6/10. Nebylo by to vůbec špatné, jen by se všude nesmělo avizovat, že jde o komedii. Na rozdíl od „Gymplu“ tady totiž absolutně chybí hlášky a gagy, vlastně jsem se pousmál tak dvakrát za celý film. Mezi pozitiva patří hudba, graffiti scéna a Mádl s Krausem, tím výčet asi končí. Tak trochu zbytečné pokračování, ale ujít jsem si ho nechat nemohl.(5.11.2014)

Nemůžu si pomoct, ale po shlédnutí Vejšky mi nebylo úplně nejlíp. To u Gymplu jsem se kolikrát i zasmál a na konci si řekl, že to byla docela dobrá komedie. Tady tohle už jako komedii považovat nemůžu, když teda nepřijmu ten klasickej Sklepní humor. Ve filmu se totiž objeví věčně nalitá matka, fotr, co má pod palcem půlku papalášů z Prahy nebo holka, co šuká za prachy...a pro prachy. Takový ty tři klasický motivy, ze kterých normálnímu člověku dobře nebude. No a do toho zní depresivní rap Vladimira 518 a příběh, kterej vlastně pořádně ani příběhem není, což není u takového filmu vysloveně na škodu. Mádl a Kraus každopádně ti nejlepší z filmu. Kraus by mohl točit klidně i víc...(28.11.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem nic nečmáral na zeď, nefetoval a ani nikoho neuplácel, protože se nerad špiním od barev, rád vím o světě a nemám čím uplácet. Bylo mi zkrátka jasné, že tohle nebude film natočený dle mých tužeb, ale byl jsem zkrátka zvědavý, zda se kdysi zajímavému Vorlovi podaří natočit něco ještě pitomějšího než byl Gympl. Nepodařilo, protože tohle bylo o něco lepší. A přestože trestní zákoník kriminalizuje nejeden nesmysl, tak § 228 odst. 2 podle mého smysl má a všem, kdo jej porušují, bych nastříkal koule na brčálově zeleno.(26.5.2015)

Z poloviny hezká nostalgie po gymplu s vynikajícím castingem, z druhé poloviny nic nového a neinvenčního. Mrzí mě pár věcí, přehnaná postava Bydžovský, vyhulenec, absence nějaké katarze a to mega trapný AVG nakonec. Vtipný to docela je, délka ani moc neumožní se nudit a hlavně zde hraje plno divákovi blízkých herců. Příště by však měl Vorel natočit něco více originálního, protože do stejné řeky dvakrát nevstoupíš.(10.6.2015)

Tomáš Vorel je pro mě příklad velice zajímavého režiséra, který je originální, věrný sobě a s časem vyzrává. Herecky vyzrál i jeho syn, povedlo se výraznější herecké obsazení než u Gymplu. Vejška je alesoň pro mě divácky vděčná a svěží, vypráví dnešní práběh bez přikrášlení a přehnané stylizace, není optimistický se šťastným koncem, ale ani drastický nebo neuvěřitelný. Nevím, jestli si to pan režisér přečte, ale i tak mu děkuji za jeho tvoření. Přeju mu, aby se nenechal ničím znechutit a točil dál.(14.2.2016)