Open Grave

• Velká Británie Open Grave

Muž sa prebudí v otvorenom hrobe plnom mŕtvych tiel. Postihla ho strata pamäti, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom tých obetí on sám alebo niekto iný. Zachráni ho tajomný muž a dostáva sa do domu plného cudzincov, ktorí taktiež trpia stratou pamäti. Pri odhaľovaní záhady, kto je vlastne vrahom, sa začína boj o život. (kubqo)

lucijelucije

Nepochybně je tento thriller zmatený =) Ale ono je to paradoxně jeho jediné a velké plus, protože tím, že nevíte, co se tam vlastně děje, vás nutí se dívat až do konce. Pěkně si tento snímek s diváky hraje, a to já zase umím ocenit =) A pokud by šlo o jiné kvality, které tento film nemá, hodnotilo by se určitě hůř =) ()

Perverz

Ztráta paměti a probuzení v díře mezi mrtvolama, začíná to dobře, týpek se vyhrabe, má u sebe bouchačku, a potká skupinku lidí, ti si také nic nepamatují. Les. A všude kolem visí mrtvoly lidí nebo jsou přivázány ke stromu, občas se jen tak válejí. Nikdo nikomu nevěří, znají se? Kdo je kdo? Pomalu se to odhaluje, bla bla bla. Herci, neznámé pysky, moc jim to nejde. Nejvýraznější asi byla Josie Ho. Příběh by nemusel být špatný, ale nepodařilo se ho odvyprávět chronologicky srozumitelnějším vývojem. Prostě je to nastříhané na piču. Dívat se na to dá. Dokoukal jsem to a ani tak netrpěl. Silnější dvě hvězdy. ()

Disease

Sice poměrně provařené téma skládání střípků zapomnění, podobně třeba jako tady, ale jinak celkem v pohodě spíše mysteriózní thriller než horror. Co se týče "zmatenosti", vyžaduje to trochu víc pozornosti, než zkouknutí dvouminutového klipu na youtube :-) ()

oRi11

Open Grave je napínavý a tajemný film, jehož děj má celkem zajímavou pointu. Navíc jí odkrývá pomalu v průběhu celého filmu, což mám rád. Bohužel tady je rozuzlení až moc zdlouhavé. Také způsob, kterým Gonzalo López příběh podává, je hodně chaotický. Závěr je příliš předvídatelný a tím pádem není tak překvapivý ani originální, jak by mohl být. ()

mosnak

Divný a zároveň natolik zajímavé, že mě to donutilo se dívat až do konce. Film sice působí dost zmeteně... což je trochu škoda,ale na konci se člověk vše dozví. Není to pecka, ale zároveň to není sračka. Dávám tři hvězdy :-) 45% ()

smetyl

Těžce zábavnej film od režiséra, který mne už jednou překvapil svojí tvorbou a to konkrétně filmem Apollo 18, který také neoplývá zrovna nejvyšším hodnocením ale mě zaujal. No, otevřeným hrobem se posunuly hranice zábavnosti ještě o stupínek výše. Schopnost zaujmout je nejdůležitější součástí každého filmu a tady se to vydařilo na sto procent. Míra zmatenosti a postupného rozplétání dějová linky byla skvěle vyrovnaná a když jsme byli stejně jako ten chlapík mezi mrtvolami úplně mimo, tak po čase zjistíme o co tady vůbec sakra šlo. Takže prakticky celou stopáž sledujeme VZOPMÍNÁNÍ a až v posledních pár minutách NÁSLEDKY. Scénaristům se mohu jen poklonit, taktéž maskérům a kameře. Všechna práce perfektně provedena a já nevidim nejmenší důvod proč nedat plnou palbu, za něco co mě bavilo od první do poslední minuty. Tak to má sakra bejt :) P.S. - závěrečná scéna z ptačí perspektivy už je jen taková třešnička na dortu. Moc hezký. https://www.youtube.com/watch?v=AcjvlLmbOQA ()

kluk z Na

Já už to viděl. Za posledních deset let tak dvacetkrát. Akorát zase nový herci, celkem sympatičtí tentokrát. Bohužel to nestačí na těch 98 minut a já se povětšinu času nudil. ()

Silviaxx

Tiež som do tohto filmu išla s tým, že to môže byť celkom prúser (na základe hodnotení). Asi je niekedy lepšie očakávať najhoršie, a tým pádom sa dočkám niečoho, čo stojí za pozretie. Takmer celú stopáž je všade samý chaos, nik nevie kto, čo, prečo, na čo, a hlavne kto s kým a kto proti komu. Občas sa vynoria aké-také spomienky, ktoré sprvu majú len veľmi nízku výpovednú hodnotu a dalo by sa povedať, že vytvárajú ešte hlbší chaos. Nakoniec to však do seba všetko pekne zapadne ako puzzle a objaví sa aj celá pointa chaosu a deja. Jediné, čo mi trochu prekážalo bolo, že som si na tom závere nemala veľmi čo vychutnať, všetko sa to nejak rýchlo pozliepalo, utvorilo celok a boli titulky. Inak bol film fajn. ()

Flopik

Veľké prekvapenie.Nečakal som absolutne nič chcel som len pustiť nejakú blbosť na nudný večer a aha.Asi budem dávať častejšie šancu takýmto filmom.Neviem ani povedať čím ma to tak upútalo.Fantastický príbeh a úžasná zápletka.Hudba krásna .Hlavný Herec mi bol prekvapivo sympatický .Ak čakáte horor tak si to radšej nepúšťajte ale ak nie a chcete sa super zabaviť tak jednoznačne . Hlavne aj vďaka titulkovej hudbe je moje hodnotenie 5* a 100% koniec parádny. ()

JM87

Tak jsem ještě dneska trošku progoogloval net a našel neznámej skvost. Neznámej je nejspíš protože má super námět, ale v samotným filmu je bohužel pár nelogičností (především v chování postav), ale jinak je to super. Něco mezi 28 days later od Boyla, možná trošku The Road... prostě postapo... nákaza, hlavní hrdinové bez paměti a vy musíte zjišťovat co se stalo... ()

warrenur

Tento nenapadny film ma prekvapil. Pribeh i dovody konania postav sa dokryvaju pomaly, tak ako sa utrzky spomienok jednotlivych zucastnenych vynaraju na povrch. Znacne pozitivne hodnotim vyber ustrednych par hercov, Copley-ho a serialovej Richards, vynikajucich maskerov a slusnu kameru. Velmi potesila i Josie Ho, ktoru poznam z par filmov a i tuna dostala priestor. Zaverecna pointa, resp. ozrejmenie a dovysvetlenie vsak bolo stale potrebne, nakolko sa dej ako taky skutocne sunie dost pozvolna. Tych hororovych prvko je tu ako safranu, skor sa jedna o thriler, ktore je vsak stale schopny urcitej miery napatia. Skoda, ze scenar este trochu nedoladili uz v zaciatku, dalo sa z toho vytrieskat skutocne viac, pretoze zaverecnymi minutami to gradovalo slusne. Istotne nadpriemer. ()

Wardan

Tak nevím, jestli to bylo špatně napsané, nebo špatně zrežírované. Asi oboje. Zpočátku slušně načrtnuté, s krásně špinavou atmosférou a několika slušnými nápady, ale později to jde do kopru. Škoda, já mám totiž Copleyho docela rád. ()

Mania

Film to nebyl až tak špatný, jen byl takový nezáživný, rozvláčný. A přitom měl takový potenciál. Jen snad kdyby jej zpracoval někdo jiný. Herci taky nebyli tak špatní. Blondýnka byla tedy krajně nesympatická, ale jinak to šlo. Příběh mohl být lepší, to téma je sice stále omílané, ale dá se z toho udělat tolik. No, nebo taky nic... Nemám ráda, když mi film nedá odpovědi po kterých toužím. ()

drankeryth

Hned uvodne minuty ma ocarili, ako sa jeden prezivsy typek preberal zo spanku medzi kopou mrtvych tiel. Pekny zaciatok, ktory sa postupne rozuzloval mnozstvom nevysvetlitelnych zahad, co su zac a preco sa nachadzaju na tom mieste. Strata pamate, dezorientacia a mrtvoly sputane o stromy toho moc neprezradzovali, co sa to tam dialo. Vsetko sa to pomalicky rozuzlovalo pomalym tempom bez nutkania, ze ten film nestoji za nic. Filmu najviac panovala napata atmosfera z odkryvania totoznosti prezivsych ludi v dome, kde zas na akciu zas velky priestor nebol poskytnuty, co ani v najmensom nebol omyl. Film mi rychlo prebleskol do zaverecnych tituliek a mal som z toho pocit, ze to bolo nejake kratke, tak ma to bavilo sledovat. Ani zaverecna animacia nebola k zahodeniu, ked ukazali na obrazovke nevycislitelne mnozstvo mrtvych tiel, ktore podlahli zakernemu virusu. Je to jeden z tych lepsich filmov, co som videl v poslednej dobe. ()

Junys

V jámě kde je kupa mrtvol se probudí muž, který si nepamatuje svoje jméno, jak se do jámy dostal prostě nic. Po chvíli mu pomůže dostat se z jámy neznámá žena a on nachází dům plný lidí, které nezná nebo si je nepamatuje a oni jsou na tom úplně stejně. Časem se jim vrací vzpomínky co se dělo. - Okamžitě musím pochválit prostředí ve kterém se vše odehrálo. Prostředí bylo prázdné a opuštěné což je moje oblíbené. Příběh byl zajímavý a líbil se mi. ()

kkarx

Tak ten otevřený hrob je perfektně děsivý nápad, takže nakonec docela zamrzelo, že nevzniklo něco celkově kvalitnějšího, než nabízí sám snímek. O co tak asi jde rozklíčujete celkem brzy. Pak už se nabízí jen otázka, kdo jsou charaktery, které o sobě neví. Začátek je slibný, ovšem po jisté době začíná upadat do rutiny. I přes nízký rozpočet se z toho emocionálně dalo vytřískat mnohem víc. ()

Rathalos

Prekvapivo vyborny horor,v ktorom sa skupina ludi na odlahlom mieste absolutne na nic nepamata,no postupne casom sa vsetko pomaly odhaluje,tempo stupa,atmosfera hustne a prichadza zaverecne rozuzlenie,mne sa to fakt pacilo,je tu kopec mrtvol,infikovani ludia,ak ich tak este mozem oznacit a cele je to sprevadzane fajn zvukovym doprovodom,za mna spokojnost...:-) ()