Bez jakéhokoli varování zmizí po celém světě jen tak miliony lidí. Zbudou po nich pouze šaty a osobní věci... a pocit hrůzy. Není nikdo, kdo by komukoli mohl poskytnout nějaké informace.
Pilot Ray Steele se pokouší přistát s poškozeným letadlem plným hysterických lidí, kteří viděli své blízké mizet přímo před očima. Ovšem každé letiště je plné hořících vraků, a tak mu nezbývá, než doufat, že bude moci alespoň jednou v životě ještě mluvit se svou rodinou. Jeho dcera Cloe Steele se pro změnu vydává nalézt svou matku a bratra ve světě, kde zavládlo zoufalství a chaos. A Bruck Williams bojuje s pochopením nepochopitelné zničující události. Toto je příběh těch, kteří zůstali. (Zuzik.Bubu)

Trailer

Kryton odpad!

Nicolas Cage je stejně jako divák vhozen do trýznivého mučení ve formě křesťanské agitky pro tupé a jednoduché Američany. Výraz jaký má Nicolas Cage má i divák. Ta tvář jasně říká celému okolí - Zabijte mě, já už tu bolest nevydržím. Nicolas Cage byl však povolán na Zem, aby na sebe bral veškerou bolest a utrpení lidstva. Z toho důvodu se zabít nemůže. Je to náš Mesiáš, který nemůže zemřít! Zakládám církev věřících Nicolase Cage - cageologie je otevřená všem.Hodnocení OST: Jediná hudba přípustná pro věřící v Nicolase Cagea je jen jeho hlas. Vše ostatní je výtvor samotného Satana! 0/10 ()

liberita odpad!

Tento film je tak hlúpy, nelogický a absurdný, že jeho pozretie odporúčam len skutočne zarytým fanúšikom Nicolasa Cagea alebo Chada Michaela Murraya či niekomu, čo skutočne nebude mať nič ale naozaj nič lepšie alebo zaujímavejšie na práci. Dala by som mu aspoň tú jednu hviezdičku, ak by tu aspoň niečo dávalo aký taký zmysel alebo by boli herecké výkony trochu viac pozerateľné. V stave v akom však Left Behind je si zaslúži len hodnotenie "odpad". ()

Adramelech odpad!

Motiv náhlého zmizení většiny lidstva je dobrým hororovým námětem. Už jenom z představy, že by najednou zmizel náš zubař, kadeřnice, řezník, pekař, dodavatel kokainu aj. člověka docela mrazí. Takže nic proti tématu, byť v kinematografii nikterak novému. Hodně ovšem záleží na tom, jak se toto téma zpracuje. Tady se to moc nepovedlo. Osobně mi vadily ty náboženské řeči. Kdybych mohl mluvit do scénáře, zamontoval bych tam vtípek: Zatímco lidé zmizeli a zůstaly po nich šaty, u blonďaté letušky by tomu bylo naopak – zmizely by jí šaty a ona by zůstala. I v případě zázraků totiž může dojít ke statisticky zanedbatelné chybě. A když už v tom filmu musela být přítomná teologie, tak by se mohlo řešit, zda se jedná o miraculum supra naturam, contra naturam, praeter naturam nebo intra naturam. Představuji si, jak ta nahá bloncka sedí, kouří cigáro a přitom řetězí sylogismy v duchu nejlepších scholastických tradic, hodné Tomáše Akvinského. Proč se neoblékla, když v letadle byl k dispozici dostatek šatstva, k němuž se nikdo nehlásil, takže by při troše hledání určitě našla podprsenku, do níž by se vešla, ba i halenku, která by ji neškrtila přes prsa? Odpovídám, že byla v šoku, protože být svědkem zázraku nebo dokonce jeho obětí, člověkem zatraceně otřese. Také by bylo neškodilo vymyslet tomu filmu nějaký konec. ()

biergof

Už náboženský potenciál byl velmi slabý. Nenucená forma je na dnešní dobu fajná odchylka. Odpad to není, lepší to být nemohlo, protože natočit film, jak si k sobě bůh v jedné vteřině vezme všecky nehříšné věřící a my ať se tady sežerem, je možnost zábavná, ale mělo se to natočit spíše jako polodokument a né nudit diváka od začátku do finiše. Proč? ()

DEXTER099

Nooo tak nevěděl jsem co čekat když jsem viděl ve filmografii Nicolase Cage film co tu sice má relativně málo hodnotitelů,ale už je to v černých číslech.Film jsem spustil a pořád čekal co z toho vyleze a nevěřil jsem svým očím...Chápu,že to mělo náboženskou tématiku,ale to provedení a celkově scénář snad psal někdo na záchodě když se nemohl vys....jinak si to neumím vysvětlit.V poslední době jsem viděl jiný náboženský film a i když to taky není pro každého tak se to s tímto nedá srovnat (jde o Nebe existuje).beru,že je Nicolas Cage zřejmě věřící,ale pokud si předtím přečetl scénář tak nemohl říct,že je to dobré a jdu do toho.Nechápu to o to víc u herců co jednou dokáže zahrát na Oscara a pak hraje v něčem takovém kde bych spíš čekal někoho jako je Casper Van Dien a ne jednoho z nejtalentovanějších herců své generace.No opravdu tento snímek nedoporučuji ani silně věřícíma a za mě jen za Cage 25 % a dvě hvězdy. ()

• Ve filmu se krátce v roli obsluhy u letištní brány objeví mistryně světa v běhu přes překážky na 60 m Lori "Lolo" Jones. (Zuzik.Bubu)
  • Film získal na konferenci katolických biskupů, oddělení pro film a vysílání, známku A-III, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé". (AGAMENON)