rekkky

Jednorázová, přímočará tvorba, která vměstnává do 85 minut, co největší počet klišé z života mladých lidí navštěvujících vysokou školu. Audiovizuální podoba dokresluje uvolněný a nezávazný styl života, přičemž tvůrcům se daří zachytit spontánnost, jaká je tomuto životnímu období vlastní. Vejška je vcelku potěšující překvapení a do jisté míry zábavná podívaná. ()

Ombak▼Penari

Vorlovo opovrhování městskou civilizací a konzumním životem udělalo z pokračování Gymplu dost protispolečenskou agitku a to není úplně dobře. Z celkem hravého Gymplu s problematickými, ale tak nějak normálně lidsky a odpustitelně jednajícími školními flákači, se ve Vejšce většinou všichni už dost neodpustitelně zkazili a protloukají se životem už hodně na hraně dobrých mravů. Nejvíc je to asi vidět u Jirky Mádla, z jehož postavy vyrostl vyloženě nesympatický parchant, kterému všechno nakonec projde. To je bohužel dost na škodu, není moc komu fandit v takovém příběhu, plném podplácení, sexu a drog a marné snahy normálně studovat vysokou školu a užívat si polodospělého života před tím, než všechny navždy semele všední pracovní kolotoč. Ačkoliv jsem u Gymplu volal po hloubce a ostrosti, tak takhle jsem to úplně nemyslel. Nebylo třeba z většiny bývalých gymnazistů a jejich rodičů udělat ztroskotance a snímek by byl rázem přívětivější. ()

herák

nemůžu si pomoct, ale líbilo se mi to o dost víc než gympl..hlavně několikrát zmínění mádl s krausem..i když jsem hodnotil stejně oba filmy, tenhle je příjemnější.. ()

Thanoris

Ach ten Vorel. Není to až tak špatný, ale neschopnost herců v hlavních rolích korunovaná Tomášem Vorlem ml. to všechno shazuje o dvě úrovně níž. Z filmu září výkony Jana Krause a Zuzany Bydžovské, Jiří Mádl a Eva Josefíková hrajou taky dobře, ale všechny je zastíní svou naprostou neschopností jediného přirozeného slova hlavní role Tomáše Vorla. Když se k tomu přidá pár dalších nevýrazných roliček ve stejném duchu, přes dvě hvězdy to rozhodně nepřeleze. ()

Folky

Slabší než Gympl. V něm byli postavy mnohdy grázlové, ale i tak byli sympatičtí. To už se o Vejšce říct nedá. Místo toho je snad každá postava takový šmejd, že je těžké jakékoliv sympatie najít. A úbytek humoru na úkor vážnějších momentů a jakési výpovědi tomu ubírá opravdu hodně. 60% ()

jacko

Pan Vorel ml. se bohužel od dob Gymplu hrát nenaučil a evidentně se to od něj nedá ani do budoucna očekávat. Mimochodem předpokládám, že ten vyhulenej manták, kterýho hraje další Vorel, je režizérův druhý syn - stačila by asi tak zlomek doby na plátně (tolik k rodinným příslušníkům)... Táhne to výbornej Mádl, který si svou roli skvěle užívá a zdatně mu sekundují Kraus a Bydžovská. Soundtrack dobrej, ale čekal jsem, že se objeví víc songů v průběhu filmu. W518 na koncertě a Pasta taky dobrý, tahle subkultura je mi docela blízká a bylo vidět, že za scénářem stál někdo, kdo se to snažil ukočírovat v rámci mezí reálnosti. Dějově slabší než původní biják, ale jsou tu jiné plusy, takže na pobavení fajn... ()

mirecek

Na rozdíl od Gymplu, který mě bavil spíše svými hláškami a vtipy mě vejška zaujala spíš svou dramatickou částí... Až na absurdní konec supr. ()

Ondr@932

Opět velmi skvělý film jako gympl ... ! Možná i o trochu lepší. Super vtípky a hlavně Jan Kraus byl zde opět skvělý. Pobavil jsem se dost. 75 % ()

Lucas87

Další dementní pokračování o sprejování, hulení. Mádl ze sebe dělal většího k..ta než v gymplu. Hudba se dala, a Krausovy hlášky neměly chybu. Z posledního záběru na renderovaný New York to bude mít asi zase pokračování. Nové české filmy jsou strašné braky, jsem zvědavý kolik jednoduchých začalo díky tomuto filmu sprejovat fasády. Ta stopáž je fakt otřesně krátká a divně zaříznutá. ()

DAPDO

Průser. Další přírustek k nicneříkajícím českým filmům natočeným v tomhle roce, a bylo jich vcelku dost. Tohle téma mi navíc nic neříká, nemám prostě rád sprejery a podobnou sortu lidí. Možná, že kdyby mi dali rodiče v dětství do ruky sprej, ať někde něco postříkám a zničím, ale místo toho jsem se honil za kulatým nesmyslem po hřišti. Ale jsem jim za to vděčnej. To radši budu stříkat něčím jiným a na někoho jinýho. Pane Vorel, konec sprejování, zkuste to jako já a radši už netočte nedejbože další pokračování. ()

salamandrr

Opět brutální product placement, ale jinak vcelku vydařené. Uznávám, že komediální část byla ubrána a na té dramatické se přitlačilo na pilu, ale na škodu to není. Kamera a celkově vizuál tady byl občas na vysoké úrovni. ()

MissSimm

Gymplu se to nemůže ani trochu rovnat. Pořád ale dobré. Obzvlášť smekám před Ivanou Chýlkovou a Krausem!!! Prostě tleskám! ()

hrudka

Vejška je oproti Gymplu více dospělejší, možná profesionálnější, tím ale méně drzejší, postavy ztrácejí motivaci a stávají se karikaturou. ()

anitae

Mně se to líbilo, a to na zdi nemaluju, nefetuju a už jsem věkově trochu jinde. Mádl nezklamal, Kraus nevadil, alkoholička Bydžovská mile překvapila a rezavý vyhulenec Vorel II. jako absolutní neherec pobavil. Dobrá hudba, místy trochu tupé dialogy, a třeba se někdy dočkáme i pokračování...co víc si přát :) 3,5* ()

Plechpetr

Vejška je jen slabým naplněním chtíčů tisíce teenagerů, které se kdysi stejně jako já velmi dobře pobavili u Gymplu. Tenhle slabí odvar a vaření z vody předka je prostě nefungující. Ikdyž si na film klidně zvyknu, klidně kouknu znova, myslím že nic moc nepřidává. ()

HappyDeath

Nebylo to niktrerak zlé, ale ani dobré či vyčnívající z řady. Pustil jsem si to jako oddychovou komedii, ale spíš by to mělo být Komedie/Drama, protože těch dramatických prvků tam bylo opravdu dost.... Hlavně ten realistický konec :-) ()