Dobrodruzi

• Francie Les Aventuriers (více)

Pilot bez licence Manu (Alain Delon), závodník bez závodního vozu Roland (Lino Ventura) a sochařka se špatnými kritikami ve všech novinách Laetitia (Joanna Shimkus) jsou nejlepší přátelé potlučení nepřátelskými ranami osudu. Shodou okolností se dozvědí, že v Kongu havarovalo do moře osobní letadlo s belgickým obchodníkem, který převážel celý svůj majetek v hodnotě 500 mio franků. A tak se vypraví poklad získat. Nejsou ale sami... (monolog)

marhoul

Lahůdka, poklad, povinnost. Srdce laskavého milovníka jihne a plesá... Velký film o přátelství a lásce. Nezapomenutelné finále na pevnosti Boyard. ()

hrona

Jeden z nejlepších filmů s Delonem vůbec a společně s Lino Venturou. Bohužel na něj snad všechny televize zapoměly a naposledy se tento film vysílal ještě před 89 rokem. Film, kde jako dva nerozluční kamarádi hledají poklad u Konga je vyjímečný, nejenom tím, že v něm je jedna z nejdramatičtějších závěrečných scén tehdejší doby, odehrávající se v pevnosti Boyard, ale také si Delon střihl i jednu z ústředních písní. Vynikající podívaná ()

borsalino

Exceletní film o velkém přátelství Manyho a Rolanda, snílcích o velkém bohatství, kteří reálně jdou od jedné prohry ke druhé. Když už se na ně usměje štěstí v podobě vylovení pokladu z havarovaného letadla v Kongu, začnou jim jiné starosti a již nikdy život nebude tak bezstarostný jako dřív. Zvlášť, když na zlato má zájem ještě někdo další, který neváhá použít jakýchkoli prostředků pro jeho získání. Konec je smutný, snad i trochu poučný - totiž, že prachy nejsou všechno... ()

Pink.Panther

Tento film je především jedna velká nuda. Nic na tom nezmění přítomnost Ventury a Delona (zcela jistě jeden z jejich nejslabších filmů). Nanicovatý odnikud nikam líně se sunoucí neděj s Roubaixovou hudbou, kterou původně zamýšlel jako podkres k dokumentu ze slavné cyklistické klasiky Paříž-Roubaix, ale nakonec to díky nostalgickému nádechu skončilo zde. Několik pěkných exteriérů , záběrů na moře a potápění dobrodružný film ještě nedělá, pokud vyloženě neteskníte po loňské dovolené v Chorvatsku nebo tu příští neplánujete v jižním Atlantiku poblíž delty Konga. A tak když se v závěru objevila pevnost Boyard, tak jsem se zájmem čekal aspoň soupeření Delona s Venturou ve šplhu na laně, chytání humrů, či sbírání červů. Ale ani ječícího Delona prchajícího z telefonní budky plné hmyzu jsem se nedočkal, bouchlo jen pár granátů. 45%. Produkce: CGIC ()

Padme_Anakin

Dobrodružné drama o jednom velkém chlapském přátelství, které ustojí vše, životní propady, pracovní neúspěchy, lásku k jedné ženě i nenadále získané obrovské bohatství. Nutno říct, že jsem jim to oběma uvěřila, Alain Delon i Lino Ventura báječní. Zcela přirozeně k nim, do toho jejich světa, zapadla krásná Joanna Shimkus, coby kreativní umělkyně, snílek a senzační kamarádka. Rozuzlení mě nepotěšilo.. ()

curunir

,,A ČO TO VÔBEC ZNAMENÁ?“ ,,NESNAŽ SA ROLAND, TO JE IBA PRE INTELEKTUÁLOV.“ __ Zo začiatku mi príbeh prišiel pomerne naivný a skôr úsmevný. Ústrednú trojicu spoznáme skôr postupne, preto mi Laetitia prišla ako akési šialené dievča s prapodivnými záľubami. Keď sa však vzájomné priateľstvo medzi ňou, Delonom a Venturom postupne vyformuje do uveriteľnej podoby a dej sa presunie na africké pobrežie, je sa načo pozerať a ako sa uvádza, ide o veľmi príjemný, rýdzo starosvetský dobrodružný príbeh. Aj ten však je prekvapiť a vôbec sa nekončí ideálne. Nielenže na mňa emociálne zapôsobila tragická scéna na jachte, silu priateľstva tu preverí aj akčný záver v dnes už známom prostredí – vtedy ešte neopravenej - pevnosti Boyard. V hodnotení pre u mňa ide o veľmi silné 4* a plne rozumiem užívateľom, ktorí sa neboja udeliť plný počet hviezdičiek. Z ústrednej mužskej dvojice mi herecky prišiel o niečo lepší Lino Ventura. (2111. hodnotenie, 152. komentár k filmu) ()

ledzepfan

Parádní film který čerpá sílu především z až překvapivé tenze půvabného trojúhelníku Delon, Shimkus, Ventura. Poslední/třetí dějství sice díky tomu už vyznívá poněkud dlouze a snad i přebytečně, ale sílu těch prvních dvou třetin to nemá sílu neutralizovat... Delona jindy moc nemusím, ale tady byl zcela přirozený. Ventura, jako vždycky, na hraně geniality. A Shimkus člověk prostě musí milovat.. ()

Pierre

Film s velkým F o přátelství s velkým P s herci s velkým H. Souhlas s Enšpíglem, kdyby ve filmu nebyla krásná Laetitla, asi bych se do Lina a Alaina zamiloval. V tomto filmu totiž předvádí oslavu chlapství. Tragický konec mě zasáhl.. Závěrečný záběr je velmi silný. Co víc dodat? Takováhle palba do mého srdce si zaslouží plnou palbu hvězd. ()

fragre

Vzpomínka na dávné promítání na letním kině, kdy Joanna Shimkus zcela vytlačila z mého dětského srdéčka dosavadní ženské idoly, což byly, pamatuji-li se dobře, Nšo-či, Ribanna a Štěpánka Haničincová. Vzpomínka na to, jak mé tehdejší já oplakalo scénu jejího pohřbu v těžkém potápěčském skafandru. A uvědomění si, že v této kategorii romanticko-dobrodružných příběhů je to stále nádherný film. ()

italka63

Tenhle film jsem jako holka viděla několikrát a přesto jsem si ho pustila zase.Hodila jsem za hlavu všechny nové trháky a absolvovala filmový zážitek, neboť Delon, to je moje dívčí láska...Nikdy před tím bych neřekla, že i Lino Ventura byl takhle pěknej chlap. Nebo to dělá nostalgie? Nevím, každopádně film o dvou přátelích, pilotovi a automobilovém snílkovi,co se snaží postavit jedno z nejrychlejších aut, je skvělý.Do cesty se jim při hledání na jejich soukromém vrakovišti připlete pohledná blondýnka, do které se oba tajně zamilují. Pak přijde informace o potopeném letadle v Africe, s nímž na útěku v průběhu nepokojů v Kongu cestoval jeden mírně diamanty a penězi obtěžkaný Francouz, který nedoletěl...a pevnost Boyard skoro v původním stavu.....tahle oslava chlapského přátelství a nenaplněné lásky je skvělá a úplně klidně si ji někdy pustím zase:-) ()

rt12

Asi film pro chlapce a chlapy, dle komentářů. Film s několika dějovými linkami, které by stačily na tři filmy. Do 112 minut toho tvůrci natlačili tolik, že mi šla hlava kolem a zároveň se to neuvěřitelně vleklo. Jó Ventura a sličný Delon byli čokoládička, ale pro mne s nelákavou náplní. ()

topi

Přátelství, láska a svoboda. Tyto slova nejlépe vystihují film Dobrodruzi. Ústřední trojice Lino Ventura - Joanna Shimkus - Alain Delon fungují přímo chemicky. Roubaixova hudba je naprosto čarovná (podobně jako u Staré pušky). U dobrých filmů bývá zvykem, že končí nezapomenutelnou scénou. Tady jsou ty scény hned dvě. Na konci a taky uprostřed. Hodně silnej filmovej zážitek!! ()

slunicko2

Překvapivě dobrá balada o chlapském přátelství. 1) Celou dobu jsem si říkal, kdy ta přátelská pohoda mezi dvěma chlapy a jednou ženskou skončí. Po polovině došlo ke zvratu. Nadále byl děj sice čitelný, ale i tak krásný._____ 2) 32letý Alain Delon předváděl krásný hrudník a pěkné odžínsované boky (na lodi), 48letý Lino Ventura zastupoval chlapský background a 24letá Joanna Shimkusová představovala ženský element._____ 3) Joanně ostatně její náchylnost ke starším mužům zůstala i v civilu. Čtyři roky po natočení snímku se seznámila se Sidney Poitierem, dvakrát s ním otěhotněla, později si ho i vzala (všimněte si pořadí) a herectví pověsila na hřebík. ()

ibeh

Filmová klasika, není skoro co dodat. Výborní herci, hudba, příběh, nezapomenutelné kamarádství a moře. Stále se něco děje a je to zábavné, i když ne povrchní. Drama postupně vrcholí, dost dojemné. Tento film nikdy nezklame. ()

Chrysopras

Ta řekněme dobrodružná linka občas pokulhává, ale jak už tu mnozí psali, tak takovou poctu přátelství moc filmů nepřineslo. Krásná Joanna a k tomu vousatí Alain a Lino - už proto stojí za to Dobrodruhy vidět :-) A k tomu zachycená Fort Boyard před tím, než jak jí mnozí známe ze slavné soutěže... ()

Martin741

Ja mam proste pre tieto stare filmy 60. rokov slabost, a teda sa mi dostala do ruk dalsia kvalitna europska filmarina s panom Vino Lenturom a Alainom Delonom. Film je tak trochu aj o hladani pokladu kdesi v africkom Kongu. Co vsak posunulo film do vysokych met, su obdivuhodne herecke koncerty a vyborna rezia. Takze za seba som spokojny a vrele filmecek doporucujem. 92 % ()