Když do důchodu, tak s milostnou aférou... a nejlépe v Benátkách. Bankovní účetní Grégoire Dufour se rozhodne odejít předčasně do důchodu. Ví, že ho doma čekají věčné ranní hádky jeho syna a dcery a kromě toho bude i nadále jeho ranní káva studená, protože manželka Antonella pokaždé zapomene něco koupit. Už se ale rozhodl, čeká ho jen poslední služební cesta do Milána. V bance se musí vše s kolegy patřičně oslavit a jak bývá zvykem, všichni se složí na dárek na rozloučenou. Ale kolega Dufour nepije, nekouří a nemá žádné záliby. Dárek se přesto koupit musí a nejlépe co nejoriginálnější. Nic netušící Grégoire nastoupí do vlaku do Milána a to je náhoda!... jeho kupé si vybere svůdná, krásná, luxusně oblečená žena. A další náhoda nenechá na sebe dlouho čekat - okouzlený úředníček nedokáže včas vystoupit v Miláně a nechtěně" pokračuje do Benátek. Co by tomu asi řekla jeho manželka, Claudia Cardinaleová, která dál doma vaří studenou kávu? (oficiální text distributora)

DJ Kritik

Krásny darček. Clio Goldsmith bola neskutočne nádherná a doteraz si pamätám na cestu vlakom a jej nádherný výstrih. Na ako sa hovorí, nevstúpiš 2x do tej istej rieky následné repete cesty so svojou ženou nám pripraví množstvo príjemných situácii. Hláška z filmu: Ty buď ticho! /Keď umravňuje nemého/. Akcia: ** Humor: **** Pôvab: **** Romantika: ***** Reálnosť: *** ()

Jara.Cimrman.jr

Jako čerstvý majitel housera musím konstatovat, že Grégoirův houser není zrovna autentický, ale to je asi tak jediná zasvěcená kritická připomínka k tomuto snímku. Dárek pro Grégoira je totiž neuvěřitelně přítulný i hambatě sympatický a téma trapasů i náhodných setkání je vyčerpáno až na hranici scénáristických možností. Takže vzhůru do Benátek s falešným bankéřem, který v důchodu konečně začal žít. ()

vitekpe

Jako par vtipu tam je, ale musite pristoupit na takovoutu francouzskou radobyhravost, jako ze stastny nahody, a ze vsichni se chovaji jako maly deti atd. Podruhe uz to asi neuvidim. P.S.: u Clio je zajimavejsi jeji osobni zivot, nez to co predvadi jako herecka. Ta asi fakt "nebyla na penize"... ;) 3- ()

dobytek

Taková obyčejná komedie založená na nejrůznějších omylech a záměnách osob. Pierre Mondy je skvělej a pobavil i Jacques Francois s příšernou parukou ve vedlejší roli. U filmu jsem se občas něčemu zasmál, ale neni to zrovna nějakej vrchol francouzskejch/italskejch komedií. Chvílema je to trochu křečovitý a některý vtipy se pořád opakujou. ()

dyfur

moje zaujímavosti: Filmovanie prebiehalo v mestách Paríž, Domodossolo a Benátky. (dyfur) Hlavní hrdinovia sú vo filme ubytovaní v Dóžecího paláci. V skutočnosti sa však natáčalo v dvoch päťhviezdičkových hoteloch v Benátkach – zábery z recepcie v hoteli Danieli a scény v izbe v hoteli Bauer Grünwald. (dyfur) Spevácky výkon Pierra Mondyho (Grégoire Dufour) a Clio Goldsmith (Joyane), keď spievajú pieseň "Broadway", je skutočný. (dyfur) ()

• Filmovanie prebiehalo v mestách Paríž, Domodossolo a Benátky. (dyfur)
  • Producent filmu Gilbert de Goldschmidt je bratranec herečky Clio Goldsmith. (Cucina_Rc)
  • Hlavní hrdinovia sú vo filme ubytovaní v Dóžecího paláci. V skutočnosti sa však natáčalo v dvoch päťhviezdičkových hoteloch v Benátkach – zábery z recepcie v hoteli Danieli a scény v izbe v hoteli Bauer Grünwald. (dyfur)