Před sto lety byly ďáblovy oddíly, které chtěly zničit svět, donuceny k ústupu do záhrobí. Dnes opět přišel jejich čas. Chtějí zaplavit svět svou temnou silou. Neočekávaně jsou však zastaveny. Komu se to podařilo? Záhrobnímu komandu! Komandu amerických dětí, které se spojí a dětskou bezelstností neohroženě bojují proti teroru krutých monster. Dobrodružný film pro děti a mládež je nejen napínavý, ale také veselý. Setkáte se tu s řadou legendárních filmových příšer, například Draculou, Frankensteinem, Vlkodlakem, Mumií, Netvorem z Černé laguny a dalšími. O kvalitě speciálních efektů není třeba se příliš rozepisovat. Stačí připomenout jména dvou mužů, kteří se na nich podíleli: Richard Edlund a Stan Winston. Tím je řečeno vše. (ČSFD)

Carthorias

LFŠ 2018, Film 19: Naprostý nářez! Teen komedie, kde parta úžasných archetypů dětských hrdinů bojuje se snovou sestavou monster studia Universal (Drákula či Frankensteinovo monstrum asi nikoho nepřekvapí, ale když se na place objevil netvor z černé laguny, srdce mi zaplesalo). Nejlepší film letní filmové školy 2018. ()

anitae

Drákula, vlkodlak, Frankenstein, mumie...a spousta hlášek, a děti na to řekly, že o vůbec není strašidelný:) ()

quip

Začínám si uvědomovat, že Shane Black je "ten otravně vtipnej frajer, co ti svoje vtipy strká do ksichtu a řve 'směj se, děvko, směj se!' Jako ne asi.". ()

KdG

Tomuhle říkám pořádný rodinný film s prvky hororu a komedie. Dneska už se takovéhle věci moc netočí. ()

LudkovaLevaRuka

Zprvu mě odrazovali dětští herci a ikoničtí strašáci (Drákula, Frankenstein). Klišé rodinných komedií se tu ale překvapivě často střídá s poměrně drsnými vtípky, kterým kraluje pekelně vypointovaná část se "starým děsivým němčourem". Schizofrení zážitek pohybující se v lepším průměru. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Nevím co jsem čekal, ale žánr "dětský" horor v dávně době byl asi cool, jako erotické reklamy před večerníčkem. Blbinka k zapomenutí. ()

Knor

Výborný zábavný béčko ve stylu Krotitelů duchů a s kupou odkazů pro hororový fandy. Legendární monstra, odlehčenej humor, trocha krve, scénář od Shanea Blacka, masky od Stana Winstona ... co víc si od černý hororový komedie přát. Skvělá zábava pro celou rodinu. ()

pekas

Dětské a jednoduché to je opravdu hodně. Navíc 23 let po uvedení působí triky i děj, no jako po 23 letech. Tehdy bych možná hvězd dal víc. Dnes, jako ukázka to stačilo. ()

Pitryx

Filmík spíše pro děti, ale musím uznat, že je svým způsobem zábavný. Na jména v titulcích (Edlund a Winston) jsou masky sice kvalitní, ale mohly být propracovanější. Takže vcelku souhlasím s mým dvacet let starým komentem. ++++++++++++++++++ St.koment z 25.10.1996: V ději zpočátku pár hluchých míst, ale pak již dobré grády. Masky jsou kvalitní, ale triků zas moc není. Nejzajímavější byl tvor z bažin (příšera z černé laguny). Jiné efekty převážně z.p. Do role h.h. nemusely být obsazeny děti. Ale i tak jde o velmi zdařilý film, který bych zařadil do lepšího průměru. ()

Blazkowicz

Čekal jsem nějaký zapadlý klenot, ale nedočkal jsem se. Působí to opravdu slabě, nic moc zajímavého tam nebylo. Levná záležitost včetně masek a herců. Ten náš dabing zněl až moc zastarale, takže tomu taky nepomohl. 2+* ()

V4nd4l

Dobrá monster komedie, ale přílišná dětinskost hlavních hrdinů táhne mé hodnocení ke dnu jako betonové polobotky. Pokud Vám nevadí, že jsou hlavní postavy děcka (teda kromě jednoho) a máte rádi komedie, trochu napětí a klasické hororové postavy, vychutnáte si tenhle film určitě víc než já. ()

djbarrel

Solidní hororová komedie. Jen je škoda, že je skutečně cílena spíš na mladší publikum, nebo to alespoň tak vypadá. Být pár drsnějších vtípků a trochu víc krve, hned bych zvedl hodnocení. Dost se mi líbila ta vodní potvora. Hned jsem si vzpomněl, jak jsem ten film viděl jako malý a tahle potvora mě dost děsila :) Celkem vtipné a koukatelné. Prima oddychovka, ale víc od toho nečekejte. Jo a ten horor je nutné brát s rezervou. 65 % ()

FincherD.

Nostalgická bomba. Jednoduchá, ale velmi povedená hororová komedie se svižným tempem a dialogy(však na scénáři dělal Shane Black) a kupou monster od Stana Winstona. Filmu navíc pomáhá parádní dětské obsazení a hláška tlusťocha: "Pro Vás, jsem Horác!"-cvak, nabije obří brokovnici, u nás na základce zlidověla. Jinak tríčo STEPHEN KING RULES jsem si vždycky přál. ()

Scenixia

Námět je klasickou podívanou, kdy parta malých dětí vyráží do boje proti příšerám. Ve zpracování 90.let by se mohlo jednat o dobrou jízdu s prvky komedie a horroru. Nestalo se tak. Pro většinu hodnotících je tento film jakousi vzpomínkou na dětství, tudíž jsou zaslepeni při hodnocení (ale chápu). Docela jsem se na film těšila a dle hodnocení zde na ČSFD jsem očekávala něco víc. Nedostala se mi ani slabší polovina. Zklamání. Jedna hvězda. ()

Standey

Na tehdejší dobu solidní počin. Takoví malí krotitelé duchů... Jako dítě jsem Záhrobní komando zbožňoval. ()

draxxi

Úplnou náhodou jsme se dostali k dvd s tímto 32 let starým filmem. A překvapivě to nebyl žádnej průšvih. Bubáci zábavní i strašidelní. Za mě 65 a za mou 10tiletou dceru dokonce 95% ()

floccus

Křehká naivita zabalená do monstr krabičky osmdesátkové zábavy, která mě bude těšit neustále, ikdyž bude schovaná kdesi pod nánosem prachu. Pod vlivem sentimentu ji otevřu a vrátím se někam, kde jsem po vzoru tohoto filmu spolu s kamarády honil za dobrodružstvím a snažili se bojovat s mnoha příšerami okolo nás. Myslím, že je to film pro následující generace, snad po jeho shlédnutí se inspirují, jako v minulosti my a vytvoří vlastní "Monster Squad". Snad. ()

lamejka

Či už má alebo nemá Monster squad niečo spoločné s Goonies, pre mňa je voľbou číslo jedna. Dozviete sa kto čo pokašlal, aké sú dva spôsoby ako zabiť vlkolaka, ako sa ten pes sem dostal, kto prišiel do Eugenovho domu, či Rudy pozná nejaké panny, čo je weapon of choice grófa Drakulu, či má vlkolak semenníky, aké je meno tlstého decka a kto ste. Nedozviete sa síce prečo má každý po ruke dynamit a prečo musí byť panna ženského rodu no to sú len také veci navyše. Nie že to vypnete za poslednou hláškou ten záverečný rap si treba vychutnať. ()