Muž bez tváře

• USA The Man Without a Face (více)

Příběh o přátelství osamělého chlapce a muže, kterého jeho zjizvená tvář donutila žít na okraji společnosti. Z těchto dvou vyděděnců, dvanáctiletého Chucka, který vyrostl bez otce, a bývalého učitele McLeoda (Mel Gibson), který se po ošklivé automobilové nehodě rozhodl žít v ústraní, se brzy stanou dobří přátelé. Jejich vzájemný vztah pomáhá jak chlapci, jehož McLeod připraví na přijímací zkoušku na vojenskou akademii, tak i samotářskému učiteli, který se postupně začne otevírat svému okolí... (North Video)

Davej

Fakt pěkný film.Režijní debut Mela Gibsona, který zde zariskoval a vzdal se výhody své známé a populární tváře, když si zahrál znetvořeného podivína. Film vypovídá o pokrytectví maloměsta, kde si lidé vidí do talíře a jinakost se nenosí. ()

cab

Mlady chlapec (Nick Stahl) nachazi potrebnou pomoc na vytribeni vseobecnych znalosti ke zkousce na prestizni skolu u byvaleho ucitele (zaroven i reziser Mel Gibson), ktery nyni zije osamele mysteriozni zivot. Film o pratelstvi, duvere a vsudepritomne lidske omezenosti a strachu z neceho nebo nekoho odlisneho. 70% ()

Aslan

Príbeh o srdci chlapca a muža. Každý chlapec potrebuje skutočného otca, a v tomto príbehu ho Chuck nachádza. Nech je nádejou pre všetkých mužov, ktorým sa nedostalo v detstve toho čo sa malo. A inšpiráciou aby mohli dať svojím chlapcom to čo skutočne potrebujú. Mel, je skvelý režisér aj herec v tomto snímku. ()

Paldiny

Gibsonov režijný debut rozpráva príbeh o priateľstve, snoch a našom pohľade, ktorý síce funguje u každého rovnako, no nie vždy ním vidíme to isté. Krásny film s mnohými myšlienkami, hviezda dole za otravné herečky. ()

Lefty86

Gibson je výborný herec. Je to i skvělý režisér, když se zrovna nesnaží za každou cenu šokovat. Krásné ukázáno jak je tenká hranice mezi tím co je pro lidi normální. A když uz je to pro okolí neznáme příliš uštvou člověka jako psa. ()

Phorbo

Na to, že to je Gibsonova prvotina, tak je vidět, že si na tom dal záležet. Na snímek se velmi dobře dívá i přes McLeodovu tvář:) 7-8/10 ()

Kroupa

Nádhera. Musím říct, že se mi režie Mela Gibsona dostává silně pod kůži. Je charakteristická směsí melancholické radosti ze žití a bolestného poznání skromnosti vlastní existence. ()

Mat21

Chuck Norstad neprožívá šťastné dětství. Jeho matka stále nemůže nalézt svého životního partnera a prochází jedním rozvodem za druhým. Se starší sestrou Glorií se přímo nesnáší a využívají každé příležitosti k roztržce. Jeho vrstevníci jako by žili ve zcela jiném světě. Přesto má Chuck jeden životní sen, který ho žene kupředu: dostat se na leteckou akademii a kráčet ve šlépějích svého otce, kterého nikdy nepoznal. Potíž ovšem tkví ve skutečnosti, že Chuck není studijní typ a s otevřenou učebnicí příliš dlouho nevydrží. Na druhé straně zálivu žije v osamění McLoad. Pro svoji znetvořenou tvář a uzavřený způsob života je terčem posměchu, dohad i strachu místních obyvatel. Chuck při jednom ze svých výletů zavítá až k jeho chatě a po zjištění, že se jedná o bývalého profesora, snaží se ho přimět k hodinám doučování. Tím se otvírá dokořán cesta k poznání lidské duše i lidského charakteru. ● Přes velmi pozvolný rozjezd mě poslání a hlavní myšlenka filmu Muž bez tváře hluboce zasáhla. Až společnost začne své členy posuzovat nikoliv podle zevnějšku, ale podle skutečných hodnot, dočkáme se ráje na zemi. Myslím, že myšlenku nebylo ani nutné vyhrotit zkonstruovaným obviněním vůči morálnímu chování McLoada, které mělo za následek obvinění celé společnosti ze zaslepenosti a vrytých návyků táhnout se stádem. Ve filmu nelze přehlédnout ani krásný Citroen DS. ║1.7.2009║ ()

Tet.Ew

Režijní debut Gibsona je opravdu povedený. Sympatický postavy, příběh a hudba. Někdy je prostě málo spíš hodně. Oproti filmům jako Statečný srdce, Smrtonosná zbraň nebo patriot je skromnost a herectví Gibsona mnohem víc než se zdá. A upřednostňuji tenhle film Mela Gipsona před vyzdvihovaným Umučení Krista. Podívejte a posuďte sami. ()

lsd

Viděl jsem to už dávno, ale pamatuju si, že mě film totálně dostal, vůbec jsem ho nemohl dostat z hlavy. Vynikající režijní debut Gibsona, který tu i hraje skvostně. ()

Filmárik

Skrz na skrz priemerná dráma o vzťahu miestneho čudáka so zvedavým chlapcom.Jeden z tých filmov ktorým nieje čo vytýkať ale ani tu nieje čo vyzdvyhnúť či pochváliť.Ale ako "debut" režijný počin slušné. ()

Radek.SCH

Řekl bych, že Melův (stoprocentně neprávem) trochu opomíjený film. Jo, Statečné srdce to není, ale jeho debut se mi místy líbil možná víc, než ten chlapík s modře pomalovaným xichtem. ()

GOREGASM

Mel Gibson ve svém řežijním debutu zpracoval drama o přátelství a ohyzdné netoleranci a předpojatosti tak decentním způsobem, že se mi tento snímek zaryl hodně hluboko pod kůži. A přestože jsou Gibson s mladičkým Stahlem vynikající, slouží jen kvalitnímu scénáři v parádní Gibsonově režii. Dlouhodobě smutné zrcadlo společnosti... 90% ()

Hapretor

Kvalitní příběh o vztahu chlapce bez otce a jednom ne-hezkém, ale sakra dobrém učiteli. Tam, kde hraje Gibson, se o kvalitu snímku neobávám. Je to velmi schopný herec i režisér. Vzácná kombinace ... tam v končinách Hollywoodu ... ()

Meiers

Pro mě osobně velice silný příběh o přátelství chlapce a muže, žáka a učitele, ale také dvou lidí, ať tak či onak nacházejících se v situaci, kdy potřebují jeden druhého. Nemusím snad vyzdvihovat, no vlastně musím, herecké výkony Nicka Stahla a Mela Gibsona, ale také matky mladého Chucka, herečky Margaret Whitton, která tu trestuhodně není uvedena v seznamu hlavních aktérů. P.S.Na konci mi málem aji slzička ukápnula. A to nejsem žádnej měkejš. Ti co mě znají ví, že jsem typ drsného astromariňáka v holínkách, jehož život stojí na disciplíně, a tam kde to jde na krátkém sestřihu. ()

Torgal

Úprimne povedané, nebyť Mela Gibsona pred a za kamerou, tak o tento film ani nezavadím. Čo by bola škoda, lebo je to veľmi príjemná dráma so sympatickými postavami v hlavných úlohách. Vývoj deja je síce predvídateľný, ale vôbec to nevadí - na príbeh priateľstva znetvoreného muža s malým chlapcom sa aj tak pozerá veľmi dobre. 7+/10 ()