Kšeft na jeden den

• Velká Británie The Liability

Devatenáctiletý Adam souhlasí, že bude jeden den šoférem problémového partnera své matky, což ho uvrhne na 24 hodin do děsivého světa vražd, sexuálního průmyslu a pomsty ve společnosti stárnoucího nájemného vraha Roye. Když jednoho dne Adam nabourá drahé auto svého gangsterského otčíma, je donucen si tento přečin odpracovat jako řidič profesionálního zabijáka Roye, což se jeví jako jednoduchý úkol. Zatímco se Roy zoufale snaží uniknout ze světa vražd, z Adama se stává nadšený a nadějný zabiják. Dvojice se vydává na jízdu, která končí kdesi hluboko v lesích, daleko od domova. Roy nemilosrdně vyřídí oběť a následně dvojice zjistí, že byla chycena při činu. Mladá tajemná dívka se stane svědkyní vraždy a jak praví profesionální čest – i ona musí být odpravena. Zatímco se ti dva domlouvají, jak ji zabijí, svědkyně prchá i s důkazem. A začíná hra na kočku a myš, která nakonec odhaluje smrtící motivace Adamova otčíma a skutečnou identitu svědkyně, jenž se chce gangsterům pomstít. (oficiální text distributora)

kaylin

Těch drsných zločineckých filmů z Británie je tu v poslední době nějak hodně. Zrovna v posledním svém týdenním příspěvku jsem se zabýval dvěma takovými. "Shadow Dancer" mě právě nenadchnul svým až příliš pomalým tempem a "I Against I" mi zase nesedělo v tom, že se snažilo být až příliš tarantinovské a ritchieovské, kdy ani jedna rovina nebyla dotažena do konce. Koneckonců, ani snímek "The Sweeney" podle starého, stejnojmenného seriálu, mě příliš neoslovil, i když z této trojice pro mě dopadl nejlépe. Jak si vedl snímek "The Liability", který vycházel ze stejného prostředí? Musím říct, že celá zápletka mě celkem zaujala. Mladý kluk, aby se trochu ostřílel, nastupuje na jednodenní dráhu řidiče. Vozí postaršího čističe Roye (Tim Roth), který má vyřídit nějaké ty prácičky. Nechybí při nich krev, ale v tomhle směru je "The Liability" až překvapivě mírným snímkem a spíše se snaží o to, aby nás udržel v příběhu, než nás odradil přílišným násilím. To je tu podáno dobře, bezkrevně, aby to přijaly masy. Já se přiznám, že krvavější film bych klidně uvítal, protože by získal pořádný náboj. Takto, v některých momentech, přece jen trochu vyčichá. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/the-liability-2012-55.html ()

zdenotvor

Nudný,nezáživný thriller bez poriadnej akcie, ktorý ma vôbec ničím nezaujal. Miestami mi to prišlo skôr komediálne. Strata času ... ()

Martin741

Dobra, ale iba priemerna jednohubka z Velkej Britanie. Jack O´Connell /Eden lake/ to pekne taha a ide o dost sympatickeho herca, pribeh nenudi a rezia Viveirosa bola na urovni. Takze sympaticky britsky film je hned na svete : 60 % ()

kinghome

Miluju Britské Thrillery! Žádné sraní s postavama a vždy se u toho i dobře zasměju. Jack O'Connell je herec, které ho jsem dlouho hledal. Takovej ten hajzl už od pohledu, ale když koukáte na filmy s ním, tak vás vždycky rozesměje. K němu se ta postava blba nebo nějakýho hajzla vážně hodí. Abych to shrnul, tak film má úžasné herecké obsazení a dobrou zápletku. Najde se tu i pár zvratů, takže naprostá spokojenost. Plus je také to, že film strašně rychle uteče. Ani chvíli jsem se nenudil a dvojice Roth a O'Connell je luxusní. No a pak tu byla ještě Talulah. Takové debilní jméno, ale byla tak krásná. Strašně jsem jí fandil. Mám nutkání dát plný počet, ale je pravda, že to byl spíš takovej popkorňák, tak to nechám na silnější 4. ()

Tosi

Nó,tak mě tohle až nečekaně sedlo. Totálně černá anglická krimi komedie s tisíckrát omletou zápletkou od tvůrců filmů jako Podfuck a Sbal prachy a vypadni. Komu tyhle filmy neseděly, ať se The Liability vyhne širokým obloukem. Děj filmu je naprosto jednoduchý. Sígr a zmetek od pohledu Adam, rozbije auto svého nevlastního otce a ten mu jako výchovný trest dohodí práci řidiče pro nájemného vraha. To, že Adam vůbec netuší, kdo je jeho novým jednodenním šéfem, přináší parádní série vtipných dialogů. Hlavně scéna v lese při porcování "jelena" mě dokonale pobavila. Tim Roth hrál zabijáka tak anglicky suše, že byla paráda ho sledovat. Náhodná svědkyně jim jejich promyšlené veledílo ale zkazila. No, s touhle postavou se scénář začne dost sypat a nelogičnosti přibývat, konec byl taky lehce slabomyslný. Jednoduchý film na volný večer, se kterým se nepustíte do žádné větší akce, ale stejně si něj zase někdy vzpomenete... ()

Johnny.ARN

Príjemná sranda od Britov. Správne britsky suché, so zápletkou, dobrým obsadením a dejom, kde sa vždy niečo deje. A prístup Rotha k všetkým tým situáciam bol skvelý. 3 z 5 ()

Pajkenzi

Fajný film, zbytečně zdlouhavé scény, čekat a posouvat než vůbec k ěčemu dojde, není moc dobré, čekala jsem od toho filmu víc. ()

civrss

Tohle jsem tak asi úplně nepochopil. Překvapuje mě totiž, co vás všechny ostatní tolik zaujalo. Kdyby hlavní roli nehrát frajer jako je Tim Roth, bylo to pro mě téměř nekoukatelné. Na to, že se jedná o britský film, který by měl chrlit buď kvalitní a suchý humor, nebo mrazící atmosféru rozhovorů, The Liability nemá ani jedno. Ani celý smysl filmu mi tak úplně nedává smysl, takže prostě nic o ničem. ()

kolemjdouc

nebyli by to Britové aby si z něčeho neudělali legraci.Rozhodně nebudete psychicky nadranc abyste zavírali při některých scénách oči.Oba hlavní aktéři jezdí v těch nejnemožnějších ojetinách zatímco po silnici se prohání různé Land Rovery.Zkrátka nic neberte vážně ()

Illy

Příjemná žánrová jednohubka z Británie. O´Connell je neuvěřitelná držka profesionálního parchanta, jako mladší a horší brácha Toma Hardyho. Film s ním je vždycky zábava. ()

zahadum

Šialený nelogický ale miestami zábavný film o tom ako robíme chyby práve vtedy keď sme zameraný na " detail ". ()

barteca

Britské pulpfiction historky z podsvětí. Tim Roth opět cool friendly zabiják. Překvapením Jack O'Connell, při svém mládí uhraje kdeco a má za sebou samé pecky. Fandím mu. ()

warrenur

Paradicka...poriadne zvlastny a uleteny filmik. Kazdy jeden charakter je zaujimavy. Zvlast stary profik s jeho kubanksou hudbou. Laskave oko tiez rado spocinulo na sexi Talulah. A vobec, cela ta zapletka. Odporucam. ()

Hapretor

Takové komorní, takové nudné. Celkem o ničem. Jen na zabití času. Kouknul jsem na to jen kvůli T. Roth-ovi. Ale taky nic moc. A navíc je to blbost. Kdo by rozdejchal takový náraz auta ??? - snad jen Suprman. ()

mala_kea

Film o tom, kde si starý páprda hraje na magnáta tu už byl. Nebo ne ? TO je fuk, tady to v podstatě skoro vůbec nefungovalo. ()

BOURQUE

V tajnosti som veril, že to bude akýsi „comeback“ môjho obľúbeného T. Rotha. V podstate sa to nenastalo. Síce samotný Roth nebol zlý, ale vďaka béčkovému príbehu a tzv. „shortcomings“ v práci režiséra sa z toho stáva snímok na jedno videnie. PS: T. Riley však vypadá „smrteľne“ sexy! Osobné hodnotenie: 62% (**) ()