• Lukoboss

Náhodou jsem na to narazil v TV a začal se dívat cca od půlky filmu. A musím vlastně říct, že jsem byl velice rád, že jsem to neviděl celý. Tady není dobře vůbec nic! Scénář je totálně o ničem, jediný, co se tam vlastně dozvíme, je, že mizí náhodně lidi po celým světě. Hm, dobrý a dál? Za celou dobu se tam nestane vůbec nic, dokonce ani v závěru nedostaneme odpověď takřka na nic, až si říkám, jak je možný, že scénář psali dva lidi - na co tam museli být dva?! Ani to technický zpracování není kdo ví jaký, fakt je to hrůza. N. Cage nám zase ukázal, že vezme cokoliv.(8.4.2018)

• JohnCZ

Rozhodně ne tak strašné, jak jsem očekával. Náboženského kecání nebylo moc a očekávaný závěr, kde si všichni včetně Cage kleknou na kolena a začnou se hystericky modlit za svou spásu se nedostavil. Problém bych viděl především v tom, že filmu chybí napětí a takové to thrillerové vtáhnutí. Kamera je zvláštně nedynamická, jako bych se díval na melancholickou romantickou komedii a ne na akční film. S tím souvisí i hudební doprovod složený z různých slaďáků. Herecky to není zlé, Cage se celkem i snaží, na mladou Thompson se dobře kouká, ale pocit ze zhlédnutí je prostě béčkový - připomnělo mi to takové ty televizní letecké katastrofické filmy, které jsem s napětím sledoval jako dítko. (Ne)logika filmu se odráží od (ne)logiky Bible, takže v tomhle ohledu radši hodnotit nebudu.(5.12.2014)

Hodnocení na ČSFD 24 %??? Nechápu!... Aneb jsem si opět potvrdil, že člověk nemá vždy ,,dát" na zdejší hodnocení uživatelů a komentářů, či první dojem z ukázek. Některé, podle mě, ne příliš dobré filmy jsou ,,v červeném hodnocení", případně ,,v modrém", a jiné, tady úplně shazované, jsou zase ,,dost dobré", jako tento. No, není to ,,náboženský" film, asi, v pravém slova smyslu, je sice žánrově odlišný, ale když to srovnám s jinými náboženskými filmy jako třeba ,,Miracles from Heaven", a nebo ,,Heaven is for Real", tak si myslím, že je tento snímek srovnatelný s těmito uvedenými, už jen kvůli podstatě věci, čili náboženství, víře. Mimochodem, je to i dost dobrý film k zamyšlení pro křesťany, neboť i ten Pastor ve filmu, se jaksi ,,do toho Nebe nedostal". Takže to není jen ,,křesťanská agitka", která zavrhuje ,,nevěřící" nebo je namířena čistě proti nim, jak by mohlo být chápáno a vyzdvihující křesťany jako ,,ty jediné pravé a vyvolené". I křesťani jsou ,,jenom lidi". ...(10.2.2017)

• honajz

Remake prvního dílu stejnojmenného a víc jak deset let starého filmu podle knih, které mají snahu lidstvu zprostředkovat to o té konečné apokalypse z Bible tak nějak, aby na to koukali i nevěřící. Proto se v tomto filmu do Boha šije už od začátku, aby jako bezvěrci koukali na jakoby katastrofický film, který ale ničím takovým není - je to prostě opájení se jedné skupiny rádoby křesťanů apokalypsou. Takových filmů už financovaly podobné "vytržené" skupiny povícero, vzpomeňme třeba jen filmovou sérii Omega Code s Michaelem Yorkem, Casper Van Dienem a Michaelem Biehnem. Problém u tohoto filmu je tedy nasnadě - není to ani náboženský film, ani katastrofický, je to zkrátka hybrid, který nedá nakonec nikomu nic. (Tedy, viděl jsem po letech od Kačera Howarda Leu Thompson ve filmu, ale to asi není to pravé ořechové). Scenáristicky je film totálně zabitý, vůbec nepracuje s nějakou zápletkou, budováním příběhu či dokonce hlubším představením postav - všechny jsou jen povrchně nahozené figurky. Půl hodiny trvá, než dojde k prvnímu odebrání, a mezitím nás čeká spousta zbytečných a naivních rozhovorů, kdy i čeští filmaři u svých oblíbených scén u jídelního stolu projeví sem tak záblesk originality. Povrchní, nudné, zbytečné, hybridní, a v celku o ničem.(14.7.2015)

• Wacoslav1

Tak Nicolas Cage už se nám taky solidně propadl do bahna, když se nechal zlanařit pánbíčkáři aby si zahrál v tomhle úletu. Aby toho nebylo málo, tak ještě někde vyhrabali Vice Armstronga na post režiséra kterej si naposledy pořádně zarežíroval před 20 lety když točil Čas pomsty. Každopádně prvních 30 minut doporučuji přeskočit. furt se jenom žvaní a žvaní a nejčastěji používaná slova jsou God, Bible a disaster. Říkal jsem si sakra to bude dobrej disaster tenhle film. No pak se naštěstí rozjede akce která zachrání co se dá. Zřejmě i díky režisérovi jsou akční scény na úrovni. Celá technická stránka filmu je slušná a je vidět, že nestál pár šupů, ale potíž je v tom, že akce je jenom tak 15 až 20 minut. Škoda, protože třeba ta panika co vypukne na zemi je solidně natočená. Rabuje se, havarují auta, padají letadla z mostu spadne školní autobus říkám si bezva, ale celkovej obsah filmu to prostě trochu zabíjí hlavně pokud jste viděli Ponecháni napospas, tak budete doma a na pointu můžete zapomenout. Ono se stejně na konci víceméně nic nevyřeší. Každopádně žádný hlubší poselství kromě toho, že bůh je největší kurva ze všech, ale to už vím od South Parku jsem si z toho neodnesl.40%(23.10.2014)

• - Film získal na konferenci katolických biskupů, oddělení pro film a vysílání, známku A-III, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé". (AGAMENON)

• - Ve filmu se krátce v roli obsluhy u letištní brány objeví mistryně světa v běhu přes překážky na 60 m Lori "Lolo" Jones. (Zuzik.Bubu)