• matthew.17

Ani to nemusím pozerať... Opäť talentovaní a dobre hrajúci herci, obsadení do seriálu kde majú nulovú šancu svoj talent ukázať a tak sa opäť jedná o vec peňazí a prestíže. Z upútaviek je mi jasné že je to zas o vzťahoch, o neverách a intrigách, že je tam zas ten istý hnedý filter či pri každom seriály TV JOJ od ktorého sa to nelíši ani len obsadením pretože v Andyho seriáloch sú furt tí istí herci (do pi*e kebyže, aspoň tú Rákovú obsadí nech sa mám na čo pozerať, ale Igonda ma zapnúť jojku naozaj nedonúti). V našich seriáloch mi strašne chýba nejaký originálny prvok, niečo vlastné čo malo napr. Mafstory alebo Susedia. Markíza len kopíruje Telemundo a Jojka seriály ktoré kupuje spoza veľkej mláky pričom sa pravidelne opakuje. Bieda...(22.8.2012)

,,NO ČO UŽ, DARMO RIŤ BIŤ KEĎ SA POSR*LA." __ Zmorený augustovými horúčavami a unavený jednotvárnym letom som Krausovi skočil na jeho prirodzene tváriace sa avízo, v ktorom ako obyčajne sľuboval čosi ,,nové, čo sme ešte na obrazovkách nevideli a že všetko vlastne napísal sám život". Ešte viac ma však nalákal despotický násilník Vlado Černý, tvrdiac o sebe, že kvôli svojej postave sa dokonca dostal aj do nemilosti TV štábu. Toľko o vstupenkách do tohoto podniku a keďže by sa ďalej dalo písať veľa a vlastne by som len prehnane blabotal o seriály s pochybným hodnotením o ktorom už mnohé povedali predo mnou iní, budem čo najstručnejší. Videl som všetkých 52 častí (dokonca som aj prestal chodiť na pivo), čo de facto vypovedá o tom, nakoľko si ma seriál získal a moje hodnotenie mi prišlo na základe všetkých skúseností najobjektívnejšie - ostatne život nie je o hviezdičkách na CSFD. Černý je mimoriadnou oporou seriálu, avšak jeho výkon postupne vyhasína, čo je jednoducho spôsobené tým, že Kraus zatiaľ nie je natoľko dobrým scenáristom, aby vedel takúto postavu s ,,noblesou jej vlastnou" ukočírovať. Štafetu tak po ňom preberá ešte lepší Paulovič a takmer plastickým vykreslením tragikomickosti tohto šaša (naozaj to tak je!) s prispením dobre napísaných dialógov vytvoril prototyp antihrdinu, ktorý má narozdiel od ostatných figúr najbližšie k tomu byť skutočným, uveriteľným človekom. (416. hodnotenie, 35. komentár k seriálu)(29.3.2013)

• Zombiepod

Andy Kraus by jednoducho mal prestať vymýšlať seriály, a ostať pri svojom ako-tak úspešnom, no stále rovnako debilnom Paneláku, ktorý je podstatne pozerateľnejší v tom, že je aj občas vtipný. Tu mi tie nútené a primitívne emočné pokusy zožierali nervy každou sekundou. Síce sa herci snažia, kamera je podstatne pokrokovejšia ako pri podobných seriáloch, ale to ani nestojí za reč. Bohužial, zasa mimo.(23.8.2012)

• TheRoller

Na slovenské pomery vyšší nadpriemer. Začiatok seriálu bol stráviteľný a aj "rakovinové klišé" sa dalo celkom zhltnúť. Igonda (opäť - na slovenské pomery) má niečo do seba. Postupne sa už tradične všetko rúcalo a dej sa plocho zamotával. Seriál už-už išiel do totálneho mínusu keď to aspoň trochu zachránil Štefan Kožka. Potom sa to vrátilo späť do svojej podpriemernej úrovni. Jediná istota seriálu boli po celý čas Černý a Paulovič - tí keď niečo vypustili, vážne som sa musel smiať. Po novom roku sa dej posunul "O pol roka neskôr" čo bol len ďalší trápny posun ďalej a od tohto momentu, aj keď si mnohí mysleli, že nižšie to už nepôjde, tak išlo. Z priemernej postavy právnika (J. Rašla) sa vykľul vrah a obchodník s bielym mäsom? Povolaním šofér (V. Černý) mení žiarovku v kúpeľni a ochrnie pri tom? 2/4 seriálu sa točí okolo choroby a k tomuto nič? Navyše neustále sa trasúca, neskúsene približujúca, totálne amatérsky pôsobiaca kamera ma vytáčala snáď pri každej časti. Hudba za kamerou nezaostávala, jej pestrosť pozostávala zo soundtracku Počiatku (Zimmer - Time) a Gran Torina. Jedným z mála plusov je, že seriál skončil v rozumnom čase (aj to blbo). Napriek všetkému je tento seriál najmiernejší brak slovenskej produkcie za poslednú dobu.(22.2.2013)

• BoncheR

V poriadku. To bola prvá epizóda. Teraz sa tu ako na každom inom komerčnom, slovenskom seriály dokázalo, že DOKONALE stačí, keď má zopár prvých dielov pointu, a zbytok sa už len vezie. To sté aj tu. Po pár epizódach sa to už tak zamotalo, že to nemôže byť pravda ani keby scenár písal George Lucas! Trápne, depresívne, načo si kaziť náladu ešte viac? Stačia televízne noviny. (( 10% ))(20.11.2012)

• - Námět k seriálu vznikal spíše intuitivně. Tvůrci nejprve vymysleli postavy, kterým na úvod přiřazovali nějaké osudy, a pak sami teprve začali pátrat po tajemstvích, která v sobě tyto postavy mohou mít. (hippyman)

• - Název Pod povrchom nakonec vznikl až na základě posledního záběru z upoutávky - na povrch jezera. (hippyman)

• - V 50. díle si zahrál autor seriálu Andy Kraus. Ztvárnil jednoho z mužů, které identifikuje svědek, konkrétně muže s číslem 2. (Vazzy)