Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

Prankster

Neuvěřitelné překvapení. Perfektní dialogy, místy téměř divadelní atmosféra. Úžasná Helen Hunt - její výkon v tomto filmu je nepopsatelný. Woody Allena jsem nikdy nemusel a vyhýbal jsem se mu, ale tady je výborný a baví celým filmem... ()

kubilov

Neodolatelný neurotický svůdník, špatný sázkař, kvalitní vyšetřovatel a především, zhypnotizovaný zloděj Woody Allen v další z jeho parádních roztěkaných kreací, kdy mu sekunduje podezíravá Helen Hunt nebo svůdná platinová blond Charlize Theron. Prokletí žlutozeleného škorpiona je dalším z Woodyho dobových (1940) komedií, tentokrát s detektivní zápletkou, ve které nastane poměrně bizarní situace s hledáním sama sebe, což se nakonec samozřejmě vymstí. Hypnóza jako hlavní podnět ke kriminalitě je po zamyšlení ale fakt dokonalej nápad na zločin. Tak jako u prvního Woodyho filmu nového tisíciletí (Small Time Crooks), tak i zde jde o výbornou podívanou, která je tak akorát na 5* ()

Brano

Videl som pár z tvorby Woodyho Allena a mne tie jeho filmy proste nesedia. Nebolo to vyslovené najhoršie. Jednoduchý námet, takisto ani sarkazmus tomu nechýbal. Ale proste celé je to také suché, príliš ukecané až nezaujímavé. Allen ani ako herec ma veľmi nezaujal. Pozrieť sa to dá, ale už o pár minúť naň človek zabudne. Snáď najlepšia hláška filmu vďaka ktorej sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu 3*. "Takže veríš viac sebe než mne?" ()

Hjuud

Napínavá vztahová detektívka :-) ale vtipné to zase tolik nebylo. Ale suprově se na to koukalo :-) 3,66 * ()

weasel.p

Než jsem zhlédl tento film,tak sem Woodyho Allena nemusel. U tohohle sem se ale bavil. Šmírácký podnikový detektiv a proti němu sebevědomá nová kolegyně a k tomu jedna hláška za druhou,jedna povedená za všechny:Chvíli ste byla docela sexy,ale nemůžu si pomoct, z určitého úhlu mi připomínáte Mussoliniho. :)) ()

Filipes

Když jsem si tohle pouštěl, čekal jsem pitomost pitomostí v té době jsem Allenovu práci vůbec neznal a hned od prvních zvuků hudby jsem věděl, že mě to bude šíleně bavit. A taky se stalo. Tímhle se Woody Allen trefil přesně do mého měřítka správného humoru. Celý film jsem si užíval od začátku dokonce a potom si jej pouštěl znovu a znovu. Úžasný Allen jako ,,Nanicovatý úředníček co celý život honí zlodějíčky." A též úžasná Helen Hunt která ,,Má takový zlý kukuč." Opravdu bravo takhle jsem se už hoodně dlouho nenasmál a proto se tento film zařadil do mých oblíbených, protože i když ho zkouknu po 150 pořád se mi bude moc líbit a ani na vteřinu mě nebude nudit. ()

lubos.cermak

Na průběh filmu jakoby si Woody vyčlenil jenom slabší kousky svého humoru, aby vše nakonec vynahradil úsměvným a dech beroucím romantickým koncem. ()

Skytavka

Taky taky... Čekala jsem, že to bude více tajemné. To téma ten potenciál mělo. Ta hypnóza a tak... Možná, kdyby z toho udělali víc mysteriózní akčňák, ne tak gaučový, vážnější... Mělo by to víc šťávy. Všemi opěvovaný Woody mě zatím neokouzlil. Mírná nuda se táhla jako červená nit až do konce. Ale koukatelné. 3 a půl :) Jo a víc prostoru panu Stiersovi by neškodilo :) ()

chucky

Vynikající!! Výkon Woodyho Allena ve spojení s černým humorem! Skvělý scénář, myšlenka a herecké výkony. No prostě jsem se velmi bavil..... ()

emilkac

najlepšia Allenovka aku som videl! perfektné dialogy! Woody Allen vo svojej najlepšiej úlohe! 100percentná comedy! ()

rochelka

Příjemná retro komedie s mým milovaným Woodym Allenem a skvělou Helen Hunt,u které jsem se sice nenudila a smála se při každé druhé větě,ale taky musím přiznat,že se neozývaly takové salvy smíchu ,aby mi mí příbuzní po skončení filmu řekli:,,mysleli jsme,že ses zbláznila,čemu ses furt smála??", jak tomu bývalo většinou doposud.Přesto to byla Allenovská podívaná,na jakou jsem zvyklá s množstvím vynikajících hlášek a okamžiků,které prostě nesmazatelě zůstanou v paměti. ()