Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Bonniesgun

Za každou cenu avantgardní, místy pěkně nechutné (což ovšem neznamená, že z nějakého "zvráceného" důvodu nebudete chtít vidět tto nechutné ještě jednou... a ještě...) a přesto to funguje. Nezaujmou vás jen násilnické scény, dokonalá Monika a nevšední kamera (zvlášť poslední "parkový" záběr je skutečná mňamka), ale také zvláštní pocit, který dokáže navodit jen vyprávění odzadu. Neuvěřitelné, co s vámi udělá, když víte, co se stane a kam postavy míří. Kam se hrabe memento! Zvrácený, Nezvratitelný, nebo raději Irréversible vás jednoduše "vtáhne do děje". Ba co víc - dokáže vás i zapojit a udělat z vás vedlejší postavu!!! (a zároveň vás odradí od bloumání nočními ulicemi... už nikdy nebudu tak klidná!!!) ()

iMilan

Tak tomu se rika "vymazlit si kazdy zaber" Scenar misty pokulhava, ale forma, herecke vykony a dlouhe zabery perfektni kamery delaji film nezapomenutelnym ()

snakepit

Irreversible sa snaží byť kontroverznejší, ako v skutočnosti je. Prvá scéna v gayclube a samotné znásilnenie pôsobia až neskutočne realisticky, všetko ostatné sú len prahsprosté kecy, ktoré nezachránia ani Cassel v úlohe pomstychtivého milenca a ani polonahá Monica. To je aj dôvod, prečo druhá polovica upadá do strašnej nudy. Celkovo film hodnotím ako šedý priemer, keď sa však nad tým zamyslím, len málo filmov mi zostalo v pamäti tak dlho ako práve tento, čo mi pripomína filmy ako Saló aned 120 dní sodomy, alebo Cannibal Apocalypse. Je to však dôvod na to, aby som zvyšoval hodnotenie? ()

Pauliee

Geniálna vec, natočená smerom do minulosti kde postupne zisťujeme čo sa stalo. Od začiatku scéna za scénou sú výborné a pôsobia silným dojmom a veľmi realisticky. Taká scéna znásilnenia so statiskou kamerou nemá ani najmenšiu chybičku krásy. Posledné 2 alebo 3 scénky mi prišli už tak ako pes na oko, len aby sa trošku natiahla stopáž. Ale to kľudne odpúšťam, lebo je to fakt silný film s poriadnou myšlienkou. [čas všetko zničí] A ten soundtrack je božský :) ()

Pitryx

Ožralý kameraman si hraje na umělce takže z filmu toho zas tak moc nemáte. Děj je v podstatě jasný a od okamžiku v podchodu je to už jen o řešení osobních sporů. Takže prostě nuda, ale zajímavý nápad s dějem, jenže to je tak vše. Scéna znásilnění mi připadla zbytečně dlouhá. Zbytek, respektive začátek příběhu je již nezajímavý a v podstatě nudný. Rozebírání vztahů a názorů mne nebere. Herci však přesvědčilia to potěšilo. Pro nudný zbytek hodnoceno pouze jako podprůměrný film. CI 16112010 nst ()

Creony

Film si trochu hraje na něco víc než ve skutečnosti je. Je to pravda hodně realistický, nechutný a já nevim co všechno ještě, ale to z toho ještě nedělá super film. Líbila se mi práce z kamerou a rozhodně střih tento film trochu pozvedl, ale jinak... ()

Verunka84

No, jeden z filmu, ktere jsem musela pres noc rozlezet, ale asi uz jsme od roku 2002 tak otrli, ze v roce 2012 mi to neprijde nejak extremne sokujici nebo nechutne a dokonce se mi i ta scena znasilneni zdala nudna. Asi proto, ze jsem vedela, ze to neni realne. A zvraceny mi nepisel ten typek, co ji znasilnil v podchodu, ale debilek Marcus, kterej se zene za pomstou. Nejak tam nebyla postava, se kterou by se dalo ztotoznit a mam obavu, ze si ten film budu pamatovat jen kvuli te misty silene kamere. ()

uodevr

Názorná ukázka toho, že schopní herci utáhnou i pochybnej, jednoduchej scénář. V tomhle případě opravdu hodně schopní. ()

Cashville

Chaotická kamera, ktorá snímala ani nevedela čo. Miestami mi bolo z toho kolotoča zle. Páčilo sa mi podanie príbehu z opačného konca, za čo by som dal jednu hviezdu a druhú hviezdu by som dal za herecký výkon Monici Bellucci. ()

srncek

Tá kamera na prvých 20 minút je neznesiteľná a úplne zbytočná,totálne ma nasrala!Neskôr sledujeme príbeh odvyprávaný odzadu,rovnako ako odzadu brutálne znásilnil Monicu Belluci jeden magor v špinavom podchode.Tá scéna hádam nemala konca a obdivujem tú babu,že sa na niečo takéto dala nahovoriť,no bolo to majstrovsky zahrané..Vincent Cassel je tu ako utrhnutý z reťaze a liezol mi na nervy..Proste zvláštny film,ale to by nebol Gaspar Noé že..67% ()

Nikki48

Mám také pravidlo. Nech je film akýkoľvek, nenechám ho nedopozeraný už len z princípu. A je jedno, či pri ňom píšem sms-ky, zaspím na 20 minút alebo hypnotizujem hodinky v úprimnej snahe silou vôle zrýchliť čas a ukončiť tak moje trápenie skôr. Tento film som nedopozerala už dvakrát. Najskôr mi nervy vypovedali asi tak po 25-ich minútach. Nedá sa povedať, že by ten začiatok bol až taký odporný. Nemala som totiž šancu vidieť ho, keďže kameru by pevnejšie držal človek s Parkinsonom. To by som nejako zvládla, zas až tak strašne som ten gay club vidieť nechcela, ale čo mi vadilo viac, bol ten zvuk. Pojem zvuk používam preto, lebo spájať s ním slovo "hudba" považujem za trestný čin. Niekoľko minút vkuse sa ozýva zopár strašných tónov, ktoré sa človeku zaryjú do mozgu hlbšie než cirkulárka a aby toho nebolo málo, do tejto rajskej melódie počuť dookola tú istú vetu z úst jednej z postáv. Keď sa to isté spýtal už asi pätnásteho človeka, prijala by som radšej predsa len tu cirkulárku. Tak som porušila svoje zlaté pravidlo a film vypla. Druhýkrát som sa k nemu vrátila so strašným odhodlaním dopozerať to, ale potom prišla scéna znásilnenia. Niekde som čítala, že má osem minút. Neviem, pri druhom kopanci, ktorý dostala a pri myšlienke, že to isté sa práve môže diať niekomu v skutočnom živote, pretože na svete žije jedno podobné monštrum za druhým, som celé svoje slávne odhodlanie poslala dokelu a som si istá, že sa tak skoro nevráti. Nemôžem Irréversible ohodnotiť hviezdičkami, pretože ak by som mala hodnotiť moje dojmy a pocity z neho, nemal by ani jednu. Dovolím si ale predpokladať, že režisér ním chcel šokovať, chcel byť realistický a to sa mu podarilo tak, že by si zaslúžil hviezdičiek päť. Zároveň by som chcela dať päť hviezdičiek každému, kto to dopozeral do konca... ()

kubilov

Nápad obdivuhodný a poměrně neotřelý, hlavně co se týče zobrazené nahoty a brutality, která je teda poměrně šokující i přes všechna předchozí varování. Monica Bellucci je rozhodně kus ženský a jako herečka taky není vůbec špatná, což platí i pro Vincenta Cassela, kterého jinak moc nemusím. Nakonec pro mě tedy Zvrácený dopadl zhruba jak jsem čekal, na slušné 3* ()

Luuzyka

Po prvních 5ti minutách jsem chtěla film vypnout, nedávalo to smysl a celý to bylo takový divný. Pak ale věci postupně začaly dávat smysl ... naštěstí. Musím se přiznat, že po konci sem si musela znovu přehrát začátek. Retrospektivní snímek o muži, kterému znásilní přítelkyni a on vezme spravedlnost do svých rukou. Palec nahoru. ()

Doutas

Irréversible zcela splňuje mé představy o experimentálním filmu. Chvílemi se sice pohybuje na hraně exploatace, ale přesto se nesnaží být prvoplánově šokantní. Celé je to jedna velká hra s formou a způsobem narace, která i přes jednoznačnou úchylnost hlavního tvůrce, nezapře své umělecké kvality. P.S. Jedna dávka Zvracení stoprocentně vyléčí všechny ženský z jejich sexuálních fantaziích o znásilnění, takže nedoporučuju pouštět přítelkyním! ()

Alex696 odpad!

Na tento film sa fakt nedalo pozerať, Kamera bola zrejme pripevnená na nejakom psovi, Ten neustály pohyb tak rušil, že ma boleli oči. tento film by mali schovať niekde hlboko do trezoru a už nikdy nevybrať. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července