• MM_Ramone

Viete čo mi naskočí pred očami, keď počujem v súvislosti s filmovou tvorbou slovné spojenie "Pod povrchom"? Automaticky sa mi obajví spomienka na snímok amerického režiséra Roberta Zemeckisa, z roku dvetisíc, v hlavnej úlohe s Harrisonom Fordom a Michelle Pfeifferovou. Dvorný scénarista televízie JOJ, pán Andrej Kraus, je také hovädo, že nedokáže vymyslieť ani len originálny názov pre svoj telenovelový seriál. Je neuveriteľné čím tento trotel z Bojníc oblbuje osprostelých televíznych divákov. Andy je smradľavý hovnivál, čo zarába nehorázne sumy €ur za to, že tvaruje, produkuje a predáva odpad!(7.11.2012)

• patrik221

(Patrik221) Andy Kraus niní zapneme elektrický proud který vám spôsobí smrt v souladu se zákonem. Buh bud milostev vaši hříšné duši. Chcete neco říct než bude rozsudek vykonán? (Kraus) Chcel by som napísať ešte mnoho scenárov k dalším slovenským chujovinám. (Patrik221) Fááááze 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(13.9.2012)

,,NO ČO UŽ, DARMO RIŤ BIŤ KEĎ SA POSR*LA." __ Zmorený augustovými horúčavami a unavený jednotvárnym letom som Krausovi skočil na jeho prirodzene tváriace sa avízo, v ktorom ako obyčajne sľuboval čosi ,,nové, čo sme ešte na obrazovkách nevideli a že všetko vlastne napísal sám život". Ešte viac ma však nalákal despotický násilník Vlado Černý, tvrdiac o sebe, že kvôli svojej postave sa dokonca dostal aj do nemilosti TV štábu. Toľko o vstupenkách do tohoto podniku a keďže by sa ďalej dalo písať veľa a vlastne by som len prehnane blabotal o seriály s pochybným hodnotením o ktorom už mnohé povedali predo mnou iní, budem čo najstručnejší. Videl som všetkých 52 častí (dokonca som aj prestal chodiť na pivo), čo de facto vypovedá o tom, nakoľko si ma seriál získal a moje hodnotenie mi prišlo na základe všetkých skúseností najobjektívnejšie - ostatne život nie je o hviezdičkách na CSFD. Černý je mimoriadnou oporou seriálu, avšak jeho výkon postupne vyhasína, čo je jednoducho spôsobené tým, že Kraus zatiaľ nie je natoľko dobrým scenáristom, aby vedel takúto postavu s ,,noblesou jej vlastnou" ukočírovať. Štafetu tak po ňom preberá ešte lepší Paulovič a takmer plastickým vykreslením tragikomickosti tohto šaša (naozaj to tak je!) s prispením dobre napísaných dialógov vytvoril prototyp antihrdinu, ktorý má narozdiel od ostatných figúr najbližšie k tomu byť skutočným, uveriteľným človekom. (416. hodnotenie, 35. komentár k seriálu)(29.3.2013)

• BoncheR

V poriadku. To bola prvá epizóda. Teraz sa tu ako na každom inom komerčnom, slovenskom seriály dokázalo, že DOKONALE stačí, keď má zopár prvých dielov pointu, a zbytok sa už len vezie. To sté aj tu. Po pár epizódach sa to už tak zamotalo, že to nemôže byť pravda ani keby scenár písal George Lucas! Trápne, depresívne, načo si kaziť náladu ešte viac? Stačia televízne noviny. (( 10% ))(20.11.2012)

• klúčik

Naozaj sme dosiahli takú úroveň , že sa nemám na čo pozerať v TV. JOJ aj Markíza dávajú v hlavnom vysielacom čase , takéto trapné telenovely... Ešteže mám svoju zbierku filmov a v ponuke filmové kanály.. Takéto diela ako: Panelák, Divoká krv, Pod povrchom stoja za ..... Tento posledný výkrik kvality hodnotím 10%, lebo tu je dobrý "nenávidený" Vlado Černý...(19.9.2012)

• - Peter (Vlado Černý) se v 38. díle těší, že se konečně dozví, jaké pohlaví bude mít dítě, které čeká Janka (Jana Valocká), i když mu už na konci 29. dílu řekla, že to bude chlapec. (Vazzy)

• - Název Pod povrchom nakonec vznikl až na základě posledního záběru z upoutávky - na povrch jezera. (hippyman)

• - Sestra Terezka (Michaela Szöcsová) nabízí Jance (Jana Valocká) seznam herců, které by si mohla před Národním divadlem vybrat. Jmenuje několik herců, kteří si zahráli v seriálech televize JOJ. Alexander Bárta v seriálu Hoď svišťom (od r. 2011), Maroš Kramár v seriálu Nevinný (od r. 2011), Tomáš Maštalír v seriálu Dr. Ludský (od r. 2011) nebo Hoď svišťom (od r. 2011) a Ján Koleník například v seriálu Nikdy neříkej nikdy. Právě Koleník, kterého Terezka Jance jako jediného doporučila, si zahrál i v posledních dílech seriálu Pod povrchom vyšetřovatele Kollára. (Vazzy)