Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (oficiální text distributora)

iz67

Děj je poměrně banální, kamera trochu otravná (na tu je Noé opravdu vysazený, viz Vejdi do prázdna), ale jinak je to udělané hodně naturalisticky, takže to stopu zanechá. A ty části, kdy jsem se fakt nechtěl koukat jsou silné až moc. ()

Micoldee

Alkohol, drogy a lehce zvláštní sexuální úchylky nechyběly ani v tomto snímku. Noé mě tady příjemně překvapil celkem normální návazností děje. Dobře natočený retrospektivní příběh bez absolutně žádné cenzury. ()

MartinTerran

Na tomto filmu je netradiční pouze zpracování, jinak tento film ničím nepřekvapí. Z zpočátku mě srala kamera která jen krouží a nic nevidíme což provází celým dílem, ale pak už se to zlepší a úseky nejsou tak dlouhé. Za mě tedy nic převratného ani něco co byste museli vidět. Hodnocení: 56/100. ()

Hyperbolic

Nepříjemný, zlý a špinavý film, kamera a styl vyprávění však na Oscara. Asi se z něj budu vzpamatovávat delší dobu, ale naštěstí Time destroys everything... ()

RafaKrakal

Syrový, drsný, explicitní film s řadou velmi odpudivých scén pojednávající o velmi silném tématu. Na jednu stranu lze vyzdvihnout herecké výkony, na druhou stranu lze vytknout odpudivost některých scén, která byla dle mého soudu někdy až za hranou. Také mi velmi nevyhovovala kamera, která měla asi vytvářet nějaký inovativní umělecký zážitek, nicméně mně celou dobu velmi iritovala. Určitě jsem rád, že jsem Irréversible viděl, nicméně podruhé ho už opravdu vidět nemusím. ()

ric

Už tak zvrácený, depresivní a brutální příběh je navíc prezentován stylem "proč-se-stalo-to,-co-vidíte-na-začátku,-uvidíte-až-na-konci", což možná tady není na škodu, ale výklad příběhu pozpátku nějak začíná jít nepříjemně do módy. V některých scénách je kamera houpavá a roztřesená, takže pokud se vám nedělá nevolno z příběhu samotného, tak tohle by nevolnost způsobit mohlo. Nicméně podobné nechutnosti se dějí dnes a denně a bohužel hlavně mimo filmové plátno. ()

wopi

Působivě vedená dynamická kamera se marně snaží dovést film výše, než vlastně patří. Samotný příběh bohužel není příliš zajímavý a obávám se, že nebýt slavné brutality dvou známých scén, moc diváků by nepřitáhl. Závěr filmu znovu dokazuje úžasnou schopnost Beethovenova tématu z osmé symfonie zvýšit výmluvnost scény, ovšem to již předvedl dávno předtím Boorman v Zardozu. Nenadchlo, nejradši bych dal 2 a půl. P.S. Zaráží mě i český název - Irreversible znamená "nezvratný"... ()

moore

Nejraději bych nehodnotil. Nevím, do jaké míry je násilí v tomto filmu samoúčelné a do jaké míry jako šokující nezbytná součást filmu. Ale je to působivé. A to v tom nejhorším slova smyslu. Nebudu hodnotit ani herecké výkony, ani originalitu-neoriginalitu zpětného děje. Nejdůležitější pro mě je, že ve mě zanechal silný dojem na pořádně dlouho a proto hodnotim jak hodnotim. A pak je mi celkem jedno, jestli je film označován za kvalitní experiment nebo za pseudoumění. ()

Lewaso

Trošku jsem si ublinknul a byl rád, že v kině neprodávají popcorn. Domů jsem si odnášel depresivní náladu a rok jsem nepodcházel silnice. Konečně vím, k čemu syn potřebuje slovo HUSTÝ. ()

Romadoor

Počkal jsem si s hodnocením filmu snad 2 roky, abych zkusil jestli vzpomínka na něj bude podobně silná jako pocit z jeho bezprostředního shlédnutí a musím konstatovat, že na tenhle film asi jen tak nezapomenu. Vzhledem k prostředí, do kterého je příběh o krutosti pro zábavu a jediném krátkém - nezvratném (ale i zvráceném) - okamžiku, který v podstatě zničí několik mladých lidí, zasazen, je mrazivější než třeba válečné filmy. Podobná tragédie se celosvětově z hlediska následků odehraje za den několikrát třeba v rámci autonehod, ale tady je navíc to zlo v jednom neznámém "člověku", který se filmem mihne na asi 7 neskutečně filmově hnusných minut. Jako shnilá třešnička potom působí fakt, že jeden z hrdinů ani přes veškerou svou snahu nedosáhne pomsty. Taková velmi zvrácená parafráze Kunderova Žertu.... Každopádně se na Irréversible už nikdy nepodívám. ()

yatan

tak a teraz si vezmite ze sa pekne vecer posadim s nakrajanou zeleninkou, chlebikom, syrom pekne na lopariku vsetko..zapnem tento film..a po 20min "taa sceena" no ja vam vravim vsetko som uz zazil na platne..nikdy sa mi nestalo ze by mi bolo zle..ale tu..ja som sa fakt bal ze sa pogrcam..normalne otvorene to tu pisem..prislo mi zle od zaludka..akoze ak boli hentie dve sceny za ucelom potriast clovekom a zarevat mu do ucha ZOBUD SA!!! v akom svete zijes..tak to zabralo..silne kafe..stacilo raz a navzdy..7/10 ()

DooFooS

Tenhle typ filmu mi nesedí a to ať už svým obsahem, nebo přemírou zvířecích postav. Začátek je na mě silné kafe a nebýt zvědavý, asi to nedokoukám. Od ústřední scény filmu, která je zhruba uprostřed, se děj i kamera uklidní a při závěrečné Beethovenově sedmé symfonii mám čas přemýšlet, co že jsem to viděl a i bych šel s hodnocením výš nepřijít opět stroboskopické blikání jak dělané pro epileptiky, které mě nenechalo ani doprožít tenhle emočně náročný výtvor. Nebýt to zpětná reprodukce, asi bych měl ve filmu i komu fandit, ale takhle jsem měl možnost vidět jen nepochopené násilí. Nebýt Beethovena a posledních dvaceti minut, asi by to pro mě s hodnocením skončilo ještě hůř. ()

Anitta

Silné, surové, syrové, skutečné. Jedno shlédnutí mě bohatě stačilo. A právě proto, že filmy hodnotím také podle toho, zda si je můžu pouštět opakovaně, dávám tři *. Uznávám však, že z hlavy mě jen tak neodejde. ()

CrazymanM

Příliš se mi to nelíbilo,bylo to takové nějaké podivné,kamera mi lezla na nervy,nevím.Některé scény byly dost drsné,Monica je kočka,ale to je tak vše. ()

lednik

prvních 20 minut je neuvěřitelně nudnejch. Z tý rádoby umělecký kamery se mi motá hlava eště těďka. Pár "šokujících" scén to bohužel nezachrání. ()

heavy66

No fuj - udělat něco takového Monice Bellucci ?! Skákající kamera mě velice prudila, celé to bylo skutečně divné ! ()

elanista1

Tak su iste hranice, ktore by sa nemali prekracovat, ale toto je daleko za nimi, aj Bruno prekrocil hranice ale delikatnejsim vtipnym sposobom, ked sa k tomu prida vaznost je to otrasne,teraz nehovorim o gaybare.Primitivizmus od zaciatku po koniec, uvodnych 20 minut sprevadzanych najhorsou kamerou aku som kedy videl, plus nervytrhajuca "hudba" (?), plus ciernocierna tma, ubohe dialogy, kde sa kazdy s kazdym prekrikuje a nerozumies ani jednemu. Uplne zbytocna forma vracania sa dejom, proste absolutne priserny film, nikdy viac, nikdy. Pol hviezdicky za sokujucu scenu v tuneli. ()

megajalec

Napíšem to tak, ako to cítim, možno so mnou nebude niekto súhlasiť (bude to vôbec niekto čítať?:)) - po 20 minútach som to chcel vypnúť, lebo sa na to nedalo pozerať. Zamachlené zábery určite nie čistého kameramana (neviem, čo tým chcel autor povedať), do toho ten hnusný zvuk...No, pretrpel som, zrazu som pochopil, že to celé ide odzadu, tak hovorím, fajn, uvidíme. Prišlo znásilnenie, celkom silná scéna, potom kecy o ničom a záver, kde je Monica Bellucci nahá (paráda!). Koniec. Blbosť jak mraky, súhlasím s komentárom užívateľa Dadel. Začo potom tie hviezdy? Jednoznačne za M.B. a hrozne oceňujem filmy, resp. zábery robené bez strihu, to dáva vyniknúť aj hercom. ()

g3rtrud odpad!

O ničom. Film mal asi šokovať brutálnym násilím, ktorého tam zas toľko nieje. Pre bežného diváka je to možno poburujúce, ale pre niekoho kto už pár takýchto hororov videl je to nič. Čo mala znamenať tá super mega originálna kamera? Predstavte si kameru z found footage hororu, to trasenie si vynásobte desiatimi a pridajte k tomu ešte neustále otáčanie všetkými smermi. A záverečná pointa je úplne od veci. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července