Za posledních několik let, rozhodně jedna z nejlepších Stathamových sólovek. Film nepřináší nic nového, (bývalý policajt, který se v utajení snaží vychovávat dcerku a vyhýbat se problémům) ale vše známé podává přijatelným a zábavným způsobem a Statham je málokdy takto charismatický. O akční jízdu se ale rozhodně nejedná.(8.6.2014)

• Madsbender

U Homefront sa opäť dostavuje neporozumenie distribútora zámeru v náväznosti na názov, ktorý má istú sémantickú dôležitosť a predznamenáva obsah celého filmu (nie, skutočne nejde o spin-off posledného filmu Tonyho Scotta). Dovolím si teda svojpomocne ho prekrstiť na "Domáci front", aby som si prácu uľahčil. A práve na domácom fronte a na vlastnom pozemku musí Phil Broker pred votrelcami brániť tradičné americké morálne hodnoty, z ktorých je na prvom mieste rodina. Stalloneho podpis je cítiť už na námete, ktorý sa snaží tváriť tak "príjemne staromilsky", ale zároveň aktuálne (predvídateľný krok v snahe osloviť čo najširšie publikum). Nedáva preto dôraz len na rutinnú frenetickú akciu, ale aj obsahovú výplň, ktorá tvorí väčšinu prvých dvoch tretín filmu, aby sa v závere zvrhol v jednu veľkú akčnú scénu. Fleder a Stallone v snahe nepôsobiť dojmom jednoduchého čiernobieleho príbehu v zmysle "dobrý verzus zlý" prikladajú antagonistom rovnakú motiváciu, rodinu, ktorú je potrebné za každú cenu pomstiť. V konečnom dôsledku však Stathamov protipól tvoria členovia gangov a výrobcovia drog, čiže bez výnimky zločinci, ktorí nijak nebránia sústredeniu diváckych sympatií smerom k Brokerovi a celý dej sa tým zvrháva na banálny koncept, ktorému sa pôvodne pokúšal vyvarovať, no po istom čase na to úplne rezignuje (priemerní fanúšikovia 80. rokov v akčnom žánri by teraz povedali, že predsa o to vôbec nejde, stačí dobrá akcia - to by však nesmela byť príbehová omáčka v takej miere prítomná a snaha o aktuálnosť tak zrejmá). Že je v priebehu filmu často absolútne jedno, akým spôsobom sa dostane Jason Statham z bodu A do bodu B, kde naňho čaká pár chodiacich mŕtvol by som filmu odpustil, keby sa netváril tak civilne a vierohodne. Pritom nelogizmov vydá na desať ďalších filmov. Rozprávkové vykreslenie školského a sociálneho systému plus na prvý pohľad idylického života na vidieku ponechajme spolu s premnoženými zbytočnými postavami (Rachel Lefevre, Frank Grillo) bokom, dôležitejšie sú pre dej zásadné charaktery, ktoré jednoducho... nefungujú. Titulková sekvencia prekvapí zvučným obsadením, ale vinou nudných archetypov toho veľa neponúknu. Navyše menovite James Franco bol rozhodne zlou voľbou pre hlavnú zápornú postavu; akokoľvek ho mám rád, nech sa na to pozriem z ktorejkoľvek strany, jeho rola mu, jemne povedané, nie je napísaná na telo (a niektoré grimasy, ktoré predvádza sú až úsmevné). Zvyšok je sterilná tuctová žánrovka, ktorá "sa na nič nehrá" (ako nás Stallone úporne presviedča). Ak nemáte veľké nároky, je tento film určený pre vás, ale dám vám radu - čakajte typickú stathamovku, nie to, čím sa sprvu zdá byť. 40%(9.9.2014)

Věřím, že Homefront je bezkonkurenčně nejlépe natočená republikánská agitka. Ne, před zhlédnutím mě ani náhodou nenapadlo si název interpretovat tak, jak byl zamýšlen. Ale nebýt té tupé premisy jednoho (bohudík ozbrojeného!) rednecka (ehm, samozřejmě myslím správného jižana věřícího v posvátnost vlastní domácnosti), který se o spravedlnost musí postarat sám, protože je celá garda státní policie v Luisianě neschopná, a snad i příliš family-friendly průběhu událostí, dokázal bych si Homefront bez nejmenšího problému užít. Klišé na každém kroku se snad vzhledem k autorovi scénáře a Stathamovi v hlavní roli nedala nečekat, naproti nim nicméně výborně funguje ten hodinový rozjezd s očekáváním zkažení venkovské idyly a zabaví i povedené obsazení. Samotná závěrečná akce už je pak třešnička na dortu. I když, docela by mě zajímal následný psychický stav Brokerovy dcerky, jejíž sebeobrana celý masakr způsobila...(17.3.2014)

Tak přesně todle můžu! Jednoduchý a lineární scénář, nekompromisně syrový a brutální Statham a několik další vedlejšáků v čele s libovým Francem. Tak trochu modernější variace na pomezí Komanda a 96 hodin skvělej funguje a něco takového si prostě můžou dovolit jen Sly se Stathamem. Homefront je velmi vydařené béčko a Statham dokazuje, že mu podobný ráz filmu prostě a jednoduše sedí. Hvězdu dolů dávám za poněkud rozpačitou kameru, podivný střih a celkově za režisérovo pojetí. Chopit se toho někdo pořádnej, mohlo z toho být béčko roku! Zasloužené 4*(2.2.2014)

Stallone je zamilovaný do vlastnej šablóny, keď má otec rodiny (hlavný hrdina) problémy so svojou prácou alebo životom a bojuje alebo sa stará o svoje dieťa... Tento model už nestačí a nemože naplno fungovať ani keď hlavnú postavu napíše na telo kamarátovi z Expendables Jasonovi Stathamovi. Takže vznikol priemerný akčný thriller, kde sú zaujímavé len súboje face to face, zopár prelínaní scén, keď jedna ešte neskončí a druhá už začína a napokon fešná Winona Ryder.(20.2.2014)

• - Sylvester Stallone vyhlásil, že jeho scenár mal byť pôvodne scenár k piatemu pokračovaniu Ramba (1982). (GAZ789)

• - Při závěrečné honičce v docích je možné si několikrát všimnout stínu vozu s kamerou (bugfoot)

• - James Franco (Morgan Bodine) si adoptoval mačku z tohto filmu. (beso74)