Apostle

• Velká Británie Apostle
Trailer

VOD (1)

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

Trailer

Slasher

Příslib z traileru se potvrdil a je to skvělý podzimní překvápko. Chladný severský nádech, masopustně nabitá, pohansky zlověstná, "cvlt" osadnická horor/ detektivka, která jde pozvolna, leč neustále dějem kupředu, místy surově násilná, oplývá i krásně olezlou bubáckou "babkou přírodou" a její krvelačným poskokem. Vyvstal mi obojí WICKER MAN a TRUE DETECTIVE, přičemž pro mě svým vzpůsobem takové zadostiučinění za veskrze nudný THE WITCH. Nemám významných výtek a cokoli pod 3* - nesmysl. Být to větší psycho, dám pět. ()

EvilPhoEniX

Gareth Evans režisér ( Raidu 1 a 2) servíruje nekompromisní dobový horor na izolovaném ostrově s náboženským kultem. Hlavní hrdina Dan Stevens( The Guest) se vydává na ostrov osvobodit svou unesenou sestru, ovšem zdejší náboženští fanatici se neštítí ničeho a čeká ho spousta nebezpečí. Jediným mínusem je délka 2 hodin a 10 minut, kdy první hodinka je výrazně pomalejší, ale ta druhá je plná strhujících scén, že se z Apostle stává definitivně žánrový klenot a poctou starého Wicker Mana. Bezútěšná atmosféra, solidní gore( Lobotomie, drtička či kopí v xichtu mazec) je to neskutečně syrově natočené s vynikajícím záporákem, kde vedle Sheena dle mého zářil více jeho kumpán Mark Lewis Jones( Z toho chlapa jsem měl respekt) a skvělá je i hudba či samotné prostředí. Nejděsivější scénou je podle mě babka, která se zjeví v tunelu plném sr*ček. Příjemná dávka mysteriózna a mystičnosti v závěru hodně potěšila. Evans ukázal, že né jen akce patří k jeho triufmům, ale i natočit atmosférický historický horor mu nedělá problém. Nebýt první slabší půlky jasná pětka. 85% ()

mm13

Zaujalo, upútalo, mrazilo, vyľakalo, znechutilo, znervóznilo... ale ma nepohltilo, ani mnou neviem ako nezamávalo. Asi hlavne kvôli tak trochu bezradnému finále. Skoro vždy, keď od tvorcov takýchto filmov čakám, že zostúpia ešte hlbšie, tak sa stane pravý opak, sami sa zľaknú, kam až sa to dostali, a za hlasitého čľapotu si to ozlomkrky trielia k bezpečným plytčinám. (česť výnimkám!) ()

xxmartinxx

Gareth Evans má na svědomí možná nejlepší soubojové scény, co byly kdy promítnuty na plátno, ale že jeho ambice tu (bohužel pro něj i pro nás) nekončí, bylo jasné vlastně celou dobu - Apostle je toho nevyhnutelnou eskalací. Není to špatné - má to v sobě ledasco sympatického, třeba expresivitu, jaké si většinou západní filmy netroufají. Myšlenkově to ale svojí nabubřelou banalitou evokuje nejslabší momenty Aronofského a po Witch to nemá zdaleka takovou údernost, jakou by to mělo před dní. 3 a 1/2 ()

Davies182

Jack Ketchum a S. Craig Zahler by měli z Garetha Evanse velikou radost, Stephen King by už ale tolik do stropu neskákal. Režisér parádních Zátahů se totiž dál hrozně rád drží úsměvných absurdit typu nesmrtelní hrdinové (umřeš až přijde tvůj čas, ne dřív!), a navíc si sem tam nově pomáhá i zvláštní teleportací postav na místa, kde je zrovna chce dle scénáře mít. Jako béčkový mysteriózní thriller to funguje parádně, jako hororové drama ale bohužel o dost hůř. Bizár, krev a různé nechuťárny však naštěstí spolehlivě upoutají k bedně kohokoliv, kdo se poslední dobou rád mazlí s Netflixem. Jen tak dál. ()

• Film je věnován milující vzpomínce na Mary Doreen Evans. (Rominator)
  • Písnička, která hraje na konci filmu, je „Mother of Mine“ od Neila Reida. (Duoscop)
  • Při popravě/řozhřešení provrtáním lebky měli sklíčidlo ze současné strojní vrtačky. Na výrobu něčeho takového neměli v té době vůbec technologii. (ČSFD)

Související novinky

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (více)

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (více)