tenhle kousek pětihvězdu zaslouží a když jsem se ptala potomka jak se mu to líbilo a kolik bodů by mu od jedničky do pětky dal, tak jen jednoznačně potvrdil má slova. Jako každý animák, tak i Rio 2 byl kromě zábavy i krapet výchovný, což se dá pochopit. Znázorněné prostředí Amazonie bylo perfektní, super rychlé želvy, spousta dalších tvorů a ptáků, kteří všichni dohromady tvořily velmi zábavný mix barev a srandy. Ale abych jen nechválila. Bylo tam na můj vkus moc písniček. U jedovaté, růžové žáby si kupříkladu tvůrci mohli odpustit operní žalozpěvy nad marnou láskou ke kakadu, u nichž jsem se netrpělivě vrtěla v sedačce a říkala jsem si "ať už konečně dokváká!". Ne všechny písničky ale byly takové, zazněly i originální s chytlavým hudebním námětem. Takže za sebe, doporučuji!(17.5.2014)

• - Brazílie použila film jako reklamu na oslavu nového roku v Copacabana Beach. (R.K.)

• - Rio 2 je posledním filmem Dona Rhymera, filmového producenta, který nedlouho po premiéře ve věku 51 let zemřel na rakovinu. (R.K.)

• - Stejně jako u prvního filmu Rio (2011) vznikly i u pokračování speciální úrovně pro hru "Angry Birds". (R.K.)