• Lima

Archetypálně blbý scenář může dát vzniknout jenom blbému filmu. Nějak to Stalloneho klišé prostě nedávám. Ale u "stathamovek", které jsou všechny na jedno brdo, nic nového pod sluncem, takže o zklamání nemůže být řeč. A James Franco je castingový omyl - se svým štramácky dobráckým ksichtem nemůže hrát záporácké hajzly.(2.2.2014)

• Wacoslav1

Jason Statham by si měl konečně vybrat kam, že se bude ubírat jeho další kariéra (teda kromě kouření vocasů v Expendables to mu schvaluju) protože se mu evidentně ani po těch posledních proserech tu správnou cestu najít nepovedlo a Stallone by se měl držet svého prohlášení o tom, že se už bude do budoucna věnovat výhradně herectví a pro příště si psaní podobně infantilních scénářů odpustit. Nejedná se sice pravda v tomto případě o podobnou chujovinu typu Parker nebo Redemption kterou by našinec nejradši po 10 minutách vypnul, ale nelze ani mluvit o nějakým kroku kupředu. Máme tu zkrátka naservírovaný takový rodinný drama občas pročísnutý nějakou tou akcí která je, ale zase naprosto neuvěřitelně napřesdržku natočená, že v ní prostě není lautr nic vidět. Plusem je Stathamova dcera která je celkem ok čímž myslím, že hraje celkem přirozeně a není prototypem typicky émerickýho dítěte kterýmu bych nejradši po 5 minutách šlápnul na krk jako např dcerce Tatuma ve White house down. Ani se tu Jason nesnaží kupodivu tentokrát předávat nějaký extra poselství, teda krom toho, že hrát prostě neumí a přes noc se to nenaučí, ale je to pekelná nuda a jak už jsem vzpomínal když už příjde nějaká ta akce, tak je po technické stránce těžce nezvládnutá a nepřehledná. James Franco jako záporák je určitě zajímavá volba, ale s tím pidi prostorem co tu má z toho nemůže nic extra vytěžit ani kdyby opravdu chtěl. A propo on moc nechce prostě tak nějak celkově zapadá do nevýrazný šedi tohohle filmu. Takže určitě to totálně neodjebu, ale ani nad tím nebudu jásat. Počítám z kritikou, protože očekávám, že i přes mé nepochopení bude tento film zcela jistě dobře hodnocen a ten debil Wacoslav1 prostě nechápe hlubší poselství posledních Stathamových veledíl a tudíž je nemůže ani patřičně docenit. Každopádně to neznamená, že by se na mém postoji něco změnilo. 30%(7.12.2013)

Těšil jsem se a ani jsem moc nebyl zklamaný jako ostatní. Snad u každé novější Stathamovky se zmiňuju, že Jason vytvořil nový, vlastní žánr a jede stále dokola ve stejném mustru. Když jsou ale kvalitní bitky, dá se to odpustit, protože o tom to celé přece je. A pár jich film nabízí, takže pohoda. Franco byl náhodou hustej...65%(8.2.2014)

Tady chybělo už jen, aby Lee Christmas alias Kurýr alias Phil Broker nosil v průběhu filmu na rameni kládu a stříhal růže M16kou. Pak bych prosil více tmy, aby nebylo vidět, že bez střihu se nikdo neumí prát, pak také vysvětlení, kde se tam kurva vzala v těch titulcích Winona Ryder a proč vždycky padouši musí deset minut před koncem filmu vypít flašku vizoura, aby si srazili íkvé ze 108 na 6. Jinak se mi ale tenhle vidlácký survival líbil, bylo to furt lepší, než noc v severokorejské nemocnici. A jen tiše doufám, že jednou strýko Fester, teda pardon, Jason Statham natočí svůj první film, kde konečně zahraje nějaké ty emoce, ať je kurva u čeho hryzat nehet.(15.3.2014)

Věřím, že Homefront je bezkonkurenčně nejlépe natočená republikánská agitka. Ne, před zhlédnutím mě ani náhodou nenapadlo si název interpretovat tak, jak byl zamýšlen. Ale nebýt té tupé premisy jednoho (bohudík ozbrojeného!) rednecka (ehm, samozřejmě myslím správného jižana věřícího v posvátnost vlastní domácnosti), který se o spravedlnost musí postarat sám, protože je celá garda státní policie v Luisianě neschopná, a snad i příliš family-friendly průběhu událostí, dokázal bych si Homefront bez nejmenšího problému užít. Klišé na každém kroku se snad vzhledem k autorovi scénáře a Stathamovi v hlavní roli nedala nečekat, naproti nim nicméně výborně funguje ten hodinový rozjezd s očekáváním zkažení venkovské idyly a zabaví i povedené obsazení. Samotná závěrečná akce už je pak třešnička na dortu. I když, docela by mě zajímal následný psychický stav Brokerovy dcerky, jejíž sebeobrana celý masakr způsobila...(17.3.2014)

• - Winona Ryder povedala, že prijala túto úlohu, pretože jej dovolila preskúmať pre ňu úplne niečo nové. (chesterko)

• - James Franco (Morgan Bodine) si adoptoval mačku z tohto filmu. (beso74)

• - Inspiraci filmoví tvůrci čerpali z knihy "Homefront" Chucka Logana. (Conspi)