Metallica: Through the Never

• USA Metallica: Through the Never (více)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiální text distributora)

surprise

Za film 0, za metalový koncert 5. Pokud má metalová hudba tolik společného s realitou jako příběh tohoto filmu, pak všichni metalisté žijí v dost děsivé iluzi. Nicméně muzice není co vytknout. Valí se jako orkán a bere vše. ()

TerribleTale

Jestli nemáte rádi skupinu Metallica tak není třeba chodit do kina (a ani dýchat :D ) a také hodnotit kvalitu... Pro mě výborný zážitek, členové skupiny předvedli skvělý výkon...Bravo ()

Kucin

mam Metallicu hodně obvzlášt starou ale abych mohl kouknout na jeji koncert nemusim platit dvě kila ale mužu si ho zdarma pustit na youtube...ale neco na tom prece jen bylo takze odpad za zbytečnost si to asi nezaslouži... ()

zekon

Pokud je to prezentováno jako film, je třeba hodnotit film, ne jako někteří pozéři hodnotí koncert nebo vůbec Metallicu. Film je neskutečný SHIT!!! Jde pouze o výplň, nebo řekněme o 92min. klip! Metallicu jsem miloval do Black alba, už to stálo za z 50% za hovno a naznačovalo kam se kapela propadne. O tom že jde dnes pouze o pozérství a komerci svědčí setlist koncertů kde hrají převážně ranné věci, oni pak ani nemají z čeho že? :) Muzikanti samozřejmě dobří. Co je obrovské pozitivum na tomto klipu, že jsou skladby zahrané tak jak mají, s VYNIKAJÍCÍM zvukem a technikou, v DTS je to lahůdka a nostalgie okamžitě nastupuje. Nasralo mě krácení některých skladeb a vsunutí, opět, Sandmanshitu. Škoda že takto to nehraje Metallica na koncertech, kde przní staré věci a snaží se inovace které zapříčíní často dlouhý poslech pro identifikaci skladby. Master of Puppets je bezdebat jedno z nejlepší metalových alb všech dob a i proto mě pekvapilo že nikde ani zmínka o Cliffovi který rozhodně umožnil vznik i tohoto filmu.Zvuk a hudba víceméně za 4*: ()

joywork

Metallica naživo ve 3D se špičkovým zvukem a obrazem. Do detailu zpracovaná choreografie celého koncertu. Podium postavené uprostřed haly, aby bylo vidět naprosto vše. Nejznámější kousky kapely. Lze na tom všem vůbec nalézt nějaké negativum (nehledě na parodii příběhu, který propojuje jednotlivé písně) ? Ano, tím negativem je sterilita celého snímku. Je to všecno nahypované, tak dokonalé, že už lépe to ani nejde. Thrash metal ale byl vždy o rebelství, vzpouře, kontrastem proti mainstreamu a tady v tomto snímku jsou všechny tyto atributy postaveny na hlavu. Koncern Metallica prostě využil popularity formátu 3D k dalšímu zhodnocení akcií. Nic víc, nic míň. P.S. : uživatel kubyczech zde nechával odkaz na koncert Live Shit - Binge....., na kterém popisoval rozdíl v autenticitě tohoto a dnešního záznamu. Já si dovolím jít ještě dál do historie záznamů koncertů Metallicy. Jde o pirátskou video nahrávku z turné Masters of Puppets - https://www.youtube.com/watch?v=5ESicEzUtqk Tento záznam jsem viděl i přes její zvukovou i obrazovou nedokonalost několikrát a za sebe mohu říct, že vždy dokáže totálně vybudit, protože tolik adrenalinu a nefalšovaného nadšení jednotlivých členů z hraní nelze nikde jinde spatřit. Takové emoce snímek Through the Never neposkytuje ani z 5 procent. Kdyby Metallica věnovala pár desítek milionů dolarů na zrestaurování této nahrávky, tak bych to ocenil více. A ani by to nemuselo být ve 3D. ()

J.J.1972

nepovazujem to za film a ten pobehujuci chlapec a zombici na ulici mi v tom vadia ale skladby a atmosfera na stadione je jednoducho uchvatna - scenky pomedzi by som kludne vymazal....v 3D v kine to bolo o niekolko urovni lepsie ako potom doma na dvd...jedna hviezda dole za tie "poulicne sceny" - inak odporucam KAZDEMU kto vyrastal na tejto muzike! ()

michael99

A je to tu. Důkaz, že Metallica je nesmrtelná kapela, která se nebojí ukázat co v ní je i po tolika letech své existence. Důkaz, že i po tolika letech všichni chtějí na jejich koncert. Legendární kapela se k nám vrací v podobě dokonalého filmu s lehce spletitým dějem. Díky jejich koncertu dostal ten příběh nádech pravé rivalské atmosféry !!! ()

boris323

Ako fanúšik som sa tešil a bol som milo prekvapený. Zvuk super - pohmkaval som ešte cestou z kina, koncert ešte lepší a šou nemala chybu. Vedlajší príbeh možno zbytočný ale príjemne dopĺňal celkovú atmosféru. Kto nieje fanúšik Metallicy alebo aspoň dobrej hudby, nech nechodí. To je ako ísť na Hanah Montana len preto že je v kine a aby som mohol potom napísať aká je to blbosť. Takže Metallica: Through the Never - 5 hviezd ()

Norri

Přemýšlel jsem, jestli dát plný počet počet, protože je to prostě Metallica a nebo to zhodnotit objektivně. Vzhledem k vedlejšímu příběhů to hodnotím jako film. 3D dobré, hudba skvělá, scény super. Někteří hodnotí poslíčka jako zbytečného, podle mě ale dobře doplnil koncert, který,ač byl skvělý, jsem si i přes 3D užíval méně než naživo a nebo v TV s pivem v ruce. Zklamaný jsem byl z hlasitosti, která je u filmů velká, ale na Metallicu malá. Speciálním efektem bylo několik podnapilých v sále, kteří když nezpívali, tak na sebe pokřikovali a nebo nahlas komentovali děj na plátně... Prostě metalový koncert :-) ()

Balgool

Yeaaaaaaaaah. Famózní. Do kina jsem nešel na film, ale na koncert s videoprojekcí, do které zasunuli děj. Splnilo očekávání. Hodinu a půl dlouhý 3D klip, který naprosto souzvučil se všemi songy. Na koncertě nemožné takto vytvořit. Kdo šel na plnohodnotný film se zápletkou, vyvrcholením a rozuzlením děje, byl velice bláhový. Kdo neposlouchá Metallicu vůbec a šel ten večer do kina, je debil. Metallico děkuji za tento neopakovatelný zážitek, jelikož, jak psal uživatel raptorrr, pokud Metallico již neobjevuješ nové hudební směry ( a je to dobře: rocková avantgarda v projektu LULU, bůh žehnej Lou Reedovi, se hodí maximálně pro sountrack k podobně zaměřnému filmu ), naprosto uchvacuje novou mízou v rámci vytváření live show, která jim jde na jedničku. Viva James, Lars, Kirk, Robert, viva METALLICA ()

bivoj1970

Všechno už tady bylo napsáno , super zvuk i obraz , neskutečně našlápnutej koncert a úplně zbytečnej příběh kterej byl celkem o hovně. Zajímavý mi přišlo to , že až na dvě skladby byl celej playlist poskládaný z prvních pěti alb. To je jako by si i páni z Metallicy uvědomovali , že to co následovalo po černém albu se (mírně řečeno) moc nepovedlo. Dál bych jenom 80% ale kvůli závěrečnému (skvěle zahranému) Orionu nemůžu. ()

WireOpt

Jak už tady bylo psáno, je to film pro opravdové fanoušky Metalliky. A ti co ji nemusí, tak tu nemají co dělat. Co se týče hudby naprostá paráda, ten koncert musel být víc než luxusní. Nic takového v ČR nikdy asi nezažijeme. Příběh mladíka k tomu je zajímavý, jen by mě zajímalo co je v té tašce. (Něco jako Křetínského kabela :D) Zaujal mě hodně Lars a jeho energie do hraní a občas mi připomněl Hanibala Lectera z Mlčení Jehňátek. Metallica je pořád ve formě. Jasných 5/5! ()

tereSKA

Skalní fanda nejsem, vlastně jsem se na ten "film" dostala poněkud "náhodně", ale vyloženě zklamání to nebylo. Myslím, že ty tři hvězdičky jsou akorát. Zapomeňte, že do kina se chodí na filmy, a hudební zážitek vás nezklame. ()

Herrydos

Na tento film jsem šel s tím že skupinu znám ale za jejího fanouška se nepovažuji líbil se mi trailer a očekával sem od tohoto filmu podívanou kterou jsem ještě v IMAXU neviděl a opravdu koncert byl úžasný a dějová odbočka efektní a napínavá po 90 minutách sem ze sálu odcházel s obrovským nadšením byla to bomba a naplno jsem si to užil i když nejsem fanoušek mohu tento jedinečný zážitek vřele doporučit. ()

CZechi

Film Metallica: Through the never je jedním z unikátně epických filmů. Pro ty, kteří neznají vůbec Metallicu tenhle film není určen, takže vy, neznalci metalového světa, si prosím nechte ty svoje intelektuálně nedospělý kecy a táhněte chroupat popcorn a brečet k Forrestu Gumpovi, který vám popadne ty vaše emocionální kuliska a pořádně zmáčkne. Pro ty, kteří mají rádi skvělou atmosféru za doprovodu metalové hustodémonské krutopalby, to bude brutální nářez. Avšak pro znalce diskografie Metallicy je to opravdu vynikajicí filmo-hudební dílo. Když jsem se koukal na tu lehkou dějovou linii doprovázející koncert, téměř pokaždé jsem uhodl, co by zrovna mohli hrát jako další skladbu i přesto, že jsem na tomto koncertě nebyl a ani jsem neviděl jeho záznam. Do toho všeho nádherné filmové triky a efekty a výsledkem bude to, že nebudete moci pustit svůj úd z křečovitého sevření. ()

waxtrax

Zážitek z koncertu (hudební složky filmu) v 3D je úchvatný. Především díky starým peckám, které fungují stále - na rozdíl od nových věcí (pěkně vysvětleno v komentáři od mm13). Kdyby zůstalo u tohoto mohlo to být klidně za 5. Bohužel tomu tak zdaleka není. Noční putování hrdiny hrané části, je nesmysl, degradující jinak skvělou podívanou a poslyšenou vč. rádoby stylizovaného až do trapnosti vyvedené sekvence s požárem a technickým kolapsem na pódiu - tohle si vnímavý divák skutečně nezasloužil . Další věcí je zcela nevhodně zvolené publikum, kdy v popředí byly dnes tak populární VIP sektory s lidmi kteří se "přišli podívat na koncert" . Zde bych alespoň ve filmu očekával permanentní kotel ortodoxních fans, kteří tam přišli za své miláčky i chcípnout. Dám 4 i když tím mírně protěžuji, protože to byl skutečně Zážitek. ()