Jeden dobrý přítel mi řekl: "Láska není nic pro zbabělce." ...Jak se s někým rozejít v klidu a hlavně s citem zařídí rozchodová agentura Happy End. Občas se to sice neobejde bez modřin a pořádný dávky adrenalinu, ale to už je riziko povolání. Milan Peschel v roli citlivýho, mírně praštěnýho Tota, učitele tance a experta na vztahy neměl chybu. :-) Němci opět příjemně a vtipně zaperlili.(24.6.2014)

Vtipná i vážná pohodovka, ze které sálá optimistický náboj.;Podobná německá komedie, jaké točí Til Schweiger. Působila na mě trochu jako Všechno nejlepší!. Říkám jim film s blbecm (případně opruzem), je to něco na způsob Blbce k večeři. Zkraje byla vtipnější; scéna se špekounkou, lezbičkama a autem byla trochu přehnaná. Ale jsem moc rád, že Matthias Schweighöfer. podobně jako třeba Til Schweiger, ukazují, že německá nenáročná tvorba nemusí vypadat jako ty braky, co plodí Pilcherová. # A mimochodem, ve filmu není ani zmínka o Paulových rodičích, jak tu tvrdí Jocker94. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce * | napětí – | pustil bych si znovu ***(3.2.2014)

• Dudek

Schweighöfer se rád staví o role cool mladíka, který zrovna prochází životní proměnou, na jejíž konci vyjde jako člověk, který si začíná uvědomovat pravé hodnoty naplněného života. Jeho průvodcem a (samozřejmě nevědomým) „učitelem“ je tentokrát Milan Peschel představujícího člověka tak upřímného a přímého, až to hraničí s mentální zaostalostí. Snímek je nejen příběhově, ale též formálně prost jakékoliv snahy o individualitu, či vlastní přístup k látce. Jen těžko tak zbudí větší než vlažný zájem.(28.2.2016)

Chcete sa rozíst, či rozviest s partnerom a neviete ako mu to máte povedat a tak predíst nepríjemným emociam spojených s týmto rozhodnutím? Nezúfajte! Mattias Schwieghofer to urobí za vás a to ešte k tomu štýlovo - on a tým totiž živí. Občas trochu prehnané, občas originálne a tiež vtipné. Každopádne to bol lepší priemer. Proste oddychová polokomedia s romantickým koncom. Je to Schweighoferov film v ktorom si nielen zahral ale i režíroval, a možno práve to sposobilo, že niektoré scény sa dali zrežírovat i lepšie. Jocker94 pridal nepravdivý popis, pretože Paulovi rodičia vo filme vobec nie sú.(5.2.2014)

Asi takhle: Til Schweiger točí své ulítlé komedie, obsadí se do hlavní role a ještě sám sebe režíruje. Jeho kamarád Matthias Schweighöfer to zkusil také. Vzali námět z filmu (K)lamač srdcí, ale bez přidané originality je výsledek je poněkud rozpačitý. Matthias Schweighöfer hraje sice výborně, ale je v tomto filmu ( a s tímhle ulízlým účesem) neskutečně podobný Lady Brien z Tarthu z GoT, až to působilo značně rušivě(15.11.2017)