Prokletí žlutozeleného škorpióna

• slovenský

Prekliatie žltozeleného škorpióna

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2001, 103 min

ač to není zas tak vyjmečný, tak u Woodyho se mi přecijenom nestává často, abych se tolikrát po sobě smál tak vtipnejm dialogům a "nadávkám", jaký jsem mimochodem zatim neměl možnost v jeho podání zaslechnout..děj fakt nestojí moc za zmíňku, ale herecký výkony a roztěkaná postava Woodyho na jedný straně a sebejistá, "profesionální" Helen na druhý dělaj z tohodle filmu povedenej kousek, kterej stojí za to vidět.."neni nad starou dobrou písničku o lásce" :-)(RD)(28.2.2009)

Romantická retro komedie s jedním vyzáblým a lehce oslizlým pojišťovákem a jednou výkonnou slečnou pro reorganizaci. Nemůžou se vystát, jenže Allen scénárista tomu chtěl, aby jejich další kroky spojil v hypnotické seanci jistý iluzionista se zlodějskými úmysly. Jednoduchý, leč velmi do sebe zapadající příběh solidně funguje, herci jsou výborní, scény gradující, humor po srsti i bránici hladící. Woody Allen už byl určitě v lepší formě, nabídl nosnější příběh i ne tak zdlouhavý rozjezd, přesto pořád slušné!!(8.9.2013)

I zde Allen dokazuje, že je mistrem inteligentních a vtipných dialogů. Jediným záporem tohoto filmu je předchozí tvorba Woodyho Allena. Jde o to, že i když se jedná o velice vydařenou komedii s vtipnou zápletkou, nemůže se film měřit s jeho předchozími majstrštyky. Srovnávat s konkrétním filmem asi nelze, Allen je vždy jiný. Také myslím, že si mohl Allen více pohrát s rozuzlením, které proběhlo tak nějak samovolně a nepravděpodobně.(5.1.2010)

Prokletí žlutozeleného škorpióna je příjemná detektivní podívaná se slušnou dávkou inteligentního humoru. Snímek utíká pomalu, ale nenudí jako většina podobných filmů. V hlavní roli se mi nejvíce líbila Helen Hunt a špatný výkon nepodal ani Dan Aykroyd a samotný Woody Allen. Nejvíce mne zaujal námět jak krást šperky.(7.12.2010)

Woody Allen nám Prokletím žlutozeleného škorpióna ukazuje, že se nebojí vstoupit ani do divokých vod situační komedie. Samotná zápletka filmu se od ostatních Allenů velice liší. I když snímek není tentokrát zaplněn dialogy – čehož si velice cením, protože jsem mohl u filmu přemýšlet co se to vlastně děje – tak jak bychom čekali, jsou to právě ony, co mu dodávají jeho komedičnost (kromě zde již zmíněných třeba: „Pokud zemřu, řekněte balzamovačům, ať mi zanechají úsměv...“). Kromě skvělého scénáře opět spatříme dobré herce, zvláště samotný režisér však překvapí. Woody Allen totiž opustil svou tradiční koktavost, za což si zaslouží velikou pochvalu, protože tento herecký styl mi vyhovoval daleko více. Další, ne ale tolik razantní změnou, prošel hudební doprovod. Místo starých známých retro tónů k nám z bedýnek vystupuje o kousek modernější změna. A možná je to právě jeho netradičnost, co mě tolik zaujalo, vlastně Prokletí žlutozeleného škorpióna byl první Allen, který mě opravdu chytil a nedovolil mi ani jednu maličkou myšlenku na přepnutí televizního kanálu.(27.12.2005)

• - Woody Allen je ohledně svých scénářů velmi tajnůstkářský. Nicméně Helen Hunt dovolil přečíst celý scénář, když jí nabízel roli, ale musela ho přečíst naráz a poté okamžitě odevzdat zpět kurýrovi, který tam s ní čekal. (Morien)

• - Na konkurz si Elizabeth Berkley nechala udělat nápadný účes ve stylu 40. let. Cestou na casting ovšem zmokla a déšť účes úplně zničil. (Morien)

• - Film se odehrává v roce 1940, avšak vodka Stolichnaya, kterou přinese do bytu Laura Kensington
    (Charlize Theron), byla vyrobena až v roce 1953. (Terva)