Nalevo od výtahu

• Francie À gauche en sortant de l'ascenseur (více)

Ve francouzské situační komedii režiséra Edouarda Molinara Nalevo od výtahu hraje Pierre Richard výtvarníka - tichého, klidného, plachého a spořádaného muže, kterého má konečně, po celých měsících tajného zbožňování, navštívit v bytě vdaná Florence. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. Všechno začne, jako v mnoha dobrých komediích zabouchnutými dveřmi. (Česká televize)

mira007

Na malém prostoru vtipná konverzační komedie s Pierrem Richardem - místama sice moc slov a moc francouzkého křičení a místama moc Pierra, ale je to koukatelné. Druhou hvězdu dávám za šmrncovní striptýz na chodbě v podání kolegyně Beártové ()

thunnus

Poprvé jsem to viděl už jako malé dítě a velice jsem se bavil. Teď jsem se díval znovu a pobavil jsem se královsky taky, byť jsem to viděl trochu z jiného úhlu (nejen nahou Emmanuelle Béart). Tahle hravá komedie má svůj styl a je velice vtipná. ()

Mr.curry

To, co se zpočátku zdálo jako primitivní zápletka - zabouchnuté dveře, nakonec vygradovalo v plejádu možná absurdních, stejně ale zábavných scén. Chvílemi se až jeden nestačí divit, co všechno se dá vykouzlit v jediném patře. ()

KlárkaD

Poměrně opomíjená richardovka, které by podle mě zasloužila více pozornosti, je neuvěřitelně vtipná a zábavná. Pro mě možná nejoblíbenější film s božským Pierrem Richardem. P.S. Pokud máte zapalovač vypadající stejně, jako váš revolver, se kterým o víkendu střílíte do plechovek, dávejte si sakra pozor, ať si je nespletete :D ()

pend

Nadprůměrné zpracování divadelní hry, dvě půvabné Francouzky a Pierre Richard. V okamžiku, kdy Richardovi u dveří zazvoní E. Béart v noční košilce a on ji přeze všechno pustí k sobě do bytu, je Vám jasné, že si zadělal na průšvih... ()

zabro

Po prichodu z nakupu clovek zapne tv. Prepina z nudy kanaly a najednou uvidi pierra richarda, trosku zpozorni. A najednou na soube pozoruje jak se dobre bavi. Pierre Richard exeluje svym komedialnim vystupem. I ostatni herci se mu znazi sekundovat. A musim priznat, ze se jim to dari. Na celem filmu me nejvic dostalo vysvetlovani policistum, ktera zbran je jaka. ()

ivamka

Hrozná komedie přesně jak to Francouzi umějí, ztřeštěná, ale už trochu moc. Pierra Richarda miluju, ale v tomhle ne. Nebylo to ono. ()

Hapretor

Brilantní komedie, kde excelují "užvanění" herci/čky. Dialogy vybroušené do detailu a přechody jednotlivých nálad a žánrů v průběhu děje jsou velmi kvalitní ukázka scénáristického umu. ()

Azurovydrak

Povedená francouzská komedie, kde se celá zápletka točí vlastně jen kolem zabouchávání jedněch a těch samých dveří. Nejsem žádný velký fanda Pierra Richarda ale tahle postava mu opravdu sedla. Střídá se tu odlehčený a i vážný tón v těch správných intervalech a pokud bylo cílem tohoto filmu dosáhnout toho, že se budu opravdu cítit trapně i za postavy, tak toho dosáhl. Kromě typického francouzského humoru jsou tu i typicky pohledné francouzské herečky (Cottencon, Beart), nejhezčí od Sophie Marceau v Statečném srdci. 80% ()

Joeey

Komické situace, gagy, hlášky - to vše se stačí odehrát ve dvou bytech a jednom výtahu. Bohužel od okamžiku, kdy si policisté přijdou vyslechnout objasnění okolností ohledně revolveru a zapalovače, film klesá ke 4*. ()

Liduskaa

Nalevo, napravo od výtahu. Podprůměrně,nadprůměrně napsaný scénář....Vždyť je to vlastně jedno...Pokud tam hraje Pierre tak si to tu svoji kvalitu téměř vždy zachová... ()

Al44...

Film, který se po většinu času odehrává v jednom bytě, nám podává komediální situace jak na běžícím pásu. V hlavní roli jsou nevěra, žárlivost, omyly a celkové nedorozumnění mezi hlavními postavami. Všechna tato taškařice vznikne díky zabouchnutým dveřím... ()

PEZ

Strelená francúzska komédia podľa divadelnej hry. Je to fakt uletené a v podstate nereálne, ale ako podklad pre vtipné scény to funguje skvelo. :) Komu nevadí ako bola jednoduchá situácia prehnaná do extrému, ten sa bude baviť. Pierre Richard vždy vedel hrať ťuťkov, akého hrá aj tu, Richard Bohringer naozaj výborne zahral žiarlivého magora, no a Emmanuelle Béart bola neuveriteľne sexy a nebála sa pobehovať celý film polonahá. Čo dodať, je to triviálne ale vtipné. Ideálne si dať ako oddychovku. 7/10 ()

Ygnor

Slyšet Olivu a Mrkvičku v dabingu je balzám pro uši. Film je možná vážnější než se zdá. Po letech mne zase osvěžil. ()

Agarwaen

Byla by to daleko lepší sranda, mít to tak 50 minut. Takle se mi to zdá ke konci maličko protahované. Ale první půlka určitě stojí za to. ()

FireTight

Situační komedie? Já bych to spíš zhodnotil jako "naprosto bláznivá komedie, ve které se zvraty dějí snad každou sekundu a u které nikdy nevíte, jak to vlastně bude pokračovat a jaká lapálie se zase stane". Jenže na rozdíl třeba od legendárního Oskara z roku 1967 tenhle veletoč zvratů nefunguje, teda alespoň v mých očích. Zřejmě to bylo na mou náturu až moc "crazy" nebo je to způsobeno tím, že Richarda jako komika až zas tak moc nemusím (přesněji řečeno jsem mu nepřišel na chuť), tudíž musím hodnotit třemi hvězdičkami. ()

Martin79

Skvělá francouzká komedie odehrávající prakticky celá na ploše dvou bytů a chodby. Aneb jak se dá z minima vytěžit maximum. Plus sympatické obsazení s vynikající a krásnou Emmanuelle Béart. ()

markotter

Škoda, že crazy část, při které se člověk opravdu směje jako protrženej zabírá jenom cca třetinu filmu někde uprostřed. Začátek ještě docela ujde, ale konec už je úplná nuda. ()