poster

Tetovaný

 • Francie

  Le tatoué

 • Itálie

  Nemici... per la pelle

 • Itálie

  Nemici... per la pelle (Il tatuato)

 • anglický

  The Tattooed One

 • Slovensko

  Tetovaný

 • USA

  The Tattoo

 • Velká Británie

  The Tattoo

Komedie

Francie / Itálie, 1968, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ***

  I přes přítomnost nesmrtelných legend "bídníka" Jeana Gabina a "četníka" Louise de Funèse si nemohu pomoci, že jsem očekával mnohem lepší zábavu. Námět je zajímavý, ale se scénářem už to taková sláva není, což by mi zas až tak nevadilo, jako fakt, že není příliš mnoho vtipných situací. Na to já u de Funèse opravdu zvyklý nejsem :(.......(6.8.2008)

 • Martensson35
  ****

  Klasika francouzské komedie. Půvab filmu tkví v kontrastu dvou představitelů různých žánrů. Cením především Jeana Gabina, který ačkoliv komedie byla doménou Funése a jeho chladný vztah k němu a vůbec jeho stylu hraní byl známy, ztvárnil svou roli, napsanou jemu přímo na tělo, nezapomenutelně bravurně. K tomu samozřejmě Funés hraje svou klasiku, to vše v krásném prostředí francouzského venkova, takže podívaná jak se patří. Není nad legendární ...základy, jež jsou ve slohu románském....(11.5.2014)

 • ClintEastwood
  *****

  Zpátky, gorilo! Nevím proč, ale když si chci pustit nějaký film s Funésem, padne má volba dost často právě na Tetovaného. Vím, že zde není tolik humoru jako v jiných komediích francouzského mistra, ale ten film má v sobě jakési kouzlo, kterému nikdy neodolám. Možná je to tím venkovským prostředím a také bohémským stylem života, který vede legionář Legraine (dobré jídlo, pití, tabák a zábava). Přesně takhle bych si jednou chtěl užívat penzi. Proto pět hvězd, Funés a Gabin v mistrovské formě. Film o přátelství.(8.2.2015)

 • šerminator
  ***

  Klasická, francouzká taškařice. Gabin s Funesem se pěkně doplňovali, ale celkově to bylo slabší. Příběh jednoznačný, jednoduchý, Funesovo myšlení předvídatelné, jeho gegy už tolikrát opakované a profláklé. Né že by byl Funes ten slabší článek, to rozhodně ne, ale něco navíc, něco nepředvídatelného tomu filmu dodává právě Gabin. Prostě řečeno, neurazí, nenadchne. Neznám Gabinovu filmografii (zatím), ale Funes má lepší filmy.(24.10.2015)

 • Nonna
  *****

  Přestože v bonusech k dvd tvrdí všichni účastníci natáčení Tetovaného, že se oba představitelé hlavních rolí neměli rádi, ve filmu to, naštěstí, není poznat. Je to jen důkaz jejich nezměrné profesionality a hereckého umění. Spojení Gabin (velký,tlustý,hrdý šlechtic vyznávající jen svoje pravidla a řád) a Funes (podlézavý skrček, přesvědčený, že koupit se dá vše), je prostě geniální. Děj filmu nemá slabinu, příběh je přesně vyvážen na hranici komedie a filmu k zamyšlení nad životním stylem jednotlivých protagonistů. A když jdou provádět po hradě a začnou od sklepů......nemá to chybu.(21.1.2013)

 • - Lergainovo (Jean Gabin) auto je Chenard & Walcker T4 z roku 1925. (otliksamuel)

 • - Rivalita a nepříliš dobré pracovní vztahy mezi Jeanem Gabinem a Louisem de Funèsem byly obecně známým faktem. K jejich dokreslení nejlépe poslouží záznam z tiskové konference, která proběhla právě v průběhu natáčení Tetovaného a kterou dodnes připomínají životopisci obou slavných herců. Na otázku ohledně nejoblíbenějších filmů toho druhého odpověděl de Funès s nadšením: "Mám rád všechny Gabinovy filmy", zatímco Jean Gabin reagoval s nepřítomným pohledem: "Neviděl jsem žádný film pana de Funèse." (argenson)

 • - Za kulisu Legrainova polorozpadlého zámku posloužil hrad Château de Paluel v jižní Francii, který byl v roce 1944 vypálen ustupujícími Němci. Právě neutěšený stav posloužil později filmařům pro natáčení, i 40 let po uvedení filmu je zchátralý hrad vyhledávaným turistickým cílem. Natáčelo se také v nedaleké vesnici Domme a na zámku Salignac ve Francii. (argenson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace