Prokletí žlutozeleného škorpióna

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2001, 103 min

No jasné...Woody Allen. Mám rád tohto malého , škaredého hajzlíka. Nepotrebuje milióny na film a nemusí sa prosiť filmovým hviezdam. Sami sa mu ponúknu, pretože je to macher. Aj tento film je kvalitne herecky obsadený a ako obvykle Allen tasí svoje tradične osvedčené zbrane - fantastické dialógy, príbeh a humor. Ja som sa bavil. Nebolo by zle, keby manželka reagovala na heslo Madagaskar. 80%.(24.5.2010)

Tak nevím ... asi bych tento počin nazvala lehčím úletem páně mistra, nebo třeba crazy-allen. Ale proč ne ... I přes klišovitý námět a výlet do vod crazy komedie, je zpracování úžasné a podmanivě své. Samozřejmně díky allenovskému lehkému psychoanalytickému humoru a perfektní atmosféře 40-tých let podmalovaných výtečnou jazzovou hudbou. A řada situačních dialogů vám prostě zůstane v paměti hodně dlouho, obzvlášť pronáší-li ho sucharský nervák a svůdník žen C.W. v podání páně Woodyho.(29.12.2005)

Až možná příliš triviální vyřešení "velkého případu", jako kdyby už Woodymu na konci psaní scénáře docházel čas. Štěkání s Helen Hunt na můj vkus nefunguje tak jak Woody zamýšlel, jakkoliv dialogy mezi nimi tvoří 80 % všech hlášek filmu. Je to vtipné, není to svěží ani rychlé jako mělo být, Woodyho neurotik je ale na svém místě a baví diváky. Další příklad, že Woodyho filmy s autorem před kamerou jsou lepší než ty bez něj. Přiznávám, Charlize Theron jsem nepoznal, byla příliš sexy.(27.4.2013)

Woody Allen a jeho " osobitá pocta noir detektivkám. " Opět ve skvělé formě, tak jak ho máme všichni rádi. Mistrně napsané dialogy,..... ( Jste drzoun. Nelíbíte se mi..... U mě to chce čas. Vydržte a zalíbím se vám.....Na pronásledování zločinců nejste moc drsnej........Když vás profackuju, změníte názor ? :o) .....Jste takový romantik....Co jste kouřila? :o)......Nesnáším vás a toho německého kancléře s knírkem, ale v opačném pořadí :o) Vynikající herecké výkony Allena a Helen Hunt, kteří se navzájem skvěle doplňují a " můj starý známý oblíbenec Charles z M.A.S.H. David Ogden Stiers coby kouzelník, hypnotizér a padouch Zoltán Voltan. Parádní inteligentní podívaná na Ne večer. 4+1/2*!(7.2.2010)

Komedie v allenovském stylu? Co víc si může divák přát. Každý je zvědavý co tento vynikající režisér a herec zase vymyslel. A výsled se mu jak vždy vydařil. Vynikající herecké výkony samotného Wodyho Allena a oslnivé Helen Hunt jsou největšími přednostmi filmu. Velkou zásluhu má také scénář, který dopřál umělcům hodně volnosti. Což se jak je vidět vyplatilo. Plno vtipných hlášek a situací jsou zárukou vynikající zábavy. Ještě, že se v ČT nerozhodli vyrobit dabing, kdo ví jak by to zas dopadlo... Jediné co mi tak trošičku vadilo byl dojem lacinosti, ale musím uznat, že dobrý film jde udělat i s omezeným finančním příjmem. Hlavní je chtít...(30.12.2007)

• - Během svého úvodního promítacího víkendu se film promítal na zhruba devíti stech plátnech, což bylo nejpočetnější uvádění nějakého Allenova filmu. Nicméně výdělky z toho víkendu činily pouhých 2,5 milionu amerických dolarů. (Morien)

• - Film se odehrává v roce 1940, avšak vodka Stolichnaya, kterou přinese do bytu Laura Kensington
    (Charlize Theron), byla vyrobena až v roce 1953. (Terva)

• - Briggse si měli zahrát Tom Hanks nebo Jack Nicholson, oba však odmítli, a tak si roli zahrál sám Woody Allen. (Terva)