Svižná komedie, kterou jsem viděl až téměř 30 let od jejího vzniku. Nebylo to na škodu! Je to sice už trochu klišé, když si stárnoucí muž hraje před krásnou ženou na něco, co ani zdaleka není. Z tohoto základu se pak rozvíjejí nejrůznější komplikace, trapné okamžiky a nedorozumění. Komedie pro zábavu, která se povedla. To stačí, ne?(30.3.2011)

moje zaujímavosti: Filmovanie prebiehalo v mestách Paríž, Domodossolo a Benátky. (dyfur) Hlavní hrdinovia sú vo filme ubytovaní v Dóžecího paláci. V skutočnosti sa však natáčalo v dvoch päťhviezdičkových hoteloch v Benátkach – zábery z recepcie v hoteli Danieli a scény v izbe v hoteli Bauer Grünwald. (dyfur) Spevácky výkon Pierra Mondyho (Grégoire Dufour) a Clio Goldsmith (Joyane), keď spievajú pieseň "Broadway", je skutočný. (dyfur)(25.9.2014)

Roztomilá komedie, která od začátku do konce neztratí švih ani vkus. Pierre Mondy hraje velmi přirozeně a s grácií a lehkostí se dostává do situací, jež jsou pečlivě naplánovány, ačkoliv on sám je považuje za řízení osudu. Okouzlující Claudii Cardinale v roli jeho ženy patří především úvod a závěr filmu, mezitím ji "zastupuje" neméně půvabná Clio Goldsmith. K tomu si přidejte kvanta nejrůznějších nedorozumění, záměn a trapasů, jež se týkají nadřízeného hlavního hrdiny, jeho syna, jeho neodbytné nápadnice a dalších, svižnou Legrandovu hudbu... A máte výborný film na ráno, dopoledne, odpoledne, večer i noc.___P.S. Na YouTube k vidění s československým dabingem.(19.8.2014)

Claudia ve svých 44 letech vypadala líp než zamlada, už tím musí být každý muž naprosto okouzlen... a to ještě vezměme do úvahy, jak krásně dokázala lichotit ("máte krásný krk!"). Nelze se divit Grégoiremu, že jí podlehl. No i když, minimálně jedna žena by Claudii hravě strčila do kapsy. Ano, jedná se o Helenu Růžičkovou, která měla v mládí každodenní sexuální potenciál okolo 10, čemuž nemá šanci odolat už vůbec nikdo. A pokud by se našel odvážlivec, co by odolávat chtěl, byly tu silné Růženčiny paže.(29.11.2015)

Šarmantní komedie, jaké umí jen Francouzi, o originálním dárku od kolegů a tisíci nedorozumění a naštěstí i trošce obyčejného lidského porozumění, které z něho vzejdou. Pierre Mondy není žádná akční svalová hmota, ale tuctový bankovní úředníček, který se od kancelářských hlodavců liší jen tím, že má doma Claudii Cardinale a v práci šéfa s kadeřnickou obsesí. Poté, co vyrazí na služební cestu, ale s překvapením zjišťuje, že namísto do Milána míří do Benátek a jeho charismatem a potencí je zcela okouzlena krásná neznámá Barbara. Ve městě gondoliérů jej však kromě vzrušujícího dobrodružství čeká i hysterická budoucí snacha, arabský šejk s celým harémem a jedna nevypočitatelná paruka. Bavila jsem se.(14.1.2013)

• - Producent filmu Gilbert de Goldschmidt je bratranec herečky Clio Goldsmith. (Cucina_Rc)

• - Filmovanie prebiehalo v mestách Paríž, Domodossolo a Benátky. (dyfur)

• - Spevácky výkon Pierra Mondyho (Grégoire Dufour) a Clio Goldsmith (Joyane), keď spievajú pieseň "Broadway", je skutočný. (dyfur)