• Ryuuhei

Prvních zhruba 30 minut se absolutně nic neděje. Ano, začátek je míněn jako seznámení s hlavními postavami, jenže to se dá udělat i jinak a nezabere to takovou úmornou a těžce nudnou dobu. Po půl hodině hurá - začínají mizet lidi, odteď to snad bude konečně zajímavé! Houby! Dějství se překlenuje do letadla a žánr se mění v řadovou misi o přežití s cílem přistát i navzdory unikajícímu palivu, panikařejícím cestujícím a dalším hovadinám. Hrdinka byla natolik dobrá, že mezitím dokázala na zemi mimo neustále bezcílné přecházení z místa na místo řídit postupně auto, motorku, válcovač a div ne i letadlo. A mizení lidí, to se mezitím přece dá svést na víru v boha. Nicméně co mě drželo až do konce, byl zájem o to, jak vše dopadne a co bude nakonec moct za to tajemné mizení. I když nedávalo žádný smysl, jelikož zmizely nejen všechny děti, ale pak i náhodně co oné podivné síle přišlo pod ruku. A jaký byl teda závěr? Takový, že jsem nevěděl, jestli si ze mě film celou dobu dělal srandu a nebo to opravdu myslel vážně. Závěrem, je to hovadina, je to odpad a ztracených 110 minut času čekáním na něco, co vůbec nepřišlo. Nudné, navíc i škaredě natočené a vůbec, nenacházím jediné pozitivum. Opravdu se hodně divím, že se zrovna Nicolas Cage upsal něčemu takovému. Myslel jsem, že se díky němu bude jednat alespoň o trochu dobrý film. Ale ne. 14%(14.12.2016)

• Azrael

Páni!... opravdu vážně páni!! Prvních zhruba 10 min. jsem si nejen díky hudbě připadal jako kdybych sledoval sitcom z devadesátek o rodinných problémech! Ovšem já mám vážně těžkou úchylku a ať už Cage hraje v prvotřídní sračce nebo dobrém filmu nemůžu se ho prostě lidově „nabažit“. Každopádně dále následovala nuda, kecy občas pěkná letuška nebo pasažérka a pak to začalo. Lidé mizí po milionech a to zatraceně komicky! Chvíli se bavíte komediálním mizením postav nebo dialogů a chováním těch co přežili nebo sledujete čorky oněch lidí kteří nezmizeli jako chlápek s plazmou nebo borci na skůtru kteří bloncku okradou o batoh za jízdy (už mě tam chyběl jenom Sandler!). K herectví a režii se snad ani vyjadřovat nebudu (i přesto že osobně jsem si Nica užíval neustále). Dále se Cage podívá na hodinky, prohledá kabelku a zjistí co se to vlastně děje jenže mezitím na to samé přijde z ničeho nic pasažérka díky historce z dětství a řekne to ostatním. SPOILER Bůh si k sobě vzal ty dobré a zlé nechal na zemi. Ooo jaký to geniální scénář takovou sračku založenou na bibli tak to je vážně něco. A ten konec…no * za Nica jinak ten film nenabízí vůbec nic.(1.10.2015)

• KrestanFilms

Toto zpracování se rozhodně nemůže měřit s tím předchozím, několikadílným. První zpracování je totiž o vlastním zmizení - proč jak, a co dál. Tohle zpracování si zmizení vypůjčilo jen pro vytvoření chaosu na palubě letadla a v celém filmu jde v podstatě o to, dostat letadlo na zem, což je trošku škoda. A když se přece jen dostalo dolů - člověk měl opravdu dojem happyendu! Což je ale blbost, protože zmizením, respektive vytržením, tady těm zůstalým teprve začne tóčo! Což Chloe sice v úplném závěru podotkne, ale není to tak důrazné, jako ten dojem happyendu. Klad tohoto filmu je, že dle mého názoru mnohem lépe vystihuje bezprostřední okamžiky po vytržení. A tak je z toho tak trochu guláš a nedivím se, že ho hodnotí jak ho hodnotí. Nepřiklání se totiž na žádnou stranu. Je na hranici mezi Bohem a světem. Jakoby se snažil obsáhnout jak ateisty tak i věřící, čímž si ale spíše více lidí rozkmotřil než naklonil.(13.3.2015)

• Wacoslav1

Tak Nicolas Cage už se nám taky solidně propadl do bahna, když se nechal zlanařit pánbíčkáři aby si zahrál v tomhle úletu. Aby toho nebylo málo, tak ještě někde vyhrabali Vice Armstronga na post režiséra kterej si naposledy pořádně zarežíroval před 20 lety když točil Čas pomsty. Každopádně prvních 30 minut doporučuji přeskočit. furt se jenom žvaní a žvaní a nejčastěji používaná slova jsou God, Bible a disaster. Říkal jsem si sakra to bude dobrej disaster tenhle film. No pak se naštěstí rozjede akce která zachrání co se dá. Zřejmě i díky režisérovi jsou akční scény na úrovni. Celá technická stránka filmu je slušná a je vidět, že nestál pár šupů, ale potíž je v tom, že akce je jenom tak 15 až 20 minut. Škoda, protože třeba ta panika co vypukne na zemi je solidně natočená. Rabuje se, havarují auta, padají letadla z mostu spadne školní autobus říkám si bezva, ale celkovej obsah filmu to prostě trochu zabíjí hlavně pokud jste viděli Ponecháni napospas, tak budete doma a na pointu můžete zapomenout. Ono se stejně na konci víceméně nic nevyřeší. Každopádně žádný hlubší poselství kromě toho, že bůh je největší kurva ze všech, ale to už vím od South Parku jsem si z toho neodnesl.40%(23.10.2014)

• biergof

Už náboženský potenciál byl velmi slabý. Nenucená forma je na dnešní dobu fajná odchylka. Odpad to není, lepší to být nemohlo, protože natočit film, jak si k sobě bůh v jedné vteřině vezme všecky nehříšné věřící a my ať se tady sežerem, je možnost zábavná, ale mělo se to natočit spíše jako polodokument a né nudit diváka od začátku do finiše. Proč?(26.12.2014)

• - Ve filmu se krátce v roli obsluhy u letištní brány objeví mistryně světa v běhu přes překážky na 60 m Lori "Lolo" Jones. (Zuzik.Bubu)

• - Film získal na konferenci katolických biskupů, oddělení pro film a vysílání, známku A-III, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé". (AGAMENON)