Epizody(52)

Tajomstvá, ktoré mali ostať navždy ukryté pod povrchom.  Príbeh plný zvratov, kde sklamanie v láske, nevera či dokonca strach o vlastný život nie sú ničím výnimočným. Adam (Marko Igonda) a Lea (Lucia Lapišáková) mali krásny dlhoročný vzťah, ktorý však dostal trhlinu. Aj keď ich láska je silná, trhlina je väčšia, než si dokážu pripustiť. Obaja sa vydajú na cestu záchrany manželstva, ktorá však prinesie mnohé prekvapenia, zvraty, odcudzenia aj návraty. Osudy hlavných hrdinov sa často ocitnú na hrane a dokonca im pôjde aj o život. (TV JOJ)

MM_Ramone odpad!

Viete čo mi naskočí pred očami, keď počujem v súvislosti s filmovou tvorbou slovné spojenie "Pod povrchom"? Automaticky sa mi obajví spomienka na snímok amerického režiséra Roberta Zemeckisa, z roku dvetisíc, v hlavnej úlohe s Harrisonom Fordom a Michelle Pfeifferovou. Dvorný scénarista televízie JOJ, pán Andrej Kraus, je také hovädo, že nedokáže vymyslieť ani len originálny názov pre svoj telenovelový seriál. Je neuveriteľné čím tento trotel z Bojníc oblbuje osprostelých televíznych divákov. Andy je smradľavý hovnivál, čo zarába nehorázne sumy €ur za to, že tvaruje, produkuje a predáva odpad! ()

TheRoller

Na slovenské pomery vyšší nadpriemer. Začiatok seriálu bol stráviteľný a aj "rakovinové klišé" sa dalo celkom zhltnúť. Igonda (opäť - na slovenské pomery) má niečo do seba. Postupne sa už tradične všetko rúcalo a dej sa plocho zamotával. Seriál už-už išiel do totálneho mínusu keď to aspoň trochu zachránil Štefan Kožka. Potom sa to vrátilo späť do svojej podpriemernej úrovni. Jediná istota seriálu boli po celý čas Černý a Paulovič - tí keď niečo vypustili, vážne som sa musel smiať. Po novom roku sa dej posunul "O pol roka neskôr" čo bol len ďalší trápny posun ďalej a od tohto momentu, aj keď si mnohí mysleli, že nižšie to už nepôjde, tak išlo. Z priemernej postavy právnika (J. Rašla) sa vykľul vrah a obchodník s bielym mäsom? Povolaním šofér (V. Černý) mení žiarovku v kúpeľni a ochrnie pri tom? 2/4 seriálu sa točí okolo choroby a k tomuto nič? Navyše neustále sa trasúca, neskúsene približujúca, totálne amatérsky pôsobiaca kamera ma vytáčala snáď pri každej časti. Hudba za kamerou nezaostávala, jej pestrosť pozostávala zo soundtracku Počiatku (Zimmer - Time) a Gran Torina. Jedným z mála plusov je, že seriál skončil v rozumnom čase (aj to blbo). Napriek všetkému je tento seriál najmiernejší brak slovenskej produkcie za poslednú dobu. ()

BoncheR

V poriadku. To bola prvá epizóda. Teraz sa tu ako na každom inom komerčnom, slovenskom seriály dokázalo, že DOKONALE stačí, keď má zopár prvých dielov pointu, a zbytok sa už len vezie. To sté aj tu. Po pár epizódach sa to už tak zamotalo, že to nemôže byť pravda ani keby scenár písal George Lucas! Trápne, depresívne, načo si kaziť náladu ešte viac? Stačia televízne noviny. (( 10% )) ()

HOCKEYKA

Pozitívom sú neopozerané tváre,solídne herecké výkony,slušná dramaturgia a dokonca aj réžia.Za negatívum pokladám hudbu,ukradnutú zo známych filmov(Skrotena hora,Babel...),po tejto stránke seriál padá na úroveň trápnych tureckých,argentínskych a iných sračkových telenoviel.Seriál,ktorý má ambície pochovať konkurenčný markizácky projekt by mal disponovať pôvodnou hudbou a nie vykrádať chronicky známe oscarové filmy.Napriek tomu si myslím,že Andy Kraus tentokrát prekonal sám seba a urobil seriál,na ktorý sa dá pozerať.Fandím Jojke,takže som rada,ze to aspoň ako-tak vyšlo. ()

Zombiepod

Andy Kraus by jednoducho mal prestať vymýšlať seriály, a ostať pri svojom ako-tak úspešnom, no stále rovnako debilnom Paneláku, ktorý je podstatne pozerateľnejší v tom, že je aj občas vtipný. Tu mi tie nútené a primitívne emočné pokusy zožierali nervy každou sekundou. Síce sa herci snažia, kamera je podstatne pokrokovejšia ako pri podobných seriáloch, ale to ani nestojí za reč. Bohužial, zasa mimo. ()

• Peter (Vlado Černý) se v 38. díle těší, že se konečně dozví, jaké pohlaví bude mít dítě, které čeká Janka (Jana Valocká), i když mu už na konci 29. dílu řekla, že to bude chlapec. (Vazzy)
  • Název Pod povrchom nakonec vznikl až na základě posledního záběru z upoutávky - na povrch jezera. (hippyman)
  • V 30. díle veze Zuzka (Mary Havranová) svou sestru Viky (Vanda Jančárová) do školy autem, které však dostala až v díle 36. (Vazzy)

Související novinky

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)