Skvelá komédia s nezastaviteľným prívalom smiechu. Lepší výber ako Pierre Mondy ani nemohol padnúť, pôsobil tu na mňa ako francúzsky Fantozzi. Dvojrola Claudie Cardinale divákovi ukázala atraktivitu herečky v dvoch úplne rozličných podobách. Dostupné aj na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=u6U41O81VQk(25.12.2015)

Přesně ten druh filmu, který musí být postaven na charizmatu hlavních představitelů. A když to charisma má jen jedna hrdinka, je to trochu málo, Mondy hraje dobře, vlastně mu nelze nic vytknout, jeho Fred Astaire je skvělý, jenže nemá to charisma, kterým by zachránil absenci nedostatku vtipných situací i dialogů.(13.12.2011)

...tenhle film mě trefil když jsem byl na střední. Šli jsme na něj (stejně jako na tehdy premiérovýho vetřelce) několikrát. Byla to velká zábava tehdá a je to velká zábava pořád. V té době jsme ten podtón o zlatu co se třpytí nějak nebrali, leč už je to dávno a člověk se mění. Během tří desítek let se čupr komedie (v mých očích) transmutovala na chytrou ...a to je pokrok no ne?(28.12.2013)

Filmový Dárek jsem si rozbalil v sobotu ráno a způsobil mě jedno z nejkrásnějších probuzení v životě. Claudia Cardinale je zde tak krásná, že se mé oči rozkoukali po nočním spánku rekordně brzo. Stačilo aby si v tom kupé dala flirtovně nožku přes nožku a já koulel očima jak hurvínek. Pak už jsem jen tišel záviděl Pierrovi Mondymu jak ho Claudia s grácií svádí. Nevěřím, že by se našel chlap, který by Claudince dokázal odolat a jestli přece nějakej jo, tak by se mohl pyšnit titulem "blbější jak Topolánek". Následné romantické dobrodružství v Benátkách bylo okouzlující a neskutečně zábavné. Opravdu mít možnost teleportace, čajznu nejbliží holku a šup s ní do Benátek. Pohoda, která z filmu vyzařuje se přenesla i na mě. Lepší dárek jsem v jedno obyčejné sobotní ráno snad nidky nedostal.(23.2.2008)

Krásny darček. Clio Goldsmith bola neskutočne nádherná a doteraz si pamätám na cestu vlakom a jej nádherný výstrih. Na ako sa hovorí, nevstúpiš 2x do tej istej rieky následné repete cesty so svojou ženou nám pripraví množstvo príjemných situácii. Hláška z filmu: Ty buď ticho! /Keď umravňuje nemého/. Akcia: ** Humor: **** Pôvab: **** Romantika: ***** Reálnosť: ***(28.1.2009)

• - Spevácky výkon Pierra Mondyho (Grégoire Dufour) a Clio Goldsmith (Joyane), keď spievajú pieseň "Broadway", je skutočný. (dyfur)

• - Producent filmu Gilbert de Goldschmidt je bratranec herečky Clio Goldsmith. (Cucina_Rc)

• - Filmovanie prebiehalo v mestách Paríž, Domodossolo a Benátky. (dyfur)