Reklama

Reklama

Prokletí žlutozeleného škorpióna

  • USA The Curse of the Jade Scorpion (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (285)

golfista 

všechny recenze uživatele

Tak konečně ! :) Po několika marných pokusech, kdy jsem se cítil jako jediný nepostřelený zajíc na lovu (viz můj komentář k tomuhle filmu) jsem přišel Allenovi na chuť a velmi - opravdu velmi - dobře jsem se bavil. Vtipné inteligentní dialogy a hlášky, které hrdina trousí na každém kroku jsou na dlouho zapamatovatelné. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Woody zkusil zase trochu něco jiného a přestože mu pokusy odklonit se od vztahových neurotických konverzaček ne po každé vyšly, tenhle - parádně podmalovaný jazzem - se povedl. "Jste krásná sexy žena a v určitém úhlu vypadáte jak mladý Mussolini" - na takové a podobných hláškách v perfektně vypracované pointě stojí ohromně svěží film o tom, jak se "vopelichanej šmírák" a "studená mrcha" nenáviděli a zamilovali a přitom stačilo říct jen "Konstantinopol". ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Woody Allen je režisérský enfant terrible. I svůj přibližně třicátý film natočil jako všechny předchozí. Opět do něj obsadil sebe a opět dokázal, že skvěle napsané dialogy jsou někdy (více než) polovinou úspěchu. Vlastně by se dalo říct, že Allen je v současnosti jedinou jistotou mezi scénáristy. Sami doufám uznáte, že napsat i po více než dvaceti letech aktivní tvorby zábavný a neotřelý příběh, zaslouží obdiv. Nejpikantnější ale je, že Woody stále vykrádá sám sebe. Avšak jen v takové míře, abychom i na jeho dalším filmu rozluštili charakteristicky allenovský rukopis. K němu neodmyslitelně patří roztěkané brýlaté pometlo v hlavní nebo vedlejší roli. V tomto spletitém kolotoči nepopiratelně inspirovaném bogartovskýmí detektivkami dojde na slovní souboje mezi pohlavími i na svůdnou femme fatale. Nechybí ani (tentokrát obzvlášť) povedený jazzový soundtrack a vše končí divokým ohňostrojem. Prokletí žlutozeleného škorpióna je retrokomedií jak má být, které se vyplatí odpustit hooodně zdlouhavý rozjezd. (Allen Prokletí považuje za svůj nejhorší film.) 85% Zajímavé komentáře: Visáč, Ony ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

NEJVÍC NENÁVIDÍM VÁS A PAK TOHO NĚMECKÉHO VŮDCE S KNÍRKEM...JEN V OPAČNÉM POŘADÍ. Každá druhá věta filmu je hláška. Je to (vedle Darebáčků) to nejvtipnější, co jsem od Allena viděl. Opravdu nezastávám názor, že je Woody v nějaké krizi a už vůbec bych to nehodnotil z toho úhlu, že teď netočí vážnější filmy. Vzhledem k tomu, že jsem to nikdy takto striktně neodděloval, je pro mě snímek kvalitní komediální zábavou par excellence. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Takový typický Woody Allen, nervózní, občas zadrhávající, těkající z místa na místo. Dějově to není nijak zázračné, ale právě to "allenovské" podání dává filmu ten správný náboj. Navíc jsou v některých místech (opět takové typické allenovské) výborné hlášky (napadá mě třeba: "Otevřeme si slabikáře na straně 90", nebo "Chodil jsem s pikovou šestkou, ale pak nás načapala kárová čtyřka", anebo "Bratr vypadá dobře, balzamovač odvedl skvělou práci"), které jsou vždy trefně použity v ten správný moment. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (8)

  • Film se odehrává v roce 1940, avšak vodka Stolichnaya, kterou přinese do bytu Laura Kensington
    (Charlize Theron), byla vyrobena až v roce 1953. (Terva)
  • Během svého úvodního promítacího víkendu se film promítal na zhruba devíti stech plátnech, což bylo nejpočetnější uvádění nějakého Allenova filmu. Nicméně výdělky z toho víkendu činily pouhých 2,5 milionu amerických dolarů. (Morien)

Reklama

Reklama