Vražda na jachtě

• Kanada

Drama / Mysteriózní / Romantický / Akční / Komedie

USA, 2019, 97 min

Jennifer Aniston a Adam Sandler je skvělá dvojice, kde jim chemii divák věří a byť to není typická komedie, kterou bych od těchhle dvou čekal, jedná se o velmi zábavnou parodii na Agátu Christie. Humor párkrát zafunguje, ale mnohem víc baví samotné vraždy a především finální zvrat s odhalením vraha, kterého jsem neuhádnul a tím si film připisuje body. Bavilo.65%(18.6.2019)

Jako oddechovka v pohode, ale zadnej komedialni narez necekejte. Film paradoxne vic funguje jako komedie o manzelskym paru, kterej je uz spolu nakej ten patek a spada do stereotypu, nez ta krimi linie ala Cluedo, i kdyz i tady se podari par foru. Ono ja vlastne ani nemam co vytknout, protoze tak nejak tohle jsem presne cekal, docela svizne natoceny, chemie mezi Aniston a Sandlerem funguje, ostatni postavy sympataci, sem tam nejakej dobrej for nebo hlaska. Neni to nic, na co by si clovek za tejden vzpomnel, ale na odpocinkovej vecer, proc ne.(16.9.2019)

• filmfanouch

Nefungující jako komedie, nefungující jako detektivka a už vůbec nefungující jako parodie na detektivky. Vždy boží Jennifer Aniston to táhne nahoru co to jde, Adam Sandler mě ale štval jako nikdy předtím. Celkem pobavil John Kani, po dlouhý době opět dorazil Terrence Stamp a Luke Evans je sympaťák. Moc zbylejch kladů ale nenacházím a Netflix dodává další podprůměrný snímek, který má štěstí v tom, že šel rovnou na streamovací službu, protože by v normální distribuci snad normálně neměl šanci uspět. Sandlerovy komedie mě dřív vždy zvládli alespoň trochu pobavit, od přechodu na Netflix už to ale zárukou není a chybí mi starý Sandler, který mě dokázal bavit nejen v animované HotelTransylvániovské podobě....(22.6.2019)

Agatha Christie naložená v Sandlerově formaldehydu. Osvědčená dvojice Adam Sandler a Jennifer Aniston (v tomto pořadí jsou uvedeni i v titulcích filmu) se ujímají "vyšetřování" a rozlousknutí záhadné vraždy zámožného postaršího miliardáře, který sice skonal přímo před jejich zraky, ovšem krátkodobý výpadek elektrického proudu prakticky znemožnil identifikaci vraha, co proklál jeho hruď. Hned je plno podezřelých, kteří v době vraždy s ním byli přímo v jedné místnosti, je jich celkem 9, včetně Sandlera s Aniston. Podezřelých osob, které jsou originálně zábavné i sexy (viz Gemma Arterton) bude postupně ubývat, jelikož vrah je bude systematicky likvidovat a uklízet ze scény. Nápad dát se do křížku s veleslavnou spisovatelkou detektivek je v případě Sandlera a spol. hodně nezvyklý, a rozumné bylo námět "uklidit" na Netfix, kde dílo zaznamenalo velký divácký zájem i nevoli kritiky. V kinech by film určitě návštěvností nepřekypoval. Už pouhý fakt, že divák jde na film s vědomím, že jde o bláznivou komedii, přičemž vtipných gagů je zde jen hrstka, dodává dílu punc určité (aty)pičnosti. Tím nechci tvrdit, že celé pátrání má seriozní průběh, ale nízká prezentace gagů může být zklamáním. Ke všemu události naberou spád až někdy po roztahané třičtvrtěhodině, kdy dojde na záhadnou vraždu, a následně se ústřední protagonisté prokáží detektivní vlohami. Od vraždy se film stane zábavným. Hlavní hvězdy jsou mile i vkusně zábavné, rafinované odkazy na detektivní pátrání v klasicky literárním stylu se vinou scénou, která je zaplněna luxusními přímořskými evropskými letovisky a honosně vyhlížejícími interiéry i na oko příjemnými exteriéry, načež vůle vypátrat vraha nenechá lhostejného nejednoho diváka. Patrně se ve svém detektivním úsudku vyznamenáte a vydatně dopomůžete k odhalení i dopadení identity vraha. Je určitě dobré k filmu přistupovat jako k parodii na detektivní romány (viz pointa). Tenhle styl není určitě nikterak objevný. Kyle Newacheck určitě není režisér, který by se bral smrtelně vážně, stejně tak scenárista James Vanderbilt. Nemáte-li problém s decentní zábavou, která zaplácne nudný den, určitě můžete dát produkci Adama Sandlera, Jennifer Aniston a Charlize Theron průchod. Vzhledem k nenadálému úspěchu je možně, že první dva jmenované v podobném duchu nevidíme pohromadě zdaleka naposledy. 7/10(22.6.2019)

• Johnny.ARN

Dosť som si urobil názor o sledovateľoch Netflixu. Lebo keď si tam toto idú, tak no... Aniston je kus.So Zdenou ešte v pyramídach absolvovala kurzy kreslenia na stenu ale závidieť jej môžu aj dvadsiatky. A úprimne, bol to jediný dôvod ( ak opomenieme ten hype okolo vdaka Netflixu ) prečo som si to zapol. A držala to kvalitne. Človek jej odpustí, že sa v tomto objavila. Zlý humor, zlá paródia a Sandler. Kombinácia na vraždu. A bolo ich tam niekoľko. Prekvapilo ma ale to zvyšné obsadenie, hlavne z VB, že sa na niečo také dali. Konečne po dlhom čase Gemma vo filme. Priestoru na uchechtnutie tam veľa nie je, skôr si treba užívať ten luxus a obsadenie. 2 z 5(23.6.2019)

• - Film vytvoril na Netflixe nový rekord, a to v počte účtov, ktoré film zhliadli počas prvých troch dní. Konkrétne to bolo 30,869,863 účtov, z toho 13,374,914 pôvodom zo Severnej Ameriky a 17,494,949 zo zvyšku sveta. (Astonko)

• - Ke konci filmu se na vlaku objevuje nápis „Orient Express“, což je reference na film zvaný Vražda v Orient expresu (2017). (PatrikTM)

• - Istý čas bola s hlavnou rolou spájaná Charlize Theron, nakoniec však zostala len pri produkcii. (Astonko)