Dobrodruzi

• Francie Les Aventuriers (více)

Pilot bez licence Manu (Alain Delon), závodník bez závodního vozu Roland (Lino Ventura) a sochařka se špatnými kritikami ve všech novinách Laetitia (Joanna Shimkus) jsou nejlepší přátelé potlučení nepřátelskými ranami osudu. Shodou okolností se dozvědí, že v Kongu havarovalo do moře osobní letadlo s belgickým obchodníkem, který převážel celý svůj majetek v hodnotě 500 mio franků. A tak se vypraví poklad získat. Nejsou ale sami... (monolog)

subic

První extra nudná hodina by se dala zkrátit tak na 10 minut, protože teprve potom začíná dobrodružo hledání pokladu na dně moře. No pokladu, jde o kufr peněž v potopeném letadle. Za pár minut peníze vyloví a je to zase děsná nuda. Jeeenže oni nebyli sami, kdo o ty peníze měli zájem. Takže vše nakonec končí na Pevnosti Boyard ležící v úžině Pertuis d'Antioche u západního pobřeží Francie. A tenkrát ještě byla pevnst opuštěná, zanedbaná a zarostlá. A nekončí to úplně dobře, protože z původní trojice přežije jenom Lino Ventura. 5/10 ()

Jack.Pott

Jako povídka od Otakara Batličky. Velké cíle, automobilistické - umělecké - i letecké experimenty, poklad v hlubinách moře, půvabná žena bez sebemenších náznaků vulgarity, přestřelky, přátelství až za hrob. Klukovská dobrodružství. ()

mrLotus

Laskavý film! Jako fanoušek F1,jsem si nemohl nevšimnout velkého plakátu na zdi v dílně u Rolanda(Jima Clarka s Colinem Chapmanem)! ()

Lurtz37

Lina Venturu a Alaina Delona mám vážně rád, ale tenhle film mě vůbec neoslovil. Od začátku do konce je to takové zkratkovité a povrchní, závěrečná scéna to nikterak nevytrhla. Nedýchla na mě ta pravá atmosféra a zápletka je o ničem. ()

Kloktaldo

Byli bez peněz, ale žili plný a šťastný život. Nalezené bohatství pak odstartovalo konec jejich zlatým časům. Lidská chamtivost a závist je nekonečná a dobří vždy za vše tvrdě zaplatí (ach jo). Přátelství nad zlato. ()

MUNRO

Čuměl jsem jako tele.Když jsem viděl rok natáčení filmu,moc se mi do něj nechtělo.Pravěk,řekl jsem si.Ale už po 10 minutách děje mi v hlavě vrtalo,jak je možný,že francouzi v 67 roce dokázali vykouzlit tak krásný a poutavý film.Nebýt starších typů aut ve městech a nevědět rok natáčení myslel bych si,že sleduju film někdy z konce 90 let.Co se týče samotného děje,i to je fantazie.Lino Ventura a Alain Delon v roli dobrodružných snílků,jimž se do cesty připlete jiný snílek-žena.Je to příběh velkého přátelství,doslova na život a na smrt.Až mi na konci bylo líto,že z roztomilého tria zbyl jediný.Celý děj je prošpikovaný různorodými scenériemi,ať už se lítá ve vzduchu,jezdí se v autech,pluje na moři,nebo se v něm potápí(na 70 léta neuvěřitelné podmořské scény),a vše graduje přestřelkou na pevnosti Boyard.No a na závěr k Lino Venturovi.Tak jak jsem se mu vyhýbal,tak podobně jako u Philippa Noireta mu musím trochu opožděně vzdát in memoriam hold.Už chápu,proč byl idolem.Je to borec.Ihned po shlédnutí Dobrodruhů jsem začal shánět další jeho díla a pomalu už začínám vyklízet jednu pozici ve své galerii oblíbených herců,stejně,jako jsem tak učinil již dříve v případě zmíňovaného Philippa Noireta. ()

zigy

Co je na tomhle filmu zajímavého? Pevnost Boyard před rekonstrukcí a pak krásná Joanna, která žádnou rekonstrukci rozhodně nepotřebovala...:) jinak mě film dost nudil, představoval bych si větší akci. Škoda, že má film jen nový standardní dabing (Trávníček, Frej), nicméně mám obavu, že tu nudu by ani ten starý nerozptýlil. Ovšem pěkný závěr ukazující hodnotu přátelství (to je jak ze čtenářského deníku....). Dobré dobrodružné filmy se však točí jinak, pane režisére! ()

Heywood

Film, který mě zasáhl herecky, příběhem, smutkem i dlouho pocitem, že  hajzlů je hodně, dobrých lidí málo. Bylo mi tenkrát v kině hodně málo let. ()

PTuranyi

Príjemný dobrodružný film o priateľoch snažiacich sa dostať k peniazom. Žiaľ nevyjde im žiadny z ich dobrodružných kšeftov. Ani prelet Víťazným oblúkom ani objav prevratného pohonu. Našťastie ich rady rozšíri šarmantná Letícia tvoriaca zo zbytkov vrakov umelecké inštalácie, ktorá pridá príbehu kvapku romantiky podfarbenej výbornou hudbou François de Roubaix. Lino Ventura a Alain Delon v hlavných úlohách nemôžu pokaziť žiadne dobrodružstvo, takže sa všetci traja vydajú vyloviť stratený poklad v havarovanom lietadle na dne mora. Žiaľ nie sú jediní, čo pátrajú po poklade pátrajú. Takže žiaľ pre Letíciu končí toto dobrodružstvo tragicky, ale nostalgia zostáva. Zostáva už len vybojovať posledný súboj a ten má len jedného víťaza. ()

Svadbos

Joanna Shimkus krátko predstavuje náznak z filmu "Jules Et Jim", ešte než preváži súboj s Mafiou o skrytý poklad. ()

Elwyn

Podobný film o čistém přátelství v jeho nejhezčí podbě, kterou si dovedu představit, jsem neviděl. Je to jeden z těch filmů, které nemůžou zestárnout. Dá se na ně dívat podruhé, potřetí, prostě mnohokrát. Konstatovat, že Delon a Ventura excelují snad už ani nemá smysl. ()

DrobnohledX

Nádherný francouzský film. Je to krásný příklad poctivé filmařiny, kde neschopnost zaujmout není nahrazována plejádou nejrůznějších efektů. ()

tommicek

Úžasný film o přátelství dvou mužů, které spojuje láska k jedné ženě. Nejsilnějším zážitkem je závěrečná scéna v pevnosti ... Škoda, že se dnes už takové filmy netočí. ()

foils

Tento pozapomenutý film zaujme vedle dvou největších hvězd hlavně krásnými obrázky, ať už z letiště, závodní dráhy, lodi nebo ostrovní pevnosti Boyard. Žánrově se jedná o jakousi temnou variaci pohádky o hloupém Honzovi - pábiteli Rolandovi, který najde svůj poklad (jejž si ovšem vysnilo a objevilo jeho mladší, a(tra)ktivnější a dobrodružnější alter ego Manu), ale ztratí všechny, kteří mu ho pomohli získat. Psychoanalytici by si na této látce smlsli :) Já jim nebudu fušovat do řemesla a nechám se slovy Kamila Fily slastně ukájet těmi nádhernými obrázky. ()

gizi

Celkem zajímavý film, především tím, jak si tak pěkně plyne. Pořád se něco děje, takže ani přes délku snímku se nenudíme. Film doplňuje moc dobrá hudba. Přes to všechno ale film na druhou stranu nijak zvlášť nevyniká a nijak zvlášť nezaujme. Je to tak na hranici 3-4*, při 70% se přece jen přikloním k 4*. 11.9.2014. ()

SantaCruz

Jedna hvězda k Delonově úctě. Vousatý Delon je jako dvojče Jareda :D Ale to je asi tak všechno co mě nadchlo. Zmiňované "přáteltsví" mě neoslovilo, film se táhl jako nudle.. nesmyslné vraždy.. ()

Dixie_Cara

Hrozně zvláštní film, kde prvních třicet minut je opravdu zajímavých, ale pak to postupně upadá. Zvlášť´záběry na lodi strašně skáčou a člověka nutí přemýšlet jak je vůbec možné že v jednu chvíli sedí chudí Ventura s Delonem v Paříži a v příští scéně v honbě za pokladem se vesele potápějí na luxusní jachtě v Kongu. To že se jedná o film o přátelství je sice velmi pěkné, ale návaznost příběhu a kvalita střihu z mého pohledu značně pokulhávají. ()

Pythonator

Dvě charismatické legendy francouzského filmu a jedna pozapomenutá zapadlá kočička v dobrodružném snímku, který není ani tak dobrodružný jako nekonzistentní. Děj plyne od rozvláčného dnes už spíše nudného úvodu do nikam a vlastně se ani nic neděje. Pro dnešního diváka rozmlsaného nabitými efektními megaakcemi působí Delonovo akrobatické létání jako nezáživná komorní nuda. Nebýt toho hledání pokladu, příběh je opravdu dost chudý. Nebýt tam tak dobří herci, tak je to docela ubohé. A nebýt tam vysoce sympatická Joanna, není se skoro na co dívat. Finální přestřelka je docela trapná a ani nevím, kde jinde jsem viděl hrdinu tak hloupě si běžet pro kulku. Kdysi hodně dávno asi skvělý film, ale časem dost zestárl a rozhodně bych ho nezařadil mezi legendy, kterým věk nijak neubral na působivosti. ()