• Hapretor

Nudné a blábolící. Ani by mi nevadilo, že to mělo hodně náboženský podtext, jen kdyby to bylo lépe udělané - ne triky z roku raz dva, ne tak nudný děj, i když pokus o napětí tam byl, ale ten patos a nenadaní herci to srazili dolů. Pár postav, jako charakterů ve filmu, byli lepší, dalo se na ně koukat - třeba ten liliput, letuška, ani Cage to překvapivě nezmršil odfláknutym herectvim jako třeba v "Tokarev". Jen tak dál pane Cage, za chvíli se můžete živit jako stevard nebo dělat v rádiu. To herectví už nechte odpočinout.(30.1.2015)

• vegetol.mp

Tak jsem tenhle majstrštyk konečně viděl a dostavilo se zklamání. Film není rozhodně tak špatný, jak se tu píše, ale není ani dobrý. A v tom je ten zásadní problém. Left Behind je film nijaký. Chybí mu jakýkoliv drajv. Všechno tak nějak bez zájmu existuje. Pokud si nějaký naivka myslel, že ho čeká napínavá jízda, kde se ve vzduchu odehrává drama ala Tajemný let s Jodie Fosterovou, zatímco na zemi zuří apokalypsa jako vystřižená z prvních minut Úsvitu mrtvých Zacka Snydera, bude šeredně zklamaný. Left Behind vypadá překvapivě levně, za což může nejen plochá televizní kamera, ale i nedostatek zvolených prostředí. Tvůrci naprosto rezignovali na nějaký globálnější rozměr katastrofy a monotónně přepínají mezi událostmi v letadle a osudy dcery pilota Raymonda Steela na zemi. Antikrista Nicolase Carpathiu tentokrát scenáristi decentně vynechali, což je velká škoda, protože by mohl příběh alespoň trochu oživit. Bohužel je vidět, že většina rozpočtu šla na Cageův honorář. Pokud by někomu nešlo na rozum, jak je možné natočit za cca 15 milionů dolarů katastrofický film globálních rozměrů, tak odpověď je: NEJDE! Nedivím se Cageovi, že to vzal, protože tohle byla evidentně lehká práce. Veškeré jeho scény jsou uzavřené do interiéru letadla a takhle rozsáhlá role se dá v pohodě natočit za 14 dnů. A je fér říct, že Cage hraje fajn a špatní vyloženě nějsou ani ostatní herci v zásadních rolích. Naopak, pozitivně ovlivněný Lundgrenovkou Čas pomsty, čekal jsem od Vica Arsmstronga mnohem víc. Jako režisér se vůbec nesnaží a těch pár akčních scén nestojí za zmínku. Dokonce i závěrečná scéna, kdy dcera Raymonda Steela jede na motorce k rozestavěné dálnici, kde má nouzově přistát letadlo jejího otce, je místo dynamické stíhací jízdy o život, natočená jako nudná zívačka. Kapitolou samou pro sebe je kvalita triků u závěrečného přistání. Ty sice nejsou tak strašné, jak se tu píše, ale na film, který šel do kina v roce 2014, jsou překvapivě mizerné. Zázrak se bohužel nekonal. Left Behind není Emmerichovým 2012 s božím poselstvím. Je to sterilní televizní film, kterému by to nejvíc slušelo v neděli večer na tv Barrandov. Není to nuda, dá se na to v pohodě koukat, ale kdyby v tom nehrál Cage, nikdo si to dobrovolně nepustí. Jediná pozitivní zpráva tak nakonec je, že ve filmu je překvapivě málo náboženských blábolů. To ale obávám se nestačí.(31.10.2014)

• dr.horrible

Najhoršie na Left Behind je, že sa nemáte ani na čom zasmiať. Nudnejšie ako blbé, pokiaľ ovšem neriešite detaily typu logika, technická stránka ... aj herci podpriemerní; namiesto plnokrvného ochotníctva predvádzajú televíznu béčkovosť. Úroveň Asylum sa nedostavila. Humor sa nekoná. Viac než (neskrývaná) náboženská agitácia, Vás bude asi vytáčať, že je to celé skrátka k hovnu. Najvýstižnejšie pomenovanie pre tento film, sa mi vidí pojem nudná blbosť, čo je najnižší stupeň. Aj trash má svoje čaro, náboženský katastrofický prepadák nemá nič. Odpad a som hodne zvedavý, čo povie stuntmanMIKE(28.12.2014)

• Malarkey

To se ten Cage snad normálně posral. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, jak kdyby si tenhle film objednala Episkopální církev Spojených států amerických. No a jelikož je Nicolas poctivý Amík, nemohl tuto nabídku odmítnout a rozhodl se jim tímto filmem udělat poctivou reklamu. Tenhle film je tak božský, že když se po shlédnutí podíváte do nebe, uvidíte anděla.(29.12.2014)

• -bad-mad-wolf-

Mám rád fantasy filmy! Až na ty, kde se objevují fantasy prvky, které v některých koutech světa dodnes rozhodují o veřejném dění. To, co jinak vypadá jako rutinní televizní film o letadle v nesnázích, je upgradováno na "vyšší" level náboženskou agitkou, jejíž úroveň je přinejmenším pochybná. Netvrdím, že na dané téma neexistují kvalitní filmy, Left Behind mezi ně ovšem nepatří - už jen proto, že nenabízí nic víc, než tuctové rodinné drama a náznaky konfliktů, alibisticky ukončených v černobílém zárodku.(10.5.2015)

• - Film získal na konferenci katolických biskupů, oddělení pro film a vysílání, známku A-III, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé". (AGAMENON)

• - Ve filmu se krátce v roli obsluhy u letištní brány objeví mistryně světa v běhu přes překážky na 60 m Lori "Lolo" Jones. (Zuzik.Bubu)