Reklama

Reklama

Dark Touch

  • Švédsko Dark Touch (festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

V osamelom írskom mestečku sa jedenásťročná Niamh (Missy Keating) stáva jedinou preživšou krvavej masakry, v ktorej zahynuli jej rodičia a mladší brat. Polícia podozrieva gang vraždiacich vandalov a ignoruje tvrdenia malého dievčaťa, podľa ktorej je vinníkom dom, v ktorom žili. Aby ju zbavili jej strachu, jej svedomití susedia Nat (Marcella Plunkett) a Lucas (Padraic Delaney) ju v spolupráci so sociálnou pracovníčkou prichýlia u seba. Niamh sa len pomaly vyrovnáva so starostlivosťou láskavého a prívetivého manželského páru a medzitým desivé nebezpečenstvo, ktoré sa ukrýva v neďalekom dome, neustále narastá. (Incantator)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (58)

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Těžké-těžké na hodnocení, protože tahle depkoidní, stísněná divnost může být stejně dobře sračkou i povedenou psychárnou. Vlastně se mi to líbilo-občas jsem ši říkal, že to je parádní úlet, občas to bylo příjemné i divné WTF, celou dobu jsem netušil jestli jsou mi ty postavy sympatické, nebo vůbec.... A na konci už jsem vůbec netušil jestli se mi před očima děje nějáký pochybný pokus o něco(co se nepovedlo nebo to nechápu), nebo jestli koukám na vypiplaný atmosférický art....fakt nevím..... Ze vší té divnosti mám pocit dobrý, ale víc než silné 3 ze mě ta holka asi nevymlátí.(každopádně sympatický pokus) ()

MáŠa 

všechny recenze uživatele

Ty vole, Marino de Van, pojď si pro pár facek! Já myslel, že si tu spokojeně pomlaskám, že zase jednou jsem viděl film, kterému se podařilo u mě vypěstovat jistou děsivou atmosféru, a vono se to v závěru tak posere. Přemýšlel jsem, kdo koho znásilňoval, a jestli vůbec, jak je to asi s osudem předešlé holčičky, jestli je to všechno nějaká kletba či zlý duch a jak se ho všem podaří zbavit, a nakonec to celé tak nějak vůbec nechápu, a zjišťovat se mi to nechce. Přitom tahle dramatická změna v mém hodnocení plyne jen z poslední čtvrt hodinky! Do té doby celkem paráda. Člověku je holčiny líto, má z ní pocit, že sama v tom nemá pořádně jasno, co se kolem ní vůbec děje, a pak přichází něco jako popření. Přijde scéna, kdy kupa dětí přijde do baráku a něco se tam stane, a najednou pocit "Cože?! To se fakt stalo, nebo to je jen sen?!" A pak to pokračuje a člověku je najednou jasno, že tyhle wtf věci se fakt dějí. Že tohle nebude asi hollywoodskej film. Že na to je to moc divný. Že to bude určitě něco evropského. Něco, kde se snaží tak trochu i o ten art. Že tady to nebude podle šablonky. Bohužel kdyby to podle té šablonky jelo, byl bych spokojenej mnohem víc. Takhle váhám mezi 2 a 3 hvězdami... ()

Reklama

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Tak že v této vraždě nemá prsty barák to dojde průměrně chytrému jedinci cca za 5 minut filmu takže žádná děsivá odhalení nečekejte vše je krásně předvídatelné hlavně ten konec na který tu každý nadává. To jste fakt čekali, že to skončí jinak? Vy snílci...no nic jdeme dál. Hlavní hrdinka filmu je jedenáctiletá dívka, které díky častému zneužívání a mlácení od rodičů začne tak trochu šibat a objeví v sobě telekinetické schopnosti...laicky řečeno - hejbe s nábytkem. Jenže svou novou schopnost nepoužije k tomu, že by vám třeba helfla při stěhování těžkého gauče, nebo skříně. Spíš Vás tím vezme po palici a malér je na světě. No ale jelikož má hodné a milé sousedy tak si jí vezmou po malém masakru k sobě domů a zahrnují jí péčí a láskou. Jenže ona se tak trochu bojí že jí budou chtít také fiknout a tak se nám agresivita pomalu ale jistě opět vynořuje na povrch. Doporučuji pustit každému kdo má doma dítě které někoho šikanuje...až uvidí, jak se šikanovaná osoba může bránit tak s pruděním slabších dá pokoj a svou panenku už nikdy neuhodí. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Možná znáte ten pocit, když vám někdo dá tutové echo, že rostou, a vy pak lítáte hodinu a půl po lese jak čurák, aniž byste zakopli byť o prašivku. Pak totálně zchvácený a nasraný narazíte na rodinku zkurvených pražáků alá Homolkovi, kompletní těžká jízda včetně dědka, babky, tří fakanů a psa a slyšíte je ječet jako na lesy: „Ježííííš, Pepóóó, to je macééék! No to mě teda vomej, tady další. No to snad není ani možnýýý, to jsou žně, to snad ani nebudeme mít kde sušit! Týýýý vole, to je pravák jako kráááva……“. Zoufale si pomyslíte jen něco o prdeli a otráveně zamíříte k autu. Tak přesně takový pocit mám poté, co jsem zhlédl tuhle pomatenou, nudnou a vleklou sračku o otravném fakanovi, jemuž jsem měl celý film akorát tak chuť jednu fláknout malíkovou hranou, s naprosto debilní pointou, a teď si tady čtu ty komentáře „erudovaných kritiků“, jak to bylo úžasné a žužu. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to nadpriemerný mysteriózny horor. Má celkom dobrý príbeh o dievčati, ktoré ako jediné prežije zvláštnu udalosť, počas ktorej umreli jej rodičia a mladší brat a vyšetrovatelia to majú problém vyriešiť. Zatiaľ ju prijmú jej slušní susedia a keďže si prežila traumu, všetci sa jej snažia neustále pomáhať, lenže záhadná sila, ktorá má na svedomí jej rodinu sa znovu začne prejavovať. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak sa neubránim pocitu sklamania. Už od začiatku to pôsobí dobrým dojmom, dobre zvolená postava dievčaťa a záhadné temné sily, pričom tvorcovia sa rozhodli vsadiť hlavne na atmosféru a to sa im vydarilo. Preto to pôsobí tak správne tajomne a aj keď sa časom pôvod temných síl už začína postupne ukazovať, stále si to drží úroveň, za čo môže aj kvalitne zvládnutý vzťah medzi dievčaťom a jej okolím, či už dospelými alebo deťmi, k tomu niekoľko zaujímavých prvkov a tak sa na to pozerá skutočne dobre. No všetko to pokazí záverečná štvrťhodina, ktorá sama o sebe nie je zlá a minimálne tá posledná scéna sa mi páči, lenže k predchádzajúcemu dianiu sa mi to vôbec nehodí a zanechá to nepríjemný pocit z inak celkom kvalitne zvládnutej práce. Spokojný som aj po hororovej stránke, síce mi to neprišlo moc napínavé, ale hlavne tá spomínaná atmosféra je výborná a aj tých pár hororovejších scén je dobre zvládnutých, obzvlášť drsný útok na rodinu a poteší aj pár slušných krvavých momentov. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavná hrdinka to zahrala veľmi dobre, k tomu sympatický manželský pár, viacero dobre zvolených vedľajších postáv, obzvlášť sociálna pracovníčka a učiteľ, v rámci žánru úplne ideálne. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, slušný vizuál, páči sa mi práca s postavami a k tomu kvalitne zvládnuté hororové prvky, tu si nemám na čo sťažovať. Skutočne škoda toho záveru, inak by som dal asi aj lepšie hodnotenie, lebo väčšinu času ma to dosť bavilo, ale aj tak na to jedno pozretie je to slušná žánrovka. 62% ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Missy Keating, představitelka malé Niamh, je dcera bývalého člena skupiny Boyzone Ronana Keatinga. (Tasartir)

Reklama

Reklama