Portáž (S04E08) (epizoda)

Portage

Lode na suchu

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2016, 44 min

Tenhle díl nám naservíroval tolik zvratů, že jsem to vůbec nečekal. Ragnar díky šňupání má geniální nápady.(30.12.2018)

Osmé epizodě jsem udělil čtyři hvězdičky, ale bylo to jen o chlup. Největší zásluhy na mém hodnocení mělo dění v Paříži a na Seině, bavil mě i vítězný návrat krále Egberta, ale pak mě potěšilo už jen to, že konečně zmizela čínská drogová dealerka. Události v Kattegatu- to byla zase čirá katastrofa, jediné co jsem si z nich odnesl, bylo zjištění, že Harbard není Rasputin, ale guru Jára. 4*-(16.5.2018)

Velká škoda Kwentrhrith. Ragnar táhne seriál dolů. Poutníka nechápu. Vymlouvá se na bohy a vopíchá celou vesnici? Finta s loděmi vypadá zajímavě, ale jestli jim vyjde uvidíme.(22.4.2018)

Paríž - fajn. Nápad preniesť lode - fajn. Wessex - telenovela. Kattegat - telenovela. Epizóda sama o sebe nebola zlá, niektoré postavy a zápletky seriálu mi však prídu zbytočné a opakovane ma iritujú. Je, respektíve bolo fajn, že to celý čas nebolo len o Vikingoch a dobívaní, ale začínam sa vážne obávať o ďalšie (kvalitatívne) smerovanie tohto seriálu, 6/10.(21.4.2017)

Z ďalších komentárov stojí za zmienku ten, v ktorom sa užívateľ pýta, či finta s loďami bude úspešná...Ragnarovi v seriály vychádza všetko a zakaždým, keď sa na chvíľu ocitne dole, nikdy to netrvá príliš dlho, takže odpoveď je jasná. Pozitívny je aj fakt, že dej v Paríži a Wessexe už prekonáva dianie okolo Ragnara Dokonalého a Lagerthy Nesmrteľnej.(19.4.2019)