Milý film plný předvídatelných komediálních situací. Krásné Benátky a krásnaá stárnoucí Tunisanka Claudia Cardinale. Když má někdo doma takový skvost, je zbytečné mu darovat děvku. Jinak jsem s hlavním hrdinou velmi soucítil. Práce nás tak vyčerpává, že nutně musíme do Benátek, Milána, Trogiru, Balatonbogláru.....lhostejno kam s dárkem či bez dárku, se sexem či bez sexu.........jinak se z toho posereme a umřeme!(22.10.2011)

Jako čerstvý majitel housera musím konstatovat, že Grégoirův houser není zrovna autentický, ale to je asi tak jediná zasvěcená kritická připomínka k tomuto snímku. Dárek pro Grégoira je totiž neuvěřitelně přítulný i hambatě sympatický a téma trapasů i náhodných setkání je vyčerpáno až na hranici scénáristických možností. Takže vzhůru do Benátek s falešným bankéřem, který v důchodu konečně začal žít.(27.5.2013)

Claudia ve svých 44 letech vypadala líp než zamlada, už tím musí být každý muž naprosto okouzlen... a to ještě vezměme do úvahy, jak krásně dokázala lichotit ("máte krásný krk!"). Nelze se divit Grégoiremu, že jí podlehl. No i když, minimálně jedna žena by Claudii hravě strčila do kapsy. Ano, jedná se o Helenu Růžičkovou, která měla v mládí každodenní sexuální potenciál okolo 10, čemuž nemá šanci odolat už vůbec nikdo. A pokud by se našel odvážlivec, co by odolávat chtěl, byly tu silné Růženčiny paže.(29.11.2015)

...tenhle film mě trefil když jsem byl na střední. Šli jsme na něj (stejně jako na tehdy premiérovýho vetřelce) několikrát. Byla to velká zábava tehdá a je to velká zábava pořád. V té době jsme ten podtón o zlatu co se třpytí nějak nebrali, leč už je to dávno a člověk se mění. Během tří desítek let se čupr komedie (v mých očích) transmutovala na chytrou ...a to je pokrok no ne?(28.12.2013)

Roztomilá komedie, která od začátku do konce neztratí švih ani vkus. Pierre Mondy hraje velmi přirozeně a s grácií a lehkostí se dostává do situací, jež jsou pečlivě naplánovány, ačkoliv on sám je považuje za řízení osudu. Okouzlující Claudii Cardinale v roli jeho ženy patří především úvod a závěr filmu, mezitím ji "zastupuje" neméně půvabná Clio Goldsmith. K tomu si přidejte kvanta nejrůznějších nedorozumění, záměn a trapasů, jež se týkají nadřízeného hlavního hrdiny, jeho syna, jeho neodbytné nápadnice a dalších, svižnou Legrandovu hudbu... A máte výborný film na ráno, dopoledne, odpoledne, večer i noc.___P.S. Na YouTube k vidění s československým dabingem.(19.8.2014)

• - Spevácky výkon Pierra Mondyho (Grégoire Dufour) a Clio Goldsmith (Joyane), keď spievajú pieseň "Broadway", je skutočný. (dyfur)

• - Filmovanie prebiehalo v mestách Paríž, Domodossolo a Benátky. (dyfur)

• - Hlavní hrdinovia sú vo filme ubytovaní v Dóžecího paláci. V skutočnosti sa však natáčalo v dvoch päťhviezdičkových hoteloch v Benátkach – zábery z recepcie v hoteli Danieli a scény v izbe v hoteli Bauer Grünwald. (dyfur)