Prokletí žlutozeleného škorpióna

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2001, 103 min

Komedie v allenovském stylu? Co víc si může divák přát. Každý je zvědavý co tento vynikající režisér a herec zase vymyslel. A výsled se mu jak vždy vydařil. Vynikající herecké výkony samotného Wodyho Allena a oslnivé Helen Hunt jsou největšími přednostmi filmu. Velkou zásluhu má také scénář, který dopřál umělcům hodně volnosti. Což se jak je vidět vyplatilo. Plno vtipných hlášek a situací jsou zárukou vynikající zábavy. Ještě, že se v ČT nerozhodli vyrobit dabing, kdo ví jak by to zas dopadlo... Jediné co mi tak trošičku vadilo byl dojem lacinosti, ale musím uznat, že dobrý film jde udělat i s omezeným finančním příjmem. Hlavní je chtít...(30.12.2007)

Ďalšia bohatá nádielka allenovského bizarného humoru, ktorý nezastrie konkurencia široko ďaleko. Námet s hypnózou vyzdvihnutý Allenom na piedestál originality, následné ostro-vtipné zamotanie situácie, poisťovací detektív s plešinou, nevinnými očami prerážajúcimi cez okuliare a s večným prívalom argumentov presahujúcimi rámec prijateľnosti. Skvelá Helen Hunt, skvelý Woody Allen, skvelý scenár alebo....... "Ako to dopadne, keď sa cynický pohoďák zamiluje do neurotickej kravy."(28.7.2010)

Nejdřív jsem filmu dala jen 3 hvězdičky, ale v porovnání s tím, co točí Woody v poslední době musím zvednout laťku, protože čím novější film, tím víc ztrácí ten typický Woodyho humor. Škorpion je jeden z těch lehčích filmů s obyčejnou zápletkou, ovšem ten slovní humor je dokonalý. Veškeré výbuchy smíchu obstará slovní konfrontace mezi šéfkou a jejím podřízeným, kteří se navzájem nemají vůbec v lásce a nevadí jim si to dávat neustále najevo různými inteligentními narážkami a urážkami. Takovou smršť příjemného humoru jsem už dlouho nezažila, takže si průměrné hodnocení nezaslouží.(20.12.2010)

Woody Allen a jeho " osobitá pocta noir detektivkám. " Opět ve skvělé formě, tak jak ho máme všichni rádi. Mistrně napsané dialogy,..... ( Jste drzoun. Nelíbíte se mi..... U mě to chce čas. Vydržte a zalíbím se vám.....Na pronásledování zločinců nejste moc drsnej........Když vás profackuju, změníte názor ? :o) .....Jste takový romantik....Co jste kouřila? :o)......Nesnáším vás a toho německého kancléře s knírkem, ale v opačném pořadí :o) Vynikající herecké výkony Allena a Helen Hunt, kteří se navzájem skvěle doplňují a " můj starý známý oblíbenec Charles z M.A.S.H. David Ogden Stiers coby kouzelník, hypnotizér a padouch Zoltán Voltan. Parádní inteligentní podívaná na Ne večer. 4+1/2*!(7.2.2010)

Ušlo to, nicméně má spokojenost je tak nějak poloviční. Chtělo by to možná krapet míň Woodyho. Před kamerou samozřejmě. Za ní mi nikdy moc nevadil, ale jak mu jednou za čas něco přeletí přes nos a stoupne i před ní, tak má bodová stupnice vzhledem k jeho rachitické postavě jede samovolně dolů. Nemůžu za to, ale je to tak a i když se Helen moc snaží a zbytek filmu je vtipný, tak to víc jak 3,49 dneska nebude.(21.5.2016)

• - Během svého úvodního promítacího víkendu se film promítal na zhruba devíti stech plátnech, což bylo nejpočetnější uvádění nějakého Allenova filmu. Nicméně výdělky z toho víkendu činily pouhých 2,5 milionu amerických dolarů. (Morien)

• - Film se odehrává v roce 1940, avšak vodka Stolichnaya, kterou přinese do bytu Laura Kensington
    (Charlize Theron), byla vyrobena až v roce 1953. (Terva)

• - Woody Allen považuje tento film za svůj vůbec nejhorší. V knize "Woody Allen - Hovory o filmu" dokonce prohlásil, že obsadit se v tomto případě do hlavní role bylo poměrně nešťastné rozhodnutí. (žvanimírek)