Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

Kybela

Po dlouhé době jsem dala Woodymu Allenovi druhou šanci a byla jsem krásně potěšena. Trochu jsem na něj zanevřela, když mě jako malou holčičku strašil obřím prsem valícím se po louce, ale tento film mě opravdu oslovil. Má nápad, má vtip, má styl. Konečně se také skláním před mistrem. ()

dzejnyka

Píše sa rok 2002 a ja mám v poloprázdnom kine prvé rande s Woodym. Snaží sa na mňa urobiť dojem príjemnou komédiou prešpikovanou kopou inteligentných hlášok, na ktorých sa (na rozdiel od niektorých iných návštevníkov) skvele bavím. Nie je to síce krásavec, ale má esprit a je s ním sranda. Chcem ho vidieť znova. Píše sa rok 2011. Stretli sme sa doteraz vyše 30x a mali už aj vydarenejšie schôdzky, než bola tá prvá. Napriek tomu má žltozelený škorpión 5 hviezd navždy, pretože ma doviedol k láske na celý život. Hypnotické kúzlo trvá... ()

MartinReno

Celkom vtipné,ale nedokázal som to dopozerať.Strašnáááá zývačka!Nepochybne má Allen zmysel pre humor,ale prosťe ho nevie správne podať...nevie ma upútať ten malý zamindrákovaný panáčik. ()

Kozlowski8

Detektiva pojišťovny, společně s její manažerkou, si na firemní akci vybere kouzelník do svého čísla. Jsou zhypnotizováni a v následujících dnech hypnózou zneužiti ke zločinu... Způsob vyprávění a humor Woodyho Allena mi nikdy nebyli blízké, avšak tento film je velikou a velice příjemnou vyjímkou. Nápaditý příběh a hlavně neuvěřitelně vtipné dialogy s množstvím hlášek, prezentované skvělými hereckými osobnostmi. Skvělá zábava. 80%. ()

kolly13

Opět jsem si připomněl, že nemám Allena rád. Přehrávání, přechytralé dialogy. Chaos mezi směrem, kam jít. K tomu neoblíbení herci (John Tormey, Elizabeth Berkley). No, tak to už byl můj poslední. ()

LencaN

S titulky bych neměla šanci pojmout takové kvantum dialogů, díkybohu za dabing. Bylo to děsně ukecané, ale v tomhle případě odpouštím, protože co slovní přestřelka, to perla nebo alespoň skvělý nápad. Celou dobu jsem byla příjemně napjatá, jak to dopadne, protože to bylo tak zapeklité, že jsem si vůbec netroufla odhadnout konec. Jeden vykuk zhypnotizuje dva zaměstnance pojišťovny a díky nim uskuteční pár loupeží. Do toho se přimotá láska v podání Allena a Helen Hunt. Roztomile rošťácká konverzační komedie o celkem rozličných dvou lidech, kteří se předhání v tom, jak co nejlépe zesměšnit toho druhého, ale ve skutečnosti mezi nimi vzniká i něco jiného. Otázkou filmu je, jestli jen v hypnóze nebo i bez jejího vlivu. Konec byl tou pravou třešinkou na dortu. ()

allegria

Já tedy zrovna nejsem fanda Woodyho Allena, ale tentokrát jsem ho přetrpěla a nebylo to zas až tak překombinované, jako jiné jeho konverzačky. Hodnocení mi silně ovlivnila Helen Hunt. Konec mě ovšem překvapil. ()

kacmi

Je to veľmi príjemná komédia. A, samozrejme, najlepšie a najvtipnejšie sú na tom dialógy medzi Helen Hunt a Woodym Allenom. Scéna stretnutia Woodyho a Charlize Theron mi prišla ako vynikajúca jemná paródia na chandlerovky. Miestami som mal však pocit, že Woody mohol hlavnú postavu prenechať niekomu o niečo mladšiemu. Napriek tomu je to jedna z najvydarenejších allenoviek posledných rokov. Vrele odporúčam. ()

lumtr

Velmi vtipná komedie, kterou musíte vidět alespoň tolikrát, kolikrát ji dávají :-). Dialogy jsou skvostné-hlavně ty jiskřící mezi WA a HH. ()

marti

Tak tohto Woody Allena mám naozaj rád. Nie je to na ***** (na to sú pasáže bez Allena príliš hluché) ale retro-romantický nádych spolu s dobrými hláškami a iskrením medzi Allenom a Huntovou spoľahlivo vyťahujú hodnotenie na ****. ()

J.Bourne89

Příjemná oddychovka s velmi jednoduchoučkou a dětínskou zápletkou, ale podanou tak bravůrně, že o zábavu není nouze. Co vyřčená věta, to perla.... ()

Jartian

Nevim jestli to byl záměr režiséra, nebo nějaký neukojený libido z mládí, ale hlavní protagonista mi byl krajně nesympatickej, až slizkej:) ()

Johgas

vtipná záležitost o tom, že protiklady se nenávidí až tak, že se nakonec přitáhnou na celý život:-) odehrává se ve 40. letech v USA, film je skvěle podbarvený dobovým jazzem. Nezapomenutelné konverzační hlášky o Mussolinim a "tom vůdci s knírkem" zde již citovali jiní přede mnou, dostaly i mne. Woody a Helen Hunt ve skvělé herecké i konverzační formě, doprovázeni Danem Aykroydem, kterého jsem zpočátku nepoznala (pořád ho mám před očima jako jednoho z krotitelů duchů:-) ()