Když jde o peníze, můžeme se snad všichni domluvit... Mezi oblíbené francouzské komedie osmdesátých let patří snímek režiséra Edouarda Molinara Prachy v prachu, příběh dvou nezaměstnaných mladíků, kteří svou tíživou finanční situaci chtějí řešit vyloupením banky. Protože jsou v tomto směru úplnými amatéry, pečlivě se na přepadení připravují a každý krok promyšleně nacvičují. Ale když přijde na věc, a mají sehrát roli profesionálních gangsterů, chybičky se přece jen vloudí. Ještě, že zajmou tak chápavá a vstřícná rukojmí... Prachy v prachu natočené podle divadelní hry Didiera Kaminky jsou především velice vtipnou šarmantní kriminální komedií, v níž dominují herecké výkony Daniela Auteuile, který v současné době patří mezi francouzské herecké špičky, Gérarda Jugnota a výraznou komediální herečkou Anémone. (Česká televize)

zigy

bezstarostná klasická francouzská jízda, ztřeštěná, satirická a s nahým ženami....plus kinodabing.. ()

Cesty timem

Ne že bych se smíchy potrhal, ale velmi příjemně pobavilo. Třeba na četníky s Funesem se mohu dívat vždy. S tímto uvidíme, jak budu mít chuť na znovushlédnutí a případně upravím i hvězdy. ()

Ondrish

Mne skrátka tieto filmy E. Molinara nejako pasujú do gusta. Prachy v prachu bola malá legenda 80-tych rokov, a to nielen preto, že tam bolo zopár pekných holých ceckov a dokonca súlož tak hlasná, že to kedysi dávno za socíku zobudilo môjho otca spiaceho pri TV a aj s bratom nás vyhnal do detskej izby s poznámkou, že na také prasačiny máme ešte čas... Tento film bol legenda aj preto, že to bola originálna komédia s vynikajúcim hercami, ktorí boli síce v tej dobe vo Francúzsku 2. liga, ale zahrali to všetko s maximálnym prehľadom. No a ten koniec to už iba spočítal a podčiarkol. Prachy v prachu je taký malý čierny kôň medzi francúzskymi komédiami, ktorý vyhráva dostihy. ()

EricNor

Tak to ne. Nebudu se znovu divat na filmy, které mi jako diteti prisly skvele kvuli pár hlaskam - tady to kupříkladu bylo "Konečně jsem ji zpracoval". Ten film je sice kratky a ma slusne tempo, jen mi prijde tak nejak o nicem. Slabe, slabe. Z nostalgie pridavam jednu hvezdu. ()