Prokletí žlutozeleného škorpióna

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2001, 103 min

Hmm, ze bych nakonec tomu nesympatickemu intelektualovi prisel na chut? Jade Scorpion byl dobry, dobove vizualne stylovy film, kde jsem konecne poprve docenil kvalitu Woodyho dialogu, ktere byly inteligentni i vtipne zaroven - u Woodyho jev tolik nevidany. Od pulky jsem se sice opet zacal nudit, ale stalo se zde neco nevidaneho - poprve ze vsech Woodyho filmu jsem dokazal v pohode skousnout i jeho herectvi. Stari mu zrejme prospiva, protoze zde uz neni tak neskutecne otravny jako v zoufalostech typu Annie Hall/Manhattan a parkrat jsem se mu dokonce ze srdce zasmal - pujdeme nakrmit vasi kocku? Pro Scorpiona hraje take velky plus fakt, ze ma zajimavou story, ktera je na hony vzdalena jeho patetickym vztahovym blbostem typickych pro jeho 70's tvorbu, nebo novejsi prisernosti typu VCB/Match Point. Tohle je ten spravny smer, Woody! "It's a match made in heaven... by a retarded angel. " 6/10(24.9.2009)

ač to není zas tak vyjmečný, tak u Woodyho se mi přecijenom nestává často, abych se tolikrát po sobě smál tak vtipnejm dialogům a "nadávkám", jaký jsem mimochodem zatim neměl možnost v jeho podání zaslechnout..děj fakt nestojí moc za zmíňku, ale herecký výkony a roztěkaná postava Woodyho na jedný straně a sebejistá, "profesionální" Helen na druhý dělaj z tohodle filmu povedenej kousek, kterej stojí za to vidět.."neni nad starou dobrou písničku o lásce" :-)(RD)(28.2.2009)

• Happens

Film prošpikovaný skvělými hláškami. Nicméně epika kulhá, jak invalidní důchodce, méněcennější příběh v tak ubohé verzi sama sebe jsem viděl možná tak při záměně kufrů na letišti u filmů z počátku minulého století. Allen by si měl uvědomit, že jsme v novém tisíciletí. Konečná scéna tak bolestivě nesedí, až to bolí. Woody a já asi nikdy nebudeme dobří přátelé...jsem mimo mísu, jak pozoruji hodnocení ostatních.(16.9.2016)

Opravdu nemám nic, co bych mohl vytknout. Všechna ta Allenova těkavost je jednoduše geniální ("I hate her just like I hate that German chancellor with the moustache."). :) Vzájemné provokace s Helen Hunt jsou neskutečně vtipné! Myslím, že jsem jeden z lidí, co přichází filmům Woodyho Allena (i samotnému Woodymu) na chuť. :)(15.9.2006)

Hlášky jsou sice vtipné, ale jsou dost chtěně naroubovány do nic moc scénáře. Kdyby to byl jeden díl pravidelné TV show Woodyho Allena o délce tak cca 50 minut, tak se skvěle bavím. Jako film je to už docela dost natahované s hluchými místy. Ale pořád jde o inteligentní zábavu, i když nějak Woodyho jako drsného pojišťováka neberu.(25.6.2009)

• - Během svého úvodního promítacího víkendu se film promítal na zhruba devíti stech plátnech, což bylo nejpočetnější uvádění nějakého Allenova filmu. Nicméně výdělky z toho víkendu činily pouhých 2,5 milionu amerických dolarů. (Morien)

• - Woody Allen považuje tento film za svůj vůbec nejhorší. V knize "Woody Allen - Hovory o filmu" dokonce prohlásil, že obsadit se v tomto případě do hlavní role bylo poměrně nešťastné rozhodnutí. (žvanimírek)

• - Na konkurz si Elizabeth Berkley nechala udělat nápadný účes ve stylu 40. let. Cestou na casting ovšem zmokla a déšť účes úplně zničil. (Morien)