poster

Tetovaný

 • francouzský

  Le tatoué

 • The Tattoo

 • slovenský

  Tetovaný

Komedie

Francie / Itálie, 1968, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martensson35
  ****

  Klasika francouzské komedie. Půvab filmu tkví v kontrastu dvou představitelů různých žánrů. Cením především Jeana Gabina, který ačkoliv komedie byla doménou Funése a jeho chladný vztah k němu a vůbec jeho stylu hraní byl známy, ztvárnil svou roli, napsanou jemu přímo na tělo, nezapomenutelně bravurně. K tomu samozřejmě Funés hraje svou klasiku, to vše v krásném prostředí francouzského venkova, takže podívaná jak se patří. Není nad legendární ...základy, jež jsou ve slohu románském....(11.5.2014)

 • blackrain
  ****

  Dva francouzské filmové velikáni v jednom filmu by si neměl nechat nikdo ujít. Funés hraje zase trošku šílence, který je pro kšeft století schopen udělat cokoliv, jen by mu to Gabin neměl tolik komplikovat, ale ani já bych si nenechala preparovat svoji kůži jen proto, že bych měla na zádech vytetovaný obraz od nějakého slavného malíře a nějaký obchodník přes umění by mi za něho nabízel majlant.(7.7.2011)

 • filmmovier
  *****

  Moje nejoblíbenější samostatná komedie s Funesem. Funes a Gabin jsou skvělá dvojka, škoda, že toho spolu nenatočili víc. Tato komedie má asi nejvíce humorných situací ze všech Funésových filmů, třeba ,,vojnu", kterou Gabin dopřává Louisovi nebo společné spaní na jedné posteli. A větší prostor tady dostává i Lousiva uchechtaná manželka, další plus pro film je interiér krásného zámku. Dokonalá zábava.(17.12.2011)

 • gogo76
  ****

  Funes a Gabin v jednom filme, tak to si nemôžem nechať ujsť. Funes to je proste klasika, stačí povedať, že vo filme hraje a každému je jasné, či to bude pre neho, alebo nie. Filipovský a jeho dabing k nemu neodmysliteľne patrí a bez neho by to nebol ten Funes za akého ho máme. Pobavil som sa, humoru samozrejme mohlo byť viac, to vždy môže, ale potešila ma "stavbárska vložka". Taký zámok za pár miliónov neopravíš. "A oddnes si vykáme..." 80%.(29.3.2013)

 • Boss321
  ***

  I přes přítomnost nesmrtelných legend "bídníka" Jeana Gabina a "četníka" Louise de Funèse si nemohu pomoci, že jsem očekával mnohem lepší zábavu. Námět je zajímavý, ale se scénářem už to taková sláva není, což by mi zas až tak nevadilo, jako fakt, že není příliš mnoho vtipných situací. Na to já u de Funèse opravdu zvyklý nejsem :(.......(6.8.2008)

 • - Jean Gabin a Louis de Funès - tito dva naprosto rozdílní herci až do poslední chvíle odkládali souhlas s natáčením filmu. Před tím se spolu setkali ve filmech Napoléon (1955), Napříč Paříží (1956) a Gentleman z Epsomu (1962) - ve všech třech filmech přitom Louis de Funès hrál pouze vedlejší role. (Kulihrášek)

 • - Rivalita a nepříliš dobré pracovní vztahy mezi Jeanem Gabinem a Louisem de Funèsem byly obecně známým faktem. K jejich dokreslení nejlépe poslouží záznam z tiskové konference, která proběhla právě v průběhu natáčení Tetovaného a kterou dodnes připomínají životopisci obou slavných herců. Na otázku ohledně nejoblíbenějších filmů toho druhého odpověděl de Funès s nadšením: "Mám rád všechny Gabinovy filmy", zatímco Jean Gabin reagoval s nepřítomným pohledem: "Neviděl jsem žádný film pana de Funèse." (argenson)

 • - Za kulisu Legrainova polorozpadlého zámku posloužil hrad Château de Paluel v jižní Francii, který byl v roce 1944 vypálen ustupujícími Němci. Právě neutěšený stav posloužil později filmařům pro natáčení, i 40 let po uvedení filmu je zchátralý hrad vyhledávaným turistickým cílem. Natáčelo se také v nedaleké vesnici Domme a na zámku Salignac ve Francii. (argenson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace