Knězovy děti

Svěží, satirická komedie přivede diváka na malý ostrov Dalmácie. Mladý kněz Fabian, jenž zde převzal po svém předchůdci farnost, je zděšen zdejšími statistikami. Úmrtnost je příliš vysoká, porodnost je příliš malá. S dobrým úmyslem a heslem „dokonce i papež je proti používání kondomů" se Fabian pokusí zlomit místní trend. Za pomoci pobožného trafikanta Petara a lékárníka Marina propichují prodávané kondomy a antikoncepční pilulky mění za vitaminy. Brzy se dostaví kýžené výsledky a těhotenský boom začíná. Cesta do pekla je však vždy dlážděna dobrými úmysly. (Film Europe)

sarianna

Mírně šílená chorvatská komedie, docela mrazivá komedie na velmi neotřelé a originální téma a Chorvati, takový, jací jsou. Povedené. ()

Alvin

Ten jugoslávský bratranec Bolka Polívky mě málem donutil konvertovat od pastafarianismu k té jejich katolické církvi. Holt na Balkánu ještě někteří vědí, jak má vypadat originální a vtipná komedie. Hudba byla skočná a k dokonalosti chybělo snad jet připlutí samotného Papa na nějakém pekelně velkém parníku. ()

tulen

No, prvni pulka nic moc ... Marně hledám ty vtipy a přívaly humoru. Asi mne míjí balkánská mentalita (podobně jako se obvykle těžko bavím u italských komedií). Druhá půlka je pak hlavně vážná až tragická. Srovnání s komedií Slunce, seno, jahody, do které se tu někdo trefuje, nechápu - tyhle dva filmy jsou žánrově uplně jinde ... ()

foils

Slátanina zhruba na úrovni televizních inscenací našeho Marka Epsteina. Tzn. film chce promlouvat k aktuálním problémům, ale dělá to tak vycucaně z prstu a za pomoci tak trapných figurek, až se z toho člověku dělá blbě. ()

JCS

Hodně zvláštní film a mám z něj taky hodně zvláštní pocity! :-) 3 a 1/2 *! Ani nevím, co si o tom myslet a jako komedii, jak mi to bylo podáváno bych to určitě neoznačil ( ačkoliv vtipných momentů tam pár je ). V každém případě zajímavá a netradiční látka, se kterou se dalo dle mého pracovat ještě maličko lépe. Výsledek však hodně lepší průměr ... :-) ()

valdakubik

Byl jsem na tom v kine a opravdu jsem se pobavil! Zajimava komedie ktera ma neco do sebe. V tomto snimku jde videt jak to chodi ve skutecnosti mezi knezi :-) ()

futislav

Tímto se mi posunula chorvatská kinematografie o několik stupňů nahoru. Humorných situací (a opravdu vydařených) tam je sice několik, komedií bych to však nenazval. Na to je to až příliš tísnivá pravda. Velmi dobrý film. ()

DrifterSoul

No trochu rozpaky. Včera jsem to rozkoukal. První půle dokonalá. Bláznivě vtipné. Inteligentní satira vyvolávající záchvaty smíchu, zejména při karikování stupidního nacionalismu všeho druhu. A jako bonus příjemná atmosféra ostrůvku někde na jihu Dalmácie. Dnes ráno ten zbytek bohužel už působil jako z jiného světa: drama, žádná legrace, vážné téma; a kritika pokrytectví církve (jistě oprávněná). Bohužel, ty obě půlky zkrátka nefungují dohromady. Škoda. ()

hujerita

Výborná komédia, pripomína my to kopec malých a krásnych vecí, ktoré zažívame dookola všetci. Troška by z toho natočil super zlátaninu ale toto len ukazuje na cirkev aká v dnešnej dobe je. Námet je skvelý a myslím že z neho vyťažili maximum aj keď by šlo možno viac, ale zasa potom by to bol iný film. Najviac ma potešil záver. ()

Jindra_S

Výborné zpracování a perfektní výkon v hlavní roli. Jak už tady psali jiní - svěží, vtipné a přitom netrapné. Plus ke konci film neztrácí dech, ale jede už ve vážnější stopě a nutí k zamyšlení. ()

Rob318

Jiné by to bylo, dobré by to bylo taky.Komedie ani náhodou.Pustil jsem to po dni plném debilních zážitků, s tím že si u toho odpočinu a moje bránice se bude trhat v základech.Bohužel jsem šel spát ještě ve větší depresi, ale mám pocit že kdybych to pustil jindy černý humor bych určitě ocenil, výraz kněze k nezaplacení. ()

resp8533

Rozjezd jako vcelku povedená komedie. Vtipných detailů i popíchnutí směrem k církvi a morálce požehnaně. S blížícím se koncem mizí komediální prvky a celá scéna se chystá ke dramatickému konci, kterému proklatě chybí ten komediální prvek. Mohlo jít o povedenou lehkou komedii s jasným vzkazem. Takhle se jedná o zpočátku úsměvné drama, které předá hlavní myšlenku už po pár minutách, takže do konce se už jenom táhne a nudí. ()

eoj

Velmi slušné 3*. Zvláštní pojetí scén, kdy jsem se příliš nesmál i když jsem si uvědomoval, že to co se tam stalo bylo vtipné. Takový velmi jemný humor. S přibývajícími minutami pak lepší. A za konec jsem uvažoval o 4*. Jako drama velmi dobré, jako komedie slabší, ale ne špatné. ()

Orech

Komédia až do horkého konca... Tam to osobne pre mňa už nebola komédia, ale dráma zjemnená láskavou hudbou a nádherným prostredím. Výborné postavy, skvelé zápletky, humoru kopec. Dávno som sa tak nezasmiala. Jáááj, a počuť ten nám blízky jazyk., to bolo príjemné. Ďakujem, že som si to pozrela.. ()

dienow

Tragikomedie, která nepřestává uchvacovat a zároveň překvapovat od začátku až do samého konce. Zápletka filmu je vskutku netradiční a scénky s propichováním kondomů se stávají rutinními vložkami děje, které neurazí, naopak vždy pobaví. Po vypečených eskapádách, které potkávají mladého kněze v jeho prvním působišti nastává v závěru filmu studená sprcha a vystřízlivění z opojení smíchu. Tvůrci zde dokázali skvěle propojit poselství víry s moderní dobou a rovněž s poučením na závěr. ()

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny