Sex, drogy a daně

Sex, Drugs & Taxation

Sex, drogy a dane

Drama / Životopisný

Dánsko, 2013, 110 min

Bez znalosti dánských reálií se mi to zdálo trochu nepřehledné.(14.12.2013)

Vzhledem k znacne extravagantni realne predloze zajimave a misty take velmi zabavne. Film ma nejaka ta slaba mista, parkrat naboj mirne vyhasnul, ale jedna se o tak bizarni, vtipnou a stezi kompatibilni lidskou dvojici, ze mi stalo za to vytrvat. Tohle proste nevymyslite. Urcite doporucuji si tuhle dvojici a souvisloti trochu pogooglit...(18.11.2014)

• blondboss

Očakával som dánskeho Vlka z Wall Street a dostal som nezáživnú, nudnú a dejovo nemohúcnu spleť bizarných a životom písaných scén, ktoré síce mali občas zaujímavé chvíľky, avšak bolo ich žalostne málo. Hlavní predstavitelia herecky fajn. Tento snímok ma ale nenadchol a raz bohate stačilo. 40 %(14.5.2016)

Dokonale cizí téma, jako jsou daně a právní kličky s jejich obcházením, by mě asi nepřinutily vůbec si zapnout obrazovku, ale pak jsem si začal uvědomovat, že nacházím paralelu mezi minulostí dánských horních vrstev s těmi našimi dnešními. Až závěrečné titulky mi pověděly, že film byl natočen dle skutečných antihrdinů Dánska padesátých až osmdesátých let. V Česku si zatím nikdo netroufl vystoupit s úplným zrušením daní, ale asi by na to lidi sedli také, nebudu jmenovat politiky, kteří mají podobné sklony jako dánský Glistrup. Pak ovšem přicházejí na přetřes ještě ten sex a drogy,které asi taky i do dnešního vrcholného podnikání i politiky patří... Takže obrázek dost hořký a varující, nesedněte nikdy na lep těm, kteří slibují nesplnitelné.(20.1.2017)

• dozana

FebioFest 2014 - Nuda, nuda, nuda... a postavy nechutné, i když odpovídaly skutečnosti.(9.5.2014)

• - Původní námět počítal s tím, že celý příběh bude jen o Simonu Spiesovi (Pilou Asbæk). (Terva)

• - Pilou Asbæk měl k dosažení správného výrazu jak mimického tak hlasového pod horním rtem celou dobu natáčení malý kousek toaletního papíru. (Terva)