• Zombiepod

Andy Kraus by jednoducho mal prestať vymýšlať seriály, a ostať pri svojom ako-tak úspešnom, no stále rovnako debilnom Paneláku, ktorý je podstatne pozerateľnejší v tom, že je aj občas vtipný. Tu mi tie nútené a primitívne emočné pokusy zožierali nervy každou sekundou. Síce sa herci snažia, kamera je podstatne pokrokovejšia ako pri podobných seriáloch, ale to ani nestojí za reč. Bohužial, zasa mimo.(23.8.2012)

• SeanLSD

Spočítal som, čo všetko sa vyskytlo v 2 častiach tohoto nafúknutého projektu - tak napríklad nevera, podraz kamaráta, smrť dieťaťa, rakovina, drogy, adopcia, samovražda, alkoholizmus, domáce násilie – a to zďaleka nie je všetko, čím sa pokúša tromfnúť svojich konkurentov, lebo to je kadencia hodná veľkého umeleckého počinu, čo sa snaží zhrnúť na malom kúsku všetko svinstvo sveta. A možnože čo sa týka Slovenska sa mu to aj darí – pravdaže až na tie úprimné vyrozumenia a happyendy. A vypípané vulgarizmy - prečo vo svojom vlastnom seriáli, ktorému určujú vysielací čas, majú v dialógoch toľko nadávok, ktoré musia vypípať ? - to má byť ako prirodzené ? Asi ako úsmev pokladníčky v obchoďáku...(4.3.2013)

• MM_Ramone

Viete čo mi naskočí pred očami, keď počujem v súvislosti s filmovou tvorbou slovné spojenie "Pod povrchom"? Automaticky sa mi obajví spomienka na snímok amerického režiséra Roberta Zemeckisa, z roku dvetisíc, v hlavnej úlohe s Harrisonom Fordom a Michelle Pfeifferovou. Dvorný scénarista televízie JOJ, pán Andrej Kraus, je také hovädo, že nedokáže vymyslieť ani len originálny názov pre svoj telenovelový seriál. Je neuveriteľné čím tento trotel z Bojníc oblbuje osprostelých televíznych divákov. Andy je smradľavý hovnivál, čo zarába nehorázne sumy €ur za to, že tvaruje, produkuje a predáva odpad!(7.11.2012)

• patrik221

(Patrik221) Andy Kraus niní zapneme elektrický proud který vám spôsobí smrt v souladu se zákonem. Buh bud milostev vaši hříšné duši. Chcete neco říct než bude rozsudek vykonán? (Kraus) Chcel by som napísať ešte mnoho scenárov k dalším slovenským chujovinám. (Patrik221) Fááááze 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(13.9.2012)

• moviefilm

Videl som len prvý diel, takže si nedovolím hodnotiť, ale už teraz viem, že ďalší diel si rozhodne nepozriem. Herci hrajú veľmi dobre, réžia pomerne dobrá (v porovnaní s našimi inými seriálmi), kamera je v rámci možností dobrá, strih aj zvuk, všetko funguje. Tak kde je teda hlavný kameň úrazu? V scenári. Je to hrozne prekombinované. Už v prvom dieli je všetko. Smrteľná choroba, alkoholizmus, autizmus, bitie ženy, smrť dieťaťa, nevera, vydieranie, či neúspešná kariéra. Je toho tam strašne veľa. Keby to Kraus dávkoval postupne, bolo by to oveľa lepšie. A nesnažte sa sami seba presvedčiť o tom, že dialógy sú nejak perfektné. Sú len o trochu lepšie, ako kdekoľvek inde...(22.8.2012)

• - Úvodní píseň „Voda divoká“ nazpívala známá slovenská zpěvačka Jana Kirschner. Nejde však o její první úvodní skladbu. Již o několik let dříve nazpívala píseň ke slovenského filmu Pokoj v duši (2009), přičemž obě skladby se na Slovensku staly hitem. (metal.storm)

• - Námět k seriálu vznikal spíše intuitivně. Tvůrci nejprve vymysleli postavy, kterým na úvod přiřazovali nějaké osudy, a pak sami teprve začali pátrat po tajemstvích, která v sobě tyto postavy mohou mít. (hippyman)

• - V 30. díle veze Zuzka (Mary Havranová) svou sestru Viky (Vanda Jančárová) do školy autem, které však dostala až v díle 36. (Vazzy)