Open Grave

• Velká Británie Open Grave

Muž sa prebudí v otvorenom hrobe plnom mŕtvych tiel. Postihla ho strata pamäti, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom tých obetí on sám alebo niekto iný. Zachráni ho tajomný muž a dostáva sa do domu plného cudzincov, ktorí taktiež trpia stratou pamäti. Pri odhaľovaní záhady, kto je vlastne vrahom, sa začína boj o život. (kubqo)

nnikynka3

Open Grave asi nebude patřim k mým oblíbeným hororům, nicméně k úplnému zatracení také není. Přiznám se, že jsem podle recenzí čekala něco víc, ale jistý potenciál film má. Má také místy hodně depresivní atmosféru, skvělé herce, kameru, děj je nepředvídatelný, ale závěr je odfláknutý. Podle mě se z toho dalo vytřískat mnohem víc, ale zase na druhou stranu to klidně mohlo být i horší. ()

Pitryx

+++++++++Muž sa prebudí uprostred púšte v otvorenom hrobe plnom mŕtvych tiel. Postihla ho strata pamäti, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom tých obetí on sám alebo niekto iný. Zachráni ho tajomný muž a dostáva sa do domu plného cudzincov, ktorí taktiež trpia stratou pamäti. Pri odhaľovaní záhady, kto je vlastne vrahom, sa začína boj o život.(kubqo)+++++++Tak můj první koment je ten, že kubqo ten film vůbec neviděl. Jinak by si nemohl plést poušť s lesem a ženu s mužem. No, ale to není má věc, jaké "obsahy" se sem dávají. A níže můj komentář přímo ke snímku. -------------------------------------------- Nu, konečně nový pohled a velmi nezvyklý. Skvělí herci, dobrý scénář, dobrá kamera. Film se sice nehemží akcí, ale pro zvědavce je jako stvořený. Bohužel, je jen na jedno podívání, protože když už znáte pointu…*** a půl ()

Mamlas odpad!

Parta lidí bez vzpomínek se probere. Prakticky celý film chodí po okolí a snaží se zjistit kdo je kdo a co se stalo a proč jsou kolem mrtví a nemrtví. Rychle se to omrzí a nic moc se tam neděje. Má to spoustu hluchých míst a je to velmi nudné a monotónní. (26%) ()

Facerr

Hoodně originální nápad. Připomínalo mi to ráno po kalbě, když mám okno. Jenže tohle okno trvalo trochu dýl a bylo faaakt pořádný. Film sází na divákovu zvědavost a dělá to docela rafinovaně. Měl jsem pocit, že scénáře, který jsem si dělal dopředu v hlavě, se asi tak třikrát změnil. Nakonec ale čím víc se příběh blížil k finále, tím spíš z toho vycházela jedna jasnější dějová linka. Možná by se mi líbilo o něco plnohodnotnější rozuzlení, ale i tohle bylo docela dostačující. Rozhodně na Open grave hned tak nezapomenu. ()

DonBraso

Film na spin-off k The Walking Dead?Já neslyšel,že AMC si objednalo něco:)Ne,ne,to jenom žertuji,ale nemůžu si pomoct,mě to přišlo jako jeden díl ze série,který by měl něco odhalit.Vraťme se na začátek a to přímo skokem dalekým do jámy lvové.Film měl na víc a mohl být dobrým zombies filmem,jenomže ta zbrklost a místy hrozný střih,že člověk netušil pomalu proč zrovna takhle a takových much bylo poseto v celým lese až až.Vysvětlování příběhu odzadu se hodí spíše do duchaplných slasherů a hororových ruských rulet,kde jde o to především,jenomže tady to přímo naprosto štvalo.Pořád si říkám,vcelku se na to dobře dívá,ale jako na seriál a ne na film.Apokalypsa na stokrát je spíše thrillerovým oříšek než hororem,neberu začátek filmu,kdy doopravdy čekám pomalu slušný jatka.Ty se nekonají,tak je to spíše nebo mělo být napětí s příměsí zapnout mozek a koukat jak zombie kácejí takhle při přestávce na trochu dehtíku pár stromků na vánoce.No nejvíc moment,který se nevidí ani v parodiích.Prostě Jonah tam poletuje,stále padá do díry,vzápětí zas nemluvná ho vytáhne,chvilku se projdete totálně bullshit lokacemi,zbytečný scény,který neposunou děj vůbec nikam,jenom odvádí pozornost nad křečovitým scenářem,který si hraje na áčkový spartakiádní mančaft.Kretschamnna jsem nepoznal,ale hraje pořád dobře,Copley vypadá jak Cantona bez míče a vcelku dusný zklamání nad tímto počinem.Stále jsem si nepustil od G.L Gallega film "Královská hra",ale vim,že je to zas v lese.Ten režisér snad dělá v Španělských lesích mudrce jinak nevím co ho tam fůrt táhne,asi vůně hub :D Škoda škoda,začátek je parádní,ale od půlky tendence je nulová,zombies nic moc nepředvedou,akce nijaká nevalná,příběh průměrný.50% ()

Uragan

No panečku... co k tomu říct??? sám nevím...Začátek sliboval o hodně víc, než jak to dopadlo... Děj teda hodně chrabrý a co s týče z celého zpracování, tak hodně zmatené... Tento film je brán jako z části ,,horor,, nevím ale proč... Od hororu to mělo hodně daleko... 35% ()

djbarrel

Jo paměť to je svině, o tom žádná ... Když si člověk nepamatuje, že je chytrej vědátor a kolem se válí hromady mrtvol, může to dopadnout všelijak. No a když se okolo potloukaj další vědátoři, který mají taky okno a navíc se nachází v baráku plným zbraní, může to nakonec být ještě větší průser ... Film byl vizuálně velice dobře zpracovaný, herci byli v pohodě, i jejich výkony. Jediné co mě fakt trošku štvalo byl fakt, že ta němá číňanka, která byla údajně klíč ke všemu, byla tak moc němá, že neuměla ani psát a tím pádem sice věděla o co jde, ale nikomu to nepověděla. Některé scény byli samoúčelné ději, ale celkově mě film poměrně překvapil a já se dobře bavil. Subjektivně za 3 a 1/2 hvězdy. 65% ()

Turby

Opravdu zajímavý snímek, který zaujme hlavně svojí originalitou. Určitě to neosloví každého, páč je to dost zmatené a některé to může odradit. Pro mě osobně je to skvělý nápad, který je opravdu bravurně rozvinut a ve výsledku z toho kouká dech beroucí zážitek. Nechci nic prozrazovat, protože by to některým zkazilo příležitost jak strávit pěkný večer sám se svojí filmotékou, ale kdo chce může si přečíst text, který je tu napsán k filmu, aby jste byli trochu v obraze. ()

CrazymanM

Co se mě týče,velmi povedený film,trefil se mi do vkusu.Není to sice vyloženě horor,spíše takový mystery,tajemný filmeček,jinak námět,zápletka,všechno v pohodě,měl jsem trošku obavy kvůli zdejším špatným recenzím,naštěstí se opět potvrdilo,že ne vždy je dobré se řídit zdejšími odborníky!!! ()

muti

zaciatok super, vyzera to ako Saw, nikto nic nevie a postupne odhalujete "mapku" hry, teren, ktory je plny prekvapeni, novych lokalit, mrtvych a zivych osob a predmetov. divak nevie o nic viac nez postavy, ktore maju docasnu stratu pamati. postupne si vsak v zableskoch zaicnaju utrzkovito spominat a zistuju ze niektori z nich su zodpovedni za terajsiu situaciu. o co vlastne ide??? sice som cakal ine odhalenie, ale aj tak sa mi pacilo postupne odhalovanie pravdy. ()

J.Mayen

Zajimavy "Zombie" horror, i kdyz zapletka je takova zmatena a buhvijaka, stejne jsem byl vtazen do deje a sledoval, co se z tohohle kousku vyvine. Celou dobu jsem mel dojem, jako bych tehle film uz nekdy v minulosti videl, ale mozna uz neco takovyho podobnyho bylo. Podobny typy filmu mam docela rad. Jedna se o velmi slusne becko to na kazdy pad. ()

Rodriguess

Tazko sa dalo cakat nieco ohromujuce ale tento film vobec nesklamal a mal aspon kus originality. Dej bezal velmi svizne a vzdy sa bolo na co pozerat, maskery odviedli dobru robotu. ()

rigby

Naprosto nechytlavý příběh prostý jakýchkoli náznaků rozumného děje, který se vysvětlí až na konci. Jen to utrpení přečkat až do samotného závěru! Nemastné, neslané, bez chuti a zápachu. ()

MrFarmer

Především díky prostředí a přírodě, poměrně slušný a napínavý snímek, který ve mě zanechal vcelku dobrý dojem, škoda jen zmatenosti a určité míře překombinovanosti ()

Dacsus

Skvelý horror, žiaľ, dnešný divák je rozmaznaný, chce aby sa do desiatich minút začalo niečo diať, nemá rád ak autori nútia jeho predstavivosť k činnosti, a z toho vyplýva že väčšina čo tomu práskla tak nízke hodnotenia tak učinila preto, lebo po nejakej štvrťhodine to jednoducho začala pretáčať. Dávam plný počet, lebo je zrejmé, že ak by mali tvorcovia väčší budget, to by sa len diali veci... ()

Raziel811

Film bych nebral ani jako horor a už vůbec ne thriller. Je vidět, že nebylo moc peněz, ale i přesto má snímek příjemný vizuál a zajímavou kameru. Je jedině dobře, že se film nezvhrnul v další slasher a i když atmosféra kolem půlky pokulhává, závěr je celkem fajn. Ale na úvodní neznámo nemá - to se autorům povedlo skvěle a člověk sleduje film a několikrát si udělá špatné mínění o postavách (Jonah). Defakto se jedná o ekvivalent 28 dní poté, kde perlil Cillian Murphy. Zde ekceluje Sharito Copley - jeho postava je uvěřitelná, emoce reálné a ani bych se nedivil, kdyby to za pár let dotáhl na Oscara. ()

Allein4

Název napovídá úplně o něčem jiném, polovina filmu zase o něčem jiném, aby to nakonec skončilo úplně jinak. Zdá se Vám to jako zmatený úvod komentáře? Tak přesně takto nějak zmateně probíhá film. Netvrdím, že to bylo špatné (a potenciální dvojka by byla asi ještě lepší), ale přecejen by to asi chtělo více toho filmařského umu... ()

TerribleTale

Horor nebo thriller by měl mít trochu drajv, ale tady chyběl. Potenciál a myšlenka skvělá, leč nevyužita na 100%, pouze na těch 50%...PS: Zombíci kteří z nudy sekají dřevo? WTF? ()

naytsirk

Příjemný "komorní" hororothriller.... Nic jsem od toho nečekal, dlouho jsem to odkládal, ale nakonec jsem byl spokojen.... Nic převratného, ale nenudil jsem se... ()

HororSamael

Tak jsem od toho čekal asi více....Po asi 10-ti minutách mne zajímalo pouze jedno. Zajímalo mne, zda bude Joseph Morgan poznamenán "upíří sérií". Evidentně je.... Jinak nápad dobrý, provedení celkem nepovedené, chaotické... ()