V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta. Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Jenže na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem - Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je přibližně sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb... Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou a iluzí či dobrem a zlem. (Bioscop)

pekko

na moj vkus trochu privela nadavok, 'umiestnenych produktov' a este mi trosku vadil zvuk, prilis cisty, ale inak super ()

Sticks

Vcelku pohoda, slušný európsky film. Len ubrať tej do očí bijúcej reklame na produkty vo filme a Lamberta premenovať na krajšie slovenské meno, napríklad Šangala. Ego až po nebesáááá. ()

AARONN

Na česko-slovenské poměry je to příjemná změna. Film má slušný satiristický nádech a jako celovečerní debut není vůbec špatný. Některé dialogy mi sice připadají jako ztráta času bez kterých bychom žili v poklidu dál, ale razantně film nesrážejí. Film rozděluji na dvě části, a to: před mekáčem a po mekáči. Před mekáčem nás film seznamuje se skutečností, že Adam Lambert, génius, egoista a reklamní polobůh je neotřesitelný a úžasný, alespoň zevnějšek. Po mekáči nejenže se zvedne (aspoň na chvíli) humorná část, ale vše do sebe více klapne a šlápne na pedál. Odpustíme-li přílišnou editaci vizuální stránky, jelikož jsem si často připadal jako v reklamě nebo hudebním klipu, tak máme slušný ČRSK film. 65% ()

a0001

Kvalitka a prekvapenie zároveň. Nie že by som "nás" podceňoval, len samotný snímok zapôsobil na mňa pomerne kvalitne a originálne. Nechýba humor a film srší nápadom. Myšlienka čo tí Slováci chcú je dokonale vystihnutá. 75% ()

Blazis34

Kandidát ukazuje sílu moci některých osob a médií. To vše dnes z velké části ovlivňuje volební proces. Projevy, které řekne samotný kandidát už dnes nejsou jen z jeho hlavy, ale píší mu ho lidé z branže, jeho volební tým, který spolupracuje i s psychology, aby daná mluva zapůsobila co nejlépe na nejširší okruh voličů. Tak že pro mě nic nového, děj byl takový ponurý a ty hlavní části jen v rychlosti přešel. Třeba dvacátý den před volbama byl daleko více popsaný než ten úvodní či den voleb. Filmový Adam Lambert působil velice charismaticky a vlivně, tudíž správná volba na Majeského. Jinak mě film nějak moc nezaujal a já mu dávám jen 40% - lepší dvě hvězdy, ()

S3MIR

Musim sa priznat, ze ma celkom opantal vizual. Miestami bol dokonca az taky dobry, ze som sa cudoval, ze herci hovoria po slovensky a nie po hollywoodsky. Este trochu lepsie zamaskovat product placement a bolo by to uplne fajn. ()

jefimyc

jedna * za intro "s rukami vo vreckach", druha * za propagaciu filmu, ktora bola zatial najlepsia v slovenskej filmovej historii... ()

magu

Tento film sa oplatí vidieť kvôli dvom veciam: 1. Človek zistí aký je somár a ako sa nechá oblbovať reklamnými kampaňami. 2. Konečne niekto na plnú hubu povedal niektoré z tých krčmových rečí o Čechoch, ktoré si my Slováci rozprávame pri pive. A Kubovčík bola dobra voľba ako hovorca. :-) Ostalo ich ešte viac (vedro, kopaná a balón...) a ja pevne verím, že s rovnakým šmrncom budú vypovedané v iných filmoch. Okrem toho bol film perfektne spracovaný a aj niektorí mne nesympatickí herci (napr. Majeský, Jackuliak) zahrali dobre. Ešte ma napadá jeden dôvod: 3. Vieme ako sa stal prezidentom Andrej K. ()

fatalista

Konečne slovenský film, ktorý sa dá pozrieť a nezaspal dobu. Hlavná myšlienka fajn, vizuálne spracovanie u nás nemá konkurenta, zvukový edit až na niektoré pasáže obstojný a herecké výkony na naše pomery nadpriemer (okrem Moniky Hilmerovej, ktorej som väčšinu času neveril čo hrala). Potešil ma humor, kde treba vypichnúť scénu v McDonalde. Čo som si všimol a sa mi nie veľmi ľúbilo bolo opičenie sa po Amerike, amerických produktoch, americké mená, etc. Celkový dojem je lepší ako som dúfal a nemám problém dať 4*. Chce to viac takýchto počinov. ()

jendamaty

LFŠ 2014. Na debut myslím slušné a po vizuální stránce povedené. Hrozně by mě zajímalo, jak ten film bere sám sebe, podle mě docela vážně a ta satira je tam trošku mimoděk, ale tak zase nápad udělat špionážní politický (údajně) thriller o volbě slovenského prezidenta zavání až skoro parodií. Jsou scény, které mě iritovaly (macho sázka a i bohužel většina scén s česko-slovenskou dvojicí detektivů, která mi tam přišla hodně uměle naroubovaná), některé zas byly super (atentát). Závěrečné vysvětlování bylo trochu překotné a obávám se, že i tak nedává příliš smysl. No myslím, že vytvořit v takových podmínkách film, který vypadá tak, jak vypadá, si zasluhuje minimálně uznání. ()

blondboss

No kto by nechcel za prezidenta potomka Ľudovíta Štúra? Skvelá ukážka manipulácie a vymývania mozgov, akého sa tu na Slovensku dostávame prakticky každý deň. Ak možno hovoriť o revolúcii v slovenskom filme a jeho nasmerovaní do lepšej budúcnosti, tak tento film môže byť štartovací mostík. Slušné herecké výkony, slušný strih a kamera a novátorsky poňatý celkový "outfit" filmu. Stále tam však bolo vidieť, že aj keď peniaze nie sú všetko, tak na slušný a kvalitný film sú potrebné. 60 % ()

srolyma

To jsem netušil, že na Slovensku také točí filmy. Tedy barevné pohyblivé obrázky to jo, ale skutečný film? A navíc skvělý film? Tak to je událost! Většina české tvorby posledních let může jen tiše závidět. Tady šlapalo úplně všechno. Od skvěle vystavěného příběhu, přes herecké výkony až po hudbu, kameru, střih a já nevím, co ještě. Je to nabité vtipem, některé dialogy jsou přímo skvostné (třeba ten v McD). Ne, že by to bylo úplně bez chyb, ale proč je hledat? A kdo ještě kroutí hlavou, jak jsme jenom přišli k tomu neštěstí, co nám dřepí na Hradě, tak tady má odpověď. ()

baclajean

Na súčasný slovenský film až prekvapivo dobré, s nápadom a autenticitou, nielen vďaka zakomponovaniu známej komerčnej televízie priamo do filmu, ale aj vulgarizmy či zábery priamo "z ľudu". Dobre prešpekulované, i keď stále uvažujem nad tým, že na Majeského rolu by asi viac pasoval Jozef Vajda. ()

PamelaJJK

Další z řady filmů, jehož zhlédnutí jsem odkládal. A když jsem se do něj pustil, tak jsem si vůbec nic nesliboval. A nakonec jsem byl velice mile překvapen. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na Marka Majeského, ale pak jsem mu přišel na chuť a bavil mě. I ostatní herečky a herci. Zvláště Monika Hilmerová, která mi strašně moc připomínala Keiru Knightley. Skvělý byl i Michal Dlouhý. K tomu super muzika, vynikající střih a absence hluchých míst. Snímek má opravdu nečekaný drive, optimální stopáž a i pár vynikajících hlášek. U mě, jako fandy hokejového Litvínova, zvítězila ta slovní hříčka s r(R)osolem. Vynikajícně jsem se bavil, takže v podstatě absolutní spokojenost. ()

lobo87

S prihliadnutím na to, že ide o slovenskú produkciu, tak to bolo fajn. Popri zaujímavom a dynamickom vizuálnom štýle, kvalitných hercoch a modernej hudbe bol najväčšou slabinou filmu scenár. Potenciál bol ešte väčší... 60% ()

AndrewNewman

Slušný politický triler, pri ktorom však tvorcovia ako by nevedeli, kam vlastne smerujú. A tak sa nechávajú unášať dobrými hereckými výkonmi a vydareným vizuálom. ()

maverick080 odpad!

Novodobý slovenský triler, ktorý môže mať konečne kvalitný obsah a my tak môžeme mať možnosť konečne vidieť po rokoch dobrý film zo slovenskej produkcii? Ale prosím vás. Toto je v mojich očiach úplne nevydarená záležitosť, ktorá je naproste zbytočná a nemala by vyjsť ani na zemský povrch. Scenár písal asi nejaký negramot, ktorý nemá prehľad o svete, očividne má aj veľmi rozšírenú slovnú zásobu (kurva, piči, do piče, kokot, jebem, skurven..) a veľmi dobrý zmysel pre humor, pretože toto nie je satira, irónia, čierny humor, nič, proste len trapas ktorý má veľmi veľké číslo počtu fanúšikov. Odpad! ()

solisoli

Slušná téma, slušne rozpracované. Ale zase to prevedenie. Presne, ako keď sa začnú Rusi hrať na Hollywood. Hrozné herecké prejavy až priam v prípade Marek Majeský, Monika Hilmerová hrozné, ale hotová katastrofa v podaní Pavla Slabého, ako biskupa. Absolútne neprirodzená realita Slovenského prostredia, ktorá by chcela poukázať, že už len taký Paríž je niekde za Bratislavou. Možnože tí na Luníku IX tomu aj uveria. A aby tejto atmosféry nebolo dosť, totálne zbabraný hudobný doprovod. Tie dve hviezdičky, len pre dobre vystihnutý postoj pospolitých Slovenských oviec, ktoré sa nechajú ovládať hoci kým. Ale to nie je nič nové. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015