Apostle

Apostle

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2018, 130 min

Celkem dlouhej film,ve kterym vyniká zejména až divadelní výkon M.L.Jonese,kterej fakt válí,a to zejména v druhý půlce filmu,a zdatně mu sekunduje M.Sheen.Hudba je taky spíš komorní,a mě lezla chvílema na nervy,stejně jako kláticí se Dan Stevens.No a film jako takovej.Drama,mystično,fanatismus,asi čtyři výživný scénky,a jinak spíš nuda.Na to jakej je ,co se týče Raidů Ewans borec,je tohle až úmorně průměrný.Škoda.50%.(8.11.2018)

Gareth Evans se zapsal do historie s dvěma díly The Raid, ale opravdu nečekejte v tomto případě žádnou akci. Zde se jedná o temný a nadpřirozený thriller až horor, kde se v uzavřené sektě na izolovaném ostrově začnou dít nepěkné a velmi ošklivé věci jejím obyvatelům i zvířátkům. Kdo viděl Evansův kraťas Safe Haven z antologie V/H/S, tak ví, že Apostle není jeho prvním krokem do hororového žánru a vlastně se Safe Haven má i trochu více styčných bodů. Netflix začal asi do filmů více investovat, protože vizuálně jde o kvalitu s nádhernou barevnou paletou a kamerou a vůbec to nevypadá jako film, který je určen přimo pro streaming. Každopádně to tajemno a atmosféra dělá z toho napínák a gore není přehnané ani vyloženě samoúčelné (Takové duchovní očištění pomocí vrtáku do hlavy je natočeno v podstatě "decentně" a jeden či dva záběry na výsledek dodají ten potřebný důraz). V souhrnu Apostle a The Raid 1 nebo 2 vedle sebe vypadají jako úplně rozdílné filmy od úplně jiných režisérů, ale to jen dokazuje, že Evans je talent a nechce být jen v jedné škatulce.(14.10.2018)

Výborný rozbeh a skvelá atmosféra takmer opusteného ostrova s niekoľkými desiatkami vyznávačov prapodivného božstva sa v druhej v polovici zmení na priemernú naháňačku na mačku a myš. Mačke ale začne onedlho trochu šibať ( spoiler - inak povedané, vodcovia kultu sa začnú medzi sebou zabíjať, čím Thomasovi celú situáciu dosť uľahčia... keby sa radšej zachovali ako sektári z Wicker Mana, bolo by to väčšie žúžo - koniec spoileru ). P.S. Celkom ma taktiež mrzí, že záhada okolo "bohyne" nebola dostatočne objasnená.(30.10.2018)

Thomas Richardson, prichádza na opustený ostrov, aby zachránil svoju sestru, ktorú uniesla nebezpečná, náboženská sekta. Čím dlhší čas trávy v tamojšej komunite, tým viac si uvedomuje, s akými šialenými ľuďmi má dočinenia. Záchrana súrodenca, je však prvoradým cieľom, ktorého sa za žiadnych okolností, nemieni vzdať .. “Netflix”, svojimi projektmi váľa “o sto tristo”, a Ja som nadšený, že sa im všetko takto krásne darí. “Apostle”, je opäť jeden z nesmierne vydarených počinov bez mimoriadnej “reklamy”, no zato vďaka svojej kvalite, absolútne zaslúžene zdieľa (a bude zdieľať) ovácie. Napriek tomu, že dej plynie pomalšie, je skutočne náročné naraziť na akékoľvek negatíva. Ja zbožňujem, tieto dobové snímky, zaobalené do rúška tajomstva, obohatené o podivnosti, ktoré sa pomerne slušne pohrávajú s mysľou diváka, pričom keď k tomu prirátam tú “chorobnú šialenosť v zmýšľaní”, nedá sa inak, ako byť z celkového hľadiska, skrátka spokojný. Toto je rozhodne lepší priemer, aj keď nie každý, tento snímok vďaka dlhej stopáži, zrejme docení.(13.10.2018)

Na režisérovo predchádzajúce Safe Haven to nemá, ale aj tak solídne peklo s množstvom totálne náhulovo psychopatických výjavov. Súhlasím s názorom, že je to dosť dlhé a hoci je to veľké peklo, na Safe Haven to proste nemá a bodka s výkričníkom! To bola neskutočná jazda. Toto je „len“ totál masaker. Poteší: Dan Stevens, ohromný týpek-sympaťák z Legion, ostrovná výprava a veľmi drsný režisér. Nemám to srdce tak tak odvážnej brutalite len 60%. Každopádne sa priznám, že som čakal niečo trochu iného (SPOILER že hrdinu prvú hodinu budú mučiť a potom sa ukáže, že je megadémon alebo čo a 65 minút bude všetkých masakrovať. Alebo niečo také. SPOILER).(22.10.2018)

• - Při popravě/řozhřešení provrtáním lebky měli sklíčidlo ze současné strojní vrtačky. Na výrobu něčeho takového neměli v té době vůbec technologii. (honza1205)

• - Písnička, která hraje na konci filmu, je „Mother of Mine“ od Neila Reida. (Bioscop)