Tetovaný

• Francie Le Tatoué (více)
Trailer

Félicien Mézeray (Louis de Funès) prodá všechno. Jednoho dne výhodně zpeněží i obraz Modiglianiho, který mu nepatří. Je totiž vytetovaný na zádech chlapíka Legraina (Jean Gabin), který se tak postará o pěkná překvapení a zábavu. Louis de Funès a Jean Gabin hned ve dvou pyžamových modelech! (H.C.E.)

Trailer

Boss321

I přes přítomnost nesmrtelných legend "bídníka" Jeana Gabina a "četníka" Louise de Funèse si nemohu pomoci, že jsem očekával mnohem lepší zábavu. Námět je zajímavý, ale se scénářem už to taková sláva není, což by mi zas až tak nevadilo, jako fakt, že není příliš mnoho vtipných situací. Na to já u de Funèse opravdu zvyklý nejsem :(....... ()

Oskar

"To je jen Platón, moje krysa. V noci bývá nervózní." Komedie s Louisem deFunés mají společnou jednu ohromnou věc: stokrát omleté a odevšad vykradené zápletky jako tato (namátkou - Saki: Pozadí, Roald Dahl: Kůže nebo český film Muž, který stoupl v ceně) s ním dostávají úplně nový rozměr. Tetovaný je nádherně rozmarná komedie o přátelství a idiosynkratických extravagancích, které nás spojují. Nejsem vášnivý sběratel výtvarného umění ani inkvizitor lidí z památkového úřadu, ale je mi to jaksi blízké. I to je asi důvod, proč Tetovaného stavím na vyšší příčku než dejme tomu populárnější Senzační prázdniny. 80% ()

Tosim

De Funésovy filmy, ve kterých hrál spolu s jinými hvězdami (Bourvil, Montand či Annie Girardot) dopadly na výsost dobře. Nemůžu si pomoct, ale ani jeden z hlavních herců tohoto snímku nepodává svůj výkon. Možná právě přítomnost těchto legend zapříčinily nemožnost plně projevit svůj talent... Osobně bych dal tři a půl... ()

B!shop

Tak tohle je naprosto vynikajici film, jeden z tech nejlepsich od Louise de Funes. Navic tu ma partaka v podobe Jeana Gabina, kterej je taky skvelej a diky odlisnejm stylum herectvi tehle dvou komiku film pusobi zajimave. Problem je v zaverecnejch zhruba 15 minutach, kdy tempo krapet vazne a vtipnejch scenek krapet ubyde. Navic, kdyz je na scene sam Gabin, tak to precejen neni ono. Nicmene 80% filmu jsem se dobre bavil, Louis to umi skvele rozjet, navic je tu i originalni a dobre napsanej pribeh, pekna hudba a i kamera je misty zajimava. Slabsich 5*. ()

Malarkey

Jeden z nejlepších Funésových filmů i přesto, že hrál se štábem, se kterým dříve nebyl prakticky v kontaktu a ta nervozita je tam ze začátku trochu znát. Později se ale duo Funés - Gabin tak sžije, že je to jeden vtip za druhým. Mimo to scénář byl spíchnutý ze dne na den a tak se na něm během natáčení i pracovalo a Jean Gabin jim do toho dost kecal, ale hlavní je, že se to povedlo a tyto dvě francouzské legendy se spolu potkali a natočili tuto skvělou komedii. ()

• Jean Gabin a Louis de Funès - tito dva naprosto rozdílní herci až do poslední chvíle odkládali souhlas s natáčením filmu. Před tím se spolu setkali ve filmech Napoléon (1955), Napříč Paříží (1956) a Gentleman z Epsomu (1962) - ve všech třech filmech přitom Louis de Funès hrál pouze vedlejší role. (Kulihrášek)
  • Jean Gabin a Louis de Funes spolu během natáčení nepromluvili mimo kamery jediné slovo. (fandalehy)
  • Za kulisu Legrainova polorozpadlého zámku posloužil hrad Château de Paluel v jižní Francii, který byl v roce 1944 vypálen ustupujícími Němci. Právě neutěšený stav posloužil později filmařům pro natáčení, i 40 let po uvedení filmu je zchátralý hrad vyhledávaným turistickým cílem. Natáčelo se také v nedaleké vesnici Domme a na zámku Salignac ve Francii. (argenson)