Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (Cinemart)

Hannibal1913

Tak závěr byl hodně předvídatelnej, to bohužel ano. Ale jinak se mi to - hlavně herecký výkony - líbilo fakt hodně. Pro mně nejlepší Cageova role. ()

rublik05

Nicolas Cage v překvapivé a poněkud nevšední roli bývalého trestance, který momentálně žije na venkově a snaží se pomáhat místní komunitě. Překvapilo mě, kolik silných momentů snímek Joe obsahuje, v hlavě mi utkvěly zejména scény s otcem alkoholikem. Samotný Cage hraje poměrně dobře, bavila mě postupná gradace děje, pomalejší, přesto nenudící tempo, plno zajímavých dramatických momentů. Musím přiznat, že mě Joe upřímně překvapil. V té záplavě laciných béček, ve kterých momentálně Cage hraje, působí docela jako zjevení. Nejedná se sice o nic světoborného, avšak dobré drsné drama se tvůrcům natočit povedlo. 6/10. ()

Naganes

Nicolas Cage? Vidno, že umí zahrát dost dobře. V roli bývalého trestance s výbušnou povahou vypadá vcelku fajn. A děj stál taky za to, pořád je to aktuální a i teď žije plno dětí jako ten chlapec. Ale to je ono, děj stál za to, ale nebyl až tak úchvatný, na 5* to není, ale na 4*? Rozhodně, a taky je dostává. :) // 75% ()

dwbmb

Na tomhle filmu mě fascinuje, jak byla mizérie života jednotlivých postav zakončena heroickým happyendem (což není zrovna můj oblíbený end), aniž by byl hlavní hrdina nuceně transformován do znenadání osvíceného klaďase. Joe je prostě Joe a s tím už nikdo nic nenadělá, ani scénárista. Filmy z amerického venkova mě baví, připomínají mi Milionáře z chatrče nebo Cestu do pravěku. Amerika není jenom NY, Las Vegas a LA. Jsou i místa, kde žijí lidé, jako Joe. ()

vZeč

Cage není Eastwood a GMC není... Ok, napíšu víc. Žánr je staré dobré (či snad nové a ucházející) prvoplánově temné drama, snažící se okatě o nehollywood, ale tu pravou vidláckou člověčinu, která chce spojit drsné s dojemným. V samoúčelnosti podobné jako nedávné Out of The Furnance, kde se to drama chudých lidí neodehrávalo na sluncem zalitém jihu, ale na začouzeném pensylvánsku nebo kde to bylo. Tempo je opět vychtěně pomalé, děj velmi roztahaný a o pořádnou hutnost se jen snaží. Pod průměr se ale nikdy nedostane a v závěrečné třetině dokáže slušně vygradovat. A bohužel jediná scéna, kterou člověk jako opravdu jedinou nečeká, je úplný závěr. který je po celé té velké pseudoalternativě klišé jak kráva a přesně ten konec, který by mě napadl pět vteřin před dočtením premisy. Cage bezproblémový a role mu sedí. Nejlepší scény jednoznačně první společná projížďka, kde ty emoce opravdu fungují a Joeova rychloseznamka v bordelu. ()

Rodin

Syrový, špinavý, téměř výhradně humusácký příběh - nepříběh, doplněný možná trochu příliš dramatickou hudbou, ve mně vyvolal při odchodu z kina pocity, které miluju. Takové to vnitřní pnutí a rozechvělost, a to všechno i přes určitou předvídatelnost vývoje děje a závěru, ke kterému vše směřuje. Rozhodně to není pro každého a rozhodně to není bezchybné (takový film ostatně neznám), ale co jsem opravdu ocenil byla značně neamerická zdrženlivost závěru filmu, bez hrdinského patosu a běžného happyendu či patetických pěti minut vyhekaných posledních slov. Děj plyne až dráždivě líně a příběh je vlastně velmi prostinký, klidně mohl být zpracován do podoby TV inscenace se stopáží do hodiny, ale přesto mně těch 117 minut uteklo jako voda a ani jednou jsem se nepodíval na hodinky. Nicholas Cage v jednom ze svých nejlepších výkonů, přesto za hlavní pozitivum pokládám výkon Tye Sheridana, který snad opravdu bezchybný byl. Scénář považuji za velice povedený, režijně naprosto zvládnutý, takže snad jen za tu přepálenou hudbu, znějící zbytečně často a dramaticky, i ve chvílích, kdy by mělo být ticho, a za určitou rezervu ve zvládnutí vedlejších postav (bez některých scén by se film úplně obešel, aniž by mu to cokoli ubralo na působivosti, např. porcování jelena) pěkných 85%. ()

Expertt

Celkem fajn námět s dobrým obsazením i výkony. Líbivé zpracování však poněkud zastírá trochu natažený a tudíš občas i nudnější dění. ()

-henry-

Proporčně to na mě působilo trochu nevyrovnaně (některý zvraty a závěr narychleně), ale vesměs funkční sociální drama s trochou toho klišé a se zpomalenými záběry a slušnou ambientní zvukovou stopou. A s dobrým Cagem, který si tam sám ze svého herectví udělá legraci (vožralecké hledání ztraceného psa). ()

TSZ

Pozdrav z vidlákova toho nejhrubšího zrna, který však Cageovi pomohl k opětovnému získáni statusu "herec". Pokud očekáváte klasický novodobý film Nicolase Cage (sračku s digitálními výbuchy), budete asi hodně překvapeni. Kdo však dokáže přistoupit na pomalé tempo a pochmurnou náladu, která se celým snímkem táhne, užije si parádní filmovou depku a bez ohledu na svou aktuální životní situaci budete mít pocit, že na tom jste vlastně docela dobře. ()

vozralec

Co to bylo? Vidlácký film o vidlácích z Vidlákova? Každopádně netradiční záležitost. Vynikající postarší fotřík (výkon na Oscara, i když možná ani nic nehrál), hodně dobrý Cage i mladý boreček "Tom Hardy". ()

papadoce

Bolo tam zopár svetlých momentov, ale vo všetkých to ťahali lúzri. Buďto starý breakdanceový tatík, alebo ten druhý chuj ktorého vyhodili cez výklad, ale sere na to. Ostatok bola štandardná nuda, ktorá trvala takmer 2 hodiny. Vlastne vo filme nevystupovala ani jedna úspešná postava. Všetko to boli ľudia z dna spoločnosti. A tak ako to u Cagea posledných asi 30 rokov chodí, je to priemer a zapadne prachom. ()

Gromit

Nepatřím k těm, kteří už nad Nicolasem Cageem zlomili hůl. Ano, ve špatných filmech se objevuje častěji, než by bylo zdrávo, ale pořád se mu ještě tu a tam zadaří s nějakou opravdu dobrou rolí. Důkazem budiž toto psychologické drama. A není-li Joe filmem, na který se příjemně kouká, pak ne kvůli tomu, že by byl nepovedený, ale kvůli tomu, že je místy velmi depresivní. Při vzpomínce na některé scény mi je ještě teď dosti úzko, na druhou stranu ale musím říct, že samotný konec má v sobě cosi nečekaně povznášejícího (ano, byl jsem patřičně dojatý). Joe je prostě výborný film! ()

KVBahnhof

Cagův nejlepší film od Obchodníka se smrtí, raději více podobných komorních filmů v jeho případě, než se snažit neustále zachraňovat zemi nebo něco jiného a lítat tam s travesti účesem. ()

Yahey

Příběh hledání skutečného otcovského vzoru na syrovém americkém vidlákově. Hodně mě to oslovilo, netradiční žánr. ()

Scraffy

S Nicolasom Cageom je to ako na horskej dráhe. Raz je hore - hrá výborné snímky a raz je dole - hrá strašné snímky. Tento snímok patrí k jeho lepším veciam. Táto úloha je preňho ako stvorená. Nie je to úplne dobrá dráma a sú aj omnoho lepšie, ale táto má výbornú atmosféru. Keby bola troška kratšia, mala by lepšie hodnotenia, lebo sú tam nejaké nudnejšie pasáže, ale inak je celkom podarená. ()

Duke90

Film začne být trošku napínavější až v momentě prohloubení vztahu mezi Nicolasem Cagem a mladým Tye Sheridanem. Dost dlouho se ale nic moc neděje. Cage usmrcuje stromy, občas zajde do bordelu, ale jinak každý den usíná u televize, aby další den zase mohl usmrcovat stromy. Největším magorem je tu Sheridanův filmový otec (bezdomovec), který je asi nejodpudivějším představitelem ztracené existence na tomto světě a ostudou každé rodiny - pokud tedy nějakou rodinu vůbec má. Cage mi bylo na konci docela líto a uvažoval jsem i nad čtvrtou hvězdou, ale ta větší záživnost mi tu prostě chyběla. ()

vipeerr

Neskutečně skvělé herecké výkony a to nejen ze strany N.Cage! Redneck přízvuk a slang naladěn na jižní USA úplně to člověku nažene husí kůži. Mě to sebralo dech, a nejsmutnější je že takhle spousta lidí do dnes žije. Dobře zasazené drama, herecky skvěle podložené. Joe je absolutní sympaták a klaďas jen je trošku cíťa :P moc se mi to zalíbilo a ačkoliv bych za normálních okolností dal jen 3* neboť film je sice silný ale táhne se hrozně pomalu. Nyní dávám 4* a to za vydařený konec. ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem