Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (CinemArt)

srncek

Prehnaná stopáž, NEZNÁŠAM AMERICKÝ VIDLÁKOV, výborne zahratá postava "otca", Cage je tu len lepší priemer,lebo má rozhodne na viac. Záver ma nešokoval. 64% ()

gicous

Bezpochyby jeden z nejvýraznějších hereckých počinů Nicolase Cage za posledních několik let. V roli robustního, zarostlého, alkoholu a cigaretám holdujícího Joa se Cage zdá se, znovu našel. Kéž bych ho v podobných rolích viděl častěji! Nejedná se o radostný či pozitivní film. Joe je nasáklý depresivní a smutnou atmosférou. Většina z hlavních postav, včetně Joa, je poznamenaná prostředím, v němž žijí. Bezútěšnost a beznaděj si na každém vybrala svou daň. Nefungující mezilidské vztahy, alkoholismus, domácí násilí, rvačky, stačí si vybrat. To vše tady najdete v míře vrchovaté. Od plného hodnocení mě odradilo mírně zmatené chování některých postav v závěru filmu. A také mluvené slovo místy odtržené od skutečného dění v obraze. Nicméně to jsou jen zanedbatelné vady na kráse sice malého, ale o to vice kvalitního filmu. 8*/10 ()

jafuska

Film, který je zbytečně dlouhý, dějově velmi nezáživný, asi budu uvažovat, že veškeré filmy budu ignorovat, v poslední době hraje v tak špatných filmech, nebude to jím, on je dobrý herec, ale špatný filmy a scénáře které si vybírá a toto je další z jeho špatných filmech. Bohužel mě tento film nic nedal, jen jednu velkou nudu. ()

dzberry

O Džouovi, zvířátkách, vraždách stromů, zvrhlících, alkoholicích, mládežnicích, americkém venkově a ojetých vozech. A o lásce i nelásce k bližnímu svému. Takový ten film, ve kterém se vleče čas, všechno je líné a bez hlubších smyslů a vysvětlování, za každým rohem tušíte tragédii, ale i přesto (lehce otupěle) zíráte a čekáte, protože proč ne, vždyť ono to až tak blbé vlastně néjni... Cage v jedné ze svých lepších rolí. Plnovous jej celého tak ňák skrznaskrz prosympatil. ()

Kimkong

Cage co žije v největším vidlákově na světě a dělá dosti podivnou práci si uvědomí, že by klukovi mohl pomoct, aby neskončil stejně jak ti pobudové všude okolo. Víc než film samotný je asi vznik filmu, kde ve filmu by měli hrát ne herci a některý se za výdělek upil k smrti. ()

Mamlas odpad!

Typický kanadský film vyznačující se tím, že se vleče slimáčím tempem a je o totálním hovně. Prvních 105 minut rovnou přeskočte, protože se v nich nic neděje - chlapi chodi do práce, pracují, mluví o nepodstatných a s dějem nesouvisejících věcech, jezdí autem, koukají na televizi a tak. Totálně nudný odpad. Můžete se podívat na posledních 10 minut, kde Cage zabije 2 umouněnce a sám zemře tak, jak je v jeho filmech obvyklé. Extra super krávovina, nedívatelné. ()

Jereme

Joe je pro mě velmi rozporuplný film... 1. polovina se vyvíjí velice zajímavě, ale ve druhé polovině se vyprávění tak nějak zvrhne a vše se...ehm jak to říci... ,,předramatizuje". Nicolas Cage ovšem hraje výborně (ono herecky je celkově film velice povedený). Film má velmi dobrou atmosféru a nebýt od druhé půle vyprávění kulhající na obě nohy, tak bych tomu dal snad i *****. Jako celek ovšem nemůžu jinak než za *** (+ 1* za vynikající hlavní roli). ()

horor2

Cage jako Joe, který když se člověk chová férově, nelže a nebije svoje děti, nemá s ním nikdo problém. Sem tam si odskočí do bordelu za nějakou tou děvkou a přátelství mezi ním a Sheridanem ho mění k lepšímu. ()

Honzulik

Joe - film z prostředí špinavého a vzpurného světa maloměstského Texasu. Bývalý trestanec Joe Ransom (Nicolas Cage) se snaží zapomenout na svou temnou minulost a touží žít normální život. Pracuje ve dne i v noci. Setká se s patnáctiletým Garym (Tye Sheridan), klukem, který vyrůstá ve špatné rodině. Joe se snaží chlapce podporovat a tím nachází způsob jak odčinit své minulé hříchy. Film rozvíjí neuvěřitelně dojemný příběh. ()

Azrael

Tak to jsem nečekal!... V éře Cageových věčných propadácích se objeví toto nenápadné drama které je skvěle napsané, režijně dobře zvládnuté a co je hlavní věrohodně a troufám si napsat krásně zahrané. Cage ukazuje že i přes moře né zrovna povedených filmů je schopný vzít a zahrát roli v něčem dobrém. Neskutečně příjemné drama kvůli kterému si nevybrečíte oči zato se zamyslíte nad životem navíc pěkná hudba která dokresluje tento vydařený film 4*=80%. ()

baclajean

Film o tom, aké ťažké je narodiť sa nesprávnej rodine. Nie vždy však život dopadne tak, ako by sa v takejto situácii dalo očakávať. ()

Blazis34

Nicolas Cage a mladý Tye Sheridan v hlavních rolích? No sám jsem byl zvědav, co tato kombinace přinese a teď můžu s chladnou hlavou říct, že toto spojení fungovalo výborně a hlavně neznámý Tye byl pro mě velkým objevem. Emočně působil nesmírně vyzrále a svoji roli zahrál výborně. Celkově film nebyl nijak pozitivní, ukrýval v sobě dost ošklivých záporáků, ale přesto byl dobře sledovatelný a diváka vtáhl do děje. Dávám 70% - tři hvězdy. ()

Jadro

Na môj vkus dosť zdĺhavé, vo veľa momentoch absolútne nepochopené a okolie dosť tuhé, akoby sa nikomu, okrem hlavných hercov, nechcelo hrať... Na druhú stranu je to zrkadlo skoro bežnej reality v USA... ()

mnx

Smutné a depresivní. Po shlédnutí filmu jsem se otřásl, a děkoval bohu, že jsem se narodil v čechách, a ne mezi americkými vidláky. Nicolas Cage byl pro hlavní roli jako ušitý, i atmosférou mi to místy připomínalo 8mm, z kterých ta zmar a bezútěšnost také páchla na 100 honů. Je to ten typ filmu, který vám zůstane v hlavě a jen tak ho nevyženete, včetně nějakého toho skrytého poselství. ()

DonBraso

Je to takové drama,kde si sednete,koukáte na to samé skoro dvě hodiny a přesto Vás to baví.Není pochyb,že Cage vstal z mrtvých a Joe mu sednul.Tye z filmu Mud je pořád tak divnej hošík,který vypadá jak když nejvíc přehrává,ale všechno to baštíte jak týden starý řízek.Je to buranský venkov,kdy Joe soucítí s mladým klukem,protože jeho táta jej bije,aby měl nějaký prachy na chlast.Do toho ta typická zapadlá vesnice a máte hotový film.Nic světoborného to možná není,ale Nicolas tu jednu hvězdičku nad průměr u mě si určitě zaslouží. ()

koza3

Zajímavý snímek. Moc se mi líbily scenérie amerického jihu. Hnus, ve kterém tamní nejnižší sociální vrstva žije, je prostě masakr. Rád bych tyhle americké slumy viděl někdy na vlastní oči. Před shlédnutím jsem si vzpomněl na jednu epizodu ze seriálu Community, kde analyzovali, zda umí nebo neumí Nicolas Cage hrát. Tenhle snímek mě přesvědčil o tom, že umí. Každé jeho potáhnutí cigarety bylo tak živé, že jsem čekal kdy to s ním sekne. Snímek byl možná moc protáhlý, každopádně kdyby byl kratší, tak by možná nevyzněla ta nekonečná bída životů všech protagonistů. Těchto snímků je málo, proto i přes to, že jedno shlédnutí za život stačí, jej doporučuji ;-) Dávám 70% ()

pafka

Pomale, bez zazivneho deje, ktery vyusti o neco zajimavejsi petiminutovku na konci. To je vse. Nicolas kamenna tvar to taky nezachranila. Dost zbytecny film. ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem