Phil Broker se po smrti své ženy přestěhuje se svou dcerou Maddy do malého města. Slibný nový začátek se pokazí, když ve škole Maddy šikanuje spolužák a Maddy ho díky výcviku svého otce pošle rychle k zemi. Jeho rodiče jsou problémoví a matka Cassie, která bere drogy, se chce pomstít, a tak požádá svého bratra Gatora, aby Brokerovy zastrašil. Gator vlastní loděnici, ve které však vyrábí drogy, a rozhodne se splnit přání své sestry. Gatorovi muži chtějí Brokera zmlátit na čerpací stanici, ale on je všechny tři díky výcviku tajného agenta přepere. Gator jde do jeho domu, když tam nikdo není, propíchne mu kolo u auta, zničí Maddynu hračku a odnese kotě. Gator objeví celý spis o Brokerově práci tajného agenta. Zjistí, že před několika lety odhalil motorkářský gang, který vyráběl drogy. Při zásahu byl zastřelen syn šéfa gangu Dannyho T, a ten se zapřisáhl, že Brokera zabije. Gator chce šéfovi gangu vyzradit adresu Brokera a za to zaručit celostátní distribuci jím vyráběného pervitinu. Gator pověří svou přítelkyni Sheryl, aby Dannymu T dala do vězení vědět, že zná totožnost muže, kvůli kterému zemřel jeho syn. Broker si všimne, že byl někdo v jejich domě, a rozhodne se zjistit si informace o místních. Brokerův spolupracovník Teedo mu poví o Gatorově vaření pervitinu a on se díky svým kontaktům dopátrá, že Sheryl kdysi pracovala pro motorkářský gang Dannyho T... (TV Prima)

Cervenak

Nečakane civilné a s uveriteľnými postavami (výborný James Franco), takže ani nevadí, že počas prvej hodiny Jason iba občas niekomu zláme hnáty alebo ho šmarí ksichtom do okna auta. Práve naopak, vďaka tomu budovaniu vzťahov to celé dobre graduje až k napínavému a riadne krvavému finále. Veľmi fajn stathamovka. ()

Lima

Archetypálně blbý scenář může dát vzniknout jenom blbému filmu. Nějak to Stalloneho klišé prostě nedávám. Ale u "stathamovek", které jsou všechny na jedno brdo, nic nového pod sluncem, takže o zklamání nemůže být řeč. A James Franco je castingový omyl - se svým štramácky dobráckým ksichtem nemůže hrát záporácké hajzly. ()

Malarkey

Jason Statham tisíckrát stejně. Homefront má sice hodně hustej název, kterej mi v paměti určitě nějakou chvíli uvízne. Také mu scénář napsyl Sly. Na druhou stranu si ale myslím, že scénář k tomuhle filmu nebylo zase tak těžký napsat. Jason tady hraje tajnýho, kterýmu fízlové poserou operaci uprostřed nějakého motorkářského kartelu a syna šéfa tohoto moto klubu rozstřílej napadrť. On uteče, změní identitu, jenže oni si ho stejně najdou a chtěj mu řádně naložit. Jenže to by nesměl bejt Jason, který ze všeho unikne, všem natrhne prdel a ještě u toho nehne ani brvou. ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $20,158,898Tržby Celosvetovo $51,695,362Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,147,456Tržby za predaj DVD v USA $8,010,462║ na prvý pohľad to má dokonca aj slušné obsadenie ale vykľube sa z toho len vývarový béčkový akčnák, ktorý má klasickú šablónku a pomste, ktorá sa dokonca vykľuje len z obyčajnej školskej šarvátky, niekdajší dosť slušný režisér thrillerov Gary Fleder to podal bez lepšej šťavy a scenár od Sylvestera Stallone je tade bez diskusii bez lepšieho nápadu, ešte že Statham ma stále dobre kopy ale to je asi tak všetko z pozitív /35%/ ()

verbal

Je mi to jasné. Trpíte tu jemnou dyslexií a pustili jste si to jen proto, že vás zmátl název "Homofronta", pročež jste doufali, že to konečně bude něco dle vašeho gusta. A ejhle, ona se z toho místo další Zkrocené hory vyklubala klasická, povedená Sylvestrovská Stethemovka, po které si tu teď neuroticky rozmazáváte mejkapy a prskáte přes tlustou vrstvu rtěnky něco o slaboduchých béčkách. Tak si to shrňme! Áčkový rozpočet, áčkové obsazení, které navíc podávalo dost slušné výkony, vezmeme li v úvahu, že všichni museli hrát s rukou na šrajtofli, aby je náhodou během natáčení nevykostila Vinona, no a já osobně od něčeho, co má v anotaci "Akční" a v kolonce scénář "Stalone", zrovna Heideggerovský útok na esencialismus tradiční metafyziky dvakrát neočekávám. ()

• Film sa natáčal v meste New Orleans v americkom štáte Louisiana. (Laslo)
  • Při závěrečné honičce v docích je možné si několikrát všimnout stínu vozu s kamerou (bugfoot)