Osudové léto

• USA Blue Crush (více)
Trailer

Krásná Anne Marie Chadwicková žije na Havaji. Zbožňuje surfování a poslední roky se snaží tvrdě trénovat, aby získala prestižní cenu v turnaji Pipe Master. Je to jedna z nejnebezpečnějších a nejtvrdších surfařských soutěží, která až dosud byla výhradně mužskou záležitostí. Její život není jednoduchý, stále se těžce vyrovnává s tím, že ji před lety opustila matka, která jí nebyla oporou na cestě dospíváním, a navíc jí nechala na starosti její mladší - a poslední dobou poněkud problematickou - sestru Penny. Společně se svou sestrou a svými dvěma nejlepšími kamarádkami Lenou a Eden, samozřejmě také nadšenými surfařkami, bydlí ve skromném domku na pláži a všechny tři pracují v blízkém přepychovém hotelu. Práce není nijak zvlášť výnosná, ale zato jim nabízí poměrně pružnou pracovní dobu. Surfovat tak mohou vždy, když jsou vlny a optimální podmínky. Do jejího života ale vstoupí láska a dívka stojí před osudovou volbou... (TV Nova)

Trailer

svik

Nebojím se hodnotit takto vysoko neboť se mi tento snímek jeví na profesionální úrovni. Byla to skvělá podívaná, která mne vnesla opět do jiného světa . Odprostění od stereotipu filmu. /plně jsem se cítil jako kdybych byl na pláži s hlavní hrdinkou. Nejlepší chvýle filmu nastala pro mne v předposlední scéně při rozhovoru dvou milenců . Myslel jsem , že to bude již už stokrát omývané jednáníjako:Ty to dokážeš-Já top nedokážu ....Ale byl jsem příjmně překvapen. Takže supr. ()

Jara.Cimrman.jr

Mám jisté problémy nezranit se při prosté chůzi po lehce nakloněné rovině, takže jsem nikdy v životě nepomyslel na to, že si stoupnu na prkno, pod nímž voda nejeví žádnou známku stability. Přesto se rád dívám, když někdo dokáže zkrotit vysokou vlnu a pokud je to spoře oděná kráska, tak by u mě mělo být vyhráno. Jenže nebylo! Ono totiž chování té cílevědomé sportovkyně nápadně připomínalo pitomost učebnicově blonďaté 90-60-90, která sice naprosto spolehlivě netuší, co chce, ale bude naštvaně házet značkovou obuví, pokud to okamžitě nedostane. Já jsem hlavní hrdince ve finále nepřál sportovní ani citový úspěch, což mne vede k důvtipné myšlence, že to asi nemělo být cílem tohoto snímku. Avšak jistý jsem si tím, že vlny a domorodí plážoví idioti to zahráli bezchybně. ()

NICOX

Děj je hodně předvídatelnej. Ale jako oddechovka to neni špatný. Prakticky veškerý záběry týkající se surfování (pod hladinou, na hladině, na prkně, vlny..) jsou dost povedený. Akorát ten název Osudové léto mi příjde hrozně přehnanej, protože člověk čeká, že se stane něco opravdu neuvěřitelně zásádního.. Aspoň na mě to tak působí. 65 % ()

Judy24

Příběh je docela jednoduchý, takže jsem nejdřív zvažovala o poznání nižší hodnocení, ale záběry na ty modro-modré vlny mě přemluvily. Ty totiž vážně nemají chybu - nikdy jsem surfing naživo neviděla, ale na zaujetí bohatě stačil tenhle film, ta síla vody je totiž ohromující a nečekala bych, že mi to připomene na první pohled obyčejná americká béčková limonáda. ()

Kosmik 1

Jestli se jedná o nejkrásnější sport na světě, tak s tím bych až tolik nesouhlasil. :-) Znám spousty mnohem krásnějších sportů. Ale k věci...Scénáře pro tyhle typy filmů nebývají příliš složité. Dočkáme se surfování, pěkných koček, z nichž jedna si chce splnit svůj surfařský sen. Ale aby to neměla tak jednoduché, připlete se jí do cesty chlap, který od ní chce hodiny surfování. A ona, coby nedávno vykopnutá z práce, to po chvilce otálení vezme, aby měla pro sebe a kámošky na živobytí. To by bylo, aby se s ním nevyspala....prostě idylka....a románek může začít....Její kámošky to zpočátku pěkně žere, ale stejně jim nezbyde nic jinýho, než si zvyknout. Co oceňuji jsou fakt pěkné vlny...ikdyž teda nesurfuju, tak je na ně alespoň hezký pohled....na holky taky. Zvláště pak na Michelle Rodriguez. Ale to, co se dělo kolem toho všeho už mě zase tolik nebralo. Podruhé už bych se nepodíval. Až doteď jsem ale netušil, jak může být surfování náročné a životu nebezpečné. Ale všechno to je stejně o té jedné pravé vlně.... 45% ()

• Michelle Rodriguez točila všechny scény na surferu bez kaskadéra. (Chipsonator)