Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Maiken Algren

Hej hej, šokovanie za každú cenu. Klasika. Svojím spôsobom. Horšie už ale vyznieva po tej smršti čistého zla prázdno záverečnej polhodiny, kedy človek čaká nejakú tú odrovnávaciu myšlienku na záver, a ono príde.. vlastne nič nepríde. ()

Lenny09

Nebýt ty šílený kamery na začátku, která mi otrávila celý film, dala bych i víc *. Ale bohužel zanechala ve mě záporný dojem po celý film. ()

kolly13

Monica, jako obecný symbol ženskosti, její tiché krásy a nadvlády, v průběhu pošpiněné a přesto živé. Vincent zdatně sekunduje, s floutka se stává herec. Hasičák si mohli odpustit, délku znásilnění také, přestože cíl je splněn - šokující záběry do zpráv. ()

JaneElliot

Název je špatně přeložený, "irreversible" francouzsky znamená "nezvratný"...což je tak zhruba pravý opak "zvráceného"... ve filmu jde právě o nezvratnost děje, která diváku dochází postupně, v opačném pořadí scén..zpočátku se mi jen točila hlava a nad úvodní scénou zůstává rozum stát..ale pak jaksi zjistíte že ten hnusnej dobytek si smrt zasloužil..Nicméně nezvratnost spočívá spíše v tom, že tenhle film nikdy nevymažu z hlavy, a už ho taky ale nikdy nechci vidět. Vincent Cassel předvádí největší, absolutní, agresivní nasranost co jsem kdy viděla...geniální. Monika Belluci je krásná a křehká. Dohromady neuvěřitelný filmový počin, o jednu hvězdičku míň za to, že jsem v kině tehdy chvílema seděla se zavřenýma očima, protože tohle nešlo vydržet.. ()

Setanta

Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby to bylo vyprávěno chronologicky a ne tak klipovitě, bylo by to mnohem silnější. ()

hony23

Scénárista napsal dobrý scénář, režisér hodlal natočit syrový thriller o znásilnění a následné pomstě, jenomže kameraman se sjel lysohlávkama a tak většina záběrů je roztřesenou rukou a kolikrát i vzhůru nohama. No a střihač zřejmě požil stejný matroš, protože scény filmu seřadil pozpátku. Zřejmě snaha o originalitu a umělecké experimenty, jenomže celé to pouze dojebali... ()

sibskyn

New French Extremity v plné síle a parádě. No extrémní je to tedy pořádně a chvílemi i dost nechutné. Po zhlédnutí jsem potřeboval další den, aby se mi to rozleželo v palici a musím uznat, že to byl velmi silný filmový zážitek, i když se mi to parkrát hnusilo se na to dívat. Jestli vám nebude vadit, že je to chvílemy ekl, tak si o filmu nc nezjišťujte a vrhněte se na něj, ono je to nakonec docela umělecký film, ale jen počítejte s tím, že tam na vás číhá nějaký ten hnus. ()

Willynka

Kdysi před lety jsem dala za tři, protože příběhová stránka věci pro mě byla moc prázdná na to, abych si zapamatovala cokoliv jiného kromě hasičáku a nekonečné scény v podchodu. Po Climaxu jsem se rozhodla dát svému prvnímu filmu od Noého znovu šanci a voilá. Uzrál jako víno. ()

buchannon odpad!

Mkay WTF OMG, co je tohle za sračku? Nomen omen, Zvrácený dostojí svému jménu, neboť je skutečně zvrácený, nejde ani tak o "děj", který je neuvěřitelně stupidní, ale spíš o způsob natočení. Pasáž s psychedelickou kamerou mě neskutečně iritovala a byla vysloveně odporná. A jsme opět u onoho známého problému: fuckt nechápu místní hodnocení, místní "šikulové" hodnotili (ne)překvapivě vysoko. Sračce od Triera dají 5, OK. Dobrému filmu dají 2, OK. A tomuto objektivně špatnému "filmu" dají 3 a víc, OK. ()

ircidlo

Od tohoto filmu jsem čekala asi víc, možná můj práh zvrácenosti je posunutý o něco výš. Nicméně se mi líbilo, jak se střídaly něžné, uhlazené momenty s drsnými a surovými. Ta záverečná (počáteční) scéna má něco do sebe a filmu dodala ucelený dozvuk, kdy cítíte, že chaos je všude kolem nás. ()

vandamator

Scéna znásilnění, je natočená až nebezpečně realisticky a hodně bych se divil, kdyby někoho k podobnému činu neinspirovala. ()

PanPyzamo

Zajímavě natočené. Skoro furt se kamera třepe a ze začátku jsem pomalu nemohl z toho zjistit, co se děje, ale mělo to své kouzlo a postupně to začalo dávat víc smysl. Po příběhové stránce to podle mě není nic extra. Co to tahá je pro mě způsob, jak je to natočené. Za mě průměrný film, který bych doporučil ani nevím komu. Pro fanoušky hnusu to podle mě nebylo nic extra a najdete lepší humáč filmy a pro normálního diváka podle mě nic moc film. 5/10 ()

Polgedney

První půlka filmu rozhodně mnohem silnější než druhá, když jsem do tohohle filmu šel tak jsem měl menší představu o čem bude, ale neměl jsem nejmenší tušení že kurva bude běžet pozpátku. Zhruba tak prvních 20 minut jsem na film koukal a absolutně jsem nechápal co se děje, až jsem si myslel že koukám na špatnej film. Hned na začátku jsem si říkal, že tohle vypadá jako konec filmu spíš než začátek a asi až o další 2-3 scény mi došlo že ten film fakt jede obráceně. Pak dávaly smysl i ty titulky na začátku. No, rozhodně to bylo něco. ()

FandaF

Psychedelická mega-kravina, kdy 100x za film člověk přemýšlí, že to nedokouká. Hvězdu dávám pouze za krásnou Moniku, jinak by to byl jasný odpad... Podruhé tomu čas určitě už věnovat nebudu. ()

F2003F

INÝ. Ak slovom definujem Irreversible, rovnako tak Noého tvorbu. Monica ikonická úloha, fakt vynikajúco ohromný výkon (Vincent taktiež). Ale na jedno pozretie. Film je zaujímavý odlišným spôsobom točenia a určite tým dokáže veľa divákov odradiť (alebo prilákať). Alebo ho nepochopiť, keď si uvedomíte, že ide po spiatky. Inak ničím výnimočný, čo z neho robí taký príliš wau efekt je zväčša len známa scéna v podchode. ()

DannyArcher

Co k tomu. Film, kde od začátku sledujete akční podívanou, ikdyž bez souvislostí. Drsné prostředí, neobvyklá kamera a temný zvuk. Scény většinou bez střihu. U scény znásilnění jsem se zatajeným dechem sledoval, jak bezmocná může žena doopravdy být a asi pochopil, proč s tím ženy dřív nešly ven. Něco takového si prostě nechcete připomínat nebo to někomu popisovat. První scéna v klubu Rectum je taky brutální. Po shlédnutí celého filmu pozpátku sem si ji musel dát znovu. Bavilo mě, že musím od začátku dávat velký pozor, aby se mi postupně souvislosti daly dohromady, což daly. Nijak složitý děj, ale síla v jednoduchosti. Krásná Monika Bellucci. Stojí za to vidět. ()

Ocelot

Tenhle filmstačí vidt jednou a zanechá to na vás nasedky na celý život. Při tohle filmu mi bylo do pláče jelikož se to může stát každýmu a hned po první scéně v gayclubu sem si to musel pauznout a jít to rozdejchat. Je to veice emotivní sníek který stavý hodně na kameře, pokud se to někomu nelíbí je to jeho věc ale je to jeden z mála fimů u kterého sem byl hodně pohnutý. A nejlepší na tom je kamera ta je naprosto úžasná nic takového se předtím neviděl. Film je natočen různými způsoby jednou se scény přehazují rychle jindy zase jsou 15minutové scény. No prostě úžasné. Ale tenhle fim nedoporučuji rozhodně slabším povahám (kam se na to hrabe Umučení Krista). Sorry ale nedokážu tomu dát míň jak 5 * ()

507

Film se mi moc nelíbil, protože neměl co nabídnout. Film má velmi slabou nosnou myšlenku a pozorný divák ví vše podstatné o filmu během prvních 20 minut. Pak už se dovídáme pouze detaily a překvapení se nekonají. Kamera je v několika choulostivých situacích velmi roztěkaná, takže divák toho ve skutečnosti moc nevidí a musí si spíše domýšlet. Brutální scény jsou střídány velmi mírnými záběry, což působí nevyváženě a nepřesvědčivě. Film je natáčen chronologicky po kusech pozpátku. První tedy uvidíme děj, který by se v reálu odehrál až nakonec, poté uvidíme děj, který tomu předcházel apod. Podobným způsobem je natáčen i snímek Memento. Pro ty, kteří mají rádi filmy točené takto pozpátku nebo mají rádi násilné scény je tento film volba, pro ostatní asi ne. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července