Vražda na jachtě

• Kanada

Drama / Mysteriózní / Romantický / Akční / Komedie

USA, 2019, 97 min

Další, velmi odlehčená a lehce ztřeštěná, variace na detektivky Agathy Christie. Když jsem si projížděl filmografii mého oblíbeného komika Adama Sandlera, zjistil jsem a uvědomil jsem si, že jsem několik let neviděl žádnou pořádnou "sandlerovku". Vražda na jachtě do této kategorie sice nespadá, ale jde o nenáročnou oddechovku, která vám v karanténě dá alespoň na chvíli přičichnout k Malaze a Monte Carlu...A Gemma Arterton je zase proklatě sexy...(29.3.2020)

Znáte Sandlerovky, třeba film Zkus mě rozesmát? Tak tohle je to stejné, jen horší, protože se snažili parodovat Vraždu v Orient Expressu. I když ten slavný detektivní příběh zaujal i v tomto provedení, leč podle mého jen průměrná podívaná na zkrácení dlouhé chvíle.... HODNOCENÍ: 60% (3*)(23.3.2020)

• Lacike

Jediným plusom novej Sandlerovky je to, že sa vyvaruje nechutných vtipov. Hm, ona sa vlastne vyvaruje akýchkoľvek vtipov. Znudený pár sa po rokoch vydá na dovolenku a zažijú extrémne nudné dobrodružstvo behom ktorého sú podozriví z vraždy a musia dokázať svoju nevinu. Ale je to totálna nuda. Žiadnych pokusov o vtipy som si nevšimol. Celý čas tam len niečo neustále kecajú a popritom sa striedajú lokácie. Dokonca aj Dany Boon je totálne nevtipný a znudený. To už je čo povedať. Výsledkom je totálna strata času. Sandler už nemá čo ponúknuť. 3/10.(19.6.2019)

Nikdo asi nepochybuje o tom, že Sandler už nějakou dobu komedie netáhne. Trailer na Murder Mystery mě ale celkem zaujal, tak jsem si řekl, že si nějakou tu slaboduchou komedii na Netflixu zase pustím. Navíc si k sobě mohl dát někoho mnohem otravnějšího než Jenny Aniston. Výsledek je přiznaná parodie na Agathu Christie a ačkoliv se člověk občas trošku zasměje, vyloženě doporučit bych to mohl pouze fanouškům těchto kdysi známých herců. Neškodných 7/10.(16.6.2019)

• kocik1

Dva vidláci se dostanou mezi bohaté snoby, z čehož vzniká spousta jakoby vtipných momentů, povětšinou má ale člověk tendenci se za moudra, která herci vypouštějí z úst, spíše stydět. Přesto musím uznat, že zatímco Jenifer byla ve své vidlácké formě do jisté míry šaramantní, při sledování Sandlerovy postavy jsem trpěla (což ale nedávám za vinu herci).Každopádně, film splnil svůj účel pro chvíli, kdy jsem potřebovala zaměstnat mozek a zároveň vypnout myšlenky.(9.4.2020)

• - Na režiséra bol zvažovaný John Madden a Anne Fletcher. (Astonko)

• - Když po první vraždě dojde k výslechům, postava Maharádži (Adeel Akhtar) prohlásí: „One, eight, seven, matherfu.“ Jde o známou hlášku z filmu Demolition Man (1993), kdy při každé vraždě zní z rozhlasu automatu: „Code 1-8-7 = M-D-K = Murder, death, kill.“ V češtině pak: „Kód jedna, osm, sedm – vražda, smrt, zabití.“ (Prochy38)

• - Zákazníčku v salóne na začiatku filmu hrá Andrea Bendewald, ktorá je v skutočnom živote najlepšou kamarátkou Jennifer Aniston (Audrey), bola jej dokonca za družku na svadbe s Bradom Pittom. (Astonko)