juanpera

Proc se vsechny ceske filmy snazi pracovat s nejakym absurdnim radoby zajimavym scenarem. A ze do toho vrazil penize i pan Dvorak, tak to fakt nechapu. A to se mi pritom ujety "sklepacky" humor z absurdistanu libi! Zustanme radej prosim u komedii, tam to vetsinou ve scenari a pribehu nepo....m! Takze NELIBI 25! ()

Jimko

Tak nakonec jsme to přece jen za velkého úsilí dokoukali. I když po polovině stále stejného nudného a ubohého filmu jsme měli opravdu co dělat... A už nikdy více... ()

Brunetgirl

Docela jsem se na Vejšku těšila, ale byl to vlastně docela dost depresivní film a po jeho shlédnutí jsem se teda necítila vůbec pobaveně a ani příjemně... ()

BallingerTX

Film jako celek působí dost depresivně a pesimisticky. Rozdíl sociálních vrstev filmových postav je podán v tom největším možném kontrastu, jenž příliš dobré nálady nešíří, stejně tak myšlenka na lidi prožívající podobné osudy dnes a denně v reálném světě. Jako pokračování Gymplu Vejška splnila všechna má očekávání a film mě pobavil jak nezapomenutelnými hláškami, tak v některých případech skvělýmy výkony herců. Rád bych vyzdvihl Jirku Mádla, kterému postava Michala náramně sedla, stejně tak výkon Jana Krause a provokativní Evy Josefíkové. Bohužel mě opět zklamal herecký výkon Tomáše Vorla... Film bych se nebál doporučit komukoliv, kdo je otevřený tomuto typickému humoru pro mnohé však zcela nepochopitelného. ()

NikoKovac

Mně se to líbilo. Zatímco Gympl byl pro mě zavádějící, protože názvem bych čekal něco jiného, než povídání o pubertálních sprejerech, Vejška mě zaujala víc. Jo, jde tam taky o to sprejování, ale to není tak výrazným motivem filmu. Mádlova postava je geniální - vypočítavej hajzlík, co jde jen po prachách, rychlých autech, v posteli má každej den jinou holku a školou proplouvá jen díky úplatům a protekci. A nakonec na to dojede. Výborné. Postava ztvárněná Tomáše Vorlem je spíš typický úkaz klasického člověka, co nedal gympl. V životě nemá štěstí, doma to stojí za hovno, na školu se dostat nemůže a když si najde holku, s kterou i bydlí, tak mu zahne. A navíc jde sedět. Ale nakonec se mu život obrátí k dobrýmu - krásnej kontrast. Určitě oceňuju, že postava "Zhulence" dostala víc prostoru, bylo to takovým okořeněním filmu. K tomu také skvělý Kraus a také Bydžovská, ta byla jako alkoholem nasáklá troska prostě věrohodná. ()

JerryPilsen

Splácáno dohromady pár fórků bez děje,jen tak poslepováno souvislostmi.Absence jakéhokoli vypravěčského ducha sráží toto dílo do zapomění. ()

CrashHP

Vejška nasadila svojmu predchodcovi Gymplu nový rozmer, miestami som mal pocit, že to sú dva osobitné filmy. Film zobrazujúci ťažký život našich študentov z Gymplu, ktorý im prináša viac ťažké ako príjemné chvíle. Napriek všetkému mi to prišlo skôr ako vážnejší film, než komédia. To ale na fakte nemení nič, že som sa v kine celkom bavil a odišiel som s dobrým pocitom a to je podstatné. ()

Prokop23

Aneb jak vystudovat vysokou školu (Véjšku, abychom nediskriminovali pražské Pepíky a taky nám trochu rozuměli) a vlastně tak nějak být v životě vůbec úspěšný, pomocí peněz. Když jsem studoval já, na zkóšku jsem se učil jako pako a doslova ji vydřel, za odměnu jsem si zašel na pár piv a Kometku a to jsem se teda rozšoupl. Hlavní hrdina (kterému asi jako mám fandit) si onu zkoušku zaplatí a pak nepokorně hází na všechny machry. Za odměnu pak skoro srazí svým novým Kábriem pár pražáčků (ne že bych jich bylo škoda), v klubíku, kde asi čtyřicetiletéj fotr zpívá (pardon – odříkává a mává u toho rukó jako že je kůl) „tvrďárnu“ o tom jak jsme všici ztracené děcka či co, si dá lajničku a večírek završí dvěma čubičkama. Sorry Vorle, ale s těmahle vorlovinama běž víš kam...napovím ti, nové zaměstnání v Jů Es of Éj to nebude, byť by tam tento film mírou demence mezi ostatní rádoby komediální kreace zapadl. ()

Paradax

Zbytečný film na zbytečné téma. Někteří herci předvedli dobrý výkon, jiní ne. Dvě hvězdy za titulky a černé oči Evy Josefíkové, kterým dal kameraman opravdu vyniknout. ()

jerzy1976

bavilo mě se ztrácet v očích Josefíkové:-) bavil mě celý film a dal bych ****, ale konec mě přišel rychlý, useknutý a zklamala mě nakonec krátká stopáž filmu. Mádl, Kraus - paráda! ()

killberrybil

Vůbec ne vtipný, s příběhem o nesympatickej kurvě s iritujícím jakožesupermega raperem a s čmáračema po zdech, I přesto na česko dobrý. ()

Plechovka95

Zklamání, jak jsem se na ten film těšila a pak.... Už to nebyl Gympl, kde se člověk zasmál, tohle bylo zase o jménech. Pasta Oner je fajn,ale proč ho tam nacpat rovnou osobně, jeho díla by bohatě stačila. Soundtrack nebyl špatný. Ono když někam dáte víc drog, sexu a chování zbohatlického Kolmn, někdy méně znamená více. ()

Dr_Nai

Nechápu tu obrovskou kritiku, kdo viděl Gympl, nemohl od Vejšky čekat nějaký hlubokomyslný filozofický příběh. Film pokračuje ve vyprávění životního příběhu neuvěřitelně zazobaného Michala Kolmana pro kterého nic není problém protože fotr .... a více či méně normálního kluka Petra Kocourka. ANO uznávám není to tak vtipné jako gympl, ale pro mě kvalitní pokračování, ve kterém je za mě hromada reálných scén/situací z běžného vysokoškoleského/mladistvého života=D ()

jakobo46 odpad!

Bohužel vejška není nc jíného než sračka stejně jako gympl, u kterého jsem se však aspoň trošku nasmál. U tohoto filmu se bohužel nic takového nekonalo. Nepobaví Vás ani zhulenec, který v prvním díle tak hezky počítal tepelnou roztažnost mostu. Bohužel po filech Gympl, Ulovit miliardáře a nebo Vejška již panu Vorlovi nevěřím, že bude někdy schopen natočit snímek na který by se dalo koukat. ()

Vozik

Klasický druhý díl čehosi. Mnohem slabší, odflaknutější? Příběh ani není příběhem. Vtip, který provázel Gympl se vytratil. Nejlepší na celém filmu je herecký výkon Krause a Madla, kteří však nemají tak velký prostor, aby mi dovolili dát víc hvězdiček. ()

KcarlosK

Prakticky stejná tragédie jako Gympl. Jediná změna proběhla na postu kurvičky. Blbá zmizela a je tu vychcaná. Pevně doufám, že Postgraduál už nebude. ()

limalama

Skvělý Mádl, bez něj by to bylo total ho*no. A mladý Vorel je prostě strašný, ještě že k němu dali Josefikovou, jinak by se na něho nedalo ani dívat ()