The Great War and Modern Memory (S03E01) (epizoda)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2019, 59 min

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Režie:

Jeremy Saulnier

Scénář:

Nic Pizzolatto

Střih:

Leo Trombetta

Scénografie:

Ryan Warren Smith

Kostýmy:

Emma Potter
(další profese)
 • tron
  ***

  Spoilery? Začíname dobre, ale opatrne. Možno až príliš. Že sa to moc podobá na prvú sériu (dvojica nesúrodých detektívov vo vizuálne výraznom prostredí vyšetruje brutálnu rituálnu vraždu) by mi nevadilo. Ale nevie sa to akosi rozbehnúť a finálne objavenie tela mi prišlo obyčajné, akoby sa tvorcovia zľakli, že už beztak ukazujú mŕtvolu dieťaťa, tak ho ukážu pomaly ako keby spal.(29.1.2019)

 • dO_od
  *****

  // Třetí série Temného případu se vrací k ověřeným postupům z jedničky, přitom ale nabízí dost nových podnětů k tomu, aby to diváka znovu maximálně vtáhlo a nenechalo ho vydechnout, dokud s postavami nedojde k dalšímu vodítku. Úvod je skvělým návratem do formy a to i po režijní stránce, další dvě epizody se dějově trochu táhnou, potenciál je tu ale znova obrovský. Už teď se nemůžu dočkat na zbytek řady.(11.1.2019)

 • Kryton
  *****

  Celá tíha třetí série je položena na úloze a herectví Aliho. Ta sázka vyšla. Jen škoda, že necitim chemii mezi parťáky jako tomu bylo u předchozích sérii. Atmosféra 80.let, konec vietnamské války a špinavý Arkansas je skvělá kombinace. Za mě skvělý začátek a těším se na zbytek série. Laťka je od začátku hodně vysoko.(28.1.2019)

 • castor
  ****

  Ten večer byl úplněk. Ten den zemřel Steve McQueen. A v průběhu podvečera zmizely v jednom zapadákově dvě děti. Sourozenci Will a Julie. Jako mnohokrát předtím vzaly kola a vyrazily ven. Jako mnohokrát předtím slíbily, že dodrží domluvený čas návratu. Jenže tentokrát se nevrátily. Sledujeme tři časové linie: samotný začátek vyšetřování v roce 1980, opětovné otevření případu o dekádu později a nakonec rozhovor pro dokumentární pořad v roce 2015. Po lehce chaotické druhé řadě je to znovu zajímavě uchopené a režijně výrazné, soustředěný Mahershala Ali se zdá být skvělou volbou, Stephen Dorff na podobnou příležitost čekal dlouhé roky, přesné jsou i vedlejší role. Stejně jako vynikající kamera.(16.2.2019)

 • 0verseer
  *****

  ”I'm a feminist... They want to sell me a piece of ass, they got the right... Shit. You're gonna pay for it one way or another.” Nechám sa trochu uniesť a otvárak tretej série ocením plným počtom. Zatiaľ to totiž vyzerá tak, že sa seriál po experimente v druhej sérii vrátil späť do starých dobrých koľají. Opäť máme dvojicu zaujímavých detektívov, opäť panuje temná atmosféra a opäť to vyzerá na rituálnu vraždu. Tak snáď ďalšie časti nesklamú...(15.10.2019)