Osudové léto

Scénografie:

Tom Meyer

Kostýmy:

Susan Matheson

Sportovní surfařský snímek, který nám ukazuje, že tento sport není jen mužská záležitost, ale že se s tím umí poprat i ženy. Dějově sice neoriginální, ale to mi nijak nevadilo. Prostě je tu těžká mužská soutěž na kterou si troufne i hrdinka tohoto příběhu. Trénuje, pak se zamiluje, začnou problémy které překoná a soutěž... myslím, že není těžké uhodnout co. Nic víc, nic míň. Skvělá hudba, skvělá kamera, dech beroucí záběry obrovských vln ze všech směrů a úhlů. Odpočinkový film, který potěší hlavně ženy, protože se tu ukazuje, že taky nejsou žádná pimprlátka. A mě se líbil také, hlavně po vizuální stránce. Bez toho by to prostě nebylo ono.(21.7.2014)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +krásné na pohled (je fakt na co koukat), slušný soundtrack, Matthew Davis je sympaťák v každém směru -po druhém zhlédnutí mohu potvrdit, že zábavné je to jen jednou/// Film o snu s příměsí dobrodružství, krásné romantiky a v poslední třetině solidního dramatu. Tak trošku tři věci v jednom. Tu prostřední část bych si mohl pouštět pořád dokola. IMHO Kate, Michelle a Mika v jednom filmu je taky tak trochu sen :-)/// Celkem 75%///(28.8.2007)

Někdy je potřeba jen tak vypnout a relaxovat a přesně to se mi povedlo najít v tomhle mořskými vlnami zalitém filmečku. Nemusíte u něj přemýšlet, nebo v něm snad hledat nějakou hlubší myšlenku. Užívala jsem si ten předvídavý popelčin příběh, který se mi trefil přesně do nálady a kochala se povedenými záběry kamer. K surfování na Havaji se totiž zřejmě v nejbližších padesáti letech nedostanu.(25.8.2012)

• Aljak

Surfovanie je obdivuhodné, no pokiaľ je celý film postavený len a len na tom a dejová línia je tak značne oslabená, tak to už človeka postupne aj začína nudiť. Presne taký bol tento film, kde asi 80% času zožralo len surfovanie, zvyšných 20% bolo síce celkom dobrých, no aj tak to už nepomohlo. V podstate by som povedal, že to bolo až príliš plytké a nezaujímavé, teda až na tie krásne zábery vysokých vĺn a odvážnych surfárov. Ale inak nič...(23.6.2014)

• Kosmik 1

Jestli se jedná o nejkrásnější sport na světě, tak s tím bych až tolik nesouhlasil. :-) Znám spousty mnohem krásnějších sportů. Ale k věci...Scénáře pro tyhle typy filmů nebývají příliš složité. Dočkáme se surfování, pěkných koček, z nichž jedna si chce splnit svůj surfařský sen. Ale aby to neměla tak jednoduché, připlete se jí do cesty chlap, který od ní chce hodiny surfování. A ona, coby nedávno vykopnutá z práce, to po chvilce otálení vezme, aby měla pro sebe a kámošky na živobytí. To by bylo, aby se s ním nevyspala....prostě idylka....a románek může začít....Její kámošky to zpočátku pěkně žere, ale stejně jim nezbyde nic jinýho, než si zvyknout. Co oceňuji jsou fakt pěkné vlny...ikdyž teda nesurfuju, tak je na ně alespoň hezký pohled....na holky taky. Zvláště pak na Michelle Rodriguez. Ale to, co se dělo kolem toho všeho už mě zase tolik nebralo. Podruhé už bych se nepodíval. Až doteď jsem ale netušil, jak může být surfování náročné a životu nebezpečné. Ale všechno to je stejně o té jedné pravé vlně.... 45%(4.2.2012)

• - Michelle Rodriguez točila všechny scény na surferu bez kaskadéra. (Chipsonator)