Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

Krissty

Můj první viděný film Woodyho Allena.. Ze začátku jsem si na jeho styl opravdu nemohla zvyknout a kroutila jsem hlavou nad tím, jaká je to šílenost, přičemž se mi hlavou honily otázky typu "Co na něm všichni vidí?".. Postupem času jsem si začala jakž takž zvykat a opravdu jsem se velmi dobře bavila.. Dialogy byly vtipná a smála jsem se častěji, než bych čekala :) Námět je originální a zajímavý.. Jen ten závěr mi připadal trochu zdlouhavý a moc se mi nelíbilo, jak to dopadlo.. Ani Woody Allen v hlavní roli mě nijak zvlášť nezaujal.. Jeho styl mi sice není příliš blízký, ale musím uznat, že tohle je moc dobrá komedie.. :) ()

Agatha

Komedie v allenovském stylu? Co víc si může divák přát. Každý je zvědavý co tento vynikající režisér a herec zase vymyslel. A výsled se mu jak vždy vydařil. Vynikající herecké výkony samotného Wodyho Allena a oslnivé Helen Hunt jsou největšími přednostmi filmu. Velkou zásluhu má také scénář, který dopřál umělcům hodně volnosti. Což se jak je vidět vyplatilo. Plno vtipných hlášek a situací jsou zárukou vynikající zábavy. Ještě, že se v ČT nerozhodli vyrobit dabing, kdo ví jak by to zas dopadlo... Jediné co mi tak trošičku vadilo byl dojem lacinosti, ale musím uznat, že dobrý film jde udělat i s omezeným finančním příjmem. Hlavní je chtít... ()

lena60

Po druhém zhlédnutí bych asi pět hvězd nedala. Přesto z osobní nostalgie ponechávám původní hodnocení. Především díky Woodymu Allenovi. Ten je v roli hypnotizérem ovládaného detektiva pojišťovací agentury tak směšně legračně líbivý, že přivírám obě oči nad malými nedostatky filmu. Postupně upadající tempo filmu omílá však i tuto roztomilou legračnost do lehkého znudění. ()

SOLOM.

Velice úsměvný a zajímavý filmeček. Woody Allen předvedl kromě svého režisérského umu i slušnou dávku herectví a zdatně mu „sekundovala“ výborná Helen Hunt. Lehce ujetá kriminální zápletka, to už byla jen taková třešnička na dortu. Na rozdíl od jiných „kriminálních dramat“ zde se vsázelo především na vtipnost a to bylo dobře. Především pak postava samotného Allena vždy vykouzlila nějakou tu peprnou hlášku ve správný okamžik. A v neposlední řadě nesmím opomenout ani okouzlující Charlize Theron. Ta byla přímo k sežrání. Takže samozřejmě nemohu jinak, než dát nadprůměrné hodnocení. ()

Fiftis

Woody Allen zvolil jednoduchý a pritom hriešne nevyužitý námet, ktorý ani veľmi nekomplikoval ale skôr priamočiaro rozvinul. Pridal pár nezabudnuteľných postavičiek, mileneckú zápletku a ďalšia príjemná komédia bola na svete. Potenciál námetu využil do poslednej kvapky. Nechýbajú typické, precízne Allanovské dialógy, plné originality a úsmevných „hlášok", dokonale vykreslené charaktery postáv, trefne vybraná hudba a presný objektív kamery. O filmoch Woodyho Allena netreba veľa písať, tie treba jednoducho vidieť. Prekliatie žltozeleného škorpióna patrí ku klasickým Allenovským komédiám, ktoré pobavia, neurazia a rozhodne stoja za zhliadnutie. ()

• Film se odehrává v roce 1940, avšak vodka Stolichnaya, kterou přinese do bytu Laura Kensington
    (Charlize Theron), byla vyrobena až v roce 1953. (Terva)
  • Woody Allen je ohledně svých scénářů velmi tajnůstkářský. Nicméně Helen Hunt dovolil přečíst celý scénář, když jí nabízel roli, ale musela ho přečíst naráz a poté okamžitě odevzdat zpět kurýrovi, který tam s ní čekal. (Morien)