Osudové léto

Scénografie:

Tom Meyer

Kostýmy:

Susan Matheson

Přijemná oddychovka, u které jsem neusnul, i když jsem si ji zapnul po půlnoci, což je jedno z hlavních kritérií, když film považuju za kvalitní, zabávný a rozhodně nenudný. Každopádně film může být kvalitní, i když u něj člověk v pozdních hodinách usne (např. v mém případě Duna) a film může být kvalitní, přesto velice silně umělecký zážitek a žádná popkornová zábava jako v tomto případě a také u něj neusnete (např. v mém případě Sloní Muž). Každopádně, když u filmu neusnu, nebo neusínám pozdě večer a vydržím při vědomí až do závěrečných titulků, tak to pro mě je film celkem kvalitní a zábavný a rozhodně jak už jsem řekl, tak to pro mě je jedno z hlavních, ne-li to nejhlavnější kriterium. U tohoto filmu jsem dokonce uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale krom zábavy, přijemné podívané a chuti to skouknout najednou, i když byl pozdě večer ve filmu chybělo něco extra, co by ho posunulo trošku výš. Nějaká opravdu nezapomenutelná scéna, nebo hlášky. Ale i tak jsem se bavil velice přijemně a i když se mi tento film válí v počítači už víc jak půl roku, možná téměř rok, k jeho zkouknutí jsem se odhodlal konečně včera a byl jsem velice přijemně překvapet. Takže i tak to jsou tři lepší hvězdičky. A pořád váhám jestli by si to nezasloužilo i ty 4, když jsem u tohoto filmu po opravdu dlouhé době pozdě večer neusnul, nebo mě prostě nechal pozorného tak, že bych si zbytek filmu nenechal na druhý den a dal přednost spánku. Každopádně asi v půlce filmu jsem únavou zaváhal, jestli si ho mám nechat na druhý den, ale nakonec mě opravdu usnout nenechal, přesto zůstanu u těch třech lepších hvězdiček a dávám tak 65 procent.(21.2.2007)

Mělo to začátek, střed a konec :o) Celkově by si film zasloužil celkem solidní 3 hvězdičky. Nicméně faktem jest, že jsem se u toho nenudil a to je na nedělní odpoledne v produkci našich televizí, velký zázrak. Kamera velice pěkná a hudba taky, ale hlavně to mělo nějáký děj, což sle mého spoustě filmů chybí. Za což 4h(5.7.2009)

No, pro milovníka surfování je tohle povinnost. Kamera dává vyniknout tomuto sportu na 110% a naivní zápletka se standartním průběhem neurazí. Navíc, dívat se na hezký holky v bikinách - to je přece jen záruka úspěchu. Exotické prostředí jen celou záležitost krásně dokresluje. Perfektní odpočinkový film.(12.10.2008)

Někdy je potřeba jen tak vypnout a relaxovat a přesně to se mi povedlo najít v tomhle mořskými vlnami zalitém filmečku. Nemusíte u něj přemýšlet, nebo v něm snad hledat nějakou hlubší myšlenku. Užívala jsem si ten předvídavý popelčin příběh, který se mi trefil přesně do nálady a kochala se povedenými záběry kamer. K surfování na Havaji se totiž zřejmě v nejbližších padesáti letech nedostanu.(25.8.2012)

Totální relaxační film nic od něj jiného nečekejte. Prostě se na něj jednou podíváte a víckrát si ho už nepustíte. Jsou zde hodobožové slečny v bikinách :) Děj filmu připomíná celkem vyprávění o krtečkovi jak si šil kalhotky a stejně jak krteček po všech patáliích kalhotky ušil, tak naše hlavní hrdinka všechno zvládne a samozřejmě to skončí happyendem ....(17.10.2008)

• - Michelle Rodriguez točila všechny scény na surferu bez kaskadéra. (Chipsonator)