Kasař Tony

Kasár Tony

William Friedkin's The Brink's Job

Komedie / Krimi

USA, 1978, 104 min

Dobrý film o tom ako ľahko sa kedysi dali kradnúť veľké peniaze. Chcelo to iba nápad a pár ľudí. žiadne bezpečnostné systémy iba pár prestarnutých strážcov ktorí stoja medzi vami a balíkom peňazí. Nie je nič ľahšie. Podľa mňa je tento film dosť fajn pre zabitie času zo slávnym Colombom(Peterom Falkom) na čele .(13.2.2009)

Osudovym bodom zlomu v pripade rezisera W. Friedkina /Exorcist/ bola mzda strachu, ktora v kinach zhorela. Miestne ynteleguany a prechytrale tlchuby ju sice z mne doteraz nepochopiteklnych pricin vyniesli do nebies, ale pre mna ten film ostane navzdy prepadakom. Friedkina to potom hodne znicilo, a myslim, ze uz sa nedokazal priblizit svojim najlepsim dielam ako Exorcist a Francouzska Spojka. Tuna ide aspon o slusny, priemerny film s Peterom Falkom /serial Columbo/ na cele. Uvod hned zaujme, film nestraca tempo a dialogy su konecne pocuvatelme - v tej planobe Mzda Strachu 1977 teda neboli. Okrem Falka tu hral aj Peter Boyle a Warren Oates /Prineste mi hlavu Alfreda Garciu, Wild Bunch - oba filmy od isteho Krvaveho Sama Peckinpaha/. 68 %(7.6.2016)

"Víš, jakej máš problém ?? Ty ty komiksy vůbec nečteš, jen si prohlížíš vobrázky.." ;) Slušná paralela ke spoustě filmů, potažmo přístupu diváků k nim.. Další fatálně nedoceněný Friedkin s parádní retro adaptací Behnovy knihy - Nutno dodat, že scénář výborně poupravil zkušený Walon Green.. - jíž poskytuje dostatek vnitřní energie skvostný Peter Falk v jedné ze svých životních rolí..(8.1.2017)

Pro mě byla prostě sranda porovnávat, jak se kdysi daly jednoduše vykrást bankovní trezory a jak jsou banky zabezpečené dnes. Celá čtvrť tam věděla, kdo se živí jakými krádežemi, kdo co umí zařídit a kdo co chystá a stejně drželi spolu. To bylo děsně zvláštní, ale doba si to tak v Bostonu možná žádala, možná i v jiných městech, co my víme. Lidé dřeli bídu s nouzí a podmínky takovým zlodějíčkům nahrávaly. Peter Falk alias Columbo bez svého pláště působil jinak, byl mladší, svižnější a sama jsem si ho snad ani v jiné roli, než jako detektiva, neuměla představit, takže díky. Je to taková odpoledně nedělní oddechovka, u které hezky vytrávíte oběd. Žádný kasovní trhák, ale příjemnou atmosféru to vykouzlilo dostatečně.(9.1.2017)

Film se velice příjemně sleduje, hodinka a třičtvrtě uplynou jako nic. V době vrcholu oblíbenosti TV seriálu Columbo ukázal Peter Falk zcela jiný herecký rejstřík . Ale výborné výkony podali i další, u nás poměrně málo známí herci -Warren Oates, Paul Sorvino (výborný výkon v Goodfellas /1990/ či jako Henry Kissinger v biografii Nixon /1995/) a Gena Rowlands(5.8.2014)