Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

StanGoodspeed

Pro mě skvělá zábava...Výborný Woody a stejně skvělá Helen Hunt- ti dva si tak neskutečně šli po krku až to bylo pěkné.....skvělá hereckou šou. Děj byl sice celkem jednoduchý a nic moc (spíš nic) převratného co by vás ,,shodilo ze židle'' se nestalo, ale i tak.. Za krásnou podívanou plnou smíchu a skvělých hlášek dávám plný. ()

carnacv

"Jen, alespoň jednou, než nás svým pevným stiskem sevřou ohavné spáry reality.".."Nemůžu zaručit, že pokaždé, když tě políbím bude ohňostroj." Bože to je zas jedna perla za druhou. Zápletka super, fakt mě to bavilo. Akorát ta pohodová hudba mi tam neseděla, ale to je Woody no.. ()

julie_mie

Komedie napěchovaná hláškami, které jsou nezapomenutelné a nemají chybu ("Vás bych nelíbala ani po dvaceti letech na pustém ostrově." "Tak dlouho bychom tam nezůstali. Po dvaceti minutách bych si vyrobil luk a zastřelil Vás."). Woodymu konverzačky zkrátka jdou a tohle je jedna z nejlepších, jaké jsem kdy viděla. Mezi ním a Helen Hunt to krásně odsýpá. ()

Bragi66

Další velmi dobrá neurotická komedie z dílny Woodyho Allena. Kdo to tak má rád, tak toho by to mohlo potěšit. Woody Allen má sice štěpnější kousky jako třeba Láska a smrt (1975) a Helen Hunt také více zahraje třeba ve filmu Lepší už to nebude (1997), ale tenhe film stojí za vidění. ()

Ammit

Pokus o noir (ve stylu moderních sicomů parodujících 50.léta) ukecaný až hrůza. Vtipy jsou hluché, ani mi nezaškubal koutek. Kostýmy fajn, ale kdo kouká na filmy ze 40. let, viděl už všechny stokrát. ()

Džej Ár

Nejsem příliš velký fanda Woodyho Allena, ale tenhle film se mi opravdu moc líbil. Dialogy s Helen Huntovou jsou velmi svizne a vtipne, Woodyho hlasky jsou k popukani. ()

Ferguson

Hláška na hlášku. Když jsem si přečetl děj, tak jsem se trochu obával, ale Mistr mě rychle z těchto obav vyvedl. Neuvěřitelně vtipné. ()

BigBen87CZ

Rád říkávám, že Woody Allen je jako Jára Cimmrmam. Když k němu nemátek vlohy, umřete nudou a budete si říkat, jak je to jen blůbé. Stejně tak u filmů Woodyho Allana. Samotná jeho postava je pro "nezasvěcence" naprosto nepochopitelná a jeho hlášky trapné. Kdo ale ví, ten za celý film nespustí koutky. "Máte na to svědky?" !Ano, mě!" "A to chcete říct že věříte víc svému slovu než mě ?" ()

LůCZa

Na to, že podobnou klasiku ani Woodyho Allena moc nemusím se mi to překvapivě líbilo! Bylo to vtipný a mělo to šmrnc! Hádky z Helen Hunt mi připomínali Válku Roseových. Vzhledem k mojí profesi mě trochu mrzí negativní popularita pro hypnózu, tak aspoň, že to stálo za to! ()

Dítě

Skoro se mi chce napsat "obyčejná" retro komedie postavená na jediném nápadu, hlavně ve srovnání s většinou filmů WA. Ten jediný nápad s hypnotizérem je sice originální, dobře zpracovaný a velmi vhodně dokresluje 40. léta (celkem si dovedu představit, že tehdy něco takového letělo), ale na utáhnutí celého dost dlouhého filmu se mi to zdálo málo. Naštěstí dialogy jsou tradičně vtipné a některé hlášky ostré jako břitva, takže se na film dá dívat, jako ostatně na všechny Woodyho filmy, ale na pět hvězdiček to není. Hodně proti hrál podle mě i nepovedený český dabing, naopak 100% má skvělá Helen Huntová. ()

maly_jonek

Geniální film ! Nemáte šanci ani jedním okem zamžourat mimo obrazovku. A Woody? Ten jako vždy nezklamal svými trefnými dialogy. Jeho myšlenkové pochody nemají chybu a s Helen Hunt tu tvoří zábavnou dvojci. Co teda opravdu překvapí je konec... Každopádně stojí za to se na to podívat ! ()

JARDAHONDA

V jednoduchosti je krása, řekl si Woody Allen a natočil tento skvělý snímek, ve kterém si i sám zahrál roztěkaného pojišt´ováka, který svádí komediální souboj s ledovou mrchou, kterou ztvárnila Helen Hunt.. Při jedné menší oslavě jsou oba objetí kouzelníka, který je uvede do hypnósy, v které jsou namalý okomžik do sebe zamilováni.. Kouzelník však zneužije svých schopností ke krádeži šperků, do kterých jsou zapojeni i nic netušící hlavní hrdinové... Jednoduchý námět, brilantní hlášky, inteligentní dialogy.. Mysím si, že se to Woodymu opravdu povedlo a ukázal, že ještě nepatří do starého železa **** ()