poster

Osudové léto

 • USA

  Blue Crush

 • Německo

  Blue Crush

 • Slovensko

  Osudové leto

Drama / Romantický / Sportovní

USA / Německo, 2002, 104 min

Režie:

John Stockwell

Kamera:

David Hennings

Střih:

Emma E. Hickox

Scénografie:

Tom Meyer

Kostýmy:

Susan Matheson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • john.h
  ***

  Přijemná oddychovka, u které jsem neusnul, i když jsem si ji zapnul po půlnoci, což je jedno z hlavních kritérií, když film považuju za kvalitní, zabávný a rozhodně nenudný. Každopádně film může být kvalitní, i když u něj člověk v pozdních hodinách usne (např. v mém případě Duna) a film může být kvalitní, přesto velice silně umělecký zážitek a žádná popkornová zábava jako v tomto případě a také u něj neusnete (např. v mém případě Sloní Muž). Každopádně, když u filmu neusnu, nebo neusínám pozdě večer a vydržím při vědomí až do závěrečných titulků, tak to pro mě je film celkem kvalitní a zábavný a rozhodně jak už jsem řekl, tak to pro mě je jedno z hlavních, ne-li to nejhlavnější kriterium. U tohoto filmu jsem dokonce uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale krom zábavy, přijemné podívané a chuti to skouknout najednou, i když byl pozdě večer ve filmu chybělo něco extra, co by ho posunulo trošku výš. Nějaká opravdu nezapomenutelná scéna, nebo hlášky. Ale i tak jsem se bavil velice přijemně a i když se mi tento film válí v počítači už víc jak půl roku, možná téměř rok, k jeho zkouknutí jsem se odhodlal konečně včera a byl jsem velice přijemně překvapet. Takže i tak to jsou tři lepší hvězdičky. A pořád váhám jestli by si to nezasloužilo i ty 4, když jsem u tohoto filmu po opravdu dlouhé době pozdě večer neusnul, nebo mě prostě nechal pozorného tak, že bych si zbytek filmu nenechal na druhý den a dal přednost spánku. Každopádně asi v půlce filmu jsem únavou zaváhal, jestli si ho mám nechat na druhý den, ale nakonec mě opravdu usnout nenechal, přesto zůstanu u těch třech lepších hvězdiček a dávám tak 65 procent.(21.2.2007)

 • Entfak
  ****

  Mělo to začátek, střed a konec :o) Celkově by si film zasloužil celkem solidní 3 hvězdičky. Nicméně faktem jest, že jsem se u toho nenudil a to je na nedělní odpoledne v produkci našich televizí, velký zázrak. Kamera velice pěkná a hudba taky, ale hlavně to mělo nějáký děj, což sle mého spoustě filmů chybí. Za což 4h(5.7.2009)

 • Arren
  ****

  No, pro milovníka surfování je tohle povinnost. Kamera dává vyniknout tomuto sportu na 110% a naivní zápletka se standartním průběhem neurazí. Navíc, dívat se na hezký holky v bikinách - to je přece jen záruka úspěchu. Exotické prostředí jen celou záležitost krásně dokresluje. Perfektní odpočinkový film.(12.10.2008)

 • sklennenka
  ***

  Někdy je potřeba jen tak vypnout a relaxovat a přesně to se mi povedlo najít v tomhle mořskými vlnami zalitém filmečku. Nemusíte u něj přemýšlet, nebo v něm snad hledat nějakou hlubší myšlenku. Užívala jsem si ten předvídavý popelčin příběh, který se mi trefil přesně do nálady a kochala se povedenými záběry kamer. K surfování na Havaji se totiž zřejmě v nejbližších padesáti letech nedostanu.(25.8.2012)

 • Jirgen
  ***

  Totální relaxační film nic od něj jiného nečekejte. Prostě se na něj jednou podíváte a víckrát si ho už nepustíte. Jsou zde hodobožové slečny v bikinách :) Děj filmu připomíná celkem vyprávění o krtečkovi jak si šil kalhotky a stejně jak krteček po všech patáliích kalhotky ušil, tak naše hlavní hrdinka všechno zvládne a samozřejmě to skončí happyendem ....(17.10.2008)

 • - Michelle Rodriguez točila všechny scény na surferu bez kaskadéra. (Chipsonator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace