Knězovy děti

Svěží, satirická komedie přivede diváka na malý ostrov Dalmácie. Mladý kněz Fabian, jenž zde převzal po svém předchůdci farnost, je zděšen zdejšími statistikami. Úmrtnost je příliš vysoká, porodnost je příliš malá. S dobrým úmyslem a heslem „dokonce i papež je proti používání kondomů" se Fabian pokusí zlomit místní trend. Za pomoci pobožného trafikanta Petara a lékárníka Marina propichují prodávané kondomy a antikoncepční pilulky mění za vitaminy. Brzy se dostaví kýžené výsledky a těhotenský boom začíná. Cesta do pekla je však vždy dlážděna dobrými úmysly. (Film Europe)

zelvicka.

Rozhodně nejlepší film, který jsem ve Varech viděl. Hromada kvalitního humoru, perfektní herci a herečky (moje nejoblíbenější je Petarova žena... tu bych rozhodně naštvat nechtěl, ta ženská by mohla hrát terminátora), přitom ale i tak nějak uvěřitelné příběhy (no, s trochou fantazie). Bomba super! ()

simply

První půlka je naprosto skvělá, ale ta druhá s vážnější notou mi už tolik nesedla. Nicméně skvělý netrapný humor, což u tohoto tématu obzvlášť' oceňuji. Dobře propracované postavy, hlavně lékárník Marin....kdyby tam nebyl ten hořký konec, bylo by to i na plný počet. ()

Domec

Asi nejlepsi film co muzete ve Varech videt. Namet je strasne originalni a vtipne podanej. I kdyz je jedna o drama, tak je to udelany s tak velkym nadhledem, ze se celou dobu smejete. Predstavy kneze a jeho napady jsou opravdu jedinecny. Sici stroj jako propichovac na komdomy? Perfektni! KVIFF 48th ()

Brylin

Typicky balkánsky lehká letní komedie, ve které trojice spiklenců v čele s nově příchozím knězem zosnuje ďábelský komplot, jak zvýšit porodnost a zastavit vymírání jednoho dalmátského ostrova. Počet nově narozených záhy vyváží počet úmrtí, ale bohužel přichází i komplikace. Originální námět přetavil v komedii s hořkým koncem režisér Vinko Brešan, který do filmu nenásilně zakomponoval ostrou kritiku katolické církve. Silné čtyři hvězdičky. ()

Vesecký

V první půli - té komediální - jsem se řehtal v jednom kuse a bylo to pro mě jasných pět hvězdiček. Skvělý scénáristický nápad a výborně napsaný, kněz, který propichuje v zájmu větší porodnosti kondomy, než se mu to vymkne z rukou... Lidi v sutanách zobrazených v komických, ba přímo hříšných situacích, to mám rád, Italové to kdysi taky velmi dobře uměli. Nevím, jak by se při filmu bavil pan kardinál Duka... - Nu, ale pak přišla taa druhá, dramatická část, v níž jsem trochu ztrácel nitku děje, zdálo se mi, že se autoři do něčeho zapletli a neuměli tomu dát nějaký konec, který by se podobal rozvernému začátku - a vyšla z toho Fabiánova zpověď na smrtelném loži... Takže o hvězdičku míň... - Ano, pan Mariin má pravdu, je to proticírkevní film, ale právě to si zaslouží největší potlesk. ()

poet

Ako bojovať proti kultúre smrti a zachrániť populáciu pred prívalom imigrácie ? No predsa si poriadne zakefovať a nechať to na božiu prozreteľnosť a "vylepšené kondómy" od pana farara :D Celkom vtipná komédia plná absurdných situácií ktorá pobaví konzervatívcov aj liberáloch a možno aj Taiwancov. Toto sa malo na Slovensku pustiť pred referendom "za rodinu"... ()

Saur.us

Lehká komedie s nenáročným humorem a zároveň otevřená kritika církve? Ano, jde to dohromady. Vinko Brešan to dokázal skloubit vsktutku elegantně a nenásilně. ()

Radek.SCH

Sympatická komedie. Ulítlé detaily. Chorvatské reálie. Albánské národní zvyky. Mišmas který funguje. A Češi závidí. ()

Evander

Na můj vkus až příliš přitažené za vlasy. Scény, které by asi měly být vtipné, mi přijdou hlavně hloupé. Ani jsem se nedodíval do konce... ()

Aurorka

Ze začátku měl u mě film velmi dobře našlápnuto. Děj plynul ve svižném tempu a já se neustále pochichtávala a s chutí pozorovala místní figurky žijící na jednom malém chorvatském ostrůvku. Avšak druhá část se docela vlekla, scény byly překombinované a komické situace líčené s příjemnou dávkou sarkasmu pomalu mizely a rojilo se až příliš tragických událostí... ()

agassi68

Tieto balkánske insitné tragikomédie nemusím. Ani ryba ani rak. Smiať sa na tom nedá lebo humor typu "jebú sa velebný pane" mi nepríde smiešny a následne z toho ťažko robiť drámu.. ()

Rockerman

Na první pohled nezáživná, velmi neakční komedie, ale to vůbec neznamená, že je také nezábavná. Právě naopak! Žene ji hezký nápad, jak podpořit porodnost a zamezit tak vymírání jedné vesničky na chorvatském ostrově. Film obsahuje spoustu úsměvných scén a ještě lepších hlášek, ale má i druhou, vážnou polohu. Dotýká se palčivého problému v katolické církvi. Také si myslím, že zrušením celibátu by se předešlo mnohým ostudám, ale i tragédiím. Závěr filmu se "štafetovou zpovědí" je geniální a já mohu hodnotit vysoce nadprůměrně. ()

Vilomena

O knězi, jež měl smysluplnou vizi a dva neohrožené pomocníky... Je nám blízká řeč a s ní i blízký humor, který chápeme a kterému se smějeme, protože v jednoduchosti tohoto podání je krása. ()

tereez

Mé teprve druhé setkání s Chorvatskou komedií, opět sexuální tematika a opět za 4/5. Čekala jsem málo a dostala jsem příjemnou prosluněnou komedii, kde se člověk sice neválí smíchy po zemi, ale má z toho tak nějak fajn pocit (i přesto, že se komedie zhruba ve 3/4 změní v drama). Je to méně šokující než Nije Kraj, ale tak nějak líp zvládnutý a vyšperkovaný neohranými vtípky.. ()

boni

I když název evokuje spíše nějaké trampoty - análního či orálního rázu - průměrného katolického kněze s žáky církevní školy, tak vězte, že se jedná o perfektně vypointovanou letní komedii od břehů Jadranu, jež potěší i v té nejtužší zimě. Vycizelované dialogy, opravdu přenádherné scenérie a neokoukané herecké tváře – to vše vás bude skoro dvě hodiny těšit. Alespoň tedy u mě tomu tak bylo. Balkánská kinematografie je skvělá, miluji její živelnost, a trochu se stydím, že ji více objevuji až v poslední době. Každopádně další perla do zlatého fondu jugošských filmů, velmi silné čtyři hvězdy. ()

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny