Ano, je to sice čistokrevná žánrovka, nicméně ta čtvrtá hvězda je naprosto zasloužená. Oproti klasické béčkové výplachové zábavě je tu totiž více než příjemná řemeslná práce s docela solidní osobní rovinou a uvěřitelnými hereckými výkony. V rámci žánru jev ne tak často viditelný. Takže vlastně proč ne.(4.9.2014)

Těšil jsem se a ani jsem moc nebyl zklamaný jako ostatní. Snad u každé novější Stathamovky se zmiňuju, že Jason vytvořil nový, vlastní žánr a jede stále dokola ve stejném mustru. Když jsou ale kvalitní bitky, dá se to odpustit, protože o tom to celé přece je. A pár jich film nabízí, takže pohoda. Franco byl náhodou hustej...65%(8.2.2014)

Po tomhle filmu mi přijde, že Jasona může zabít jenom Statham. Ne ale vážně, Homefront byl mnou snad nejočekávanější hned, po Berandalu. Jsem sice mírně zklamaný, ale bavil jsem se a o to mi jde. Akce bych bral víc, i když je zde dost akce. Hlavně souboje jsou skvělé, dynamický a nekompromisní likvidování záporných postav top. A k nasranosti Stathama jen stačí, aby jste uřízli hlavu plyšákovi, kterého milovala dcerka Jasona a ukradli mu kočku Luthera, co z toho když mu teprve unesete samotnou dceru?! Au! Dcerka je fajn, Franco to zahrál víc jak solidně, zbytek o něco slabší a něco se mi zdálo nedotáhnuté, ale ten konec je skvělej a dost otevřenej, dvojce bych se nebránil. Takže celkově jsem dostal to, co jsem od filmu očekával. Něco bych doladil, ale moc toho není. Vítej opět ve hře, Jasone. 9/10(6.2.2014)

Protidrogový agent na (akčním) odpočinku, přičemž zevlovat ho asi moc nebaví. A tak si s sebou na venkov přinesl ostrou akci se silným závanem osmdesátkového "smradu", aby taky ne, když autorem scénáře není nikdo menší než Sylvester Stallone. Na filmu, a na samotářském charakteru hrdiny je zatraceně znát, že je autorem právě on. Koneckonců tyto charaktery jsou velmi dobře známé z jeho filmů. Není totiž žádný rozdíl v postavách, které v době své největší slávy ztvárnil, a v této z tohoto filmu. Na místě Jasona Stathama si lze klidně dost dobře představit Stalloneho v mladším vydání. Nyní se do schematického charakteru postavy personifikoval Statham a prakticky to samé lze prohlásit o ději a jeho vývoji jako takovém. Film má vynikající rozjezd s adrenalinovým zátahem na drogové dealery, mezi něž se infiltroval Statham v dlouhých vlasech a celá sekvence je ukončena rozstřílením syna drogového bosse. Střih. V ději jsme o dva roky dál. Dlouhé vlasy střídá praktický krátký sestřih, kšiltovka a flanelová košile. Jsme v zapadákově, kam se po své aktivní službě agent Phil Broker uchýlil se svojí malou dcerou. Konflikt jeho dcery ve škole s otravným školákem zavdá příčinu pro odstartování nevraživosti z řad jeho příbuzných, i z řad místních venkovanů, a milý agent si zadělá na problémy. Je proti němu (až na kamarádského černocha a učitelku) naprosto každý, včetně stromů a ptactva v jeho okolí. Šerif smrdí inklinací ke korupci, strýc zmláceného školáka je místní hrozba a drogový dealer, co to má zde na povel, jeho čubka je čubka, mezitím se odhalí ožehavá minulost našeho hrdiny, drogový boss hnijící ve vězení prahne po pomstě za zabití syna z dva roky starého zásahu a do městečka míří obávaný motorkářský gang najatý na likvidaci našeho hrdiny. Je toho zdánlivě hodně, ale film postupně semlel všechno, co už bylo x krát k vidění v jiných, podobně spřízněných filmech. Něčeho nového se divák nedočká a je nad slunce jasné, jak to celé dopadne. Snímek ani v nejmenším neuhne ze své schematicky vytýčené linie. Divák jen čeká, až si to hlavní hrdina žijící od jisté doby v ústraní, vyřídí s násilnickými lotry z jeho okolí, co mu kazí venkovskou idylku. Typicky schematická postava plní do puntíku, co se od ní očekává. Garymu Flederovi nelze nic jiného, než vřele poděkovat, že tak stereotypní scénář dokázal svojí režií ozvláštnit a přetavit v poměrně napínavý standard se sympatickým hrdinou. Akční scény mají náboj a říz, s nikým a s ničím se nemazlí, akce je krvavá a údy se lámou jako párátka. Kamera tyto scény snímá se zajímavým využitím zoomu. Nesmím opomenout ani herecké obsazení, které je na tento typ filmu až příliš luxusní. James Franco, Winona Ryder, Kate Bosworth, Frank Grillo a Jason Statham odvádějí skvělé herectví, i když určitá rezerva tam byla, a sice stran ne až tak komplexního využití jejich účasti. Na některé se zkrátka dostane více, na některé méně. Závěrečné zúčtovací finále bylo o dost slabší, než jsem čekal. Odehrávalo se ve tmě, postrádalo štávu a nějakou opravdu výjimečnou scénu. Tenhle film by se, v silné akční konkurenci let osmdesátých minulého století, asi prosadil, a o dost lépe než dnes, ale ani tam by se neřadil k extra peckám. Pokud máte rádi akční filmy s ryze zastaralým nádechem a s vynikajícím současným obsazením, tak není nejmenší důvod nad tímhle filmem váhat. Mé hodnocení: 60%(8.3.2014)

Nečakane civilné a s uveriteľnými postavami (výborný James Franco), takže ani nevadí, že počas prvej hodiny Jason iba občas niekomu zláme hnáty alebo ho šmarí ksichtom do okna auta. Práve naopak, vďaka tomu budovaniu vzťahov to celé dobre graduje až k napínavému a riadne krvavému finále. Veľmi fajn stathamovka.(8.2.2014)

• - O scenár sa zaujímal Dolph Lundgren, veľmi sa mu páčil. (sWONDER)

• - Inspiraci filmoví tvůrci čerpali z knihy "Homefront" Chucka Logana. (Conspi)

• - Sylvester Stallone vyhlásil, že jeho scenár mal byť pôvodne scenár k piatemu pokračovaniu Ramba (1982). (GAZ789)