Šarmantní komedie, jaké umí jen Francouzi, o originálním dárku od kolegů a tisíci nedorozumění a naštěstí i trošce obyčejného lidského porozumění, které z něho vzejdou. Pierre Mondy není žádná akční svalová hmota, ale tuctový bankovní úředníček, který se od kancelářských hlodavců liší jen tím, že má doma Claudii Cardinale a v práci šéfa s kadeřnickou obsesí. Poté, co vyrazí na služební cestu, ale s překvapením zjišťuje, že namísto do Milána míří do Benátek a jeho charismatem a potencí je zcela okouzlena krásná neznámá Barbara. Ve městě gondoliérů jej však kromě vzrušujícího dobrodružství čeká i hysterická budoucí snacha, arabský šejk s celým harémem a jedna nevypočitatelná paruka. Bavila jsem se.(14.1.2013)

Jako čerstvý majitel housera musím konstatovat, že Grégoirův houser není zrovna autentický, ale to je asi tak jediná zasvěcená kritická připomínka k tomuto snímku. Dárek pro Grégoira je totiž neuvěřitelně přítulný i hambatě sympatický a téma trapasů i náhodných setkání je vyčerpáno až na hranici scénáristických možností. Takže vzhůru do Benátek s falešným bankéřem, který v důchodu konečně začal žít.(27.5.2013)

moje zaujímavosti: Filmovanie prebiehalo v mestách Paríž, Domodossolo a Benátky. (dyfur) Hlavní hrdinovia sú vo filme ubytovaní v Dóžecího paláci. V skutočnosti sa však natáčalo v dvoch päťhviezdičkových hoteloch v Benátkach – zábery z recepcie v hoteli Danieli a scény v izbe v hoteli Bauer Grünwald. (dyfur) Spevácky výkon Pierra Mondyho (Grégoire Dufour) a Clio Goldsmith (Joyane), keď spievajú pieseň "Broadway", je skutočný. (dyfur)(25.9.2014)

Přesně ten druh filmu, který musí být postaven na charizmatu hlavních představitelů. A když to charisma má jen jedna hrdinka, je to trochu málo, Mondy hraje dobře, vlastně mu nelze nic vytknout, jeho Fred Astaire je skvělý, jenže nemá to charisma, kterým by zachránil absenci nedostatku vtipných situací i dialogů.(13.12.2011)

Roztomilá komedie, která od začátku do konce neztratí švih ani vkus. Pierre Mondy hraje velmi přirozeně a s grácií a lehkostí se dostává do situací, jež jsou pečlivě naplánovány, ačkoliv on sám je považuje za řízení osudu. Okouzlující Claudii Cardinale v roli jeho ženy patří především úvod a závěr filmu, mezitím ji "zastupuje" neméně půvabná Clio Goldsmith. K tomu si přidejte kvanta nejrůznějších nedorozumění, záměn a trapasů, jež se týkají nadřízeného hlavního hrdiny, jeho syna, jeho neodbytné nápadnice a dalších, svižnou Legrandovu hudbu... A máte výborný film na ráno, dopoledne, odpoledne, večer i noc.___P.S. Na YouTube k vidění s československým dabingem.(19.8.2014)

• - Producent filmu Gilbert de Goldschmidt je bratranec herečky Clio Goldsmith. (Cucina_Rc)

• - Spevácky výkon Pierra Mondyho (Grégoire Dufour) a Clio Goldsmith (Joyane), keď spievajú pieseň "Broadway", je skutočný. (dyfur)

• - Filmovanie prebiehalo v mestách Paríž, Domodossolo a Benátky. (dyfur)