Nepřekvapivě hodně podobné Gymplu a jednoduše řečeno, více téhož. Ovšem proč ne. Gympl mi tenkrát sednul a Vejška víceméně nezaostává. Pořád je to sranda, stále je to plné neuvěřitelných až absurdních situací, ale dokáže to zabavit... 90%...[6.02.2014_Cinestar_Černý most](6.2.2014)

Stejná jízda jako předchozí film. Všemu vévodí Mádl s Krausem, kteří si to znovu neskutečně užívají. Hudba je taky na jedničku. Nechybí největší bomba z posledního Vladimírova alba. Postsynchrony, které jsou navíc jak od samotného Trošky, to samozřejmě sráží o třídu dolů, ale svůj důvod zřejmě mají, i když mě nepřestanou srát. Přes lehce pozitivní konec doufám, že Vorel bude mít koule na epické zakončení možné trilogie. Gympl - Vejška - Pracák.(10.11.2014)

Mně je líto, ale mě to asi bavilo víc jak jednička. Absence některých herců mě sice mrzela (Matonoha, Holubová), ale na druhou stranu měl film pro mě přijatelnější humor. Ne primitivní a gymplátskej, ale chytřejší a "vysokoškolsky". Hlavní hrdinka teda nebyla úplně sympatická, ale za to vyspělý Mádl super. To že o sprejování ehm... o malování byli více otevření působilo upřímněji a víc věrohodně. Nástup nové generace přes Kocourka mladšího taky super nápad. ovšem konec... no. Řekněme, že jsem čekala něco ve stylu jedničky. SPOILER>>> Možná bych čekala i nějaké to vězení, či možná smrt, ale že si jeden odjede studovat do Anglie a druhý odletí do Ameriky ... trochu moc happyend na takovéhle zhýralé existence, ne? Joooo a to že velkej Kolman přebral Kocourkovi holku taky divný :D <<< SPOILER Ale opravdu mě to bavilo, několikrát jsem se upřímně zasmála, ale myslím že trojku už bych oželela. 4*(2.2.2014)

Další pohodová ,,Vorlovina''. Nic zásadního vám to nedá, ale těch 85 min. uteče jak voda a hlavně - není to trapné, což je bohužel pravidlem u českých komedií posledních let... Nejvíc exceluje Mádl a já se mu opakovaně omlouvám za to jak jsem jej podhodnotil, když jsem jej viděl na plátně poprvé coby teenagera... Vorel se tradičně obklopil řadou lidí z divadla Sklep a leckomu dal tu menší, tu větší roličku. Někdo dokonce profesně navazuje na svoji roli v Gymplu jako třeba Václav Marhoul :-). Když to vezmu kolem a kolem, celé to téma sprejerů jde mimo mně, ba naopak mně dost prudí, protože v mém pracovním životě stojím na opačném konci barikády. Stejně tak hudba mi vůbec nic neříká. Ale to neznamená, že se mi to nemusí líbit. Jestli však Vorel přijde s nějakým třetím dílem - Postgraduálem, už to asi tak bavit nebude. I tohle hodně těžilo z Gymplu. Chtělo by to nový vítr do perutí pane Vorel ! Tři plechovky barvy. * * *(10.11.2014)

Na české poměry poutavě natočené, místy příjemně černohumorné až tragikomické (Mádl je jako vždy skvělej, stejně tak vyhulenej zrzek), ale ve výsledku po stránce scénáře trochu zbytečné, za což může nejspíš trochu useklý závěr. A taky tomu chybí památné scény, jako například "roztahování mostu" v Gymplu.(6.11.2014)

• - Všechny policejní hlídky ve filmu používají jeden automobil Škoda Octavia Combi druhé generace s registrační značkou 2AP 5397. Vůz je pouze filmařskou napodobeninou, skutečná policejní auta nemají maják na nosiči, ale je přichycený přímo na střechu a vnější kliky a zpětná zrcátka nejsou stříbrně lakovaná, ale v barvě černého plastu. Stejný vůz se pak objevil i ve filmu Život je život (2015). (Martin_L)

• - Zřejmě nejdražší scéna filmu vznikla hned na první záběr a jednalo se o zdemolování limuzíny Lancia herečkou Ivanou Chýlkovou. (MTHRFCKR)

• - V čase uvedenia filmu do kín bol v skutočnom živote partnerom Evy Josefíkovej Jiří Mádl (Michal Kolman). (De Large)