Zelňačka

Kapustnica

Kapustová polievka

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1981, 98 min

Námět je slabý jako čaj z desetkrát přeluhovaného pytlíku. Film tak musí zachraňovat herecké výkony legend Funése, Carmeta a Gensac a tehdy mladíka Villereta. V první polovině snímku jsem se unudil téměř k smrti. Po zmrtvýchvstání manželky už to tak hrozné nebylo a smutný konec se mi dokonce i dost líbil. Holt časy se mění a kdekdo by byl dneska vděčný, kdyby se dnes točily alespoň takovéhle odvary. 50%(13.3.2014)

Není to přesně v tom samém stylu, na jaký jsme u Louise de Funese zvyklí (myslím třeba ve srovná s Četníky). Příběh je o poznání smutnější, vtipy se týkají stáří a chorob... Ratinier tráví hodně času na hřbitově a žije zidealizovanou vzpomínkou své mrtvé ženy. Jaké překvapení, když mu „žlutý mimozemšťan“ ženu vrátí a ta ho pak opustí... Je to humor s přívlastkem smutný. Škoda, že Claude Gensac jako Madame Amélie má velice maličkou roli. Nejlepší tu je Jacques Villeret v roli mimozemšťana (och, a jak rychle se naučil francouzsky!) :-)(13.10.2003)

Osobne si myslím, že to je najlepší Funesov film. Nevadí, že tam už nesrší vtipom ako v starších filmoch. Tento film vnímam skôr symbolicky. Ide o predposledný Funesov film a príbehom ako keby sa lúčil navždy so svetom filmu. Stojí pred rozhodnutím odísť s mimozenštanom na cudziu planétu a navždy opustiť zem. Odísť preč, kde nebude už potrebovať peniaze a kde bude žiť ďalších 200 rokov. Film má aj nedostatky ako nedotiahnutý príbeh manželky, ktorú mu mimozenštania oživia a omladia ale ta ho nakoniec opustí. Koniec veľmi symbolicky a pekný.(5.12.2015)

Svěží komedie, která je důstojným epitafem Velikána Louise de Funèsa. Ve filmu nalezneme poetickou stránku, vtip a interesantní příběh jednoho potrhlého staříka, který vzpomíná, vzpomíná, až se budou dít věci. Mimozemšťané splnili svou úlohu na jedničku a ona zelňačka byla chutná a zaslouží si hodnocení 86% :) PS: Ta počáteční znělka mi bude ještě dlouho znít v hlavě.(9.6.2016)

• Xmilden

Tak tohle se tedy prakticky vůbec nepovedlo, kdyby tady nehrál Louis de Funes tak uberu ještě další hvězdičku. Nevím jestli by to na mě působilo jinak v době svého vzniku, ale s odstupem skoro 30 let je to pro mě prakticky nekoukatelné. Sledovat Funese jak pšouká? Tak to opravdu nemusím. Zřejmě již došly nápady. Omlouvám se Vám pane Funes:((14.8.2008)