poster

Apostle

 • Velká Británie

  Apostle

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Nevěřící apoštol Tomáš trpí na ostrově Erisden, neboť jen tak zachrání sestru a dosáhne vzkříšení. Teda než se objeví zase někdo nový, zotročí jej a udělá z něj faguli.. Ambiciózní Evans měl slibné prostředí, okolnosti a éru, vlastní schopnost hrotit drsné scény až k mezi samoúčelnosti, tajuplného Dana Stevense a false prophet / true actora Michaela Sheena, nicméně své žalobě lidského zacyklení nedokázal vtisknout přesvědčivou mytologii a koherentní tvar. Přehnaná očekávání často kráčí ruku v ruce se zklamáním. Iko Uwais by se měl už začít rozcvičovat..(5.12.2018)

 • misterz
  ***

  Musím priznať, že som čakal niečo ďaleko lepšie. Mne by ani tak nevadila dlhšia stopáž, ako skôr to, že len máločo v tomto filme mi dávalo nejaký zmysel. Od hororovej stránky som tiež čakal niečo ďaleko lepšie, aj keď treba uznať, že atmosféra spolu s vizuálom neboli zlé. Ale o čom to vlastne bolo ani sám čert nevie - o starej žene, ktorá suplovala matičku zem? Len to namlsalo na celkom zaujímavú legendu, o ktorej sa ale divák nedozvie nič bližšie. Koniec mi tiež prišiel nevýrazný a bol sklamaním. Skrátka chcelo to viac šťavy - napätia, hororových scénok a hlavne nejakú tú pointu a zmysel. Priemer. 60/100(23.10.2018)

 • xxmartinxx
  ***

  Gareth Evans má na svědomí možná nejlepší soubojové scény, co byly kdy promítnuty na plátno, ale že jeho ambice tu (bohužel pro něj i pro nás) nekončí, bylo jasné vlastně celou dobu - Apostle je toho nevyhnutelnou eskalací. Není to špatné - má to v sobě ledasco sympatického, třeba expresivitu, jaké si většinou západní filmy netroufají. Myšlenkově to ale svojí nabubřelou banalitou evokuje nejslabší momenty Aronofského a po Witch to nemá zdaleka takovou údernost, jakou by to mělo před dní. 3 a 1/2(21.10.2018)

 • J*A*S*M
  ****

  Jakmile Evans najede na full horror mód, nelze si stěžovat v podstatě na nic. Řada scén (preparace mozku, masomlýnek, podzemní tunely) patří mezi to nejsilnější, co se letos v rámci žánru (a že letos je konkurence vcelku nadstandardní) urodilo. Trochu bohužel ale drhne to kolem, co se snaží nebýt pouze přímočarým hororem. A drhne to zejména na vztazích mezi postavami a jejich vývoji. Paradoxně, ačkoli má Apostle až lehce přestřelenou stopáž, přišly mi vztahy mezi postavami nedotatečně prokreslené a jejich proměny uspěchané. Třeba mezi Thomasem a Malcolmovou dcerou má být evidentně v druhé polovině jakési emocionální pouto, které ale opravdu netuším, kde se vzalo. Nicméně kolem a kolem je Apostle určitě dobrým dobovým hororem, který zajímavě míchá atmosféru The Witch, Wicker Mana a lovecraftových příběhů a dochucuje to špetkou intenzivní hororové řezničiny. Celkově značně bizarní atmosféře pak nahrává i hlavní hrdina Dana Stevense, který celou dobu působí, jako kdyby byl na drogách, na pokraji šílenství, nebo jako když ho zrovna někdo něčim majznul po hlavě a on každou chvílí omdlí. Dan si tak po The Guest může připočíst další pozoruhodný žánrový výkon.(20.10.2018)

 • Morholt
  ****

  Atmosféra ostrova a celkové vykreslení komunity bylo parádní. Líbil se mi i mytologický nádech vizuálně balancující na hraně absurdity. Z herců mě oslovil především Dan Stevens, jehož nevyrovnaný hrdina do celkového rámce dokonale zapadal. A našlo se i pár hororových momentů a jeden, který se hodil spíš do Raidu, ale díky za něj. Nicméně stejně jako mnohým ani mě neseděla dlouhá stopáž, která z výborného dělala pouze dobré, což je pro celkové vyznění škoda. Ale i tak se jedná v rámci žánru o relativně neokoukaný počin a takových je jako šafránu. 80%(20.10.2018)

 • - Písnička, která hraje na konci filmu, je „Mother of Mine“ od Neila Reida. (Duoscop)

 • - Při popravě/řozhřešení provrtáním lebky měli sklíčidlo ze současné strojní vrtačky. Na výrobu něčeho takového neměli v té době vůbec technologii. (honza1205)

 • - Film je věnován milující vzpomínce na Mary Doreen Evans. (Rominator)