Milý film plný předvídatelných komediálních situací. Krásné Benátky a krásnaá stárnoucí Tunisanka Claudia Cardinale. Když má někdo doma takový skvost, je zbytečné mu darovat děvku. Jinak jsem s hlavním hrdinou velmi soucítil. Práce nás tak vyčerpává, že nutně musíme do Benátek, Milána, Trogiru, Balatonbogláru.....lhostejno kam s dárkem či bez dárku, se sexem či bez sexu.........jinak se z toho posereme a umřeme!(22.10.2011)

Dokonalý námět pro komedii, dokonalé spojení sladká Francie - Benátky, dokonalá dvojrole pro Claudii Cardinale... jenomže závěrem není "tahle komedie je dokonalost sama". Naprostým zklamáním je totiž totální absence kvalitního situačního a slovního humoru! Být tam tak ještě ten, nemělo to chybu. Bohužel, vynechání téhle maličkosti je dosti zřetelné a ve výsledku se u Dárku dá i usnout! (a kdo pak ocení dokonalý námět, dokonalé spojení sladká Francie - Benátky, dokonalá dvojrole pro Claudii Cardinale.)? :-)(26.1.2004)

Šarmantní komedie, jaké umí jen Francouzi, o originálním dárku od kolegů a tisíci nedorozumění a naštěstí i trošce obyčejného lidského porozumění, které z něho vzejdou. Pierre Mondy není žádná akční svalová hmota, ale tuctový bankovní úředníček, který se od kancelářských hlodavců liší jen tím, že má doma Claudii Cardinale a v práci šéfa s kadeřnickou obsesí. Poté, co vyrazí na služební cestu, ale s překvapením zjišťuje, že namísto do Milána míří do Benátek a jeho charismatem a potencí je zcela okouzlena krásná neznámá Barbara. Ve městě gondoliérů jej však kromě vzrušujícího dobrodružství čeká i hysterická budoucí snacha, arabský šejk s celým harémem a jedna nevypočitatelná paruka. Bavila jsem se.(14.1.2013)

Claudia ve svých 44 letech vypadala líp než zamlada, už tím musí být každý muž naprosto okouzlen... a to ještě vezměme do úvahy, jak krásně dokázala lichotit ("máte krásný krk!"). Nelze se divit Grégoiremu, že jí podlehl. No i když, minimálně jedna žena by Claudii hravě strčila do kapsy. Ano, jedná se o Helenu Růžičkovou, která měla v mládí každodenní sexuální potenciál okolo 10, čemuž nemá šanci odolat už vůbec nikdo. A pokud by se našel odvážlivec, co by odolávat chtěl, byly tu silné Růženčiny paže.(29.11.2015)

Taková obyčejná komedie založená na nejrůznějších omylech a záměnách osob. Pierre Mondy je skvělej a pobavil i Jacques Francois s příšernou parukou ve vedlejší roli. U filmu jsem se občas něčemu zasmál, ale neni to zrovna nějakej vrchol francouzskejch/italskejch komedií. Chvílema je to trochu křečovitý a některý vtipy se pořád opakujou.(26.3.2015)

• - Spevácky výkon Pierra Mondyho (Grégoire Dufour) a Clio Goldsmith (Joyane), keď spievajú pieseň "Broadway", je skutočný. (dyfur)

• - Hlavní hrdinovia sú vo filme ubytovaní v Dóžecího paláci. V skutočnosti sa však natáčalo v dvoch päťhviezdičkových hoteloch v Benátkach – zábery z recepcie v hoteli Danieli a scény v izbe v hoteli Bauer Grünwald. (dyfur)

• - Producent filmu Gilbert de Goldschmidt je bratranec herečky Clio Goldsmith. (Cucina_Rc)