Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

GodComplex

Hmm, ze bych nakonec tomu nesympatickemu intelektualovi prisel na chut? Jade Scorpion byl dobry, dobove vizualne stylovy film, kde jsem konecne poprve docenil kvalitu Woodyho dialogu, ktere byly inteligentni i vtipne zaroven - u Woodyho jev tolik nevidany. Od pulky jsem se sice opet zacal nudit, ale stalo se zde neco nevidaneho - poprve ze vsech Woodyho filmu jsem dokazal v pohode skousnout i jeho herectvi. Stari mu zrejme prospiva, protoze zde uz neni tak neskutecne otravny jako v zoufalostech typu Annie Hall/Manhattan a parkrat jsem se mu dokonce ze srdce zasmal - pujdeme nakrmit vasi kocku? Pro Scorpiona hraje take velky plus fakt, ze ma zajimavou story, ktera je na hony vzdalena jeho patetickym vztahovym blbostem typickych pro jeho 70's tvorbu, nebo novejsi prisernosti typu VCB/Match Point. Tohle je ten spravny smer, Woody! "It's a match made in heaven... by a retarded angel. " 6/10 ()

Pierre

Jojo. Absolvování kouzla, hypnóza...a večer jde se koupit! Úúúú....Hodně zábavná Allenovka. Výchozí zápletka o zhypnotizování kouzelníkem za účelem loupeže šperků je nosná a ve Woodyho podání zajímavá a zábavná prošpikovaná řadou vtipných dialogů, detektivní stránkou, stylovou atmosférou, senzační hudbou a v neposlední řadě také oblíbeným Woodyho tématem souboje muže a ženy. V tomto případě tento koktejl fakt hodně dobře funguje,  je opravdu vtipný, a obohacen. A ten  vliv hypnózy  a kouzla tomu dává fakt magickou atmosféru. To mi sedlo. Opravdu unikátní mystická komedie, u které si možná někdy i budete přát, aby neskončila. Woodyho musím pochválit i i jako herce, protože jako neurotický ňoumovitý detektiv, který nevědomky pátrá sám po sobě a skrytě touží po ženě, kterou vlastně nesnáší  je naprosto okouzlující a háže jednu smrtící hlášku za druhou. Celkově perfektní zábava. Naprosto ideální volba na předsilvestrovský večer. Asi jsem byl taky zhypnotizován. TAKŽE TY VEŘÍŠ VÍC SOBĚ NEŽ MNĚ? ()

blackrain

Takový Allan mi náramně sedí. Hodně příjemný a trošku detektivní film se spoustou povedených hlášek. Zapomněla jsem zmínit herecké obsazení. To se hodně povedlo. ()

PogoJoe

Příjemná a nápaditá komedie, u které jsem se výtečně bavil, čímž bezesporu splnila svůj účel. Allen a Huntová jsou zkrátka neodolatelní (opět). ()

Damiel

Skvěle ujetá bláznivina s klasickým neurotickým Woodym, u které mě naštval jenom český distributor DVD, že film vydal v hnusném ořezu 4:3 a bez titulků... ()

reqiuem

ač to není zas tak vyjmečný, tak u Woodyho se mi přecijenom nestává často, abych se tolikrát po sobě smál tak vtipnejm dialogům a "nadávkám", jaký jsem mimochodem zatim neměl možnost v jeho podání zaslechnout..děj fakt nestojí moc za zmíňku, ale herecký výkony a roztěkaná postava Woodyho na jedný straně a sebejistá, "profesionální" Helen na druhý dělaj z tohodle filmu povedenej kousek, kterej stojí za to vidět.."neni nad starou dobrou písničku o lásce" :-)(RD) ()

Derek

woody v sebe nezapre stand up karieru a i preto je skorpion preplneny vtipnymi hlaskam a rychlymi sarkastickymi reakciami, ale ako samostatny film je to nuda... ()

Lucjen

Keby som si neprečítala, že detektíva mal hrať Hanks alebo Nicholson, povedala by som, že sa do nej Allen obsadil zámerne. Kto by sa nenechal zvádzať Helen Hunt a Charlize Theron? Vôbec by som sa nečudovala, že boli dôvodom, kvôli ktorému si pán režisér sám prepáčil, že sa do tejto úlohy nehodí práve najlepšie. Ale je to uňho akosi zvykom a človeka už zrejme ani nenapadne, že charizmatická štyridsiatnička a mierne prehrávajúci skoro sedemdesiatnik postrádajú chémiu. Nedostatky plne vynahrádzajú neskutočné dialógy, postavy strieľajú hlášku za hláškou, vo všetkom je cítiť Allena, v tom dobrom slova zmysle. Škoda, preškoda toho záveru, ktorý sa najprv zdal nápaditejší než som od majstra bizarnosti čakala, no zrejme sa zľakol svojej geniálnosti a zakončil klasikou... ()

Skip

Prostě paráda. Woody mě ještě nikdy nezklamal. A tady jsem si navíc mohl vychutnat moji oblíbenkyni Helen Hunt. Co víc si přát! ()

Vědma

Mimořádně vtipné a chytré. Protože jsem byla hodně unavená, tak mi spoustu hlášek uniklo a rozhodně bych chtěla tento film vidět znova. A nikdy bych neřekla, že Helen Hunt bude někdy vpadat tak chic, tak moc jí ten retro styl slušel. Hudba, která film podkreslovala, byla jako balzám ()

Fanucci

Film začal být po čase velice průhledný...stereotypní. Čerpat komické situace z toho, že je jedna z postav zhypnotizovaná, mi nepřišlo dlouhodobě zábavné. Přesto ale nemůžu říct, že by se mi film nelíbil, ale od Allena jsem určitě viděl lepší (Zelig, Spáč atd). 70% ()

kagemush

Jako by si pan Woody Allen řekl,že pro jednou nechá tu psychoanalýzu Frojdům a Jungům,přičemž nás trubky jen tak pobaví.Mě trubku pobavil. Protože to umí. ()

tufr

Jedinej film Woody Allena, kterej můžu vidět! Kupodivu i on mi nevadí jako herec tady !! Baví mě ta atmosféra 40.let ... 85% ()

raffspIn

Ze čtyř filmů které sem od Woodyho viděl se mi tento líbil nejvíc, i přesto že má znich nejhorší hodnocení. Možná díky tomu že tu byla jiná zápletka než ženy nebo sex (nebo obří prs pádící po louce). Překvapil mě. ()

Jonash87

Takové množství vtipných narážek a dvojsmyslů skoro v každém dialogu mezi Allanem a Hunt, a přesto mě pobavily jen některé, netuším proč. ()

Martin741

Wudy Allen ako najslavnejsi filmovy neurotik sice odtocil svoj standard, a rezisersky je to ako -tak, ale zase nemusim ludi ako Dan Aykroyd /Krotitele Duchu, Spies Like Us/, ktory sa tuna vyslovene viezol. ChvalaNaramsinovi vsak fillm nestal na nom, bol len vedlajsou postavou. Sakra, Wudy Allen ma niektore filmy fakt dobre, len skoda, ze film v US kinach zhorel : 65 % ()

ad

Prostě velmi příjemné na oddech, nemůžu jinak, i když film sám o sobě na 4* asi nemá... ()