Když do důchodu, tak s milostnou aférou... a nejlépe v Benátkách. Bankovní účetní Grégoire Dufour se rozhodne odejít předčasně do důchodu. Ví, že ho doma čekají věčné ranní hádky jeho syna a dcery a kromě toho bude i nadále jeho ranní káva studená, protože manželka Antonella pokaždé zapomene něco koupit. Už se ale rozhodl, čeká ho jen poslední služební cesta do Milána. V bance se musí vše s kolegy patřičně oslavit a jak bývá zvykem, všichni se složí na dárek na rozloučenou. Ale kolega Dufour nepije, nekouří a nemá žádné záliby. Dárek se přesto koupit musí a nejlépe co nejoriginálnější. Nic netušící Grégoire nastoupí do vlaku do Milána a to je náhoda!... jeho kupé si vybere svůdná, krásná, luxusně oblečená žena. A další náhoda nenechá na sebe dlouho čekat - okouzlený úředníček nedokáže včas vystoupit v Miláně a nechtěně" pokračuje do Benátek. Co by tomu asi řekla jeho manželka, Claudia Cardinaleová, která dál doma vaří studenou kávu? (oficiální text distributora)

DJ Kritik

Krásny darček. Clio Goldsmith bola neskutočne nádherná a doteraz si pamätám na cestu vlakom a jej nádherný výstrih. Na ako sa hovorí, nevstúpiš 2x do tej istej rieky následné repete cesty so svojou ženou nám pripraví množstvo príjemných situácii. Hláška z filmu: Ty buď ticho! /Keď umravňuje nemého/. Akcia: ** Humor: **** Pôvab: **** Romantika: ***** Reálnosť: *** ()

zigy

Pohoda, lehkomyslnost, příjemní lidé, přátelství, láska - to jsou samé fajn věci, a přesně tyhle věci obsahuje tenhle film. Typicky francouzská komedie s mírně lechtivým námětem. Mach v dabingu na Mondyho pasuje výborně. ()

Valigar

Pro mě je francouzský humor takový všelijaký. Jednou je zcela trapný a po druhé vtipný a trefný. Do té druhé skupiny spadá zrovna Dárek, který si ty 4* dozajista zaslouží, už jenom za ten dárek. ()

revere

Příběh, kde je více zápletek a záměn, než na humoru. Claudia Cardinale je tu ve vedlejší roli. Když se konečně objeví na scéně a divák je pln očekávání velkého finále, smějí se od srdce především hlavní protagonisté. ()

vladous

No může být lepší komedie, kde CC hraje podváděnou manželku? Zcela dokonale udělaný film zasazený, kam jinam, než do romantických Benátek s perfektním českým dabingem. Jasných 5 hvězd. ()

ilcibo

...tenhle film mě trefil když jsem byl na střední. Šli jsme na něj (stejně jako na tehdy premiérovýho vetřelce) několikrát. Byla to velká zábava tehdá a je to velká zábava pořád. V té době jsme ten podtón o zlatu co se třpytí nějak nebrali, leč už je to dávno a člověk se mění. Během tří desítek let se čupr komedie (v mých očích) transmutovala na chytrou ...a to je pokrok no ne? ()

Sejkorka

Příjemná záležitost s krásnými dívkami plus stále okouzlující Claudií Cardinale. Kdo by nechtěl takový dárek (tedy, kterej chlap :) Gregoire je klikař. Má krásnou manželku a ještě si může užívat zadarmo s mladou "společnicí". Tahle Clio Goldsmith toho moc nenahrála. Bůhvíproč, třeba se vdala a manžel jí to zatrhnul. PODRUHÉ 6-2-24 snižuji na 3* ,ale pořád ok. Zaměřil jsem se asi více na ptákoviny a trapárny, kterých je dost. K tomu CC to tady v teprve 41 moc nesluší, byť to souvisí s její rolí. ()