Osudové léto

Scénografie:

Tom Meyer

Kostýmy:

Susan Matheson

Skvělá pohodová romantika, u které, se člověk rozhodně nenudí, i když Anne Marie nevyhraje závod, stejně bych tuto romantiku ohodnotila kladně, několikrát zde byla nějaká ta hluchá místa, ale na druhou stranu, zase několik těch světlých. Nejvíce se mi líbil konec, když sjela tu vlnu, ne druhou stranu ovšem musím napsat, že tento film není úplně dokončený, sice se jí splní životní sen, ale já bych tento film ještě nějak ukončila, pořád totiž postrádám nějaký konečný a rozhodující záběr. Tento film bych rozhodně doporučila, lidem, kteří se chtějí zabavit a příjemně vyplnit čas, od této romantiky se nedá nic moc očekávat, děj lze předpovídat a člověk nad ním nemusí moc přemýšlet, jelikož je velmi jednoduchý, proto vřele doporučuji.(2.5.2014)

Holky v bikinách. Holky ve šortkách. Holky makající v hotelu. Holky na surfu. Trošku moc monotoní film o přátelství, lásce a splněném snu. Dá se na to koukat. Mladá Kate Bosworth je sexy a celé je to docela profesionálně odvedené (kromě scénáře). Film na jedno skouknutí (kromě tedy fanoušku hlavní star).(2.6.2011)

• Slarque

Škoda že hlavní hrdinka častěji vypadala spíš jako pitomá blondýnka než špičková surfařka. Díky „originálním“ scénáristům, kteří ji vybavili traumatem, byla většina jejích surfařských scén postavená na jediném a postupně čím dál otravnějším schématu. Přitom, když už se surfařská scéna konečně rozjela, byla to vždycky paráda. Být těch scén ve filmu víc, vůbec bych tu nereptal.(14.10.2007)

Děj je hodně předvídatelnej. Ale jako oddechovka to neni špatný. Prakticky veškerý záběry týkající se surfování (pod hladinou, na hladině, na prkně, vlny..) jsou dost povedený. Akorát ten název Osudové léto mi příjde hrozně přehnanej, protože člověk čeká, že se stane něco opravdu neuvěřitelně zásádního.. Aspoň na mě to tak působí. 65 %(27.8.2007)

• Radek99

Průměrné sportovní drama (obehrané schéma, kdy hlavní hrdinka - pokojská, nejdříve neznámá a tudíž bez šancí, nakonec slavně zvítězí...) řízlé s romantickou komedií, na kterém je zajímavé především to, že se odehrává v surfařské komunitě...i když surfařských záběrů je tam pohříchu málo. O surfingu bylo ale natočeno mnoho lepších a kvalitnějších snímků... Podobné filmy: Bod zlomu, V zajetí vln, Bra Boys, Nekonečné léto, Nekonečné léto 2, Billabong Odyssey, Riding Giants(11.10.2008)

• - Michelle Rodriguez točila všechny scény na surferu bez kaskadéra. (Chipsonator)