Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život. (oficiální text distributora)

IQ Tiqe

Na rozdíl od českých braků „ze života“, v tomhle je víc sexu, sexy hrdinka a vůbec je vykreslený dost realisticky, až naturalisticky, takže film má čím překvapit. Někdo by to možná označil jako soft porno s dějem, mně se líbí. [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba ? | humor 0 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Gilmour93

No jo, nedostatek sebeúcty je svinstvo.. Felace, anál, masturbace obkročmo nad oblečenou partnerkou, felace, anál, hra na pejska a konečně je tam, francouzák (jak nečekaný závan romantiky!), drsný koitus, felace a francouzák s vyraženým zubem. A do toho pinďour, pinďour, pinďour - vždyť já si připadal jako pan Bílý na snídani s Gaunery! Jestli tohle byly nesamoúčelné scény vykreslující vývoj vztahu, tak je nutno dodat, že kdyby polykala, vzal by ji i do kina.. Je vcelku jasné, kam tenhle smart-phoneový deníček dětí lapených v sociálních sítích a citové prázdnotě míří, ale stereotyp explicity a neúdernost domácích scén ty „sociální a psychologické souvislosti“ dokonale otupila. Chápaví pochopí rychle i bez kontroverze a extrémů, ti, co to mělo varovat, chápat chtít nebudou.. Díky balkánskému popu, že při kalbách nehrál Michal David - pak bych tenhle Discopříběh Uncensored už jen stěží rozdýchával.. ()

Sarkastic

Čekal jsem spíš průser, ale o to milejšího překvapení se mi dostalo. Jistě, dalo by se namítat, že některé věci nejsou zrovna uvěřitelné (třeba takové demolování školy) a toho natáčení mobilem je tam na můj vkus poněkud moc. Jenže jednak má tento film funkci demonstrativní a druhak, a to hlavně, zase tak moc vzdálené dnešní realitě to podle mě není. Jinak, neřekl bych, že je tam přemíra sexu, spíš chybí alespoň náznak romantiky, což snímek krapet sráží. Celkově bych to viděl na slabší 4*, i když hodnotit Klip není zrovna moc jednoduché. ()

eLeR

Pre niekoho možno šokantné. Pre mňa nie. No dobre, bolo tam toho možno viac ako býva v "normálnych" filmoch, ale sex patrí k životu, to ma nešokovalo. To všetko okolo toho, by ma možno šokovalo, ale bohužiaľ viem, že aj takáto existuje mládež. Už na základe toho, čo si dievčinka obliekla na prvú párty vo filme, mi bolo zrejmé, v akej skupine mladých sa pani režisérka pohybovala, keď pripravovala svoj film. Ja ale viem ešte jednu vec, že nie všetká mládež je takáto. Chválabohu. Tej život ale nie je šokujúci a pre diváka je tým pádom asi menej zaujímavý. No a k filmu poviem len toľko, že pôsobil naozaj veľmi skutočne a hudba v ňom bola otrasná. A jedna vec ma predsa len šokovala, keď mladá prišla z párty domov oblečená ako šlapka, tak ma šokovala otcova veta: Obleč sa, musí ti byť zima. ... to kde sme? (Filmová výzva 2015 - ambron) ()

FFilipCZ

Základem je pohledná hlavní postava (tedy Jasna) - za to jsou hned plusové body. S tou se mi trefili do vkusu a film je hned koukatelnější. Příběh a zpracování hodně kontroverzní. Divím se, že to vůbec prošlo. Některé záběry jsou fakt hraniční, že si člověk říká, jestli náhodou nekouká na "redtjůb". KLIP není snímek, co bych musel vidět znovu, nebo snímek který bych na potkání doporučoval, ale je to zase trošku jiný nevšední filmařský kousek. Řekněme v podstatě takový surový, pravdivý teenagerovský film, který si na nic nehraje - ne jako ty Disney/teen sračky přeplněné klišé momenty - a vše nám ukazuje tak, jak to nejspíše mezi teenagery tohoto věku chodí. PS: Ten Jasnin mobil s kamerou bych nechtěl ztratit! ()

• Veľký rozruch vyvolali scény, v ktorých sa neplnoletí hrdinovia Klipu oddávajú sexu. Obvinenia z pornografie však režisérka Maja Milos odmietla a popísala slovami: „Nemravné by pre mňa bolo neukázať to. Nakrútila som film o tínedžeroch, všetkých ich baví sex a je to základná vec, o ktorej rozmýšľajú. Neukázať to by bolo klamstvom.“ (Sufferer)
  • Film vznikal šest let, čtyři roky byla Maja Miloš v intensivním kontaktu s mládeží. Za tu dobu hovořila se stovkami mladých lidí, čímž se chtěla vyhnout ironickému odstupu. (JoranProvenzano)
  • Pri nakrúcaní sexuálne explicitných scén využívali aj dvojníkov, protézy či efekty a všetko bolo dokonale dopredu naplánované. S rodičmi detí, ktoré hrajú vo filme, sa režisérka rozprávala veľmi úprimne a všetko s nimi do detailov prebrala. (Sufferer)

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu