Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

Hopper

Komédia, na ktorej som si po veľmi dlhej dobe schuti zgustol. Huntová vs. Allen nemá chybu, niektoré hlášky sú geniálne - jeden z najlepších Allenových výplodov. ()

adam9

Woody Allen mě opět nezklamal. Přiznám se, že to je můj první film, co jsem ho viděl jako herce a neskutečně jsem se bavil. S Helen Hunt podali fantastický výkon a jejich HLÁŠKY, jichž bylo tucet, mě perfektně rozesmály. Scénář kvalitní a i hudba z období 40. let na mne zanechala kvalitní dojem. ()

Hanys_

40. léta a Woody jako detektiv pojišťovny na stopě bezchybného zločinu. Skvělými dialogy (špičkování s Helen Hunt je dokonalé) Allen vůbec neštetřil a výsledkem je hodně pohodová retro komedie, která kromě zminěného boduje i luxusní femme fatale Laurou Kensington (Theron). 8/10 ()

kolemjdouc

do DVD jsem investovala řádově desetikoruny.Nečekala jsem mnoho a dostala jsem přehršli.Jsem spokojená a nikdo by nezahrál roli líp jak Allen.A je vidno,že i z ostatních herců vyždímal maximum.Sázka na Hunt je vždy trefa do černého.Je to vynikající herečka. ()

Bouřňák

Pro mě první setkání s Woody Allenem,proto nemůžu tento film objektivně přirovnat k jeho jiným filmům. Ale musím upřímně říct,že jsem se skvěle bavil. Výborná atmosféra, i kdyz dějově žádná sláva. Velké množství trefných a vtipných hlášek, ve kterých jsem se chvílema až trochu ztrácel. A velice sexy Helen Hunt, kterou prostě můžu. Rozhodně mě Woody Allen potěšil a nebudu se bránit jeho dalším dílkům - spíš naopak. ()

Schuldiner

No, já se parádně bavil... Allenův konverzační humor je prostě klasikou. On mě prostě a jednoduše BAVÍ !!! Tenhle film je, i přes to, že to má určité náznaky kriminálky, velmi poklidný až odpočinkový, ale rozhodně ne nudný a to ani na moment. Tedy - toť můj názor :-) Vyprskl jsem smíchy při tom srandovním a ´´nenávistném´´ rozhovoru Briggse a Fitzgeraldové na začátku v tom baru, když on jí povídá svým typickým ´´moulovatým´´ způsobem: Já..Já..Já..Já..Ne-Nechtěl jsem se vyptávat na váš rodinný stav. Do toho mi nic není. Možná je to pro vás.. ..příliš citlivé téma. Pravděpodobně jste rozvedená, nebo vdova. Možná váš manžel spáchal sebevraždu. Tomu bych rozumněl. :-))) Celkové hodnocení dejme tomu za -- 75% -- ()

Ukko

Pěkné, milé, pohodové a hlavně inteligentní. Alleana (jako režiséra) moc nemusim ale u tohodle filmu jsem se bavil a po skončení si tak nějak řekl, že to byla příjemně strávená hoďka a půl. Navíc neurotický Allen je prostě boží. ()

AIMÉE

Woodyho C.W. se opět pohybuje na hranicích neurotismu se sarkastickým přístupem, tentokrát balancuje na šikmé ploše zákona, avšak své kousavé poznámky si neodpustí ani pod kletbou žlutozeleného škorpiona. Sekunduje mu výborná Helen Hunt, jež si svou nonšalantností krade (!) tu menší polovinu filmu na svou stranu. Navíc 40. léta doprovázeny stylovou hudbou dolaďují ten správný nostalgicky pevný dojem. Allenovka je to se vším všudy jen je mírně potlačeno oblíbené vztahové téma a Woody se "žene" šnečími kroky napříč divokými vodami hypnózy s loupežným podtextem. -"Jste pro mě příliš starý, příliš krátkozraký a příliš malý." -"Vynechala jste tu nejlepší část! Také plešatím." ()

laepus

Jedna z nejpovedenějších Woodyho komedií narvaná k prasknutí úžasnými hláškami a to, jak se špičkují a uráží Woody s Helen Hunt, je nepřekonatelné :) Nevěře ženské, která si sama hvízdá na taxíka. - Myslí, jak není chytrá. A to pouze a jen proto, že chodila na vysokou a já do autoškoly :D ()

Oralfabet

I přes originální a dobře promyšlenou zápletku mi to přišlo celkem obyčejné a zapomenutelné, navíc Woody už na tu roli působí snad trochu staře. I když nikoho jiného bych v ní stejně asi vidět nechtěl. Když to vezmu kolem a kolem... Docela fajn. 6/10 ()

hacho

Koncert v dialozich Huntova-Allen! Kdyby ve filmu nic jineho nebylo, ani by mi to nevadilo. Jeste ted se smeji, kdyz si vybavim hlasky. Po dlouhe dobe kvalitni Allenuv film. ()

hell_boy

Po Sladkém ničemovi druhý film Woodyho Allena, kterému dám 5*. Důvodem je docela dobře promyšlený příběh a hlavně naprosto geniální Allenovské hlášky, které jsou nezapomenutelné. Nedá se nic dělat, ale Allenova tvorba kolem roku 2000 mi sedí víc než jeho starší a známější kousky. ()

Salmayo

Woody jako šmejdil, který má skvělehrozný vztah se svojí kolegyní, chrlící tuny skvělých hlášek. "Takže věříš víc sobě než mě?" .-)) ()