Když Nicolas Cage zjistí, že byla jeho dcera unesena ruskou mafií, svolá starou partu kriminálníků, kteří jsou pro přítele ochotni riskovat i život... Bohatý podnikatel Paul Maguire má šestnáctiletou dceru Caitlin, která ovšem nic netuší o jeho kriminální minulosti. Doma s nimi žije i její nevlastní matka Vanessa. Když spolu s Paulem odchází na důležitou obchodní večeři, Caitlin nechávají doma s dvěma jejími kamarády. Během večeře se Paul dozvídá od detektiva, že do jeho domu vnikli maskovaní muži, oba mladíky zbili a Caitlin unesli. Zoufalý Paul se obrací na své dva kamarády, Dannyho a Kanea, se kterými kdysi ukradli ruské mafii spoustu peněz a jejich kurýra zabili. Tím se tehdy rozloučili s kriminalitou. Nyní jsou tedy opět všichni tři pohromadě a vydávají se pátrat. Jejich metody nejsou zrovna útlocitné, což hned první vyslýchaný pozná na vlastní kůži. Caitlin je však zanedlouho nalezena mrtvá. Po pohřbu Paul s přáteli pokračuje v pátrání i přes nesouhlas svého tehdejšího šéfa Francise. Jak detektivové vypátrají, Caitlin byla zabita zbraní Tokarev TT 33. Je to oblíbená zbraň ruské mafie, které velí Chernov. To je muž, kterého Paul se svými přáteli kdysi okradl. Jenže Chernov je nikdy neodhalil.
Paul tedy vyvolává úmyslné konflikty, aby Chernov nějak zareagoval. Jenže on nic. A tak Paul se společníky přitvrdí a reakce následuje. Chernov přepadne a unese Kanea. Přitom stále tvrdí, že se smrtí Caitlin nemá nic společného. Vyslýchá Kanea velmi tvrdě a on přiznává tehdejší loupež. To Chernova naštve, onen okradený a zabitý kurýr byl totiž jeho bratr. Kane zemře. Paul začíná podezřívat Dannyho, který se chová zvláštně, že to kdysi ve vězení vykecal, a v hádce jej nešťastnou náhodou zabije. Zůstává tak zcela sám ve svém vzteku. A to netuší, jaké velké překvapení jej čeká, když přijde na to, že Caitlin zabil její přítel omylem během frajeření Paulovou zbraní, kterou měl doma ukrytou, a pak se jejího těla spolu s kamarádem ve stresu zbavili. Netušili, že si policie bude myslet, že s tím má co dělat mafie. Zoufalý Paul spáchá sebevraždu. (TV Prima)

Hisnuklusi

No to byl zas opus tyyjo. A co bych rozhodně nikomu nepřal pozřit, to je to rozuzleni celeho přibehu, to museli kluci vymyšlet fakt dlouho asi. ()

Shitonit odpad!

Dobrý den. Tenhle film jsem chtěl strašně moc vidět. Proč? Protože jsem poměrně důkladně prozkoumal většinu recenzí, a většinou, jste Vy, milí hodnotitelé toto dílo s tak nádherným hercem totálně odepsali. Zdálo se mi to plný ošklivých pomluv. Jak kdyby jste se domluvili. Tak jsem to stáhnul z netu, udělám si čas, pohodlí a pustím to. K mému úžasu jsem si to debílek stáhnul i s parádním slovenským dabingem. Tento mne překvapil zejména tím, že postavy skutečně mohou mluvit i se zavřenou držkou. To, že v slovenštině dialógy znějí fakt drsně netřeba zdůrazňovat. Do scény z únosem se ve filmu děje totální hovno. Ale fakt totální. Přehlídka práce maskérů a oživlých mrtvol. Postavy se kymácejí bez ducha sem tam, melou z cesty, snaží se nám ukázat, zřejmě překabátěný život Hlavního Pičuse v podání pana Cage, který zjevně vyniká v mnoha směrech, leč patrně ty směry nesměřovaly do tohoto mistrovského průseru. Pičus se tedy potácí, pindá s kdekým, tyká si s poldama a posranej strachy z irskýho kripla nás přesvědčuje, že má co ukázat. Nemá. Od chvíle kdy mu unesou dceru, která navíc musí být totálně vylízaná, neboť ve chvíli, kdy ji papá konečně nechá doma samotnou se svým vysněným princem, místo oddávání se čemukoli tělesnýmu, kráva chlastá jak debil z flašky a předvádí nám umírněný styl americké mládeže. Na to do obrazu vlítne parta zakuklených samurajů, kteří ji unesou a posléze na neznámém místě nezmámým způsobem sejmou. Nevím proč ji tedy neoddělali hned, a vyplejtvali tím drahocený čas nebohého diváka. Od únosu - tedy film se skládá ze dvou částí, do únosu a po únosu, po únosu tedy nastává jakési drama, ve kterém z hrobu vstalej neskutečně napomádovanej sešlej Cage s parádní kšticí na tlustý prasečí hlavě, běhá po okolí a hledá kdo by mu mohl dcerku najít. Přitom se nám naskýtá pitoreskní podívaná na přátele až za hrob, kteří v zájmu spravedlnosti jsou ochotni jít hodně hluboko- viz věta: jak hluboko chceš zajít a odpověď jak hluboko je peklo. V tento moment jsem došel k názoru, že jsem právě slyšel nejdrsnější větu filmu, a uklidněn že se nic už nemůže posrat jsem očekával vylepšení mé dramatické nálady. Jenže! Dceru fíci našli kaputovanou, tím se Hlavní Pičus nasrává a po lekci pohřbi svůj hněv kterou mu zdarma poskytuje irokripl na vozíku, neváhá a se svejma děsně vtipnejma prasokamarádama ve stínu svých překabátěných duší, společně nacházejí své temné já, a následně zterorizují celé nepřátelstvo. Fight scény jsou na posrání, kameraman Šikula zřejmě v průběhu natáčení měl v prdeli zabodnutýho režiséra P(t)aka, páč mu kamera lítala jak na splašeným ocasu. Jak ta kokotina skončí nevím, asi šťastně, do konce jsem to fakt nevydržel. Nerad to píšu, mám Cageho vcelku rád, ale tímhle si to konkrétně u mě totálně podělal. ()

vieriX

Tak je to už asi definitivní Nicolas Cage se po hitech jako Con Air a Skála totálně zabředl do bečkových vod skoro už neni film s ním co by šel do kina místo na DVD. Co bylo tady jedna dvě přestřelky děj který skoro za moc nestál ani prostředí ruské mafie nebylo to co jsem čekal. Tak nějak se docililo pruměru, ale to je pro mě málo. ()

otilrak

Film, který mě upoutal od začátku do konce. Ani chvilku jsem netušil, jak to dopadne. Navíc hodně surová kamera. Tak to má být! ()

bubu25 odpad!

Dalo sa mi gr....ť. Môže takéto niečo niekto natočiť? Ja to neviem pochopiť.mzss1 pozeral si asi iný film alebo si nepochopil nič??? ()

lucky.loo odpad!

Nicku Nicku, kde jsou ty časy když jsi točil filmy se smysluplnýma scénářema. Málem jsem u toho usnul :(, děsná slátanina. Hodnocení: 20% ()

helrohir

Nicolas, Nicolas, čomu si sa to zas upísal. Keď som videl v obsadení jeho meno, trošku som sa aj potešil, lebo ak je vo filme takáto hviezda, nemal som obavy, že pôjde o nejakú lacnú zlátaniu a dúfal som, že to bude niečo v štýle "Taken". Avšak ako film pokračoval, neveril som vlastným očiam. Scenár, réžia, kamera, to všetko vyznieva neuveriteľne lacno, amatérsky a hlúpo. Takéto filmy predsa točia Segal a iný skrachovanci, tak čo tam robí Cage (alebo žeby aj on tak upadol)? Akcia je až zúfalá - kombinácia shitnej choreografie a zlého strihu, naviac Cage s nožom pôsobí ako babka čo si šúpe jablko. A ak by ste čakali, že Nicolas Cage v hlavnej úlohe aspoň trochu pozdvihne film, ste na omyle. Horší výkon snáď ani nemal, a treba len dúfať, že v takýchto kraviných neskončil natrvalo. 20%. ()

Pitryx

Mezi spoustou keců je sem tam i akce. Cage je skvělý, ale celkově to postrádá větší švih. Postav jak nastláno, a při tom zbytečně. Nebavilo, nudilo, ale občas se tam něco dobrého našlo. Vůbec jsem nepochápal, jak zjistil to, co zjistil. A to jsem si to pustil třikrát. Už jsem viděl spousty pitomých konců filmů, ale tento byl ultrapitomý. Občas hezká hudba. Mimochodem nevím proč výše uvedeno McGuire, když je v titulcích na konci filmu jasně napsáno Maguire. ()

soviczka

Obraz jako z počítačové hry, hudba také, logika žádná, herci nesympatičtí (Stormare je výjimkou samozřejmě), Cage s vizáží Elvise, no a ta pointa... Ztráta času. Btw díky za ten mega spoiler v popisu děje filmu :-/ ()

unrocker

Dvě hvězdy za herecké obsazení... to je vše... zbytek bohužel ukazuje tuctove béčko v plné parádě! Jak se mohl Cage snížit k takovému filmu... uf... ()

mirkath1

Jistě není to žádný trhák, leč koukat se na to přece jen dalo. Mě se konec naopak líbil, aspoň zcepenělo pár mafiánů. Co ale nechápu, jak většina uživatelů nenechá na Nicolasi Cage-nit suchou a přitom je tu 16. nejoblíbenější herec :) Aspoň tady. Zřejmě stále doznívá neuvěřitelná Skála. ()

curil

Na kriminálním thrilleru Tokarev bude asi   nejlepší konec. Dal se čekat, ale přesto mě   zaskočil. Jinak Nicolas Cage je v roli   přesvědčivý, i když já si na něho jako na   akčního hrdinu tohoto typu nemůžu pořád   zvyknout. Něco jiného je akční hrdina Benjamin   Franklin Gates v dobrodružné komedii "Lovci   pokladů" a něco jiného tvrdá akce. Ve   filmu mě ruší ženské elementy, aby to prostě   nebylo takové "suché". Nesmí chybět   mafiáni z Ruska, těch je ale plný svět.   Pamatuji, že už jako děti pionýři jsme v   šedesátých letech zpívaly jejich písně:   "Od pólu k pólu, od krajiny ke krajině   jdem, pod prapory revoluce celý svět   dobyjem". Tak to se jim konečně podařilo   pomocí mafie, prostituce a drog. ()

dudo24

Odvtedy čo som videl prvých 30 minút posledného Ghost ridera som si nepozrel žiadny Cage-ov nový film. Teraz som spravil výnimku, lebo trailer sa mi fakt páčil a čakal som krvavý revenge príbeh. Nebolo to úplne tak ale nebolo to ani nudné. Solídny film. V pätnástich rokoch som takéto béčka žral. Ghost rider bol vtedy pre mňa perfektný film, bohvie ako by som ho ohodnotil teraz po rokoch. Čo tým chcem povedať je, že tá doba je už preč a môj život mohol ísť pokojne ďalej keby som si tento film nepustil. Ak si ale tínedžer a nemáš čo so životom, smelo do toho. ()

pivomamrad

Hodně velká slabota s Cagem v hlavní roli. Přišlo mně to dosti utahané, tak akorát k usnutí. Akční scény taky nic moc, i když 2 docela ušli:-) Konec sice překvapí, ale hodnotu filmu zas tak nezvýší. Zlatý Drive Angry, ten se mně líbil o dost víc. 40% ()

a0001

Príšerné herecké výkony, neprirodzené reakcie postáv a veľmi zle natočené "divadlo". Neveril som nikomu ani slovo. Takto vyzerala prvá polovica, škoda pretože druhá poľka filmu mala úplne iné tempo a dosahovala vyšších kvalít. ()

elanista1

Rád by som to nazval zábavným akčným béčkom, ale popravde, veľmi zábavné mi to neprišlo. Dal by sa tomu vyčítať hlúpy pátos a prehnaná serióznosť. Väčšinou to býva tak, že čím viac sa tvorcovia snažia rozplakať ma, tým je pravdepodobnosť že vyvolajú opačný efekt, vyššia. Je tu pár akčných scén, ale nebavila ma poriadne ani jedna z nich, odhalenie konečného páchateľa som v pohode odhadol už v úvodných minútach a nebavila ma ani polovica hercov. Peter Stormare je tu jednoznačne najlepší, Rachel Nichols krásna a samozrejme Nicolas Cage kvôli ktorému som to pozeral. ()

Jadro

Nie je to až tak zlé - jednoduché, sofistikované a dobre obsadené... Film sa na nič nehrá, ide si tvrdo, priamočiaro po koniec, kde sa všetko obráti... Mimochodom Rachel Nichols je čím staršia, tým krajšia - MILFka ako sa patrí :-) ()

gaara1

Tak do unesl moji milovanou dcerku, to bude řešit bývalý kriminálník Nicolas Cage. Staré rány se zase otevřou a vyjde najevo vše, co mělo být dávno pohřbeno. Ruská mafie nebude mít klidu, dokud se hlavní hrdina vše nedozví. ()

Facerr

Většinou to bejvá naopak. Z blbý náhody se může stát mafiánská řežba. V tomhle případě se tvůrci rozhodli vsadit na trochu jinou notu. Zaoriginální přístup tři hvězdy, ale na Cage slabota ... jak už v poslední době bejvá zvykem:( ()