• Pohrobek

Jako film absolutně impotentní, s nulovou gradací, nefungující pointou, hloupými postavami. Jako agitace zobrazující těžké podmínky na českém venkově, kde bylo velmi nesnadné vypořádat se s kulackým nepřítelem, který podporován imperialistickým Západem pobíhal po lesích se samopaly a zapaloval vesnice, dost nechutné. Trochu směšné to s nadsázkou asi být může, ovšem nějaká pozitiva se hledají opravdu těžko. Tak aspoň Rudolf Hrušínský si vystřihl celkou pěknou postavičku kulackého synka, diversanta Ládi, taky žádný super výkon, jeho postavě pochopitelně zoufale chybí kloudný scénář, který by jí dodal trochu psychologické věrohodnosti, ale aspoň trochu zaujme, a tady vážně platí, že tonoucí se stébla chytá, i když film moc diváky netrápí, takže je kraťoučký a místy sklouzává jakoby ke zrychlené grotesce.(16.10.2007)

• Snorlax

Nesouhlasím se Sporotovcem, Hroch je jednoznačnou jedničkou mezi stupidními československými filmy. Tady se sešla poměrně silná herecká sestava, která pod režijním vedením neschopy Gajera předvedla své nejhorší životní výkony. Přehrávání, trapná gesta, idiotská deklamace podivných textů by se snesla u amatérské šmíry, u herců jako Medřická či Hrušínský poněkud vyráží dech.(20.4.2012)

První 2/3 jsou parádní zábava kde by se každá druhá věta dala tesat rovnou do mramoru.. Je tak obrovská škoda, že se tvůrci rozhodli celou tu rafinovanou zápletku rozplést tak zkratkovitě a nenápaditě... Na brilantní "Botostroj", nebo polobrilantní "Zítra se bude tančit všude" se to teda sice nechytá, ale i tak je to myslím velmi povedená propagandistická taškařice. :D(27.9.2015)

• Martin741

LOL ..... zase dalsia dementna komunisticka agitka. Chamtivi kapitalisti, zenusi sa za majetkami, domami, bytmi, peniazmi .... naviac este veriai ... verzuis charakterovo spravni komunisti mysliaci viac na druheho nez na seba a za majetkami sa nezenu. Najviac ma dostala ta stalinisticka formula "Bud ides s nami alebo proti nam" : nasrat! Drzim sa hesla kultoveho madarskeho politika Janosa Kadara : Kto nejde proti nam, jede s nami". Jo a k filmu nieco : Hnoj a vykal . 0 %(11.4.2017)

• Subjektiv

Kratičký film s jednoduchou zápletkou a až na vzácné výjimky i jednoduchými, schematickými postavami, což mu mimochodem vytýkala už dobová kritika. V modelové vesnici všichni radostně budují družstvo a mají mezi sebou ty nejlepší vztahy. Všichni až na rodinu místního kulaka, jemuž vadí ztráta majetku, postavení a moci. Spolu se svým odbojným synem doufá v pomoc USA a návrat starých časů. Proti pracujícímu lidu, jenž má úsměv od ucha k uchu však nemá šanci, zvláštěpak když i jeho dcera začíná chápat, na čí komunistické straně stojí pravda. +++++ Filmík je to přímočarý, z propagandistického hlediska bezzubý nejspíše už v dobách svého vzniku. Zápletku má banální, ale filmy z druhé strany barikády na tom nejsou lépe. Medřická ve své roli v mezích daných možností podává poměrně slušný výkon a rozohňovat se nad tou hrůzou je zbytečné. Připitoměle usměvaví vesničané a dementní bratr kulackého synka jsou na hraně karikatury... No a co? Zdá se mi, že spousta komentátorů chce tu spíše než o filmu hovořit o sobě: "Já teda s komoušema, já bych teda nikdy to... Dyť sou úplně blbí." Proto nejsou ochotni filmu přiznat ani řemeslné kvality. Hloupost - v tomhle není nijak extrémně podprůměrný.... Silná *.(27.10.2014)

• - Film se natáčel v Praze. (rafix)